| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
scout1942
Sierżant

Sierżant




Posty: 95
Skąd: Jelenia Góra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pstrąże czy warto?

Pod czas wakacji miałem okazję przejeżdżać przez miejscowość Pstrąże. Opuszczone osiedle Radzieckich żołnierzy. W czasie 2 wś toczyły się tam walki. Niemcy byli spychani od Starej Olesznej w stronę Świętoszowa. Czy warto było by tam czegoś poszukać? Pozdrawiam

Wto 08 Sty, 2008 15:53

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

witaj

Zawsze warto, tym bardziej jesli toczyly sie tam walki jak mowisz.
_________________
21. Fusilier-Bataillon von Stutterheim
3. Ostpreußischen Landwehr Infanterie Regiments

Wto 08 Sty, 2008 15:57

Powrót do góry
Thorn
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 206
Skąd: Lublin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czy warto? Ba! Z pewnością, ale nie ty pierwszy się tym miejscem zainteresowałeś Bardzo szczęśliwy Próbuj. Prawie zawsze się coś znajduje po innych. Życzę owocnych poszukiwań. Pozdrawiam!
Piwo

Pią 11 Sty, 2008 22:51

Powrót do góry
POMZ
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Byłem tam w 2004 roku. Znaleźć można wiele ale niestety po wojskach rosyjskich i polskich oczywiście powojennych. Masa rozrywek i śmieci, ale próbować zawsze warto.

Nie 27 Sty, 2008 1:43

Powrót do góry
radek6412
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Skąd: Stara Oleszna/Bolesławiec
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jak się dobrze przeszuka tamte tereny można znaleźć sporo rzeczy

Nie 08 Lut, 2009 16:18

Powrót do góry
kubekg
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 125
Skąd: Jastrzębie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam. Kolego jezeli zamierzasz szukac na terenie starej po radzieckiej bazie to odpusc sobie a zwłaszcza pułnocno-zachodnim sektorze w miejscu gdzie sa schrony na wyrzutnie rakiet(w swoim czasie stała tam bron atomowa) bo mozesz ze soba przyniesc cos wiecej niz tylko łuske ale to inna historia. Jest tam troche łusek itd ale wszystko polskie albo radzieckie powojenne Uśmiech Uśmiech
_________________
"Nie ma dobrej armii bez policji wojskowej"

Nie 10 Sty, 2010 19:47

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam, pstrąże naprawdę robi wrażenie, warto zobaczyć! lecz trzeba tam bardzo uważać, byłem tam na Merkury 2006 i nie żałuje, nie polecam spania w budynkach Mad nie które są nawiedzone przez duchy, chyba musiało tam poginąć bardzo dużo ludzi, skoro takie rzeczy tam się dzięją :/

Sob 16 Sty, 2010 21:54

Powrót do góry
Konrado
Porucznik

Porucznik





Posty: 625
Skąd: Mazowieckie
Archiwum: IPN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

User zaciekawił mnie twój post. Czy mógłbyś zdradzić co te duchy wyczyniały? Chętnie bym się tam wybrał i wpisał do listy kolejne miejsce o rzekomym nawiedzeniu przez duchy poległych żołnierzy, które udało mi się nie potwierdzić jako zmyślone. (temat brzmi ogólnie wiec mam nadzieję ze nie spamuję).
pozdro.

_________________
"Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził"

Sob 16 Sty, 2010 22:04

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Konrado, więc zaczęło się to w nocy w jednym z budynków, którego wybraliśmy, żeby przespać się tam do rana, budynek wyglądał jak hala, z płaskim dachem, w dzień nawet czuć po wejściu do niego że jest coś w nim nie tak, ale dopiero zabawa zaczyna się w nocy! jak słychać chód z 20 osób po betonie, i zaczeło wywalać róże przedmioty które tam były, czułem obecność czyjąś za plecami, leżałem tam, zdrętwiałem ze strachu, było tak całą noc, aż do świtu, gdy próbowałem usnąć czułem jak by coś we mnie właziło, i paraliżowało mi całe ciało:/ więc postanowiłem nie spać do rana, nie którzy budzili się z krzykiem, na drugi dzień już zrezygnowaliśmy ze spania w budynkach i poszliśmy pod namiot, do tej pory, mnie dreszcz oblatuje jak sobie o tym pomyśle, zastanawiam się dlaczego takie rzeczy się dzieją, no ale jak tak ludzie lubią, bezmyślnie się zabijać na wzajem, może teraz się tak błąkają.

Sob 16 Sty, 2010 23:57

Powrót do góry
Konrado
Porucznik

Porucznik





Posty: 625
Skąd: Mazowieckie
Archiwum: IPN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wszystko ciekawie brzmi, jednak dość daleko mam by specjalnie to sprawdzać. Zapiszę twoją wiadomość i być może w przyszłości tam zajrzę. Bo jeśli masz rację, może to być rewolucyjne odkrycie... może jak cała reszta. Wink
pozdro.

_________________
"Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził"

Nie 17 Sty, 2010 16:21

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.