| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiedźmin po reformie
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jeszcze jest szansa !!!

po raz kolejny ktoś dał dupy...
prosze zapoznajcie sie z tym linkiem
cytuję fragment :
" Za kilka dni zniszczona zostanie większa część unikatowych, niemieckich zapór przeciwczołgowych tzw. zębów smoka wraz z pobliskim rowem przeciwczołgowym, które znajdują się w Lalikach na Żywiecczyźnie.
Trwają tam bowiem prace związane z budową kolejnego odcinka drogi ekspresowej Żywiec-Zwardoń. A trasa będzie przebiegała przez teren, na którym znajdują się przeciwpancerne umocnienia."


http://zywiec.naszemiasto.pl/wydarzenia/804988.html

znajomy archeolog prosił żebym pomóbł mu to nagłośnić ... może się da coś zrobić
prosze o odzew, a jak nie - to chce sie tym z wami podzielić, kolejna bolesna prawda o niektórych paskudnych cechcach w naszym pięknym kraju
chciałem dodać że z tego co słyszałem - można cos jeszcze zdzialac w tym temacie - chociaz szumu narobić
kolega mi mowil, ze im wiecej bedzie komentarzy do tego "niusa" na podanej stronie - tym wieksze sa szanse ze dziennikarze tamtejsi zacznal to naglasniac - prosta zasada - jak nie bedzie reakcji wszyscy beda to mieli w dupie...
pozwole sobie zacytowac kolege :
" ... bo jak się uzbiera jakaś liczba komentarzy to nasi dziennikarze dostaną zielone światło
do dalszych publikacji na ten temat (od tego to zależy)
podobno będzie to też w teleeksprasie... "

wiec jeszcze raz prosze - piszcie - chociaz tyle mozemy

Smutny

Pon 07 Sty, 2008 22:39

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czyli zgodnie z precedensem jaki się rodzi , czyli - niewątpliwy zabytek bo pochodzi sprzed 45 roku o ile nie jest wpisany do rejestru można zniszczyć. Czyli jeśli znajdę na spacerze bullę Krzywoustego to mogę ją spokojnie położyć na torach i będzie to zgodne z ideą panującą w naszym Państwie oczywiście o ile nie będzie wpisana do rejestru ?

Pon 07 Sty, 2008 23:11

Powrót do góry
Piotr Kmiecik
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 419
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

widzisz...
bo w naszym pięknym kraju panuje jeszcze taki zabobon, że "wszystko, co niemieckie - to złe". mam to w zasadzie codziennie (architekt i konserwator zabytków stacjonujący we wrocławiu): "paaanie, to taka poniemiecka buda. tylko wyburzyć" (o absolutnie unikatowej willi podmiejskiej z drugiej połowy XIX. stulecia) - więc o bullę Krzywoustego pewnie by Cię po sądach ciągali. ale już o koronę Ottona III prawdopodobnie nie...

_________________
Śmierci nie znamy osobiście
Jak dotąd umierali inni...

Wto 08 Sty, 2008 2:20

Powrót do góry
bodo
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 222
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na Przesmyku Morzyca koło Zdbic są jeszcze ślady...
Niemniej resztówka totalnie pognębiona w jednokierunkowej historii. Smutny



Opis załącznika:
przesmyk...

Wto 08 Sty, 2008 20:03

Powrót do góry
marcin.94
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 66
Skąd: Zamość
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panie Piotrze z tym zabobonem ma pan racje.

Moim skromnym zadaniem władze nie mają czego niszczyć to zabytki wyburzają.

Może niedługo to Zamek Królewski wyburzą bo nie będą mieli gdzie drogi zrobić w Warszawie

Sob 12 Sty, 2008 17:17

Powrót do góry
sanoczanin
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 154
Skąd: SANOK
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To wszystko jest chore,uchwalają przepisy o ochronie zabytków,nas ścigają ze łamiemy prawo i niszczymy zabytki a sami co robią?? Widzą u wszystkich dookoła złe rzeczy a na swoim podwórku nie widzą co sie dzieje.
_________________
Rynio

Sob 12 Sty, 2008 18:07

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.