| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

danziger napisał:
Dlaczego więc domagać się zakazu pisania o nich?

Czy ja nie po polsku piszę??? Zszokowany
Czy domagałem się gdzieś takiego zakazu??? Zszokowany

Bardzo proszę o zacytowanie mojej wypowiedzi potwierdzającej takie stanowisko.

danziger napisał:
Mnie na przykład kompletnie nie interesują "piramidy w Bośni"...

Zdaje się, że problemem w zrozumieniu moich intencji jest mylenie zjawiska ze skalą zjawiska. Ile razy opisano bośniacie piramidy??? Raz na pewno można o nich przeczytać.

danziger napisał:
Ale nie domagam się, żeby o tym nie pisano.

Ja domagam się (a raczej mam pobożne życzenie) swoistego zrównoważenia, a nie jakichkolwiek zakazów. Tyle razy już to pisałem, że nie wiem jak wciąż można doszukiwać się w moich postach czegoś innego. Zniesmaczony

danziger napisał:
Jeśli jakaś gazeta publikowałaby zbyt dużo artykułów, które mnie nie obchodzą, a za mało tych interesujących - to po prostu bym jej nie kupował...

W kontekście IOH nie dyskutujemy "kupować czy nie kupować". Forum jest pewnym wskaźnikiem (owszem, opinii userów nie można go brać za pewnik sukcesu). Zatem naświetlane są problemy i dyskutuje się nad nimi w nadziei, że wpłyną one na poprawę jakości pisma. IOH to nie Caritas więc musi na siebie zarobić, ale podobnie jak winnych czasopismach tematycznych, czytelnicy podkreślają, że świat nie kręci się wokół określonej grupy zagadnień (to duże uproszczenie, bo tematyka IOH jest dość rozległa). Resztę już napisali Human i IT więc nie będę się powtarzał.

danziger napisał:
wszystko z tematyki falersytycznej, sfragistycznej, heraldycznej, weksylologicznej i numizmatycznej, no i oczywiście wszystko, co dotyczy Gdańska.

W przeciwieństwie do wielu czytelników, ja w IOH szukam czegoś z dziedzin całkowicie mi obcych. Nie kupuję pisma, bo jest w nim 6 artykułów z działki w której jestem dobry, a jedyny pożytek z czytania to dwa akapity nowych informacji oraz jedna "świeża" opinia. Od tego są (w dużym uproszczeniu) konferencje naukowe, książki, albo bardziej specjalistyczne pisma itd.

Tuszę, że czytelnicy IOH interesują się historią jako taką w ogóle, więc poziom artykułów należy mniej więcej dostosować do takowych potrzeb. Opisanie szczegółowo np. taktycznych założeń działań U-bootów w zasłonach uśpi każdego kto nie odróżnia korwety od szalupy.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Sob 19 Sty, 2008 17:39

Powrót do góry
danziger
Major

Major





Posty: 2333
Pochwał: 2
Skąd: Freie Stadt Danzig
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Marmik napisał:
Czy domagałem się gdzieś takiego zakazu???

No więc dobrze - primo - uważam, że alarmistyczne teksty o tych artykułach jako czymś niebezpiecznym, rozbudzającym fascynację itp., czy nawet mające prowadzić do germanizacji (bo chyba do tego była aluzja o odkurzaniu słowników) są zdecydowanie przesadzone.
Zupełnie inaczej brzmi "uważam, że za dużo piszecie o SS, ta tematyka mnie nudzi", a inaczej "znowu ci elektrycy, nie piszcie o tym bo młodzież na złą drogę zejdzie".
A secundo - skoro Ty, czy Human macie prawo powiedzieć, że artykułów o SS jest za dużo, to tak samo ja, czy de Villars mamy prawo powiedzieć, że naszym zdaniem wcale tak nie jest.
Marmik napisał:
W przeciwieństwie do wielu czytelników, ja w IOH szukam czegoś z dziedzin całkowicie mi obcych.

Fakt, że coś kogoś interesuje, nie oznacza jeszcze, że ten ktoś jest w temacie znawcą. Np. o wojnach burskich nie wiem praktycznie nic, a jednak jest to jeden z tematów, jakie najchętniej bym przeczytał np. w przyszłym numerze IOH. Uśmiech
Marmik napisał:
Tuszę, że czytelnicy IOH interesują się historią jako taką w ogóle, więc poziom artykułów należy mniej więcej dostosować do takowych potrzeb. Opisanie szczegółowo np. taktycznych założeń działań U-bootów w zasłonach uśpi każdego kto nie odróżnia korwety od szalupy.

Ale, jak mniemam, IOH nie ma być też podręcznikiem do historii. Ktoś, kto po nie sięgnie raczej ogólne pojęcie o tym, że w II wojnie światowej Brytyjczycy walczyli z Niemcami również na morzu przecież ma. I wie też zapewne, że Niemcy stosowali taktykę "wilczych stad". Ale już niekoniecznie wie, na czym ona polegała, gdzie i kiedy ją stosowali, a także nie ma pewnie pojęcia o innych taktycznych założeniach działań U-bootów. Dlatego jeśli pisać, to właśnie o tym. Ja np. nie mam pojęcia co to sa te "działania w zasłonach" i bardzo chętnie bym się dowiedział, choć na pewno do eksperta w tematyce morskiej mi daleko.
Ja zdecydowanie wolę artykuły bardziej szczegółowe, nawet jeśli dotyczą tematyki mi obcej - mogę się wówczas dowiedzieć jakichś ciekawych szczegółów. Artykuły ogólne, czy wręcz publicystyczne są wg mnie w takim piśmie zbędne. Oczywiście istotny jest tez styl wypowiedzi - i nie należy przesadzać w drugą stronę - nie chodzi przecież o suche zestawienia jakichś parametrów technicznych, statystyk, wykazów źródeł czy innych dupereli - od tego są specjalistyczne publikacje.

_________________
Gdańskie odznaczenia i pieniądze
Gdańskie flagi, sztandary i inne weksylia

Sob 19 Sty, 2008 18:53

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A secundo - skoro Ty, czy Human macie prawo powiedzieć, że artykułów o SS jest za dużo, to tak samo ja, czy de Villars mamy prawo powiedzieć, że naszym zdaniem wcale tak nie jest.


No pewnie. Ein Reich, Ein Volk, Ein Fuehrer!

Ironia zamierzona.

Sob 19 Sty, 2008 20:28

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

danziger napisał:
No więc dobrze - primo - uważam, że alarmistyczne teksty o tych artykułach jako czymś niebezpiecznym, rozbudzającym fascynację itp., czy nawet mające prowadzić do germanizacji (bo chyba do tego była aluzja o odkurzaniu słowników) są zdecydowanie przesadzone.

Nie mówię o artykułach i na pewno nie w znaczeniu "niebezpieczne". Raczej nazwałbym to "niezdrowe", bo czy takie "faforyzowanie" tematyki innego państwa (zwłaszcza III Rzeszy) w sytuacji gdy w dziedzinie II RP są KOOOOOSMICZNE braki jest normalne?
Aluzja o odkurzaniu słowników nie tyczyła się germanizacji (gdyby tak było to faktycznie byłaby to duża przesada), lecz sytuacji ubożenia tematyki badań historycznych czy nawet zwykłej publicystyki. Owe wywody po części opieram również na analizie wybranych gałęzi rynku wydawniczego. Dlatego też i IOH obrywa ode mnie cięgi. IMHO zasłużone.

danziger napisał:
Zupełnie inaczej brzmi "uważam, że za dużo piszecie o SS, ta tematyka mnie nudzi", a inaczej "znowu ci elektrycy, nie piszcie o tym bo młodzież na złą drogę zejdzie"

Ja zauważyłem satyrę w poście Humana. Nie chodzi o złą drogę w sensie etycznym, moralnym czy jakimśtam, lecz o "dziwną" drogę w doborze tematyki do zainteresowań.

danziger napisał:
A secundo - skoro Ty, czy Human macie prawo powiedzieć, że artykułów o SS jest za dużo, to tak samo ja, czy de Villars mamy prawo powiedzieć, że naszym zdaniem wcale tak nie jest.

Oczywiście , że masz prawo, jednak pojęcie "dużo" jest pojęciem względnym, a przedstawiany przeze mnie zarzut o nieproporcjonalności jest niepodważalny. I to jest różnica.

danziger napisał:
Ale, jak mniemam, IOH nie ma być też podręcznikiem do historii.

SS? Daj Boże, by nie Wink .

danziger napisał:
Ja zdecydowanie wolę artykuły bardziej szczegółowe, nawet jeśli dotyczą tematyki mi obcej - mogę się wówczas dowiedzieć jakichś ciekawych szczegółów. Artykuły ogólne, czy wręcz publicystyczne są wg mnie w takim piśmie zbędne. Oczywiście istotny jest tez styl wypowiedzi - i nie należy przesadzać w drugą stronę - nie chodzi przecież o suche zestawienia jakichś parametrów technicznych, statystyk, wykazów źródeł czy innych dupereli - od tego są specjalistyczne publikacje.

Bardzo chętnie bym się zgodził. Zwłaszcza, że jak sadzę myślimy podobnie. niemniej problemem może być odmienna interpretacja określeń "szczegółowe" i "ogólne", a w zasadzie stopnia szczegółowości i ogólności.

PS
W postach jest sporo wyrazów w cudzysłowie, gdyż czasem ciężko znaleźć "właściwsze" słowo.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.


Ostatnio zmieniony przez Marmik dnia Sob 19 Sty, 2008 23:45, w całości zmieniany 1 raz

Sob 19 Sty, 2008 22:52

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jedno mogę obiecać jako redakcja czytamy forum , czytamy te dyskusje i nie pozostają one bez wpływu na nasze planowanie. Piwo

ps: każdy kto ma ochotę może pisać swoje propozycje na [email protected]

Sob 19 Sty, 2008 23:35

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

szponiasty napisał:
Jedno mogę obiecać jako redakcja czytamy forum , czytamy te dyskusje i nie pozostają one bez wpływu na nasze planowanie. Piwo

I właśnie dlatego to piszemy Piwo . Niezależnie od tego czy sytuacja się zmieni czy nie, warto widzieć różne strony medalu.

Problemem dla Redakcji zapewne (?) są autorzy tzn. trudno zwerbować kogoś od "nietypowej" tematyki. Wbrew pozorom jest to poważny problem i to się tyczy nie tylko IOH. We wspomnianych w dziale marynarskim MXXw też nie żałowałem goryczy za dobór tematyczny.

Niestety dla wielu autorów, barierą nie do przejścia jest regularność wydawania pisma. Wprawdzie nie jestem może najlepszym przykładem, bo autor ze mnie powiedzmy "mocno przeciętny", ale właśnie tego typu problemy spowodowały, że pewien proponowany artykuł zdążył się rozrosnąć do niewielkiej książeczki i powędrował do innego wydawnictwa. Gdyby i owo wydawnictwo się ociągało to wydam własnym sumptem, bo o historii piszę tylko i wyłącznie hobbystycznie, a pieniądze nie mają dla mnie większego (żadnego?) znaczenia.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.


Ostatnio zmieniony przez Marmik dnia Nie 20 Sty, 2008 0:01, w całości zmieniany 1 raz

Nie 20 Sty, 2008 0:00

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
No pewnie. Ein Reich, Ein Volk, Ein Fuehrer!

Ironia zamierzona.

i mocno przesadzona...

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Nie 20 Sty, 2008 0:00

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Więc tak to wygląda , teraz. Znaczy doszliśmy do wniosku że jednak nie mamy jeszcze tematu na okładkę i na tą chwilę wygląda to tak:

ps: teksty nie istotone
- jeśli chodzi o związek kolosów z Atlantydą to Herodot,



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Wto 22 Sty, 2008 19:49

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Trzecia Laughing

Wto 22 Sty, 2008 19:56

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

rzeczywiście trzecia najfajniejsza. Ale pierwsza jest jedyną która nie ustawia gazety w pozycji o której mówimy od dawna czyli "Oblicza historii wojskowej XX wieku".

poza tym skoro nie ma tytułu na okładkę a teksty są nie ważne to co nam Szponek pokazuje? ja rozumiem że temat na okładkę będzie nie tylko tym wyszczególnionym ale właśnie do niego będzie dostosowany rysunek okładki.

P.S. Herodot i Atlantyda.... rzeczywiście ostateczne rozwiązanie zagadki Atlantydy Evil or Very Mad

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Wto 22 Sty, 2008 20:31

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja bym na okładce, jeśli chodzi o Atlantydę, dał na przykład:
1. http://www.jverne.elsat.net.pl/images/adam6.jpg
2. http://apokalipsy.cba.pl/Atlantyda_pliki/image002.jpg
3. http://www.pegas.com.pl/wycieczki_turcja/image7.jpg

ale chyba najtrafniejsza jest ta pierwsza okładka zamieszczona przez Szanownego Redaktora. Antyczne ruiny i Atlantyda- to przyciąga oko.

_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Wto 22 Sty, 2008 21:20

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan





Posty: 1378
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak szczególnie 2 link Laughing .
_________________
Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. .My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę.Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.

Wto 22 Sty, 2008 23:04

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ehhee klikałem, go kilka razy

Wto 22 Sty, 2008 23:09

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To ja proponuję zdjęcia z drugiego linka na okładkę Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Wto 22 Sty, 2008 23:39

Powrót do góry
najmad
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 119
Skąd: Łęczna
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie to 2 lub 3, z lekka przewaga na 3, fajnie zrobione ujecie.
_________________
Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka

Wto 22 Sty, 2008 23:39

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tylko w 3 wykasuje to białe, i bedzie rakieta, jest artykuł o bitwie o Karbale w I wojnie irackiej

Wto 22 Sty, 2008 23:52

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja byłbym za pierwszą, niech będzie coś sprzed XX w. Twisted Evil
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sro 23 Sty, 2008 9:46

Powrót do góry
adrian007
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 107
Skąd: Radom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mi też zdecydowanie odpowiada okładka pierwsza.

Tworzy fajny klimat - historyczny oczywiście. Doskonale przyciąga wzrok.

Natomiast dwie pozostałem - do pomylenia z pismem traktującym stricte o wojsku i sprawach militarnych.

Sro 23 Sty, 2008 10:15

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

o tak wyglada


Opis załącznika:

Sro 23 Sty, 2008 14:20

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bardzo mi się podoba ta okładka.

Sro 23 Sty, 2008 15:01

Powrót do góry
Wojaroth
Kapitan

Kapitan





Posty: 957
Pochwał: 1
Skąd: Elbląg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mnie też. I chciałem wyrazić zadowolenie, że piszecie też o sprawach zupełnie współczesnych.
_________________
Imię jego 40 i 4...

Sro 23 Sty, 2008 16:52

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co do linku numer 2: tak Platon wyobrażał sobie Atlantydę na podstawie opowiadań swojego przodka Solona, który z kolei słyszał o niej od egipskich kapłanów. Według tych opowiadań stolica Atlantydy zbudowana była z kilku koncentrycznie ułożonych kanałów oddzielających od siebie poszczególne strefy: wypoczynkową, handlową oraz zbudowany w samym środku pałac królewski.
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Sro 23 Sty, 2008 17:39

Powrót do góry
czarnobylski
Porucznik

Porucznik





Posty: 719
Pochwał: 1
Skąd: 53°02' N 18°37' E
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

skoro można wyrazić swoje zdanie:
gryzie się ta Atlantyda z irackim zdjęciem. Uważam, że tytuł wyszczególniany powinien bardziej współgrać z przesłaniem okładki. Wystarczy wrócić do okładki czwartej pieczęci czy słoni afrykańskich. Aż biły w oczy wyjątkowością i przesłaniem.
Druga sprawa - ostatnia okładka była afgańska, teraz iracka. To trochę się już zlewa w jeden nurt. Moja obawa - zginie w tle okładek Polityki, Wprost, Newsweek'a - wystarczy, że wydanie zbiegnie się z jakimś wydarzeniem w Iraku i wszystkie gazety będą o tym trąbić.
To okładka powinna ryczeć - INNE OBLICZA HISTORII.

jednak to tylko moje skromne zdanie,
pozdrawiam,

_________________
czarnobylski

Nie zabieraj swoich narządów do nieba, tam wiedzą, że potrzebne są one tylko na ziemi

www.krewniacy.pl

Sro 23 Sty, 2008 17:40

Powrót do góry
adrian007
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 107
Skąd: Radom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Moje zdanie - jest zbliżone do wypowiedzi kolegi Czarnobylskiego.

Wyraziłem je w swoim poprzednim poście i teraz ponawiam. Okładki z współczesnymi żołnierzami nie tworzą tego specyficznego klimatu, jaki towarzyszył OH, potem IOH od początku.

Pozdrawiam!

Sro 23 Sty, 2008 17:45

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ja teżzgadzam się z Czarnobylskim. Okładka owszem ładna i artystyczna ale primo: tematyka oklepana, secundo: zdjęcie powinno wpsółgrać z tematem. A tak to odbieram ze Atlantydę odkryto w Iraku (no chyba że to to "ostateczne rozwiązanie kwestii Atlantydy"). Twisted Evil
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Czw 24 Sty, 2008 0:07

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Następny Strona 3 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.