| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niniejszym melduję, że dwa egzemplarze gazety znalazłem dziś na półce w chicagowskiej księgarni "Quo Vadis".Podczas mego w księgarni pobytu i rozmowy z kilkoma osobami oba egzemplarze zostały sprzedane.
BTW - jeden z moich rozmówców (mężczyzna w wieku 55-60 lat) wyraził bardzo zdecydowane zdegustowanie (cytuję mniej więcej dosłownie) "wszechobecnością plugawych, niemieckich mundurów na okładkach polskich gazet"...Janku - warto by to przemyśleć.Iona i moje marudzenie o "elektrykach" może jednak ma trochę sensu?
Pozdrowienia
Grendel



Opis załącznika:
iOH w chicagowskim "Quo Vadis"

Sob 19 Lip, 2008 22:30

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeszcze moje i Marmika Laughing

A ta okładka z DżiAjsem była taka fajna Neutral

Sob 19 Lip, 2008 22:37

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem gazeta lepsza od poprzednich, kwestia okładki dyskusyjna, mnie to nie przeszkadza bo traktuje SS jako historie, nawiązuje tez do jednego z artykułów. Warto jednak też myśleć o okładkach w innych nurtach Uśmiech
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Nie 20 Lip, 2008 12:54

Powrót do góry
Paradigm
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 138
Skąd: Pinecity
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IjonTihy napisał:

Rozczarowanie to Atlantyda i teksty prof. Wilczura.

A mnie akurat te zapiski przypadły do gustu. Ale galicyjsko-ukraińskie klimaty bardzo mi pasują, ale ja amator jestem więc może dlatego "... ma taki gust wypaczony..." Bardzo szczęśliwy
Jeszcze calego numeru nie przeczytałem bo po takim oczekiwaniu, to musi być pełna celebra, aby mi wystarczyło do następnego Wink

_________________

Pon 21 Lip, 2008 12:18

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grendel napisał:
... Iona ...
Pozdrawiam
Grendel

Ijona - Gendelu Twisted Evil

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pon 21 Lip, 2008 17:19

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przemyślenia dotyczące numeru 14 . Plakat , jak plakat duży , z adresem strony ...powiesiłem w swoim biurze , czy wpłynie to na wzrost sprzedaży , nie wiem , ale tuszę że tak.
Wspomnienia J.E. Wilczura bardzo fajne , realizm życia pod okupacją , mocny i interesujący artykuł.
Fałszerze SS - pobieżny , wywiad z Adolfem Burgerem również niewiele wnoszący .

Lietuvos - bardzo ciekawy ładnie napisany , zdjęcia świetnie oddają klimat artykułu .

Atlantyda -byłem mile zaskoczony treścią tego artykułu , tym bardziej że podchodziłem doń z rezerwą . Warto przeczytać i to nie tylko starożytnicy

Templariusze - eeeee tam liceum , trochę za krótka ta historia była , pobieżna jak dla mnie .

Wikingowie _ no , można jednak napisać coś sensownego , ująć temat tak aby przykuł uwagę i był dynamiczny do ostatniej linijki.
Baudienst- świetny , jestem pełen podziwu dla autora .

Bój o wyspę skarbów - to idealny dowód na to dlaczego czasopismo nazywa się IOH , może nie inne oblicza ale zapomniane fakty , bardzo solidny artykuł.

Ostatni most przed Bagdadem - przeczytałem jednym tchem i wrażenia pozytywne .

Historia pieczęci - nie czytałem , nie bardzo mam nastrój , jednak poprzednia część w końcu została przeczytana i wiedza autora powaliła mnie na kolana. Ten tez przeczytam , za jakiś czas .

Operacja podmuch - znane mi fakty ale ciekawie ujęte .

Focke Wulf - znów podszedłem do artykułu z rezerwą a tu bardzo pozytywne zaskoczenie , bardzo mi się podobało takie ujęcie tego projektu , autor wie o czym pisze .

Kopalnia w Górach Sowich - po łebkach , od lat temat Sowie Góry nie wzbudza u mnie większej emocji.

Archiwum " Egipcjanina" - OK.

Wojna propagandowa - WOW Exclamation Czekam na jeszcze , jeszcze , je.... Piwo

Od twierdzy do twierdzy - może nie tego oczekiwałem , jakiś niedosyt pozostał , chociaż ilustracje Knotla zawsze cieszyły moja duszę .

Tyle moja subiektywna ocena , warto kupić bo jest kilka perełek

Pon 11 Sie, 2008 20:59

Powrót do góry
malyxxl
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2725
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajny numer Wink O wiele lepszy od poprzedniego. Naprawdę ciekawe artykuły. Warto kupić, choć dość trudno dostać.

Sro 13 Sie, 2008 8:02

Powrót do góry
patrynius
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 513
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja wrócę jeszcze do starego numeru z prostego powodu. Właśnie przez przypadek właściwie w numerze znalazłem info o jakimś spisie w pdf na płycie.. i jak to to otwarłem, przecież tam jest skarb istny! Dla takiego jak ja fanatyka cudzoziemskich jednostek w siłach zbrojnych Rzeszy - na początek, a mają być jeszcze Włosi i Japończycy! No super sprawa.
Choć aż muszę posprawdzać Francuzów dokładniej bo akurat w pozycji "FOR EUROPE: The French Volunteers of the Waffen-SS" to schodzą do dowódców plutonów momentami Wink. Niemniej tutaj mamy podręczna encyklopedię.
Super.
A ja dopiero teraz to znalazłem! Bardzo szczęśliwy
pzdr

_________________
http://www.dws.org.pl

Wto 28 Paź, 2008 19:21

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Uśmiech

Wto 28 Paź, 2008 21:50

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 Strona 12 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.