| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
czarnobylski
Porucznik

Porucznik





Posty: 719
Pochwał: 1
Skąd: 53°02' N 18°37' E
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

a ja dziś na dworcu PKP w Iławie w kiosku widziałem Uśmiech
_________________
czarnobylski

Nie zabieraj swoich narządów do nieba, tam wiedzą, że potrzebne są one tylko na ziemi

www.krewniacy.pl

Czw 10 Lip, 2008 20:15

Powrót do góry
patrynius
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 513
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jaka relacja live z kiosków etc w całym kraju, jakby cukier rzucili w Polsce w latach 80-tych Bardzo szczęśliwyBardzo szczęśliwy

pzdr

Czw 10 Lip, 2008 22:00

Powrót do góry
Tomciaz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 364
Skąd: Gorzów Wlkp.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

MAM!!! Zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony różnorodnością tematów w numerze. Szata graficzna jak zwykle bajeczna (oby tak dalej Uśmiech). Jestem w trakcie lektury wspomnień, pod względem nacechowania emocjonalnego - pełen behawioryzm, co wywiera specyficzne wrażenie na czytelniku. Plakat wisi na drzwiach, płyta: film dobry, ZA KRÓTKI! 15 minut to troszkę za mało, zwłaszcza biorąc pod uwagę szumny tytuł "Tajemnice MRU", całość można streścić w trzech słowach: veni, vidi, wyszli Razz. Po dokładniejszym zagłębieniu się w artykułach napiszę więcej.

Pią 11 Lip, 2008 6:34

Powrót do góry
Kret
Schütze

Schütze




Posty: 5
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam

Właśnie wczoraj kupiłem po raz pierwszy Uśmiech numer IOH.
Jestem po lekturze paru artykułów (jak na razie najbardziej podoba mi się artykuł Jacka Wilczura "Do nieba nie można od razu" - chociaż drastycznie się kończy bez napisu koniec części 1 Wink , szukałem dalszej części a tu od razu przypisy na drugiej stronie Uśmiech ).

Mam pytanie odnośnie zdjęcia z okładki.
Czy aby to nie jest lustrzane odbicie? Czy czaszka na czapce nie powinna być skierowana w prawo (lewo z pkt widzenia czytelnika)? Tak samo jak patka z SS-Totenkopf nie powinna być na prawej stronie kołnierza?

Pozdrawiam
Piotrek

Pią 11 Lip, 2008 8:43

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kret - brawo (lustro tak) , Do nieba nie można odrazu jeszcze 2 części.

Pią 11 Lip, 2008 9:45

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
wspomnienia prof. Wilczura są rewelacyjne. Mógłbym je czytać i czytać, nawet gdyby miały 1000 stron! Szponiasty miał na myśli, że jeszcze będą w kolejnych numerach dalsze dwie części "Do nieba nie można od razu".

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Pią 11 Lip, 2008 13:35

Powrót do góry
najmad
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 119
Skąd: Łęczna
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hehe, tak czytam sobie te posty i zazdroszcze Tym, ktorzy juz w spokoju czytaja najnowszy numer. u mnie tez nie ma gazetki w zadnym saloniku kolportera. Z rana objezdzilem wszystkie punkty i niestety nie znalazlem. Mam nadzieje, ze to tylko chwilowe opoznienie.
_________________
Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka

Pią 11 Lip, 2008 13:50

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan





Posty: 1378
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tu muszę Monsunowi przyznać racje Bardzo szczęśliwy ... "Do nieba nie można od razu" rewelacja,czekam na kolejną cześć
_________________
Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. .My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę.Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.

Pią 11 Lip, 2008 22:50

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No i kupiłem.

W sumie nie podzielam entuzjazmu przedmówców. Wspomnienia profesora Wilczura równie nieczytelne jak inne jego artykuły. Ociekające wręcz nienawiścią do Niemców. Żadnych pozytywnych cech w stosunku do Rosjan nie zanotowano. Szkoda, że Lwowiaków znam paru i inni jakoś zanotowali.

Dalej świetny artykuł o fałszerzach. Szkoda tylko, że nikt nie napisał, że film "Fałszerze" da się oglądać, a "Katyń" jest "nieoglądalny".

Potem dłuugo, dłuugo nic. Jakieś bajki, jakieś faszysty (elektrycznych nie ma, redakcja się popsuła?? Rolling Eyes Laughing). O, w końcu coś fajnego. Krzysztof Kuryłowicz i ciekawy artykuł. W końcu współczesny!! Znowu nic. O Bartosz Rdułtowski i świetny artykuł o Triebfluegelu. Szkoda, że wydumka, a nie coś realnego jak ostatnio, ale i tak dobrze, że ktoś postawił sprawę jasno. Szkoda, że nie ma ani słowa o tym jak Niemcy mieli zamiar realizować sterowanie tym czymś, ale to już wkracza w sferę bajek (jak na rozwój ówczesnej techniki).

I na koniec artykuł o jakiś twierdzach. Nie czuje się kompetentny wypowiadać się na jego temat.

Generalnie- miała być bomba, a wyszło jak wyszło.

P.S. Plakat jednak jest.

Sob 12 Lip, 2008 0:48

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wrocław poza In Medio i resztą podaję parę punktów.

KOLPORTER S.A. :
- ul. Grabczyńska 9
- ul. Bema 6
- ul. Strzegomska 208
- ul. Czarneckiego 25
- ul. FGajowa 70
- ul. Slęzna/Weigla


punkty RUCH S.A. :

- salon prasowy - ul. Kiełbasiana 7/7a
- salon prasowy - ul. Kosciuszki 11
- TRAFFIC Galeria - ul.Powstańców Slaskich 2/4
- BIEDRONKA - ul. Mińska 58
- Sąd - ul. Podwale 30
- dworzec kolejowy peron IV - ul. Piłsudskiego 105
- salon prasowy - ul. Sw. Macieja 1
- salon prasowy - ul. Widna 6
- salon prasowy - ul. Powstańców W-wy 1
-BIEDRONKA - ul. Traugutta

Sob 12 Lip, 2008 9:47

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Właśnie to jest śmieszne Laughing

W jednej z większych wrocławskich chałup handlowych- pasażu grunwaldzkim w Empiku IOH nie dostałem. Ale w tym samym pasażu były w malutkim In Medio Laughing

Sob 12 Lip, 2008 9:57

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W Empiku jest każdym , jesli nie ma to znak sprzedało się .

Sob 12 Lip, 2008 10:02

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie żartuj, Szponek, W In Medio sprzedała się jedna sztuka (ta, którą kupiłem), a w Empiku wszystkie?? Nie było, tak samo jak nie było pewnego wydawnictwa modelarskiego, które też powinno być.

Sob 12 Lip, 2008 10:13

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chciałem zawiadomić, że do mnie opłacona prenumerata nie doszła.
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Sob 12 Lip, 2008 19:00

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dojdzie ,

Sob 12 Lip, 2008 22:39

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To dobrze szponiasty, bo już się martwiłem, że coś się stało z tą prenumeratą.
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Nie 13 Lip, 2008 16:41

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

szponiasty napisał:
W Empiku jest każdym , jesli nie ma to znak sprzedało się .


W Toruńskim Empiku zrobili przemeblowanie i trochę się naszukałem pisemka!!! Ale na szczęście było!!! Piwo
Bardzo ciekawa i różnorodna tematyka, tak trzymać!!!! Piwo

_________________
21. Fusilier-Bataillon von Stutterheim
3. Ostpreußischen Landwehr Infanterie Regiments

Pon 14 Lip, 2008 10:48

Powrót do góry
adrian007
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 107
Skąd: Radom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dorzucę kilka swoich wrażeń:

Przeczytałem wspomnienia Jacka Wilczura - i w mojej opinii lektura jest wciągająca.

W zapiskach ze Lwowa - Jacek przedstawia fakty z życia codziennego pod okupacją. Właściwie ten pamiętnik to bardziej moze kronika wydarzeń - bo Jacek przytacza też opowieści zasłyszane, które obrazują życie w tamtym okresie. Czasami opisy te nacechowane są trochę naiwną - dziecięcą interpretacją faktów. A co mnie uderza, to jak na młodego człowieka - to w pamiętniku nie dozuje zbyt wielu swoich uczuć.
Ból po przesłuchaniach, głód - czy aresztowanie, choroba i śmierć ojca - przedstawione są bez nacechowania emocjonalnego.

Zastanawiałem się - w jakim on wtedy był wieku - ale nie jest to nigdzie określone. ( jakieś 14 lat ) - to ja mod pisał

Generalnie - tekst, podobnie jak wspomnienia "Żbika" - zapada w pamięć. Znam w ogólnym zarysie ciąg dalszy tej historii - jednak i tak z niecierpliwością oczekuję na ciąg dalszy.

Pozdrawiam! Laughing

Pon 14 Lip, 2008 14:48

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W saloniku prasowym RUCH S.A.w Wejherowie gazetki brak, a pani zrobiła wielkie oczy jak się spytałem o IOH Evil or Very Mad Trzeba będzie do Gdyni jechać.

Pon 14 Lip, 2008 15:08

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Human napisał:
Właśnie to jest śmieszne Laughing

W jednej z większych wrocławskich chałup handlowych- pasażu grunwaldzkim w Empiku IOH nie dostałem. Ale w tym samym pasażu były w malutkim In Medio Laughing



Sprawdziłem w niedzielę było 12 sztuk , wg stanu w systemie. NA BANK.

Pon 14 Lip, 2008 15:09

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W niedzielę to może i było. Ja Ci napisałem czego nie było w piątek Laughing

Swoją drogą- nie wiem, co się stało, ale płyta jest dość mocno porysowana i zmatowiona. Działa bez problemu, ale coś gdzieś poszło nie tak.

Pon 14 Lip, 2008 15:13

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chciałbym powiadomić, że czasopismo dotarło dziś do moich rąk bez szwanku, z płytą DVD wszystko w porządku. Przy okazji chcę podziękować redakcji za artykuł o Korpusie Plechaviciusa- naprawdę świetnie napisany i wciągający.
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Sro 16 Lip, 2008 21:12

Powrót do góry
ratownik
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 5
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

witam gazetka jest kul ale co do filmu na DVD jest nędza czemu nie w kolorze Crying or Very sad

Czw 17 Lip, 2008 19:17

Powrót do góry
najmad
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 119
Skąd: Łęczna
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam, wczoraj nareszcie po dlugich poszukiwaniach odnalazlem w jednym z salonow Ruchu upragniona gazetke IOH. Po szybkim przejrzeniu poszczegolnych tematow(na glebsze zaznajomienie sie z ich trescia bede mial czas po przerobieniu ksiazek wypozyczonych z biblioteki, bo juz wydzwaniaja zebym je oddawal Uśmiech) , dzoszedlem do wniosku, ze bedzie to naprawde swietny numer. Sadze, ze wsiakne na dluzej przy tematach o templariuszach, wikingach i kampanii napoleonskiej na Slasku, no i rzecz jasna zainteresuje sie tak zachwalanymi wspomnieniami profesora Wilczura. Musze zaznaczyc, ze wlasnie przed chwila skonczylem ogladanie filmu z plytki na temat tajemnic MRU, no i niestety musze po czesci zgodzic sie z moim przedmowca. Sam fakt braku kolorow wcale mi nie przeszkadzal, mysle, ze byl to celowy zabieg jego tworcow, ktorzy w ten sposob(w polaczeniu z nastrojowa muzyka) chcieli zbudowac specjalny klimacik. Najbardziej zawiodla sama tresc filmu i jego dlugosc(dramatycznie krotki Smutny ). Dla mnie byl on strasznie monotonny i... nudny Zniesmaczony . Opierał sie glownie na pokazaniu plynacego nurka i ciagnacych swoj sprzet podwodnych badaczy histroii. O wiele bardziej wciagajacy byl filmik z poprzeniego numeru. Jak wiadomo przedstawiona byla tam bitwa pod Heilsbergiem. No coz, mysle, ze niedosyt po filmie zrekompensuje sobie czytajac kolejne strony IOH Bardzo szczęśliwy . Pozdrawiam.
_________________
Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka

Czw 17 Lip, 2008 20:40

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dla mnie gazetka tradycyjnie bez rewelacji. Jedyny plus to brak SS,choć widmo swastyki wciąż krąży nad redakcją co widać choćby po pilotażowym projekcie...
do wyróżnienia:
- Ostatni most... - wciąż przekształca IOH w IOH Militarnej ale za to historia najnowsza, rzekłbym wręcz teraźniejszość a nie wkoło Macieju II wś.
- Wikingowie - choć niezręcznie pisać, ale także jest to temat inny niż większość w IOH. I w odróżnieniu od Templariuszy i Atlantydy nie wałkuje tajemnic i zagadek i nie bada spisków Wink
Rozczarowanie to Atlantyda i teksty prof. Wilczura.

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pią 18 Lip, 2008 14:43

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Następny Strona 11 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.