| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

templariusze i pewna kopalnia

Wto 15 Sty, 2008 0:33

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

brzmi tajemniczo.
Mam nadzieję że będzie to jakaś ciekawa historia jeszcze ciekawszego wątku, a nie ciągłe powtarzanie kiedy powstał zakon, kto był jego ostatnim mistrzem, dlaczego zginął na stosie i gdzie prawdopodobnie są skarby zakonu?
Kopalnia mówisz? Ale nie węgla kamiennego? Klimat w środku zawsze jest jednak ja szukam innych wrażeń Uśmiech

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Sro 16 Sty, 2008 11:43

Powrót do góry
adrian007
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 107
Skąd: Radom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kudi

Jak sam tytuł pisma mówi "Inne Oblicza Historii" - to i nie będzie to powtarzanie oklepanych faktów.

A tak nawiasem mówiąc - wszystkie te skromne dotychczasowe zapowiedzi brzmią nieźle.

I mogę sądzić, że w tym nadchodzącym numerze będzie sporo się działo!

Aaa, jeszcze dodam co do kopalni. Każdy numer to właściwie kopalnia.... wiedzy Laughing

Pozdro!

Sro 16 Sty, 2008 11:52

Powrót do góry
Tomciaz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 364
Skąd: Gorzów Wlkp.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

adrian007 napisał:

Aaa, jeszcze dodam co do kopalni. Każdy numer to właściwie kopalnia.... wiedzy Laughing


I właśnie dlatego chcę IOH wykorzystać w maturze ustnej z Polaka Uśmiech. A będzie płytka? Bardzo podoba mi się film o Lenino z bieżącego numeru. Jeżeli jednak miałoby to być kosztem opóźnienia... to lepiej nie. Chyba się ze mną zgodzicie Wink

Sro 16 Sty, 2008 12:15

Powrót do góry
malyxxl
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2725
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Templariusze ? hyh, to wygląda ciekawie. Może będą to jakieś ciekawe, mało znane ciekawostki i historie o nich ?

Jakaś kopalnia - ciekawe jaka. Mało to mówi, ale wiem jedno - temat będzie ciekawy Uśmiech

Sro 16 Sty, 2008 18:00

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pierwsza przymiarka - robocza , jeszcze bez tekstów itp

- na razie jeszcze nie widać monumentalizmu , ale pracujemy dalej



Opis załącznika:

Czw 17 Sty, 2008 17:40

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Druga przymiarka , nadal daleko w polu - ten posąg ma około 20 metrów.


Opis załącznika:

Czw 17 Sty, 2008 18:21

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Znowu elektrycy??

Szponek, nie możecie puścić jednego numeru bez "elektrycznych"??

Czw 17 Sty, 2008 18:33

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

1. juz widać że zapowiedzi na styczeń/luty były kpiną. Data na ołądce jest lipiec/sierpień. przynajmniej wiadomokiedy sięspodziewać.
2. znów SS (co z tego że Waffen)
3. Z tego co wiem to w numerze będą inne teksty niż o wojnie, broni i skarbach. Czemu więc okładka znów jest tak monotematyczna? Kiedy w końcu tytuł gazety zostanie zmienony na bardziej adekwatny do zawartości czyli: "Oblicza historii wojskowej [nawet nie wojskowości!] ze szczególnym uwzględnieniem formacji III Rzeszy i dodatkiem o zaginionych skarbach"?

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Czw 17 Sty, 2008 19:54

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na okładce jedne z dwóch posągów Amenhotepa III a główny tytuł to Atlantyda?
czy to nie są tytuły z poprzedniego miesiąca?

IT nie czepiaj się skarbów co? Uśmiech

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Czw 17 Sty, 2008 19:58

Powrót do góry
danziger
Major

Major





Posty: 2333
Pochwał: 2
Skąd: Freie Stadt Danzig
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IjonTihy napisał:
1. juz widać że zapowiedzi na styczeń/luty były kpiną. Data na ołądce jest lipiec/sierpień. przynajmniej wiadomokiedy sięspodziewać.
2. znów SS (co z tego że Waffen)

Human napisał:
Szponek, nie możecie puścić jednego numeru bez "elektrycznych"??

Chłopaki - wyluzujcie - nie widzieliście, co Szponek napisał?
szponiasty napisał:
Pierwsza przymiarka - robocza , jeszcze bez tekstów itp

A poza tym SS to ciekawa tematyka - dlaczego o tym nie pisać? Nie mam nic przeciwko artykule o nich nawet co numer. Razz

kudi napisał:
czy to nie są tytuły z poprzedniego miesiąca?

Niektóre - owszem. Uśmiech

_________________
Gdańskie odznaczenia i pieniądze
Gdańskie flagi, sztandary i inne weksylia

Czw 17 Sty, 2008 20:30

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pewnie i myślisz, że nagle tekstu o elektrycznych nie będzie?? Pobożne życzenia.

A, co do ciekawej tematyki, Zapewniam Cię, że jest pierdyliard ciekawszych rzeczy, o których można pisać.

Czw 17 Sty, 2008 20:51

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Human, wyluzuj, każdego interesuje co innego. Mnie SS, Ciebie jankesi, no i trudno. Czy moje albo twoje zaintersowania są ciekawsze? Kwestia wybitnie umowna Twisted Evil
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Czw 17 Sty, 2008 20:55

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

De Villars- wyluzuj. Niezależnie od sympatii redakcji (bo jakby w redakcji nie było parcia na elektrycznych, to by ich nie było) po powtarzających się reakcjach czytelników redakcja powinna w końcu wziąć sobie do serca ich opinie i troszkę spasować z elektrycznymi.

Naprawdę o nich się nie da już chyba nic więcej napisać. Nawet w Polsce. A na przykład o takiej SKG?? Mało kto nawet o niej słyszał. Co dopiero pisać. Jeden artykuł (zresztą kiepściuchny) na przestrzeni ostatnich kilku, jeśli nie kilkunastu, lat.

Czw 17 Sty, 2008 21:05

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

szponiasty napisał:
Pierwsza przymiarka - robocza , jeszcze bez tekstów itp

- na razie jeszcze nie widać monumentalizmu , ale pracujemy dalej


Proszę czytać co piszę , jest wyraźnie bez tekstów, chciałem pokazać jak w 30 krokach powstaje okładka - ale widze to bez sensu, wybaczcie chciałem dobrze ,


danziger - 100 punktów , szacunek

Czw 17 Sty, 2008 21:30

Powrót do góry
czarnobylski
Porucznik

Porucznik





Posty: 719
Pochwał: 1
Skąd: 53°02' N 18°37' E
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie, pierdyczymy po kilkanaście stron o tym co ma być w każdym kolejnym IOH i chyba o to chodzi. Każdy z nas ma coś co lubi i tyle. Po to mamy ten wątek. Fajnie byłoby jednak, żeby przynajmniej znacząca część tych podniet dotyczyła recenzji po przeczytaniu. A na ogół jest tak, że ci co najwięcej stękają potem nic lub prawie nic nie napiszą co sądzą o artykułach.
Skoro cały czas coś jest o elektrykach to znaczy, że jeszcze można w Polsce o nich coś napisać. Ja osobiście widzę bardzo duży progres w doborze artykułów. Wystarczy porównać pierwsze numery z kilkoma ostatnimi. Mamy przekrój przez wszystkie epoki historyczne, małe i duże historie, etc. Pomysł z "teleexpresem newsów historycznych" bombowy.
Zresztą pierdyczymy, a to oznacza, że czekamy. Jakby ktoś miał to w d... to by tu nie pisał. No chyba, że jest "czułym Wojtkiem" (którego pozdrawiam).

To tyle. Pierdyczmy więc dalej,

pozdro dla Redakcji.

P.S. okładka jak widać nie będzie elektryczna tylko elektryzująca historycznie Rolling Eyes

Howk Piwo

_________________
czarnobylski

Nie zabieraj swoich narządów do nieba, tam wiedzą, że potrzebne są one tylko na ziemi

www.krewniacy.pl

Czw 17 Sty, 2008 22:07

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A na ogół jest tak, że ci co najwięcej stękają potem nic lub prawie nic nie napiszą co sądzą o artykułach.


Pewnie, pewnie. Szkoda, że nie zauważyłem Laughing

Cytat:
Skoro cały czas coś jest o elektrykach to znaczy, że jeszcze można w Polsce o nich coś napisać.


No pewnie, że można. Po raz pierdyliard osiemset tysięcy. Na całym świecie można coś napisać. A jak nie ma co, to się zaczyna od nowa. Mania SS pełną gębą i to ogólnoświatowa. O SKG, 10. IA Commando, Popski's Private Army i innych mało znanych polskich, czy związanych z Polską jednostkach też można napisać, ale po co! Przecież lepiej pisać o Waffen SS. Niech potem młodzież popada w jeszcze większe skrajności w uwielbieniu swoich narodowosocjalistycznych bohaterów! I potem powstają dziwne sytuację pod tytułem: Administracja dziwi się, że pojawiają się nawiedzeni piewcy genialności III Rzeszy, których sama tworzy dając im pożywką pod tytułem "wspaniali uebermensch z SS".

Cudownie!

Cytat:
Howk


Nie wiem, co to jest Howk. Rakieta przeciwlotnicza nazywa się Hawk, samolot szkolno- bojowy też nazywa się Hawk. Skater Tony Hawk też jest Hawk. Ba! Nawet tomahawk pisze się przez "hawk". Nieśmiało myślę, że może chodziło o "Howgh"?? Bo jak pamiętam tak to w May'u było napisane Laughing Piwo

EDIT: Zamiast potem było porem Laughing


Ostatnio zmieniony przez Human dnia Sob 19 Sty, 2008 3:41, w całości zmieniany 1 raz

Czw 17 Sty, 2008 22:28

Powrót do góry
czarnobylski
Porucznik

Porucznik





Posty: 719
Pochwał: 1
Skąd: 53°02' N 18°37' E
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

walnąć w stół a nożyce się odezwą, he he he. Wiedziałem, że Human się odezwie
Piwo Mr. Green Piwo

_________________
czarnobylski

Nie zabieraj swoich narządów do nieba, tam wiedzą, że potrzebne są one tylko na ziemi

www.krewniacy.pl

Czw 17 Sty, 2008 22:33

Powrót do góry
adrian007
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 107
Skąd: Radom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

szponiasty napisał:
szponiasty napisał:
Pierwsza przymiarka - robocza , jeszcze bez tekstów itp

- na razie jeszcze nie widać monumentalizmu , ale pracujemy dalej


Proszę czytać co piszę , jest wyraźnie bez tekstów, chciałem pokazać jak w 30 krokach powstaje okładka - ale widze to bez sensu, wybaczcie chciałem dobrze ,


Jak dla mnie idea OK. Czekam na kolejne odsłony Bardzo szczęśliwy

Pią 18 Sty, 2008 10:25

Powrót do góry
zbV
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 455
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Elektrycy są ciekawi, tylko nie te jednostki. Większość tych opisywanych dywizji są już wszędzie tak oblatane jak pewne damy na ulicy Laughing

Pią 18 Sty, 2008 17:37

Powrót do góry
Wojaroth
Kapitan

Kapitan





Posty: 957
Pochwał: 1
Skąd: Elbląg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja chętnie poczytam o "Floryan Geyer" albo o "Lutzow".
_________________
Imię jego 40 i 4...

Pią 18 Sty, 2008 20:49

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja chętnie przeczytałbym o formacjach KOP. Ale oni nie mieli nic wspólnego z SS (no może gdzieś przeciwko nim walczyli?).

Human napisał:
Przecież lepiej pisać o Waffen SS. Niech potem młodzież popada w jeszcze większe skrajności w uwielbieniu swoich narodowosocjalistycznych bohaterów! I porem powstają dziwne sytuację pod tytułem: Administracja dziwi się, że pojawiają się nawiedzeni piewcy genialności III Rzeszy, których sama tworzy dając im pożywką pod tytułem "wspaniali uebermensch z SS".

Amen! Nic dodać, nic ująć.

Nie mam ABSOLUTNIE nic przeciwko formacjom wojskowym III Rzeszy, ale chętnie poczytałbym o czymś innym. O wojnie domowej w Hiszpanii, o Powstaniu Bokserów, o budowie Kanału Suezkiego, a z tematyki "narzędziowej" zamiast Pepeszy chętnie poczytałbym o koncerzach, pałaszach i innym "białym" dziadostwie. Tematyka po DWS to już kompletna abstrakcja i sporadycznie trafi się jakiś artykuł.

Nie zrozumcie mnie źle. Pismo jest bardzo fajne. Warunek pierwszy to nie może przynosić strat. Warunek drugi to powinno dążyć do bycia "fajniejszym". Jeżeli warunek drugi nie kłóci się z warunkiem pierwszym. To nad czym jeszcze dumać? Brakuje autorów? Ten kraj jest pełen ludzi kochających historię. Warunek numer 3, nikt nie pisze niczego by leżało w odmętach archiwum czekając na druk. Pisanie dla pisania to sztuka dla sztuki. Niestety ten problem dotyka wiele polskich czasopism tematycznych. Może własnie dlatego tak rzadko pojawiają się w nich nowe nazwiska?

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Pią 18 Sty, 2008 22:52

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panowie, popyt kreuje podaż - to jest rynek, czasopismo musi się sprzedać w jakimś tam nakładzie. A że jest popyt na SS, to są artykuły na ten temat. Nie ma się co obrażać Wink Ja przykładowo niezbyt jestem zadowolony, że np. historia morska przed DWS cieszy się w Polsce relatywnie małym zainteresowaniem (dowodem na to struktura ostatnich numerów MSiO chociażby), ale nie zamierzam z tego powodu drzeć szat Twisted Evil Taki lajf...
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pią 18 Sty, 2008 23:37

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

de Villars napisał:
Panowie, popyt kreuje podaż - to jest rynek, czasopismo musi się sprzedać w jakimś tam nakładzie. A że jest popyt na SS, to są artykuły na ten temat.

Upraszczasz sprawę. I to IMO zupełnie niesłusznie. Artykuły są bo są autorzy piszący na określone tematy lub ich nie ma. Per analogia, kto pisze o żaglowcach?

Nie sądzę, by robiono jakiekolwiek poważne analizy rynku, by ocenić czego najbardziej potrzeba. SS jest popularne, są niejako "pod ręką" autorzy piszący na te tematy i oto cała filozofia. A przy okazji owa filozofia kreuje nowych fascynatów SS, a np. polski wrzesień 39 to takie sobie kompromitujące coś o czym należy jak najszybciej zapomnieć. W tym kontekście odpowiedzialność za ogólny przekaz pisma lezy na barkach redakcji.

Zatem, jeżeli 2 numery bez SS sprzedadzą się gorzej niż 2 z SS to znaczy się, że jesteśmy już na równi pochyłej i pora odkurzyć słownik polsko-niemiecki. Jeżeli nie, to nie można wysuwać tak dalece idących wniosków o popycie jakie przedstawiłeś.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Sob 19 Sty, 2008 5:06

Powrót do góry
danziger
Major

Major





Posty: 2333
Pochwał: 2
Skąd: Freie Stadt Danzig
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Marmik napisał:
chętnie poczytałbym o czymś innym. O wojnie domowej w Hiszpanii, o Powstaniu Bokserów, o budowie Kanału Suezkiego

Jedno nie wyklucza drugiego.
Ja też chętnie poczytałbym o polskim czy francuskim wojsku i sprzęcie sprzed 1939, o wojnach i wojskowości drugiej połowy XIX w. (secesyjna, francusko-pruska, prusko-austriacka itd.), o wojnie zimowej, o wojnach burskich, o wojnie domowej w Hiszpanii, coś w tematyce pierwszowojennej, wszystko z tematyki falersytycznej, sfragistycznej, heraldycznej, weksylologicznej i numizmatycznej, no i oczywiście wszystko, co dotyczy Gdańska.
Także artykuły na wiele innych tematów chętnie bym poczytał. Ale nie wyklucza to tego, że równie chętnie poczytam o SS, SA, NSKK, HJ i innych formacjach paramilitarnych III Rzeszy. Takich, którzy chcą je czytać jest więcej. Dlaczego więc domagać się zakazu pisania o nich?
Mnie na przykład kompletnie nie interesują "piramidy w Bośni", mało interesuje mnie holocaust, a od czasów prehistorycznych to zwykle mnie aż odrzuca.
Ale nie domagam się, żeby o tym nie pisano. Jeśli jakaś gazeta publikowałaby zbyt dużo artykułów, które mnie nie obchodzą, a za mało tych interesujących - to po prostu bym jej nie kupował...

_________________
Gdańskie odznaczenia i pieniądze
Gdańskie flagi, sztandary i inne weksylia

Sob 19 Sty, 2008 12:06

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny Strona 2 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.