| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zeus99
Kapitan

Kapitan





Posty: 1378
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czas trwania konkursów

Czy nie warto w jakiś sposób wyznaczyć czas trwania wszystkich konkursów??,np.Czasowo albo przez zdobycie określonej ilości pkt przez 1 forumowicza??.
_________________
Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. .My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę.Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.

Pią 04 Sty, 2008 19:11

Powrót do góry
7TP
Major

Major





Posty: 1605
Pochwał: 3
Skąd: Choszczno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Też się nad tym zastanawiałem. Nawet zadałem pytanie w konkursie o pierwszej wojnie. Ale cicho i nikt nie odpowiada.
Widziałem, że chyba tylko konkurs o XIX wieku skończył się z końcem roku, zostali podani zwycięzcy i zaczęła się nowa edycja. Wzorowo. Czyżby tylko ten konkurs był uprzywilejowany? Wink

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek

Pią 04 Sty, 2008 20:20

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ktoś jeszcze zalega mi z adresem, międzywojenny jest już w drodze.

Pią 04 Sty, 2008 21:18

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan





Posty: 1378
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grocie mój chyba dostałeś? Mr. Green ...Moim zdaniem powinno być jasno określony czas trwania konkursów?,a co z pozostałymi jak mi sie wydaje międzywojenny jest już 2 raz rozwiązywany a 1 osoba ma 8 pkt Twisted Evil Więc "trochę" szybko w porównaniu z innymi.
_________________
Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. .My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę.Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.

Pią 04 Sty, 2008 21:21

Powrót do góry
dawide
Porucznik

Porucznik





Posty: 627
Pochwał: 2
Skąd: MILANO
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja jestem uczestnikiem konkursu
KONKURS - CIEKAWE HISTORYCZNE MIEJSCA W POLSCE
I z niewyjaśnionych przyczyn się skończył (brak chętnych)
Moim zdaniem każdy konkurs powinien być nagradzany specjalnym medalem (mile widziani też sponsorzy Mr. Green ) i powinien trwać 6 miesięcy
tzn 2 X do roku (aby dać szanse innym wzięcia udziału w konkursie)
To jest oczywiście tylko moja propozycja Piwo
A co wy o tym myślicie Wink

_________________
MASZERUJ
ALBO
ZDYCHAJ

Pią 04 Sty, 2008 23:07

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Medal ok można , fajnie, Czas trwania cóż , jestem otwarty na propozycje , może być po 8 pkt. ( to chińska liczba symbolizująca nieskończoność, bardzo dobra liczba ) Wyluzowany

Pią 04 Sty, 2008 23:54

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dobry pomysł z tym medalem. natomiast czy konkurs powinien trwać pół roku czy cały rok - to w sumie bez znaczenia, jak ktoś ma wiedzę to się wykaże w każdym z tych wariantów Wyluzowany
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pią 04 Sty, 2008 23:59

Powrót do góry
dawide
Porucznik

Porucznik





Posty: 627
Pochwał: 2
Skąd: MILANO
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

szponiasty napisał:
Medal ok można , fajnie, Czas trwania cóż , jestem otwarty na propozycje , może być po 8 pkt. ( to chińska liczba symbolizująca nieskończoność, bardzo dobra liczba ) Wyluzowany

No cóż 8 pkt to chyba za mało.
Za dużo medali by było do rozdania Mr. Green
A chodzi oto ze taki uczestnik danego konkursu jak zdobędzie taki medal to powinien być z niego zadowolony i dumny Wink

_________________
MASZERUJ
ALBO
ZDYCHAJ

Sob 05 Sty, 2008 0:13

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan





Posty: 1378
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak już dawide wspomniał,konkurs powinniem moim zdaniem trwać 6 miesięcy,medale fajny pomysł Mr. Green ,ale ile osób by było nimi nagradzane??.Czy ta pierwsza 10 co otrzymuje nagrody czy tylko pierwsza 3??.
_________________
Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. .My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę.Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.

Sob 05 Sty, 2008 12:37

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

czas trwania zależny jest od graczy. Konkursy są w pewnym zakresie autonomiczne. każdy konkurs ma założyciela który pilnuje porządku (moderatorzy są pomocą i instancją wyższą Wink) Nie ma sensu ujednolicać wszysktich konkursów. Np. morski trwa i trwa i wszystkim z tym dobrze.
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sob 05 Sty, 2008 13:34

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan





Posty: 1378
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tylko że w niektórych konkursach założyciele zniknęli Wink .Trwa i trwa i trwać będzie Wink chodzi mi o to że niektórzy biorą udział w konkursach w celach rozrywkowych a niektórzy chcą wbić się do pierwszej 10 i dostać jakąś fajną książeczkę Mr. Green.
Edit:
Jeszcze wpadłem na jeden pomysł ,czy nie należy wprowadzić np:Liczenia pkt co 5-10 stron żeby potem nie było że trzeba przeglądać z 30-40 stron w celu zrobienia klasyfikacji albo każdy pisał by ilość pkt pod spodem małą Trzcionką(niektórzy już tak czynią) Question Question

_________________
Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. .My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę.Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.

Sob 05 Sty, 2008 15:16

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeszcze wpadłem na jeden pomysł ,czy nie należy wprowadzić np:Liczenia pkt co 5-10 stron żeby potem nie było że trzeba przeglądać z 30-40 stron w celu zrobienia klasyfikacji albo każdy pisał by ilość pkt pod spodem małą Trzcionką

No i znowu odesłanie do osoby prowadzącej dany konkurs Wink ja tam w soim konkursie od czasu do czasu liczę punkty, w niektórych innych (choć nie wszystkich) osoby prowadzące chyba też tak czynią.

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sob 05 Sty, 2008 15:48

Powrót do góry
7TP
Major

Major





Posty: 1605
Pochwał: 3
Skąd: Choszczno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Konkurs są zaniedbane. Często zadane pytanie "wisi" i nikt nie odpowiada nawet tygodniami. A przecież chodzi o zabawę.
Myślę, że należałoby wprowadzić jeden regulamin, edycję np. co pół roku, bez względu na liczbę biorących udział. Powinny być osoby odpowiedzialne za dany konkurs. Jak ktoś się nie sprawdza, zmiana. Twórcy konkursów, jak ktoś wspomniał dawno poznikali z forum, moderatorzy tez nie zawsze się tym zajmują. A na pewno są chętni, którzy mogliby poprowadzić konkursy, czuwaliby na porządkiem, nie przeciąganiem czasu, nad podpowiedzią lub zmianą pytania, gdy pytanie blokuje konkurs, czy też liczeniem punktów np. raz w tygodniu. Jest dużo aktywnych osób na forum. Tylko trzeba coś z tym zrobić. Do dzieła więc Piwo panowie moderatorzy, administratorzy, czy kto tam jeszcze prowadzi to forum. Wink
A nagrody. To też dziwne, że w jednym konkursie można zdobyć np. książkę, a winnym tylko satysfakcję ze zwycięstwa. Może rozdzielić to uczciwie: nagroda książkowa dla zwycięzcy albo pierwszej trójki (nie wiem, jakie są możliwości forum), a dla pierwszej dziesiątki pochwały. Pochwał jest niewiele na forum, a zbierając pochwały można zdobyć medal, który dla niektórych osób też pewnie byłby nagrodą i formą wyróżnienia. Bo rozdawanie medali za konkursy nie uważam za celowe, bo po co tworzyć nowe, jak są medale, o których nawet najaktywniejszym się nie śniło - patrz medal za 100 Rolling Eyes pochwał.

Początek roku to dobry czas, aby zrobić z tym w końcu porządek.
EDIT:mały błąd.

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek


Ostatnio zmieniony przez 7TP dnia Sob 05 Sty, 2008 20:45, w całości zmieniany 1 raz

Sob 05 Sty, 2008 15:54

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
konkursy mają to do siebie, że rządzą się swoimi prawami, i to często nie tak jak osoba odpowiedzialna by chciała Wyluzowany
Czuwam nad konkursami o I i II wojnie, międzywojennym i o XIX wieku - chociaż niektorych z nich nie założyłem, i w zasadzie nie jestem ich opiekunem, ale gdy przychodzi np. do liczenia punktow i wysyłania nagrod to się włączam. Proponowałbym jednak, aby konkursy były prowadzone przez użytkownikow. Nie chodzi mi o przerzucanie odpowiedzialności z moderatorow na zwykłych użytkownikow. Gdy jedna osoba będzie odpowiedzialna za jeden konkurs, wtedy będzie on "chodził" sprawniej. Nie będzie przestojow, etc. Z mojej działki proponowałbym osoby będące specami z danej dziedziny, np. tak: XIX wiek - de Villars, I wojna: seth, międzywojnie - Piotrek, II wojna: Human. Z jednej strony dorzucenie roboty Wyluzowany ale z drugiej niewielkie wyroznienie. Oczywiście przy liczeniu punktow i nagradzaniu służyłbym pomocą. Taka jest moja propozycja.

Sob 05 Sty, 2008 20:15

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
I wojna: seth


Zgadzam się , i robię to bezinteresownie .Mogę również ''liczyć punkty '' i czuwać nad'' starożytnością'' i ''średniowieczem'' . Pisząc czuwanie mam na mysli to aby konkursy nie ''stały''.

Sob 05 Sty, 2008 20:21

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Spokojnie, ja się i tak mam zamiar wycofać na razie z drugowojennego. Po zadaniu blisko 100 zagadek (liczę dwie edycję), chociaż tak naprawdę nie wiem ile tego było, zaczynam zauważać, iż wymyślenie nowego pytania sprawia mi prawdziwy weltschmerz.

Mogę więc zająć się pilnowaniem konkursu. Ot stary dziadek siadł i marudzi Laughing

Sob 05 Sty, 2008 20:28

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan





Posty: 1378
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czyli jedna sprawa jest załatwiona Piwo .A co z czasem trwania?może jakaś ankieta?.Osobiście proponuje 6 miesięcy jako czas jednej edycji a może według uznania opiekunów?
_________________
Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. .My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę.Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.

Sob 05 Sty, 2008 20:35

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Spoko, będę nadal pilnował XIX w. Wyluzowany
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sob 05 Sty, 2008 20:48

Powrót do góry
7TP
Major

Major





Posty: 1605
Pochwał: 3
Skąd: Choszczno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grot-Dziobecki napisał:
Witam,
Z mojej działki proponowałbym osoby będące specami z danej dziedziny, np. tak: XIX wiek - de Villars, I wojna: seth, międzywojnie - Piotrek, II wojna: Human. Z jednej strony dorzucenie roboty Wyluzowany ale z drugiej niewielkie wyroznienie. Oczywiście przy liczeniu punktow i nagradzaniu służyłbym pomocą. Taka jest moja propozycja.


Znakomicie. Wymienieni przez Ciebie użytkownicy są znani z solidności i wiedzy, gwarantują więc rzetelne prowadzenie konkursów.

seth napisał:
Zgadzam się , i robię to bezinteresownie .Mogę również ''liczyć punkty '' i czuwać nad'' starożytnością'' i ''średniowieczem'' . Pisząc czuwanie mam na mysli to aby konkursy nie ''stały''.

Kolejna bardzo dobra wiadomość.

zeus99 napisał:

A co z czasem trwania?może jakaś ankieta?.Osobiście proponuje 6 miesięcy jako czas jednej edycji a może według uznania opiekunów?

Ja też proponowałbym okres półroczny i nowa edycja-nowy temat.
Panowie do dzieła. Kończcie stare konkursy, podajcie wyniki, zakładajcie nowe i niech zabawa trwa dalej.

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek

Sob 05 Sty, 2008 20:54

Powrót do góry
dawide
Porucznik

Porucznik





Posty: 627
Pochwał: 2
Skąd: MILANO
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A co zrobimy z medalami za udział w danym konkursie?
Może Adminicośtam Główny by coś pomyślał.
Takie medale by zachęciło nowo przybyłych na forum do udziału w konkursach.

_________________
MASZERUJ
ALBO
ZDYCHAJ

Sob 05 Sty, 2008 21:23

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ok czyli edycje półroczne, medale pomyślimy - będą inne , może patkowe , coś zdziałamy

Nie 06 Sty, 2008 1:00

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czy niniejszym jest oficjalnie zatwierdzony czas trwania konkursów , tj. 6 miesięcy ? Bo jeżeli tak to trzeba zabrać się za liczenie i nową edycję .

Nie 06 Sty, 2008 20:19

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

10 ciu pierwszych nagrody książkowe, 3 pierwszych plus "patka medalowa" no i dodatkowo jakiś gadżecik IOH,

Nie 06 Sty, 2008 20:53

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan





Posty: 1378
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czyli opiekunowie do dzieła Piwo .
_________________
Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. .My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę.Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.

Nie 06 Sty, 2008 23:55

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Melduję że ''Starożytność '' zakończona , jutro postaram podliczyć I wojnę .

Pon 07 Sty, 2008 0:03

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.