| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jaruzelski odznaczony Medalem 60-lecia Zwycięstwa

Jak ta wiadomosc przeczytalem, to juz nie wiedzialem co mowic. Pozniej sie uspokoilem........no i przyznalem racje. Ten czlowiek walczyl z wrogiem o wolnosc Polskii. Tylko co pozniej zrobil, to raczej nie popieram.

On jest nadal generalem.......wolalbym nie wspominac ze to byly Prezydent RP. Do niego pasuje ten tytul lub stopien:

GENERAL ARMII WOJCIECH JARUZELSKI.......

ile razy tego sie jako dzieciak nasluchalem. A chetnie ogladalem wiadomosci w latach 80tych.

NO dobra, powracam do realu. Mysle, ze bardzo dobrze ze ON tam jest. Zasluzyl na to. To takze jego dzien. W zyciu jako czlowiek tez stracil cos. Jego pozniejsze "zaslugi" to juz cos innego. Ja wogole jestem ciekaw jakie odznaczenia on otrzymal od roku 1981??? Ma ktos z Was jakis wykaz jego odznaczen???? BARDZO JESTEM CIEKAW.

Pon 09 Maj, 2005 20:07

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No wies ztego czy walczył, czy był na froncie to są zdania podzielone.

Sam nie jestem pewien, czy walczył (jak pisza w jednym miejscu) czy tylko odgladał przez lunetę ( jak pisza w innych miejscach)

Pon 09 Maj, 2005 20:10

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hm.........no tez prawde gdzies masz.
Ale gdyby NIC nie robil, to raczej nie zostalby najmlodszym generalem w LWP w wieku (jak sie teraz nie myle) 36 lat. Wiem, ze to inne czasy byly.

A wiesz co sie jeszcze tak pytam: czy on naprawde byl dobrym ekspertem lub jest nim moze do dzis. Bo zostac generalem to jedna rzecz, ale czy jest sie naprawde dobrym wodzem na polu walki. To chcialbym wiedziec.

MAsz cos na temat jego odznaczen??? Szczegolnie tych po 1981 r????

Pon 09 Maj, 2005 20:15

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hm był swój chłop szkolony w Riazaniu, więc awansował, ponadto reprezentował szkołe twardogłowych , za jego czasów wzrosło w wojsku znaczenie politycznych itp

Ale niewątpliwe to postac nie tuzinkowa. Prywatnie obstawiam ze walczył na pierwszej linii, w zwiadzie konnym. Ale szperam i dowiem się prawdy , sa rejestry "frontogodzin".

Pon 09 Maj, 2005 20:22

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak z Jego umiejętnościami dowódczymi ale żołnierzem był podobno niezłym...
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pon 09 Maj, 2005 20:44

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Był i walczył, to co było potem toosądza historycy za 50-70 lat jak odtajnią archiwa. Teraz można gdybać.

Wto 10 Maj, 2005 22:47

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ciekawe jak walczyl z Ukraincami. Za to jeszcze raz jemu nadalbym order VM!!!!

PRECZ Z BANDAMI UPA!!!!

Sro 06 Lip, 2005 21:20

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W tej chwili Prezydent Jaruzelski jest mocno krytykowany, ale gdyby nie on to mielibyśmy powturke z Czechosłowacji
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Nie 10 Lip, 2005 22:03

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No krytykowany to jest................. swietym nigdy nie byl. Ale zolnierzem zawsze. Ciekawe czy nadal uwaza sie za komuniste. To nie humorystycznie a naprawde pytam sie.

Sob 03 Wrz, 2005 0:29

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.