| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tornax
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

BMW R 51

Witam Wszystkich!
Widzę,że w dziale pojazdów zabytkowych mało się dzieje, trzeba to chyba zmienić. Laughing
Na początek może jakaś fotka mojego motocykla.
Kupiłem go od kolegi, który wykopał go na Mierzei Wislanej.
Jest to BMW R 51 wyprodukowane w 1938r. Był to sportowy motocykl zarekwirowany prawdopodobnie jakiemuś cywilowi i jeździł sobie jako pojazd żandarmerii polowej. Stan motocykla był dość dobry i w związku z tym zdecydowałem się przywrócić go do stanu używalności. Remont jest juz bardzo zaawansowany i mam nadzieję,że już niedługo będzie nawijał na koła nowe kilometry Laughing Korzystając z okazji chciałbym zapytać też uczestników tego forum o jakieś namiary na części (lub całe motocykle) zabytkowe. Jestem członkiem BMW Veteran Club Toruń i mamy w naszym klubie kilka naprawdę cennych perełek motoryzacyjnych, niestety z częściami do naszych maszyn jest dość krucho i dlatego informacje nawet o jakiś drobiazgach są bardzo mile widziane.
Pozdrawiam
Tornax[img][/img][img][/img]



Opis załącznika:

Sro 06 Paź, 2004 21:28

Powrót do góry
widelec
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piekny i w super stanie

Wto 19 Paź, 2004 19:32

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ja swojego osła składałem z taczek ze 3 lata, ten jest piękny , Tornax ale masz roboty hehehhe Laughing Laughing Laughing

ps:osioł to BMW R-35

Wto 19 Paź, 2004 20:47

Powrót do góry
Tornax
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No trochę zabawy z tym R 51 jest.... Bardzo szczęśliwy ale jakoś daję sobie radę (mam tylko straszny problem z głowicami, te które były przy motocyklu niestety się utleniły Smutny no i muszę takie znaleźć....a do tego modelu to baaaardzo trudne ) Dokupiłem jeszcze sobie ładniutki wózek boczny (Royal) także szykuje się niezły zestawik Wink
A co do Osła to też mam Uśmiech R 35 to praktycznie motocykl nie do zakatowania... jeździ , jeździ i nic się w nim sypnąć nie chce... Uśmiech To chyba najbardziej wdzięczny i niezawodny weteran, jescze dość licznie występujący w Polsce.



Opis załącznika:
Mój Osiołek

Wto 19 Paź, 2004 23:55

Powrót do góry
widelec
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wiem ze troche nie na temat

poszukuje shl m04 a za nia oddam 3 inne motocykle (dokladnie 2 motor i jeden motorower powojenne)

Sro 20 Paź, 2004 1:21

Powrót do góry
widelec
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tornax i glowice

tornax jesli chodzi o glowice to napewno wiesz ze na bazaze w lodzi doatniesz, a jesli nie, moge sie popytac i wziasc namiary na bazaze w katowicach oki ?

Sro 20 Paź, 2004 1:25

Powrót do góry
Tornax
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: wiem ze troche nie na temat

widelec napisał:
poszukuje shl m04 a za nia oddam 3 inne motocykle (dokladnie 2 motor i jeden motorower powojenne)


Wiem,że kilku chłopaków u nas w klubie ma m04 ale nie wiem czy chcą się pozbyć. Zrobie wywiad środowiskowy i dam znać. Wink

Sro 20 Paź, 2004 23:10

Powrót do góry
Tornax
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: tornax i glowice

widelec napisał:
tornax jesli chodzi o glowice to napewno wiesz ze na bazaze w lodzi doatniesz, a jesli nie, moge sie popytac i wziasc namiary na bazaze w katowicach oki ?


No właśnie nie tak łatwo... do r 51 to praktycznie nigdy nic w Łodzi nie ma Smutny ...a głowice to już zupełnie biały kruk:( Na Katowickie bazary jeszcze się nigdy nie zapuszczałem , Gdybyś coś Namierzył to Byłbym dozgonnie wdzięczny Laughing

Pozdrawiam
Tornax

Sro 20 Paź, 2004 23:13

Powrót do góry
Gość


Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

nieszczsne glowice

nie ma problemu jak cos znajde to dam ci znac wszak laczy nas "miłosc"do starych motocykli pozdrawiam

Czw 21 Paź, 2004 1:01

Powrót do góry
Gość


Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: nieszczsne glowice

Anonymous napisał:
nie ma problemu jak cos znajde to dam ci znac wszak laczy nas "miłosc"do starych motocykli pozdrawiam


No właśnie ...nie ma jak to wyskoczyć gdzieś na ciepłą, jesienną przejażdżkę jakims fajnym weterankiem...
Z góry dziękuję za pomoc. Jeżeli Będziesz czegoś potrzebował, to też Dawaj znać bo w Toruniu mamy bardzo silną ekipę weterańską i sporo się u nas w tym światku dzieje. Pozdrawiam
Tornax

Czw 21 Paź, 2004 11:18

Powrót do góry
Gość


Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: wiem ze troche nie na temat

Tornax napisał:
widelec napisał:
poszukuje shl m04 a za nia oddam 3 inne motocykle (dokladnie 2 motor i jeden motorower powojenne)


Wiem,że kilku chłopaków u nas w klubie ma m04 ale nie wiem czy chcą się pozbyć. Zrobie wywiad środowiskowy i dam znać. Wink


Jeszcze nie skontaktowałem się z kolegami od m04 ale wypatrzyłem na allegro fajną aukcję... Niestety cena kosmiczna Smutny ale warto rzucić okiem , bo ktoś się napracował:

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=33416617

Czw 21 Paź, 2004 11:20

Powrót do góry
widelec
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

weteran bazar w katowicach

Tornax bylem w katowicach na bazaze i niestety lipa nie bylo glowic do bmw ale mam to na uwadze , i jeszcze jedno kiedys kupilem glowice do 4 suwa chyba perzedwojennego lub jakiejs bmki narazie nie mam zdjecia ale masz moze jakies zdjecia motocykli to by sobie podpatrzyl i dobasowal co to by bylo jest to jednocylindrowka czterosow okolo 300 400 pojemnosi a chrakterystyczna zez dwie rury wydechowie na lewa i prawa strone motocykla jak bede mial fotki to je umieszcze Uśmiech pozdrawiam

Sro 17 Lis, 2004 15:34

Powrót do góry
widelec
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

zdjecia głowicy

Z czego to głowica?


Opis załącznika:

Sro 17 Lis, 2004 20:12

Powrót do góry
widelec
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Głowica

2 zdjęcie głowicy


Opis załącznika:

Sro 17 Lis, 2004 20:19

Powrót do góry
Catadero
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 136
Pochwał: 2
Skąd: Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ta głowica najbardziej przypomina głowicę silnika MAG (Motosacoche Asacias Geneve) prod.szwajcarskiej.Na licencji takie silniki produkował także niemiecki Triumph.Pojemność trudna do ustalenia ale były to 350 lub 500(najczęściej).

Pon 21 Maj, 2007 22:26

Powrót do góry
Pbmik
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hej

Witam,

Przypadkiem trafiłem tu. Czy motor zastał wykopany w Mikoszewa przez Olafa i Eryka. Jeśli tak to byłem tam Uśmiech nie pamiętam roku 95-99? Co się stało z nim, posiadasz? Jaki stan?

Pozdrawiam

Sro 06 Mar, 2024 20:59

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.