| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czesi wycofali się z kontraktu na Pandury II

11 grudnia Czesi wycofali się z kontraktu na budowę 199+ KTO Pandur II.Oficjalną przyczyną były opóźnienia w dostawach i integracji systemów (Austriacy twierdzili, że pierwsze egzemplarze są gotowe i czekają na odbiór, Czesi zaś, że nie są one gotowe), oraz zmiana doktryny zastosowania kołowych pojazdów opancerzonych w czeskiej armii (8x8 uznano za nazbyt duże i zbędne).
Nieoficjalnie - bąka się po cichu o bardzo złej jakości wozów.
Jestem poza domem i nie bardzo mam do Świąt jak tą historię śledzić, ale warto się nią zainteresować, gdyż Czesi patrzą na KTO zupełnie odmiennie od polskich decydentów - o ile Polska zrezygnowała z 6x6 na korzyść 8x8, to Czesi w tej chwili postępują odwrotnie - nie chcą 8x8, a interesują się 6x6 i lżejszymi wozami patrolowymi oraz zabezpieczonymi przeciwminowo.
Pozdrowienia
Grendel

Pon 17 Gru, 2007 22:45

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wycofali się z kontraktu na Pandury żeby kupić Pandury Laughing

Tak ćwierkają różne ptaszki Laughing

Pon 17 Gru, 2007 23:22

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ptaszki ćwierkają róźniście ;o)
Przewodniczący czeskiej parlamentarnej komisji obrony powiedział (w nieco dowolnym tłumaczeniu): "...czeska armia nie miałaby pożytku (nie mogłaby prawidłowo użytkować) ze 199 KTO.Tym, czego potrzebujemy są sześciokołowce, opancerzone czterokołowce, cała gama różnorodnych pojazdów.Kupowanie 199 pojazdów ośmiokołowych było błędem."
Świadczy to jednoznacznie o zmianach doktryny.A to już jest ciekawe.
Zaś co do tego, czym zastąpią 8x8 - kto wie - pewnie i Pandurami 6x6.W końcu mają u siebie gotową linię technologiczną.
Zastanawiają mnie natomiast te przebąkiwania o słabej jakości.Takich plotek nie puszcza się bez powodu.
Pozdrowienia i do pojutrza
Grendel

Wto 18 Gru, 2007 1:06

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja się zastanawiam na ile mój kolega z Czech ma rację i twierdzi, że nowy rząd po prostu chciał zaoszczędzić. Na dodatek sami Czesi twierdzą, że nie boją się ewentualnych spraw o odszkodowanie, bo rząd nie jest stroną.

Coś mi się zdaje, że znaleźli świetny sposób na wycofanie się z całej sytuacji.

A co do wad- znowu ma moim kolegą- owszem są, tylko nikt nie wie jakie Laughing

Wto 18 Gru, 2007 1:17

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.