| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wydawnictwo Inforteditions wydało "Kampania letnia na froncie rumuńskim w 1917 roku" autorstwa Andrzeja Dubickiego. Cena w granicach 3 dych, ale temat wart uwagi.


Opis załącznika:

Sro 29 Gru, 2010 22:32

Powrót do góry
redbaron
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 830
Pochwał: 3
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niedawno ukazała się książka Stanisława Kalińskiego
Ataki gazowe w bitwie pozycyjnej 9. Armii Niemieckiej nad Rawką i Bzurą 1914-1915


Publikacja jest interesująca, jednak aparat naukowy (bibliografia i przypisy) są trochę chaotyczne, nie mniej jednak poczytać warto. No i wielki plus za zdjęcia i mapki.
Recenzja ukaże się na portalu historia.org.pl - dodam wtedy linka.

_________________
Pozdrawiam!
Jarosław Centek
http://www.home.umk.pl/~jcentek/

Sob 29 Sty, 2011 11:12

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Każdy, średnio zajmujący się II Wojną Światową, zna jej zakończenie. A co, przeciętny zjadacz chleba powie o ostatnich dniach Wielkiej Wojny Question Laughing Odpowiedź można znaleźć w książce autorstwa Nicholasa Besta "Najważniejszy dzień historii. Jak zakończyła się Wielka Wojna" wydana przez Magnum w 2008 roku.
Akcja książki rozpoczyna się 4 listopada 1918 roku, atakiem Nowozelandczyków na Le Quesnoy. Za sprawą autora, dane jest nam prześledzić ostatnie walki na froncie zachodnim. Bohaterami tej pracy są zwykli żołnierze, generałowie, mężowie stanu ( w tym Dmowski i Paderewski, krótko ale zawsze), oraz osoby związane ze światem sztuki czy literatury. Nicholaus Best, wykorzystał pamiętniki w których odnoszono się do kilku ostatnich dni tego konfliktu, dzięki czemu powstał spójny obraz końca I Wojny Światowej.
Książka jest napisana ( przełożona) w przystępnym stylu, warta uwagi.

Wto 08 Mar, 2011 13:56

Powrót do góry
smallfish
Private

Private




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A tu "kilka" wybranych przykładów "rzetelności" i "doskonałego warsztatu" w wykonaniu Juliusza Batora, będące efektem uważnego przeczytania przeze mnie jego publikacji - z ołóweczkiem i karteczkami pod ręką 。







RS GoldMapleStory MesosBuy Maplestory Mesos

Sob 19 Mar, 2011 11:42

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

smallfish:

Cytat:
A tu "kilka" wybranych przykładów "rzetelności" i "doskonałego warsztatu" w wykonaniu Juliusza Batora



Czyli gdzie Question Rolling Eyes Temat "Wojny galicyjskiej" był wałkowany aż do znudzenia, mimo to masz prawo wnieść nowy osąd, pod warunkiem że widać to co rzekomo napisałeś.

Sob 19 Mar, 2011 18:16

Powrót do góry
zyzy21
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 23
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wypisy do ćwiczeń z historii wojskowej.
Część II, zeszyt 3 OD POCZ. XX WIEKU DO 1918 r.

Opracowali: Edward Krawczyk i Leonard Ratajczyk

Z opisu bibliograficznego wydaje się być ciekawą pozycją, tylko też bardzo trudno dostępną. Smutny
Stąd moje pytanie czy któryś z kolegów czytał tą publikację( albo ją posiada) Question

Sro 23 Mar, 2011 22:15

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zacytuje z okładki :
To pierwsza na polskim rynku wyd. bogato ilustrowana pozycja. w której odnajdujemy głęboka analizę działań prowadzonych pod ziemią w latach 1914-1915 , w kontekście gwałtownej ewolucji sposobów walki jaka dokonywała się na froncie zachodnim.

Simon Jones..Wojna pod ziemia 1914-1915.

Kupiłam , z tego co zobaczyłam foty z odkryć archeologicznych pod Ypres. No i temat w każdym razie jak dla mnie nowy i ciekawy.

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Pon 08 Sie, 2011 21:31

Powrót do góry
redbaron
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 830
Pochwał: 3
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jutro rano będzie recenzja mojego autorstwa na portalu historia.org.pl. Recenzja pozytywna, jednak z paroma uwagami - ocen 7,5/10. A książka rzeczywiście - z tego, co się orientuję - pionierska w Polsce.
_________________
Pozdrawiam!
Jarosław Centek
http://www.home.umk.pl/~jcentek/

Pon 08 Sie, 2011 21:39

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie omieszkam przeczytać Twojej recenzji. Piwo
Zaintrygował mnie sam tytuł. Mało wiem o WW Embarassed a wojna pozycyjna jest hmmm...mało opisywana w literaturze , z powodu braku spektakularnych działan wydaje się być nudna i monotonna a tu siupryza.....teatr przeniósł sie pod ziemię..jak by moje ukochane Wieki Średnie i podkopy pod zamki.

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Pon 08 Sie, 2011 21:45

Powrót do góry
pablo8019
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel





Posty: 144
Pochwał: 1
Skąd: Markuszów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Najgorzej ponoć było jak się jedni i drudzy spotkali pod ziemią - w ruch wtedy szło wszystko co było pod ręką...

Pon 08 Sie, 2011 21:51

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Są foty ziemianek 9 m pod ziemia....jak kładziono ogień zaporowy a potem wyrzynano tych ogłuszonych żołnierzy którzy siedzieli tam bez możliwości snu i bez posiłków...w 1917...zabroniono tych pomieszczen na pierwszej linii niemieckiej...brrryyyy
wojna pozycyjna musiała być koszmarem...

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Pon 08 Sie, 2011 22:03

Powrót do góry
redbaron
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 830
Pochwał: 3
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Recenzja "Wojny pod ziemią" ukazała się zgodnie z zapowiedzią:
http://historia.org.pl/index.php/recenzje/recenzje/xix-w-do-i-wojny-wiatowej/2436-qwojna-pod-ziemni-1914-1918q-s-jones-recenzja.html
Zapraszam do lektury, oceny i komentarzy!

_________________
Pozdrawiam!
Jarosław Centek
http://www.home.umk.pl/~jcentek/

Wto 09 Sie, 2011 6:35

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przeczytałam uważnie Twoją recenzję. Zwięzła jasna i na temat Piwo . Gdyby nie ona nigdy bym zapewne nie zauważyła niedociągnięć/merytorycznych w książce. i nie ustosunkowała się do nich. Ale też w sposób przystępny opisuje treść i zachęca do czytania.
P.S.
Moje braki w weidzy o W.W. nie pozwalają mi samej wydawać specjalnie jakiejkolwiek oceny/krytyki książce/czy też Twojej recenzji. Embarassed

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Wto 09 Sie, 2011 22:48

Powrót do góry
Krzysztof M.
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 75
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem recenzja jest trochę "czepialska". Każda książka w jakimś stopniu wybiórcza, nie ma takiej książki, która mówiłaby wszystko o wszystkim, taki zarzut można doczepić do każdej pracy. P. Simon jest Anglikiem - siłą rzeczy pisze o froncie zachodnim - tam wojna tunelowa, była najbardziej rozwinięta. Chwała mu za to, że sięga także do źródeł i opracowań niemieckich i francuskich. Można być uprzedzonym do prac anglosaskich, ale osobiście nie widzę zbyt wielu "alternatyw". Dlaczego jakiś Rosjanin nie napisał książki o wojnie tunelowej na froncie wschodnim, albo Włoch o walce pod ziemią na froncie alpejskim? Należałoby mieć o to pretensje np. do Rosjan a nie do P. Simona. Moim zdaniem jest to książka bardzo dobra, pokazująca najnowszy stan wiedzy w tym temacie, na pewno lepsza od przestarzałej już książki Barriego.

Nie 14 Sie, 2011 10:43

Powrót do góry
redbaron
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 830
Pochwał: 3
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mnie jeszcze na studiach uczono, że musi być adekwatność tytułu do treści - teraz jak piszę recenzje licencjatów, to jest to jeden z punktów recenzji - czy treść odpowiada tytułowi. No i w przypadku tej pracy nie do końca, gdyż część autor pominął. Ba, to nawet nie dotyczy całości frontu zachodniego, bo nie ma Wogezów. Jest za to Gallipoli, bo widać łatwiej o materiały...
Poza tym co to za arguementacja, że autorowi zabrakło czasu? Czy byłbyś Krzysztofie tak wyrozumiały wobec rodzimych autorów z serii HB, którzy z "braku czasu i miejsca" pominęli część tematyki? W przypadku "Monte Cassino" była dyskusja, że opisał tylko Polaków.
Tak samo, gdybym w przypadku Sommy z "braku czasu i miejsca" pominął Francuzów, raczej nikt by się ze mną tak łagodnie nie obszedł.
Książka nie jest zła, tego w recenzji nie napisałem, wytknąłem tylko jej wady - jak chaotyczność treści (dosłownie "podróże w czasie i przestrzeni") i nieadekwatność tytułu do treści. Autor mógł przecież otwarcie przyznać się, że "bariera językowa nie pozwoliła mi przeprowadzić studiów nad frontami włoskim i rosyjskim" i tyle.

_________________
Pozdrawiam!
Jarosław Centek
http://www.home.umk.pl/~jcentek/

Pon 15 Sie, 2011 14:10

Powrót do góry
pablo8019
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel





Posty: 144
Pochwał: 1
Skąd: Markuszów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

redbaron napisał:
Autor mógł przecież otwarcie przyznać się, że "bariera językowa nie pozwoliła mi przeprowadzić studiów nad frontami włoskim i rosyjskim" i tyle.

Może tego typu wyjaśnienie pojawi się w II wydaniu... (jeśli będzie)

Wto 16 Sie, 2011 21:56

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przeczytałam "Wojnę podziemną"......przeczytałam raczej sercem niż umysłem tak po kobiecemu. W suchych faktach / w urywkach autentycznych wspomnień (dla mnie to było najciekawsze ) koszmar wojny pozycyjnej uwidocznił się w dwójnasób. W pewien sposób jesteśmy potomkami tych którzy przeżyli ten koszmar.
Walki na półwyspie Gallipoli :
.......w wydłużonych tunelach wiercono w tropach otwory wentylacyjne.
"Robiono to za pomoca starych bagnetów. Z powodu obecności w ziemi , w której kopaliśmy tak wielu martwych Turków..
ze wspomnień C .Lawrence 2 kompania saperów australijskich..
.....opis detonacji miny pod Wzgórzem 60 :
Ziemia zatrzęła się jak przy naturalnym trzęsieniu , zakołysały się ciężkie betonowe schrony huragan ciepłego powietrza z ekplozji wiał przez wiele kilometrów, rozrzucając kawałki drewna ziemi i żelaza..........Wpływ jaki to miało na naszych żołnierzy był potężny i miażdżący okopy były teraz grobem naszych żołnierzy.
Bezwzględnie wielkim plusem książki jest plastyczność opisów , przez co lektura jest łatwa w czytaniu. Rysunki podkopów/okopów schronów pozwalają łatwiej wyobrazić koszmar tych walk.
Śmieszne i straszne zarazem :
Zwierzęta były stoowane w tunelach do wykrywania dwutlenku węgla min.kanarki..
....................pewnego razu zastałem ludzi pracujących chociaż kanarek leżał na grzbiecie z nóżkami do góry .Zażądałem wyjanienia...Wówczas dowodzący nimi saper wyraził zdanie całej zmiany:
..........."Ten cholerny ptak nie ma za grosz jaj , sir "

Wydarzenie to zilustrowano obrazkiem w gazetce 172.
Niesamowita kiążka opisująca hmmm...koszmar i ludzi którzy
.....
"hałas był większy nawet niż nad Sommą - był straszliwy wspaniały przytłaczający . Sprawiał , że człowiek był niemal pijany euforią i po prostu nie dbał o to że wzycy znajdowalimy się pod skoncentrowanym ogniem wzytkich baterii Hunbów "

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Pon 26 Wrz, 2011 21:42

Powrót do góry
redbaron
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 830
Pochwał: 3
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

He he widzę, że moja recenzja - mimo iż uznana za zbyt surową - skłoniła kogoś do przeczytania tej książki. I bardzo dobrze!
Co do tych kanarków, to gdzieś słyszałem, że to była standardowa procedura stosowana w kopalniach cywilnych i pewnie zaszczepiona na grunt wojskowy z wcielonymi górnikami. Jak inaczej wyczuć bezwonny i bezbarwny gaz?

Polecam Ci Ernsta Jüngera "W Stalowych burzach" [ew. wydanie przedwojenne "Książę Piechoty"] - to jest dopiero mocne. Świetne wspomnienia!

_________________
Pozdrawiam!
Jarosław Centek
http://www.home.umk.pl/~jcentek/

Pon 26 Wrz, 2011 23:16

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A dziękuję Piwo , kupie .. przeczytam . i ten krótki opis brzmi zachęcająco.
Cytat:
Nowy polski przekład jednego z wczesnych tekstów Ernsta Jüngera (1895-1998): rodzaj osobistego pamiętnika z frontów I wojny światowej, w której autor uczestniczył jako oficer niemieckiej piechoty. Utwór ulegał licznym autorskim metamorfozom, ewoluując od młodzieńczego zachwytu nad czynem i orężem germańskiego wojownika po refleksyjny, pełen wyrazu obraz tragizmu wojny. Kolejna, trzecia wersja utworu (1923) przyczyniła się do utrwalenia opinii o Jüngerze jako apologecie militaryzmu i nacjonalizmu niemieckiego. Ten właśnie tekst był podstawą opublikowanego w 1935 roku przekładu polskiego pt. Książę piechoty. Ostatnia, kanoniczna wersja tekstu wraz z ewolucją światopoglądu pisarza zmieniła znacznie swą wymowę, stając się dziełem literackim, pozbawionym tendencji politycznych. Zmarły w zeszłym roku, niemiecki pisarz Ernst Junger to postać kontrowersyjna i skandalizująca. Nie stronił od narkotyków, otaczał się drogocennymi przedmiotami, choć w swoich powieściach opiewał żołnierską prostotę. Posądzano go faszystowskie sympatię, choc nie należał nigdy do NSDAP, deklarował się natomiast jako bolszewik.

http://www.ksiegarnia.senior.pl/W-stalowych-burzach,33008.html
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ernst_J%C3%BCnger
a tu o pisarzu dla zainteresowanych...młodzież czyta. Wink

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Sro 28 Wrz, 2011 23:10

Powrót do góry
Airacobra
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 720
Pochwał: 2
Skąd: Bochnia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mam, czytałem - warto ...
_________________
Member of Crux Galiciae Group.
Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol,
s issza borát

Czw 29 Wrz, 2011 23:29

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzis kupiłam "Pierwsza wojna Hitlera" Thomas Weber.

..........."poparte solidnymi badaniami rozwazania autora podnosza wiele interesujących kwestii dotyczących przekonań i postawy Hitlera podczas pierwszej wojny swiatowej"
....... Ian Kershaw.

Sporo fotek , wydana porzadnie przez REBIS tylko cena...ale nic nie jest doskonałe...niestety. Mr. Green

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Czw 08 Gru, 2011 23:08

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rozpocząłem lekturę książki "Pierwsza wojna Hitlera" wydawnictwo Rebis 2011. Po pierwszych stu stronach odniosłem wrażenie że autor tej publikacji Thomas Weber nie powinien zajmować się tym tematem. Okolicznością najważniejszą w tym przypadku, jest pochodzenie Webera które ciąży nad uprzedzeniami i trzeźwym osądem opisywanych sytuacji.
Wielka szkoda. Chociaż widać, że Weber solidnie przygotował się do pisania, gromadząc wcale pokaźny materiał którego użycie w efekcie przyniosło tej książce więcej szkody niż pożytku. Zabrakło tu bardzo ważnej rzeczy- obiektywizmu.

Wto 02 Paź, 2012 20:36

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziś zakupiłam i sądzę iz dla takiego laika w temacie jak ja wystarczy Mr. Green .
Cytat:
Przełom. Bitwa pod Gorlicami--Tarnowem 1915
Tytuł oryginału: BREAKTHROUGH. THE GORLICE-TARNOW CAMPAIGN, 1915

A z tematem jestem zwiazana hmmm...emocjonalnie ? bowiem dość czesto odwiedzam te tereny. Hmmm... i duch miejsca ...
Cytat:
RIICHARD L. DINARDO
Kod książki: K5028

Nowatorskie ukazanie złożoności I wojny światowej

Niemiecka ofensywa pod Gorlicami, rozpoczęta 2 maja 1915 roku, należy do najważniejszych i najbardziej spektakularnych kampanii I wojny światowej. Znakomicie zaplanowane i przeprowadzone natarcie wojsk państw centralnych zakończyło się niesłychanym sukcesem i doprowadziło do wielkiego odwrotu sił rosyjskich.

Richard L. DiNardo w swojej książce precyzyjnie opisuje cały przebieg ofensywy: uderzenie 11. Armii niemieckiej oraz 3. i 4. Armii austro-węgierskiej w rejonie między Gorlicami i Tarnowem, masowy odwrót Rosjan, ich ucieczkę z Przemyśla i Lwowa, zajęcie Galicji przez wojska państw centralnych, aż po opanowanie Królestwa Polskiego i bałtyckich prowincji Rosji. Dzięki dogłębnym studiom i wykorzystaniu licznych materiałów z niemieckich archiwów autor ukazuje całą złożoność I wojny światowej na poziomie strategicznym, operacyjnym i taktycznym.

"Rzetelnie przygotowana, przekonująca i nowatorska praca DiNardo poświęcona bitwie pod Gorlicami jest niezbędną lekturą dla wszystkich czytelników, którzy pragną zrozumieć rosyjski teatr działań I wojny światowej".

Dennis Showalter, autor książki Tannenberg 1914. Zderzenie imperiów

Richard L. DiNardo zajmuje się problematyką bezpieczeństwa narodowego na Uniwersytecie Korpusu Piechoty Morskiej w Quantico w stanie Wirginia. Opublikował liczne artykuły i książki dotyczące historii militarnej Niemiec, m.in. Germany and the Axis Powers: From Coalition to Collapse i Germany 's Panzer Arm in World War II.

http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/books.html?co=print&id=K5028

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Wto 02 Paź, 2012 21:31

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Małe trzy grosze w sprawie recenzji "Bitwy pod Gorlicami-Tarnowem 1915 " kolegi redbarona który również zaszczyca i nasze forum;

http://forum.historia.org.pl/topic/2188-literatura-i-wojna-swiatowa/page__pid__218004__st__90#entry218004

Trudno było oczekiwać czegoś dobrego po tym tytule.

Kolega Leuthen w 2009 opublikował bardzo ciekawy artykuł w "Materiałach z międzynarodowej konferencji Znaki Pamięci II- śladami I wojny światowej" pt. " Udział 11 bawarskiej Dywizji Piechoty w walkach w Beskidzie Niskim 1915" do którego to warto dotrzeć i się z nim zapoznać. Polecam.

Sro 03 Paź, 2012 17:03

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Redbaron napisał w swojej recenzji "Bitwy pod Gorlicami-Tarnowem 1915 " na portalu Historia
Cytat:
Generalnie najbardziej drażni mnie to, że we wstępie autor się chwali, jakby niewiadomo co napisał. A szału naprawdę nie ma. Wręcz przeciwnie.


Dla osoby / znawcy tematu z racji zawodu i wykształcenia zapewne szału nie ma. ..dla mnie /groszka laika zwykłego ot pasjonata ... pewnie wystarczy Wink
Cytat:
Kolega Leuthen w 2009 opublikował bardzo ciekawy artykuł w "Materiałach z międzynarodowej konferencji Znaki Pamięci II- śladami I wojny światowej" pt. " Udział 11 bawarskiej Dywizji Piechoty w walkach w Beskidzie Niskim 1915" do którego to warto dotrzeć i się z nim zapoznać. Polecam.
_________________

A gdzie jest dostepny ów artykuł ?

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Sro 03 Paź, 2012 17:15

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Następny Strona 15 z 17

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.