| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zubek
Porucznik

Porucznik





Posty: 628
Pochwał: 3
Skąd: Starków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A- dzięki... W bibliotekach publicznych w moich pobliskich miejscowościach nie ma, nawet w uniwersyteckiej, ale - dzięki za wskazanie na Allegro, już mi żona zakupiła Bardzo szczęśliwy
Przyznam, że na allegro nie zaglądam...
Pozdrawiam
R

Sro 30 Paź, 2013 10:12

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zubek napisał:
W bibliotekach publicznych w moich pobliskich miejscowościach nie ma, nawet w uniwersyteckiej,


PT Skaut - Skautowski ( zgodnie z Waści życzeniem OBNIZYŁEM stopień. Podkreślam OBNIZYŁEM a NIE ...zdegradowałem . Ten ostatni " zabieg" zostawiam sobie dla PT Innych ) )-

No właśnie jak NIE MA pozycji w okolicznej bibliotece , zamawiamy i sciagamy przez tzw " usługę " MIĘDZYBIBLIOTECZNĄ. To troche trwa .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

PS. Szalom Amon

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Sro 30 Paź, 2013 10:59

Powrót do góry
freddy
Starszy szeregowy

Starszy szeregowy





Posty: 34
Skąd: Midgar
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, czy ktoś to pisał, ale polecam przeczytać ''Wspomnienia Czerwonego Barona'' Manfreda von Richthofena.
_________________
Of all my accomplishments I may have achieved during the war, I am proudest of the fact that I never lost a wingman.

— Colonel Erich 'Bubi' Hartmann, GAF.

Nie 24 Lis, 2013 9:32

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

freddy napisał:
Nie wiem, czy ktoś to pisał, ale polecam przeczytać ''Wspomnienia Czerwonego Barona'' Manfreda von Richthofena.

Dodam, że wspomnienia te (w oryginale: "Der rote Jagdflieger" czyli "Czerwony pilot myśliwski") ukazały się dwa lata temu nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego.

W Polsce od lat były dostępne wspomnienia adiutanta eskadry, w której latał Richthofen (potem pułku), mianowicie Karla Bodenschatza, pt. "Pod niebem Flandrii"
I polskie wydanie - Lublin 1995
II polskie wydanie - Lublin 2007

Nie 24 Lis, 2013 19:07

Powrót do góry
Zubek
Porucznik

Porucznik





Posty: 628
Pochwał: 3
Skąd: Starków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam, a tak w ogóle to podziękowania wielkie składam Panu doktorowi Jarosławowi Centkowi z UMK w Toruniu - a tutaj koledze Redbaronowi - Wink - za pewien szczególny wkład w tłumaczenie historii alternatywnej, drobny, ale istotny - a mianowicie, odnośnie opisów działań na froncie zachodnim PWS, sięgnąłem po dwa opracowania z serii "Wielkie Bitwy Historii" - Wyd. Bellona - "Verdun 1916" i "Somma 1916" autorstwa Szanownego Kolegi, co znacznie ułatwiło mi opracowanie przekładu w tych częściach.
Przy okazji serdecznie polecam wskazane powyżej pozycje - przeczytałem z dużym zainteresowaniem!
Pozdrawiam
R

Czw 05 Gru, 2013 18:58

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

"Samobójstwo Europy "
Andrzej Chwalba

Same plusy jak dla mnie ...
Doskonale napisana / czytasz jak powieść Super czyli dobra lektura dla laika ... nie tylko suche fakty lecz i historia zycia powszechnego w czasie Wielkiej Wojny ... właściwy fin de siecle Wink XIX w jak dla mnie .
Nie droga / jak na dzisiejsze standardy cen książek
Pieknie i porządnie wydana ...wzbogacona fotami .

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Wto 18 Lut, 2014 13:17

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

groszek napisał:
"Samobójstwo Europy "
Andrzej Chwalba

Same plusy jak dla mnie ...

Niestety, osoby siedzące w temacie I w.św. mają diametralnie inne podejście do tej publikacji. Przykład?
http://austro-wegry.info/viewtopic.php?t=3667
Cytat dla zilustrowania problemu: "Niestety w tych szczegółach, o których mam jakiekolwiek pojęcie, książka bywa zadziwiająca. Ilustracja z pionowymi ścianami jako Isonzo? Polscy jeńcy byli traktowani ulgowo we Włoszech? Byliby zaskoczeni! Passus na temat zdążenia tuneli w alpach zdradza, że autor nie ma pojęcia o materii, którą porusza. No i Piłsudski jaki twórca Legionów Polskich – no proszę, litości! Jako popularny rozjaśniacz w temacie – dzieło jak najbardziej, ale to chyba tylko tyle."

Będąc w połowie grudnia 2013 r. w Miśni zakupiłem w tamtejszej księgarni najnowszą niemiecką syntezę I w.św., mianowicie dzieło prof. Herfrieda Münklera (Uniwersytet Humboldta w Berlinie) pt. "Der Große Krieg. Die Welt 1914 bis 1918", wydaną przez renomowane berlińskie wydawnictwo Rowohlt. Dzieło wydaje się być bardzo interesujące, a przytoczone w rozdziale o przełamaniu pod Gorlicami listy powaliły mnie na kolana Mr. Green

Wto 18 Lut, 2014 14:08

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Niestety, osoby siedzące w temacie I w.św. mają diametralnie inne podejście do tej publikacji. Przykład?

Leuthen takich ludzi jak Ty jest niewiele... takich jak ja co interesują się lecz mało wiedzą ... mało , najwięcej jest takich którzy o WW wiedza tyle że nic nie wiedzą i nie chcą wiedzieć . Bo ogólnie Historię mają ....
Ta książka jest tak ciekawie napisana że może zachęcić ... a to jest bardzo dużo .
A reszta ... reszta to niuanse do dyskusji znawców przy kominku z kielichem dobrego koniaku Piwo Wink i cygarem oczywista

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Wto 18 Lut, 2014 19:14

Powrót do góry
IR57
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 16
Skąd: Okreg V Pilzno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam pytanie, moze ktos sie orientuje w kwestii nowego wydania ksiazek P. Frodymy. Czy zakonczylo sie to na tomie pierwszym, czy cos mi umknelo?

Czw 12 Cze, 2014 14:41

Powrót do góry
Janek993
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja od siebie polecam książkę U- Booty I Wojny Światowej. Świetnie napisana, wprowadza w ciekawy temat udziału łodzi podwodnych podczas walk.
_________________
przedszkole Gdańsk- zapraszam

Sro 02 Lip, 2014 12:56

Powrót do góry
toyotomi
Sho Sa

Sho Sa





Posty: 1545
Pochwał: 36
Skąd: EU/DE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Książka zaiste ciekawa.
Tylko nie mów, że już ją w przedszkolu polecasz, jednak to trochę za wcześnie dla dzieciaczków.

_________________
http://www.szabla.org.pl/phpBB3/index.php

Sro 02 Lip, 2014 13:55

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

toyotomi napisał:
Książka zaiste ciekawa.
Tylko nie mów, że już ją w przedszkolu polecasz, jednak to trochę za wcześnie dla dzieciaczków.


PT toyotomi

I Ty Waści dajesz się nabrać ? Tu nie chodzi o Perepeczko a o SPAM reklamowy :

cyt : " przedszkole Gdańsk- zapraszam" .

Takich spamerów jednorazowych jest na TYM Forum zatrzęsienie. Nie wiem czemu PT Moderatorzy NIC z tym zjawiskiem nie robią . Na innych Forach TEGO NIE MA .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

PS. Szalom Amon

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Sro 02 Lip, 2014 14:21

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 Strona 17 z 17

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.