| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lolek
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 224
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

klamerka

Mam taką klamerkę i chciałem ja odczyścić nieco zwłaszcza z tego zielonego nalotu ( ocynk ? ) Ale nie wiem czy warto, aby jej nie uszkodzić czy całkiem popsuć... Proszę o jakieś sugestie co mógłbym z nią zdziałać Rolling Eyes


Opis załącznika:

_________________
Audiatur et altera pars

Czw 15 Lis, 2007 20:26

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

słowacka.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Czw 15 Lis, 2007 20:50

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
owszem to klamerka słowacka. Ten osad, który na niej sie znajduje to nie jest żaden ocynk. Klamerka jest z mosiądzu i do tego w niezłym stanie. Jeśli męczą Cie te zabrudzenia to możesz delikatnie przetrzeć klamrę szczotką mosiężną z cienkim włosiem.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Pon 26 Lis, 2007 13:50

Powrót do góry
Lolek
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 224
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ze słowacka to wiem Uśmiech tylko miałem na myśli co do sposobu i rodzaju użycia
jakiś cieczy... Obawiam się aby ten zielonkawy z wżerów ( których akurat tak dokładnie na zdjęciu nie widać ) nie pokrył całej powierzchni klamry...

_________________
Audiatur et altera pars

Pon 26 Lis, 2007 14:43

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj Lolek,
więc zrób krok po kroku tak jak Ci podpowiedziałem. Gotowanie to ostateczność, ale w Twoim przypadku raczej obejdzie się bez tego.

Pozdrawiam
monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Pon 26 Lis, 2007 19:33

Powrót do góry
MK
Kapral

Kapral





Posty: 55
Skąd: Frysztak
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Monsun napisał:
Witaj Lolek,
więc zrób krok po kroku tak jak Ci podpowiedziałem. Gotowanie to ostateczność, ale w Twoim przypadku raczej obejdzie się bez tego.

Gotowanie?
Nic podobnego
Szczotka mosiężna, mydło lub proszek do prania i pod bieżącą wodą tarcie. Co pół minuty mydło na nowo. Nie ma lepszego sposobu na klamry mosiężne. Czasem można się bawić chwilę, ja z pewną klamrą bawiłem się prawie 1,5 h ale efekt super i nie żałuję, a średnio to 20-30 minut. Zależy, czy zależy ci na szybkim czy dobrym efekcie. pozdro

Czw 17 Sty, 2008 3:52

Powrót do góry
Lolek
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 224
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze czemu " wuj Wacław" ? Rolling Eyes przecież wiadomo, że w tym wypadku o mnie chodzi Wink a odnośnie Twojej propozycji to oczywiście sprobuje !! Nie spodziewałem się że w wypadku mosiężnej klamry woda z mydłem może takie efekty przynieść !!Uśmiech
Mam w takim razie pytanie jeszcze czy mógłbyś mi co doradzić w sprawie bagnetu co go znalazłem ? Jak go doprowadzić do stanu, aby nie zepsuć ;>
Byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki Piwo

Zdjęcia
http://www.ioh.pl/forum/viewtopic.php?t=8030&highlight=

_________________
Audiatur et altera pars

Pią 18 Sty, 2008 2:20

Powrót do góry
MK
Kapral

Kapral





Posty: 55
Skąd: Frysztak
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hej
Oto efekty wodomydlanego czyszczenia ostatniej klamerki:



Nie trzeba czyścić aż do takiego stanu, ale czasem inaczej się nie da, niestety bieszczadzkie wykopki to nie stany z piasku. Tylko szczotką mosiężną a nie mosiądzowaną!
pozdro

Pią 18 Sty, 2008 12:11

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.