| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cezar Borgia
Kapitan

Kapitan





Posty: 1463
Pochwał: 2
Skąd: Królewskie miasto Będzin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czas na pewne sprostowanie. Po dogłębnej analizie pracy Fryderyka Papee "Najstarszy dokument polski: studyjum dyplomatyczne o akcie Idziego" stwierdzam, iż Papee w pośredni sposób stwierdza, iż Będzin był nabytkiem klasztoru tynieckiego. Tak więc po części się myliłem twierdząc, że Będzin nie pojawia się w tej publikacji. Jednakże nie odnalazłem w pracy Papee nazwy Będzina czy to w wersji zawartej w dokumencie czy to używanej współcześnie. Nadal podtrzymuje swój argument o błędzie w zapisie i ilości stron, którą podaje Labuda. Twierdzę także, że Papee nie analizuje wogóle osobno sensu przynależności Będzina do dóbr klasztornych. Nie mogę się zgodzić z prof. Labudą, że Papee zalicza Będzin do nabytków z lat 1124-1229 lub późniejszych. Papee zalicza jedynie tzw. interpolację(w skład której nie wchodzi zdaniem Papee Będzin) do wieku XIV. Poza interpolacją resztę dokumentu Papee uznaje za "autentyczną".

Sob 08 Mar, 2008 20:57

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.