| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lolek
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 224
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sądy i administracja na ziemiach okupowanych...

Witam na wstępie przepraszam bo to nie jest dział na ogłoszenia typu "szukam", ale sądze że umieszczając tutaj posta prędzej dojdzie on do grona prawników którzy działają na tym forum.
Poszukuje jakichkolwiek pozycji związanych z sądami i administracją na ziemiach okupowanych w czasie I i II wojny światowej.
Jeśli ktoś z państwa posiada takowe, albo zna byłbym niezmiernie wdzięczny za podanie jakichkolwiek bibliografii...

_________________
Audiatur et altera pars

Nie 04 Lis, 2007 20:56

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jest tego troche-przez moj antykwariat przewinelo sie kilka pozycji-nie jestem w stanie sobie przypomniec tytulow ale napewno kilka z nich to skrypty Wydzialu Prawa Uniwersytetu Wroclawskiego-poszukaj wsrod ich wydawnictw.
Rano pogrzebie co mam w swojej bibliotece-ale ostatnio wyzbywam sie okresu wojen skupiajac na starszych

Pią 09 Lis, 2007 2:28

Powrót do góry
Lolek
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 224
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj, dzięki że sie odezwałeś Uśmiech Byłbym też bardzo wdzięczny jakby Ci się udało cos odszukać. Jeśli chodzi o mnie to jestem nawet w stanie kupić jakieś pozycje ( jeśli oczywiście masz na sprzedaż, albo Ci zbywają... )
Mam zamiar pisać z tego pracę magisterską więc usilnie poszukuję wszelkich materiałów...

_________________
Audiatur et altera pars

Pią 09 Lis, 2007 16:51

Powrót do góry
danziger
Major

Major





Posty: 2333
Pochwał: 2
Skąd: Freie Stadt Danzig
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mogę dać Ci namiary na gościa, który pisał o ustroju administracyjnym Kraju Warty na przykładzie rejencji włocławskiej, czy coś w tym rodzaju. Jeśli wyrazi zgodę, jego dane prześlę Ci na priv.

P.S. - trochę mi tytułów dla Ciebie przekazał:
K. M. Pospieszalski, Polska pod niemieckim prawem (1939-1945), (Ziemie zachodnie), Poznań 1946, tom drugi jest nt GG
W. Porzycki, Posłuszni aż do śmierci. Urzędnicy niemieccy w Kraju Warty 1939-1945, Poznań 1997
Cz. Łuczak, Arthur Greiser – hitlerowski władca w Wolnym Mieście Gdańsku i w Kraju Warty, Poznań 1997
Z. Janowicz, Ustrój administracyjny ziem polskich wcielonych do Rzeszy Niemieckiej 1939-1945, Poznań 1951
S. Nawrocki, Policja hitlerowska w tzw. Kraju Warty 1939-1945, Poznań 1970

Ekspertyzy i orzeczenia przez Najwyższym Trybunałem Narodowym, wyd. Główna Komisja Badania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce, jest tego ok 11 tomów

_________________
Gdańskie odznaczenia i pieniądze
Gdańskie flagi, sztandary i inne weksylia

Sob 10 Lis, 2007 19:23

Powrót do góry
Lolek
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 224
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziękuje Ci niezmiernie, Bardzo szczęśliwy mam już w takim razie coś na wstęp. Do tego gościa także się odezwę, żeby zasięgnąć dalszych informacji...

P.S
... temat jest wciąż aktualny, więc jeśli ktoś posiada jeszcze jakieś informacje, byłbym zobowiązany...

_________________
Audiatur et altera pars

Sob 10 Lis, 2007 20:52

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Znalazlem dla ciebie "Polska karzaca 1939-1945" podtytul: Polski podzieny wymiar sprawiedliwosci w okresie okupacji niemieckiej Leszrk Gondek wyd IW PAX 1988
jesli Cie interesuje -priv

Czw 15 Lis, 2007 21:08

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.