| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wwieść do PL możesz co chcesz z wyjatkiem zioła, bombek, giwer itp zakazanych przedmiotów, sprawe wywozu z GB musisz zorientować sie jakie oni tam maja prawo, ale sądze że i tak chyba na granicy brytole nie będą cię trzepać Wink
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Nie 26 Kwi, 2009 9:57

Powrót do góry
nordland76
Moderator
Oberstleutnant

Oberstleutnant





Posty: 2953
Pochwał: 18
Skąd: Białystok
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem to UK zezwala na wywóz takich pamiątek,ponoć tylko trzeba zgłosić co się chce wywieżć.Ja myślałem żeby to paczuszką wysłać ale nie przez pocztę tylko kurierem.Dziękuję za odpowiedż-pozdrawiam Piwo

Nie 26 Kwi, 2009 10:07

Powrót do góry
porui
Porucznik

Porucznik





Posty: 745
Skąd: Wschodnie rubieże Rzeczpospolitej
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

U mego wujaszka na działeczce, w stodole znalazłem mundur bodajże ORMO. Z zewnątrz jest w dobrym stanie, lecz wewnątrz niekoniecznie. Czy zgłoszenie takiego fantu i paru innych (typu jakieś stare części od np. łóżek itp. oraz guziki) musiałbym oddać?? Podobnie sprawa ma się z banknotami (nie wykopałem ich, ale kilka z nich znalazł mój tato w trakcie rozbiórki pieca w starym pożydowskim domu u swojego sąsiada, który pozwolił zatrzymać)??
_________________
"Przez całe me życie dobro Rzeczypospolitej Polskiej nade wszystko inne wyższe dla mnie będzie (...) Służył będę Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej do ostatniego tchu, a wszystkie moje czyny i zamiary tej najwyższej służbie podporządkowane będą."

Wto 05 Maj, 2009 20:50

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeżeli znajdziesz coś w szopie, na strychu albo podczas rozbiórki domu i właściciel pozwoli ci to zatrzymać to nie ma problemu. Problem jest kiedy wykopiesz jakieś cudo z ziemi - bo to już należy do Ojczyzny. I nia zgłaszaj żadnego munduru ORMO bo cię wyśmieją.
Pzdr Grześ

Wto 05 Maj, 2009 23:46

Powrót do góry
p121
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 18
Skąd: Kraków/Głuszyca
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na znanym serwisie aukcyjnym ok 8 lat temu było duuużo grotów X-XV w, ostróg , ozdób z brązu, biżuterii rzymskiej . Potem wystawiające osoby dostawały jakieś pogrózki..czasami zapewne od nadgorliwych archeologów.
Wszak grot to pocisk jak współczesne i były tez w ogromnych ilościach produkowane...

Obecnie cisza,nie ma tego na aukcjach...

Podobnie znikneły wszystkie karabiny ,za dużo osób miało rewizje po domach...

kiedyś miałem kontakt z osoba co wydawała sporo miesięcznie na kupowanie ozdób i biżuterii...2 x okradli mu prywatne muzeum.Policja twierdziła ze nie powinien mieć takich rzeczy, ale nie miał problemów...nie wiem jak teraz...


Ciekawe ze od kilku lat boją sie posiadacze militariów bo zmieniono tak prawo ze już nie można dezaktywować samemu wiercąc lufę i ścinając iglice. I tym sposobem całe kolekcje stały sie nielegalne- i co ma właściciel z tym zrobić ?/A dezaktywacja przez Państwo to martwy przepis wiec w praktyce całe kolekcjonerstwo zeszło do podziemia,no chyba ze ktoś kolekcje do rzeki wywalił.

Nie wiedziałem jednak ze i posiadacze monet zaczynają sie bać...

I w jednej celi sie spotykają ten co siedzi za mosina z przewierconą lufą i ten co miał parę boratynek.... Zszokowany

Nie 05 Wrz, 2010 12:02

Powrót do góry
GALON
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Indiana Jones napisał:
Teoretycznie powinneś zadzwonic na policje że znalazłeś niewypały, a orzełki i guziki oddać władzy Wink Laughing
Co do pierwszej części mojej wypowiedzi to lepiej to zgłoś, niech sie tym zajmą saperzy, co do drugiej części to sądze że może lepiej będzie jak to znalazłeś w szufladzie i zostawisz sobie na pamiątkę Wink Ale orzelki do sztandarów mogą być ciekawym eksponatem miejscowego muzeum, więc warto było by im to przekazać.

ps w/g naszego prawa wszystko co znajdziesz jest nie twoje tylko skarbu państwa i teoretycznie powinneś to oddać państwu aby cieszyło sie z bezcennych zgniłych niemieckich guzików - wspaniałego dobra narodowego Laughing


Nie znam przepisu żadnego aktu prawnego który mówi o tym, że wszystko co zalega w ziemi jest skarbu państwa. Jeśliby tak było, to wysypisko śmieci na mojej działce zasypane ziemią powinno być problemem urzędników, a tak nie jest. Przepisy (dokładnie art. 189 K.C., ) mówią jasno i wyraźnie o zabytkach(przy czym definicja zabytku jest płynna i w praktyce zależy od decyzji WKZ). Jednym słowem małe szans, że guziki będą zabytkami (oczywiście jeśli nie należały do np. osoby znanej historycznie). co do pierwszej części wypowiedzi przedmówcy to zgadzam się całkowicie, takie gadżety to dla saperów. pozdro Czołg2

Sob 18 Paź, 2014 21:04

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

p121 napisał:
bo zmieniono tak prawo ze już nie można dezaktywować samemu wiercąc lufę i ścinając iglice.


Nigdy nie można było. Kiedyś (za PRL) było o tyle łatwiej, że nie istniało rozporządzenie o pozbawianiu broni cech użytkowych i wystarczył kwit rusznikarza. A prawo, owszem, zmieniono, ale na korzyść posiadaczy broni (w 2011 r.). Przykład: Kiedyś posiadacz lufy mógł usłyszeć zarzut z właściwego przepisu KK. Dziś, owszem, ale tylko, jeżeli lufa jest WRAZ z komorą nabojową. Samych luf możesz mieć ile chcesz.

Sob 18 Paź, 2014 21:13

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

VEB napisał:
Przykład: Kiedyś posiadacz lufy mógł usłyszeć zarzut z właściwego przepisu KK. Dziś, owszem, ale tylko, jeżeli lufa jest WRAZ z komorą nabojową. Samych luf możesz mieć ile chcesz.


i to jest trochę absurd, przerdzewiała kpl rura jest bee a nówka z pięknym gwintem trochę przycięta jest już cacy.

ps co do wcześniejszego postu, jeśli w przydomowym śmietniku będzie coś wartościowego to sadze że odpowiednie organa się tym zainteresują, do głupich guzików tez potrafią się czepiać, nasze prawo jest w wielu miejscach niejasne i dziwne.

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Sob 18 Paź, 2014 23:46

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie, sama rura nie jest be. Tylko z komorą nabojową. Co do korozji-loteria. Raz sąd uzna, że rdzawy wykopek to broń, innym razem że nie. Zależy to od wielu czynników.

Sob 18 Paź, 2014 23:53

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.