| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
janaosik
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 184
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Moneta rzymska z Kotliny Kłodzkiej

Moneta znaleziona niedaleko Kłodzka, wygląda na rzymską - ale to wszystko co mogę powiedziec. Może mi pomozecie ?
Jest miedziana - tylko jakaś dziwna patyna



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sob 30 Kwi, 2005 10:53

Powrót do góry
elnio
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 231
Pochwał: 6
Skąd: Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc mam mała zagwozdkę. Gdyby ktoś mi pokazał coś takiego bez informacji, że to wykpek, to bym powiedział, że autentycznośc monety jest lekko problematyczna. Ale bez obejrzenia monety na zywo nie będę wyrokował.

To jest as (miedź) lub dupondius (mosiądz) pośmiertny Augusta, którego emisja przypisywana jest Tyberiuszowi (14-37) lub Kaliguli (37-41). Na awersie głowa i napis: DIVVS AVGVSTVS, S-C, Na rewersie siedzący cesarz i napis: CONSENSV SENAT ET EQ ORDIN PQR

Czy mógłbym prosić o średnicę i wagę monety oraz sprecyzowanie miejsca znalezienia - wtedy dorzuciłbym ją do mojej listy: http://www.poszukiwanieskarbow.com/numizmatyka/znaleziska-rzymskie.html

pozdrawiam
Arek
[email protected]

Nie 01 Maj, 2005 9:47

Powrót do góry
janaosik
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 184
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

witam! Bardzo szczęśliwy
z tego co pamiętam została znaleziona przy wydobywaniu kamienia lecz.. nie była sama Wink ponoć był tego cały gliniany garniec,stąd nie wygląda jak wykopek.
Zaraz zasypiecie mnie pytaniami gdzie reszta od razu na nie odpowiem, ponieważ reszta jest chyba w muzeum ziemi kłodzkiej ... Crying or Very sad
Średnica jej to około 28mm
jest dość gruba wysokość to 3 mm
Moneta jest napewno miedziana , bo na krawędziach to widać

Nie 01 Maj, 2005 11:04

Powrót do góry
kreto
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Większość prezentowanych na wystawie monet pochodzi ze skarbów odkrytych w Gorzanowie k. Bystrzycy Kłodzkiej w 1967 r. i w kamieniołomach noworudzkich w Słupcu w 1978 r., przekazanych do zbiorów Muzeum Ziemi Kłodzkiej.

"Oblicze miasta" - katalog wystawy Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku 1986

Ale chyba źle łączę fakty Mr. Green


Ostatnio zmieniony przez kreto dnia Pon 02 Maj, 2005 21:52, w całości zmieniany 1 raz

Pon 02 Maj, 2005 21:32

Powrót do góry
PITER
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gorzanów... bardzo możliwe... Nawet już mnie przestało dziwić skąd tam się wziął brektet. Ale to chyba nie to miejsce Wink

Pon 02 Maj, 2005 21:44

Powrót do góry
dlugi
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Skąd: Dublin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Moze ja trafie? Wink
ok 10 lat temu na ul.Lukasinskiego w Klodzku pojawil sie "cwaniak"z wiekszego miasta i zlecil zulom wykucie plaskozezby ze sciany kamienicy przeznaczonej do wybuzenia.Zule wykuly ja w bialy dzien a za ta plaskozezba znalezli garnuch z moniakami.Figurke opylili a moniaki zamieniali przez jakis czas na jabole,do czasu rewizji w domku i konfiskacie tego co zostalo Crying or Very sad podobna plaskozezba tego samego artysty znajduje sie w pewnej wiosce pod klodzkiem... Bardzo szczęśliwy

Wto 03 Maj, 2005 17:54

Powrót do góry
janaosik
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 184
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

witam! Bardzo szczęśliwy
noo odkuli jakąś płąskorzeźbę ee gdzieś kolo kościoła benedyktynów czy benedyktynek ee jak sie jedzie na wrocław;] a za płaskorzeźbą moniaki i jakies papiery Smutny a moj ojciec dzien wczesniej od odkucia jej chciał ją wziąc to no i ładny fancik by był 8)
szczegułów nie znam tak mi sie u uszy obiło

Wto 03 Maj, 2005 18:40

Powrót do góry
Kazan
Kapral

Kapral




Posty: 44
Skąd: Glatz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

do Janaosika

Do Janaosika !
Gdy te tablice odkuwali , miałes ledwo 2 lata, i ja, jako Twój tato pchajac wózek rzeczywiscie zastanawiałem sie nad jej odkuciem. Był to piatek około południa. Niestety Twoja mama a moja żona, wybiła mi to z głowy, mówiac iz mam durny pomysł.
Zrobili to inni dzień pózniej, ale się zbytnio nie nachapali.
Męczyła ich policja - ale urny i papierów nie odzyskali.
Okazało sie iz to nie była zwykły odlew z betonu , lecz XVI wieczna płaskorzezba z piaskowca.
Morał z tego taki ;
Mamy trza słuchac , żony nie zawsze.

Sro 18 Maj, 2005 1:13

Powrót do góry
PITER
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mój dawny znajomy poszukiwacz mówił mi ilekroć przed wyjazdem do lasu miał scysję z żoną: "Piter , pamiętaj - nie żeń się. A jesli już to zrobisz to zapamiętaj drugą rzecz - baba , kleszcze i śnieg to najwięksi wrogowie poszukiwaczy" Mr. Green
PS.Kazan , rozbawiłeś mnie do łez. Z drugiej strony junior ma bardzo dobra pamięć Laughing

Sro 18 Maj, 2005 23:48

Powrót do góry
janaosik
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 184
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kazan napisał:
Mamy trza słuchac , żony nie zawsze.

nie ma mowy Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Pią 26 Sie, 2005 12:37

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.