| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mariusz 100
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 144
Skąd: Wrocław/ Rutus PROxima evo2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niemcy skonstruowali UFO?

Chciałbym rozpocząć tym tematem debatę Twisted Evil . Tylko i wyłącznie na argumenty i dowody. Jeśli czytałeś/aś coś na ten temat proszę o linki do tekstów. Wolałbym, żeby w tym wątku nie pojawiały się takie oto posty: to niemożliwe, Ja w to nie wierze albo o tak ufo no Ja osobiście wierze...

Zaprzeczasz, że UFO może oderwać się od ziemi? Ok pokaż jakie prawa fizyki o tym mówią. Zapraszam do dyskusji. Ja aktualnie czytam: . Gary Hyland Zaginione Tajemnice Technologii III Rzeszy

Wto 02 Paź, 2007 23:53

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

http://www.ioh.pl/pelne.php?Art=1047&Strona=4
http://www.ioh.pl/forum/viewtopic.php?p=99767
http://www.ioh.pl/forum/viewtopic.php?t=3941

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sro 03 Paź, 2007 0:06

Powrót do góry
rusek44
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 73
Skąd: Danzig
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Mam tu pewien link potwierdzający prowadzenie badań nad latającymi spodkami przez III Rzeszę. Swego czasu czytałem też książkę zatytułowaną "syndrom V7", ciekawe rzeczy tam piszą...
http://haunebu.hotnews.pl/

Pią 04 Sty, 2008 10:32

Powrót do góry
Grzesio
Moderator
Porucznik

Porucznik





Posty: 743
Pochwał: 8
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mam tu pewien link potwierdzający prowadzenie badań nad latającymi spodkami przez III Rzeszę.

Nie. Ten link jedynie powiela obiegowe bzdury.
Cytat:
Swego czasu czytałem też książkę zatytułowaną "syndrom V7", ciekawe rzeczy tam piszą...

Rzeczywiście ciekawe, zwłaszcza w świetle Twego powołania się na link powyżej. Cała ta książka jest poświęcona jest udowadnianiu, że Niemcy żadnego latającego talerza NIE zbudowali.

Pzdr

Grzesiu

Pią 04 Sty, 2008 10:44

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grzesio napisał:
Cytat:
Mam tu pewien link potwierdzający prowadzenie badań nad latającymi spodkami przez III Rzeszę.

Nie. Ten link jedynie powiela obiegowe bzdury.
Cytat:
Swego czasu czytałem też książkę zatytułowaną "syndrom V7", ciekawe rzeczy tam piszą...

Rzeczywiście ciekawe, zwłaszcza w świetle Twego powołania się na link powyżej. Cała ta książka jest poświęcona jest udowadnianiu, że Niemcy żadnego latającego talerza NIE zbudowali.
Pzdr
Grzesiu

Brawo dla Grzesia! Bardzo szczęśliwy

P.S.
"Niemieckie ufo" to mój "ulubiony" temat. Wink

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Pią 04 Sty, 2008 14:30

Powrót do góry
Oszo
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam, po raz pierwszy...

Chciałbym wtrącić i ja swoje trzy grosze w temacie "niemieckiego UFO".
Więc, chciałbym na wstępie zaznaczyć że nie jestem ani historykiem, ani też fizykiem, tylko osobą o dość szerokim wachlarzu zainteresowań.

Po pierwsze, cały dowcip polega na tym że osoba która jest dobrym historykiem, nigdy nie będzie dobrym fizykiem. I na odwrót. Dlaczego? Ponieważ dla historyków ważna są FAKTY. Dla historyka mówienie o domysłach, przypuszczeniach niczym nie popartych, działa jak płachta na byka. Niestety, sprawa z fizykami jest zgoła odmienna. Najpierw pojawiają sie domysły, potem są one badane i albo potwierdzane albo negowane. W ten sposób właśnie powstała cała wiedza którą posiadamy. I to jest ta pierwsza sprawa, że historyk nie powinien sie ośmieszać pisząc o tym co jest możliwe, a co nie w świecie fizyki. Po prostu, całkowicie inne podejście do nauki, oraz podstaw na których opierają swoje teorie. Chciałbym zauważyć że jest wiele spraw w świecie fizyki, uznanych za pewnik, a które są tylko teorią, bez poparcia w namacalnych dowodach.

Po drugie, już bardziej w temacie, o ile czytałem o "niemieckim ufo", nie będę podawał źródeł z powodów wymienionych wyżej, to cała sprawa polegała na skonstruowaniu pojazdów antygrawitacyjnych. Nie wiem ilu was wie, ale niestety pomimo tego że grawitacja jest dość powszechnym dla nas zjawiskiem, to jest jeszcze dla fizyków dość dużą tajemnicą. Te całe pojazdy latające w kształcie kółek i z obrotowymi pierścieniami, tak przez Towarzystwo wyśmiewane, to nic innego niż urządzenia mające wytworzyć pole działające przeciwne do działania sił grawitacji. A po co? Wyobraźmy sobie pojazd, który jest niezależny od działania sił przyciągania ziemskiego. Jego masa nie gra roli, wielkość silników, po prostu nic... Lata sobie jak piórko. Takie urządzonko to bardzo łakomy kąsek dla każdego. Więc jeśli nawet istniało, jeśli udało sie skonstruować niemcom taki pojazd, to proszę sie wcale nie dziwić że nie ma żadnych potwierdzających ten fakt dokumentów, bo ich po prostu albo nie ma (niemcy o ile wiem starali sie dość dokładnie niszczyć dowody swojej działalności), albo są w łapach państw które te dokumenty przechwyciły. A jeśli tak, to można być pewnym że nieprędko wyjdą one na jaw. A jeśli nie było takowego pojazdu i to wszystko to historie wyssane z palca. To jak napisałem wcześniej, siły grawitacji nie są do końca przez ludzi poznane, a co za tym idzie niewiadomo czy taki statek można zbudować czy nie. A mówiąc z punktu widzenia fizyka, skoro nie można tego wylkuczyć to znaczy że jest to możliwe, wiem że wielu z was sie z tym nie zgodzi, ale wy patrzycie na to z punktu widzenia historyka...

Pozdrowionka

Nie 13 Sty, 2008 22:16

Powrót do góry
mmrk
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Skąd: Kielce
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeśli chcecie dowód na isnienie niemieckiego UFO, to proszę bardzo:

http://www.greendevils.pl/rozne/hyperborea/nowa_szwabia/1_nowa_szwabia.html



Pozdrawiam.

Sro 09 Kwi, 2008 20:14

Powrót do góry
Wojaroth
Kapitan

Kapitan





Posty: 957
Pochwał: 1
Skąd: Elbląg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

mmrk napisał:
Jeśli chcecie dowód na isnienie niemieckiego UFO, to proszę bardzo:

http://www.greendevils.pl/rozne/hyperborea/nowa_szwabia/1_nowa_szwabia.html



Pozdrawiam.


Od dziś jestem żarliwym wyznawcą Nowej Szwabii Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Sro 09 Kwi, 2008 22:15

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W 1972 roku wrak został spenetrowany przez przedsiębiorstwo ratownictwa morskiego, które wydobyło z wraku 30 ton rtęci o wartości 17,7 miliona dolarów.

Laughing Wg cen z 1971 roku: 30 ton rtęci 99,99% warte było ok. 255 tys. $. Skąd te dodatkowe 17,5 mln ? Laughing
Reszty rewelacji Witkowskiego żal komentować Laughing

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sro 09 Kwi, 2008 22:27

Powrót do góry
BartekJerzy
Aspirant

Aspirant




Posty: 178
Skąd: Busko-Zdrój
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Autor tego artykułu chyba trochę przesadził z fantazją pisząc o "Nowej Szwabii", ale ponoć w każdej legendzie, czy micie znajduje się trochę prawdy...

Sro 09 Kwi, 2008 23:28

Powrót do góry
..::Adam.pl::..
Warrant Officer Class Two (Quartermaster Sergeant)

Warrant Officer Class Two (Quartermaster Sergeant)




Posty: 132
Skąd: Festung Warschau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

http://en.wikipedia.org/wiki/Searl_Effect_Generator
http://video.google.co.uk/videoplay?docid=-8635897559220353909&q=Searl+Effect+generator&total=13&start=0&num=10&so=0&type=search&plindex=0

Obie strony są po Angielsku,
Wynalazcą może nie jest niemiec, ale nadal jest to interesujące.
Proszę o wasze opinie, bo ja jakoś do tego nie jestem przekonany, ale nie znaczy że kompletnie w to nie wieżę.

Pon 21 Kwi, 2008 21:53

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jedno jest Panowie pewne iż Niemcy podczas II wojny byli bardzo zainteresowani zjawiskiem UFO śledzili bacznie wszystkie obserwacje Polsce badacze UFO w latach 90 siątych dotarli do stqarszej Pani spod Gorlic ktora będac w Niemczech na robotach doświadczyła z grupą innych kobiet oraz żołnierzy WH - LW dziwnego zdarzenia ! To tak w skrócie. Było to około 43 roku w piękny pogodny dzień kilkanaście metrów nad ziemią ta pani nagle została przysłonięta cieniem ktory przysłonił słońce gdy popatrzyła do góry zauważyła opadajacy nieco dalej obiekt myśląc ze to bomba natychmiast położyła sie na ziemię po kilku sekundach to cos w kształcie spodka z kopułą w barwie brązowej wyemitowało kilka smug swietlnych i uniosło sie w górę wówczas zaskoczeni żólnierze otworzyli ognień do tego obiektu jednak wg relacji kule ''jakby przechodziły przez ten obiekt'' nie robiąc u żadnej szkody. Obiekt po chwili zniknął jakby rozpłynął się w powietrzu. Na drugi dzień całe miejsce zdarzenia było niedostępne kręcili sie tam żołnierze a wszystkich świadków obserwacji przepytywał gosć ubrany w cywilu z teczka który zadawał wiele pytań na temat obserwacji. Kobieta która dostała do wypełnienia specjalna ankietę przez polskich badaczy (63 pytania) stwierdziła ze tamte zapytania były niemal identyczne.

Czy było to faktyczne UFO czy ziemska kopia UFO ??

Nie 04 Maj, 2008 11:56

Powrót do góry
..::Adam.pl::..
Warrant Officer Class Two (Quartermaster Sergeant)

Warrant Officer Class Two (Quartermaster Sergeant)




Posty: 132
Skąd: Festung Warschau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy było to faktyczne UFO czy ziemska kopia UFO ??


UFO - Unidentified Flying Object - Niezidentyfikowany obiekt latajacy, a nie pozaziemski obiekt latajacy...

Nie 04 Maj, 2008 14:54

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

..::Adam.pl::.. napisał:
Cytat:
Czy było to faktyczne UFO czy ziemska kopia UFO ??


UFO - Unidentified Flying Object - Niezidentyfikowany obiekt latajacy, a nie pozaziemski obiekt latajacy...


A gdzie napisałem ze to pozaziemski obiekt możesz mi to napisać !!!! Chociaż wykluczyć tego tez nie mozna tym bardziej w 43 roku, nie wspominając o wczesniejszych obserwacjach Aliantów czy pilotów Niemieckich nad różnymi krajami.

Nie 04 Maj, 2008 15:01

Powrót do góry
Renifer Lopez
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 624
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Prawdopodobieństwo ujrzenia UFO przez pilota jest wprost proporcjonalne do jego niedotlenienia.
W sumie to chyba jednak Hitler miał rację i Niemcy mieli w sobie sporo z nadludzi, wymyślać takie rzeczy w tamtym czasie? A ci cholerni zacofani alianci spowodowali kilkusetletnie opóźnienie w rozwoju naszej cywilizacji... heh...

Pon 05 Maj, 2008 21:41

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Renifer Lopez napisał:
Prawdopodobieństwo ujrzenia UFO przez pilota jest wprost proporcjonalne do jego niedotlenienia.
W sumie to chyba jednak Hitler miał rację i Niemcy mieli w sobie sporo z nadludzi, wymyślać takie rzeczy w tamtym czasie? A ci cholerni zacofani alianci spowodowali kilkusetletnie opóźnienie w rozwoju naszej cywilizacji... heh...


Wiesz niedotlenienie a UFO to dwie rózne sprawy - UFO nawet w naszym WP są brane bardzo pod uwagę wiem to ponieważ mam znajomego, ktory cos na ten temat wie. Sądze ze Niemców musiało cos zainspirować aby wogóle takie konstrukcje wymyślić nawet o budowie nie twierdze tylko sama idea - pomysł. Wystarczy ze z Indii zaczerpnęli wizerunek tzw ''wiman'' na starych rysnukach ktore liczą setki lat mozna zauważyc dziwne obiekty w formie dysku, lub dysku z kopułą ba nawet na Św obrazach takie obiekty widnieją a wiec ...

Wto 06 Maj, 2008 9:47

Powrót do góry
Renifer Lopez
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 624
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wręcz przeciwnie, niedotlenienie i UFO to dwie rzeczy dość mocno ze sobą związane.
A wojsko przez UFO rozumie raczej Unidentified Flying Object a nie tajemniczą i nieznaną ludzkości technologię.
Ze starożytnymi świętymi malunkami wiążą się za to dwa problemy. Po pierwsze każdy ja może interpretować jak chce, i nie ma w tym nic dziwnego bo ludzki umysł działa na zasadzie autosugestii. Po drugie, nikt nie może stwierdzić na ile oddają one faktyczny bieg wydarzeń a na ile jest to propaganda lokalnego władcy, no bo skoro komuniści mogli pisać historię na nowo to dlaczego miałby tego nie robić jakiś król 1000 lat temu? A kto by mu zabronił? Swoją drogą jeśli moje malunki z dzieciństwa przetrwają parę tysięcy lat i znajdzie je wtedy jakaś kolejna cywilizacja, to naukowcy zaczną stawiać tezę że ziemię nawiedziły gigantyczne roboty z kosmosu, i kto im wytłumaczy że to była wyobraźnia „artysty”?
Natomiast „zaczerpnąć wizerunek” to mogli niemieccy filmowcy kina sf, albo niemieckie dzieci malujące coś tam w formie zabawy, na pewno nie niemieccy naukowcy. Kształt urządzeń jest określony ich funkcjonalnością a nie gustami i guścikami, no chyba że projektuje się nową atrakcję do disneylandu.

Dzisiaj obcy są po prostu kolejnym kultem religijnym, stwórcami, opiekunami, czymś czego wierni się boją i co ich łączy. Niczym więcej. Nie zamierzam więcej dyskutować o wizytach istot pozaziemskich na Ziemi, wyznawców UFO nie przekonam a oni nie przekonają mnie, co miałem powiedzieć to powiedziałem, ale jeśli przypadkiem pojawi się tu prawdziwa poszlaka, nie „prawdziwa” na istnienie jakiegoś nietypowego niemieckiego projektu, chętnie poczytam.

Wto 06 Maj, 2008 12:54

Powrót do góry
colinQ
Porucznik

Porucznik





Posty: 715
Pochwał: 2
Skąd: Lauenburg i/Pom.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hehe. W moim zbiorze zdjęć znalazłem takie 3 zdjęcia Wink Wyluzowany

Na 3 zdjęciu widać, że i ZSRR mógł być zdolny do czegoś takiego... Bardzo szczęśliwy



Opis załącznika:
UFO :D

Opis załącznika:
Heh. Czyżby? :D

Opis załącznika:
A tutaj rosyjski egzemplarz, szkoda, że rozbite... :D

_________________
Pozdrawiam, Konrad

Sro 07 Maj, 2008 15:35

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To pierwsze to jakiś malunek z pretensjami hiperrealistycznymi, ale w światłocieniach jakby brak konsekwencji.Te ostatnie to może i zdjęcie,ale raczej też jakaś kombinowana lewizna. PZDR

Sro 07 Maj, 2008 17:02

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A to drugie to normalne latające skrzydło Horten 229. Na forum jest o nim więcej.

Sro 07 Maj, 2008 17:08

Powrót do góry
..::Adam.pl::..
Warrant Officer Class Two (Quartermaster Sergeant)

Warrant Officer Class Two (Quartermaster Sergeant)




Posty: 132
Skąd: Festung Warschau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

2 zdjecie to resztki prototypu Ho229 znajdujace sie w muzeum w USA (niewiem ktore...). Ho229 - mysliwiec, podobno max predkosc to byla okolo 1000km/h. Jak na tamte czasy to cud techniki. Jak interesujecie sie UFO to poszukajcie sobie o strefie 51 (ang. Area 51).

Sro 07 Maj, 2008 20:19

Powrót do góry
Renifer Lopez
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 624
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

1000km/h? Interesujące, jak sobie poradzili z kryzysem falowym?

Czw 08 Maj, 2008 14:54

Powrót do góry
caralinus
Starszy bosman

Starszy bosman





Posty: 106
Skąd: Swarzewo
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

http://pl.wikipedia.org/wiki/Horten_Ho_229

jak na te czasy to niezła była maszynka

_________________
...miarą miłości jest miłość bez miary...
Rutus PROxima ver.5.0.

Czw 08 Maj, 2008 15:48

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak na tamte czasy to miała być niezła maszynka. Bo była tylko prototypem.

Czw 08 Maj, 2008 16:45

Powrót do góry
..::Adam.pl::..
Warrant Officer Class Two (Quartermaster Sergeant)

Warrant Officer Class Two (Quartermaster Sergeant)




Posty: 132
Skąd: Festung Warschau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To forum jest o UFO a nie niemieckich eksperymentach nad latajacymi skrzydlami ktore i tak nigdy nie lataly Laughing ...

Pią 09 Maj, 2008 20:59

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3  Następny Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.