| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 45, 46, 47  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

krecio napisał:
Falco, to nie bylo pytanie do ciebie. Ja wiem co ty napiszesz. Mnie interesuje to co ma do powiedzenia Orest. Tak wiec badz laskaw zachowac swoj slowotok dla innego miejsca.


A nawet jak tak, to nie może napisać czy to w ''regulaminie'' jest też zabronione ? Falco pisałem szkoda czasu na takie bezsensowne dysputy - za nie długo jadę do Rzeszowa w ustaleniu tej relacji z której sie tak wyśmiewano jest osoba która posiada kopię zdjęć bardzo drastycznych wykonanych na miejscu zbrodni OUN UPA było to na Podolu niestety ustalenie wszystkiego od A do Z graniczy z cudem. I czy zechce rozmawiać tego nie wiem ? Krecio ten wg ciebie prosty i prymitywny lud doskonale powyżej określił Falco ''prostotą'' nie da się wybielać takich zbrodnii gdzie sąsiad sąsiada, mąż żonę mordował i swoje dzieci, nawet ZWIERZETA inteligentniej się zachowują Laughing

P.S

falcomortale na PW wysłałem Ci wiadomość Wink

Pią 28 Sty, 2011 19:23

Powrót do góry
Janek11
Chorąży

Chorąży




Posty: 176
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Woj. stanisławowskie: 73,8% grekokatolików, 14,8% rzymskich katolików
Woj. tarnopolskie: 59,4% grekokatolików, 31,3% rzymskich katolików

Źródło: „Mały rocznik statystyczny 1937” s. 25. Warszawa 1937

Na terenie woj. lwowskiego, bez ziem obecnego woj. podkarpackiego było:
1126207 mieszkańców wyznania greckokatolickiego
448629 mieszkańców wyznania rzymskokatolickiego

Źródło: „Skorowidz miejscowości RP, tom XIII” Warszawa 1924

W województwie wołyńskim było prawie 7 razy więcej Ukraińców niż
Polaków. Polaków było tyle samo co Żydów, więc jeżeli według Ciebie
Polacy mieli prawo te ziemie włączyć do II RP (przy tak znikomej liczbie
zamieszkujących je Polaków) to również Żydzi mieli prawo utworzyć tam
państwo Izrael.


Podałem takie dane z Pierwszego Powszechnego Spisu Ludności przeprowadzonego w II RP 30 września 1921r.
Wybrałem ten spis ponieważ był z okresu tworzenia się granic II RP.
Jaro skomentował to we właściwy sobie sposób:

Jaro z Roztocza napisał:

Idąc twoim prymitywnym tokiem rozumowania…



Jaro z Roztocza napisał:

Piszę to aby wykazać ( kolejny raz!) prymitywizm twojego sposobu
rozumowania!


Żeby nie było wątpliwości takie gatki Jaro mnie nie obrażają, więcej
możliwości intelektualne Jaro nie pozwalają mu na to by stworzyć tekst
który mnie obrazi. Możesz Jaro dalej tak pisać, mnie to nie przeszkadza
wręcz przeciwnie to mnie bawi.

Oprócz wygłaszania swoich myśli Jaro napisał też coś na temat o którym
tu mowa,
a mianowicie postraszył mnie:
Jaro z Roztocza napisał:

Ja natomiast także mogę przytoczyć oficjalne wyniki spisu ludności,
które bedą korzystne dla strony polskiej !


Zrozum mój Ty „adwersarzu” że o to właśnie w dyskusji chodzi by
przedstawiać w oparciu o źródła kontrargumenty i kwestionować w ten
sposób czyjeś wypowiedzi. Na tym polega weryfikacja głoszonych przez
kogoś poglądów.
Zrozum w końcu że paplanina w stylu:
„mordercy z UPA bestialsko mordowali Polaków w Tarnoszynie”
„Szczepan Siekierka sam ściągał ciała polskich dzieci z płotów !!!”
„opisane jest właśnie nabijanie prze upowców polskich dzieci na sztachety !”
„są podobno relacje świadków opisujące tworzenie tzw. „wianuszków” z
polskich dzieci, które przystrajały „aleję ku chwale samostijnej” we m. in.
wsi Łozowa w Tarnopolskiem …”
„40 Polaków pomordowanych przez nazistów z UPA !”
„bestialscy mordercy, kłuli bagnetami, rąbali siekierami i nadziewali na
widły.”

itp.
dobra jest dla „Na rubieży”, tutaj jest forum historyczne
i należy prowadzić dyskusje a nie uprawiać propagandę.

Powtarzam po raz drugi, o ilości zamieszkujących ziemie wschodnie II RP
Ukraińców i Polaków nie masz Jaro pojęcia. Żeby wykazać że się mylę
zacytuj, jeżeli potrafisz "oficjalne wyniki spisu ludności, które bedą
korzystne dla strony polskiej !
" a nie strasz tylko, że: „Ja natomiast
także mogę przytoczyć oficjalne wyniki spisu ludności
”.


Ostatnio zmieniony przez Janek11 dnia Sob 29 Sty, 2011 18:09, w całości zmieniany 2 razy

Pią 28 Sty, 2011 19:32

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Nie Ariks, w regulaminie tego nie ma. Za to jest cos o kulturze i dobrych obyczajach. I jesli jest zadawane pytanie do konkretnej osoby w konkretnej sprawie to brakiem kultury jest generowanie masowo przypadkowych slow nijak odnoszacych sie do sprawy. Ja juz znam poglady falco i niczego odkrywczego bie oczekuje. Za to od Oresta spodziewam sie uzyskac cos o czym nie wiem. Moge to sobie pozniej weryfikowac bo Orest zazwyczaj podaje zrodlo informacji. Czesto publikacji polskich. Tak wiec falco po raz kolejny wykazal, ze nie bardzo rozumie idei tego forum. A Wy za nim.
Napisales cos o zwierzetach. To jak traktowac to co na obrazku? Juz to tu pokazywalem. I jakos nikt sie do tego odniosl.



Opis załącznika:

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Pią 28 Sty, 2011 19:49

Powrót do góry
falcomortale
Kapral

Kapral




Posty: 47
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Nikt się nie odniósł ponieważ jest to temat o zbrodniach OUN UPA a nie o bezczeszczeniu zwłok bolszewików.
Proste pytanie prosta odpowiedź.

Pią 28 Sty, 2011 20:18

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Źródło to nie wyrocznia prezentowanych poglądów idea tego forum jest ok a raczej była ok, ale niestety żeby wszyscy byli tacy ''ideowi'' było by super niestety tak nie jest, a Ty prezentujesz po raz drugi zdjęcie które niczego nie wnosi do tematu a nawet nie jest z nim związane co słusznie ujął Falco. Jak już mowa o bezczeszczeniu to należy wspomnieć jak zachowywała się UPA w stosunku do zamordowanych osób i jakie z tego sobie zabawy wyczyniali to jest temat tego wątku a nie wojna z 1920 roku Krecio.

Pią 28 Sty, 2011 21:32

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

To co obaj napisaliscie swiadczy nie mniej nie wiecej jak tylko tym, ze wasz sposob rozumienia swiata jest zwyczajnie ograniczony. Rzeklbym - prymitywny. Jesli kilka postow wyzej pada zarzut o zezwierzeceniu Ukraincow to pokazuje, ze ten przymiot mielismy i my. I to nie jako jacys chlopi. To robila elita naszego panstwa. Wojsko. Ulani. Zwloki to zwloki. Ale dla was juz to, ze bolszewickie okazuje sie miec znaczenie. A to swiadczy, ze w zakresie etyki i moralnosci w niczym nie odbiegacie od tego co tak dziarsko napietnujecie. I oczywiscie w ramach wykazania sie wlasciwa postawa przytaczany jest tradycyjny argument - UPA robila to samo albo i gorzej. Mlodziankowie jestescie to i pamietac nie musicie. Kiedys stosowano cos podobnego - a u was bija Murzynow.
I na koniec. Brzydzi mnie osobiscie przebywanie w takim towarzystwie. Rozumiem Oresta, ze chce i czuje potrzebe walki o swoje. Ja nie musze. Gnijcie sobie w swoim bagnie sami.

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Pią 28 Sty, 2011 22:45

Powrót do góry
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Tak, Krecio ma zupełną słuszność, że wątek zaroił się od obrzydliwości, epatowania opisami przemocy. Im bardziej krwawe i niedorzeczne, tym lepsze jak słusznie zauważył Janek11. No cóż, niektórych nie interesuje historia, nie chcą poznać przyczyn, zrozumieć wydarzeń. Kręcą ich po prostu brutalne krwawe scenki.

Jaro insynuował:
Cytat:
Pamiętacie wspólne sympozja wołyńskich akowców z liderami Związku Ukraińców w Polsce ? Na jednym z nich , odbywającym się w Łucku, obok Żupańskiego posadzono ( prowokacyjnie !) ostatniego dowódcę UPA – Wasyla Kuka!


Otóż, Jaro, dziwne są Twoje wyobrażenia. Przecież konferencje były po to, aby obydwie strony mogły się wypowiedzieć, przedstawić swoje argumenty, swoje wersje. Według Ciebie to jak? Kuk miał klęczeć gdzieś z boku, być umieszczony w klatce, czy co najwyżej czekać pokornie w przedsionku, aż zostanie wezwany do odpowiedzi? Co Ty sobie wyobrażasz, nie kpij sobie, że zależy Ci na pojednaniu, nie owijaj w bawełnę, powiedz wprost! Akurat Żupański nie jest człowiekiem tak małego formatu. Pomimo, ze nie zgadzam się z jego wersją historii, to jestem w stanie docenić jego chęć dialogu. Nie bredzi o jakimś "faszyzmie", stara się, choć nie zawsze mu to wychodzi zrozumieć Ukraińców.

Cytat:
A.Żupański: Tak, to trzeba powiedzieć wyraźnie: OUN i UPA to były jedyne organizacje, które dążyły w walce do niepodległości Ukrainy. Z punktu widzenia ukraińskiego patriotyzmu to piękna sprawa i my to rozumiemy. Ale na tym właśnie polega problem z pojednaniem i tu oczywiście ma pan rację.

Z Ukraińcami po Jedwabnem, Dyskutują: Grzegorz Motyka, o. Marek Skórka, Andrzej Talaga, Andrzej Żupański, WIĘŻ 2002 nr 4

I co, Jaro - może nazwiesz teraz Andrzeja Żupańskiego apologetą OUN i UPA, bo powiedział dokładnie to, co ja piszę?

Nie jest zatem tak, jak przedstawia to Jaro. Takich poglądów nie reprezentują kombatanci AK z Wołynia. Taki jest tylko wypaczony obraz krwawych fantastów oraz osób, które na tych krwawych fantazjach chcą zbić polityczny kapitał.

Pozdrawiam.

Sob 29 Sty, 2011 0:54

Powrót do góry
falcomortale
Kapral

Kapral




Posty: 47
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Widocznie ktoś tu czegoś nie rozumie albo nie chce zrozumieć napisałem bezczeszczenie zwłok, samo to stwierdzenie powinno wyjaśnić moje odczucia odnośnie nie związanej z tematem prowokacji.

Howiłów Mały bohaterscy działacze OUN UPA dopadają moją ciocię nazwisko Łabinowicz z powodu rzekomych antybanderowskich wypowiedzi publicznych. Kobietę zgwałcono odcięto język piersi i uszy – zbeszczeszczono również zwłoki jeszcze za życia jak i po śmierci. Zwłoki zostały rzucone na podwórko obok gnojownika nie wolno było ich ruszać pod karą śmierci. Po trzech dniach sąsiedzi Ukraińcy pochowali te zwłoki (starsi ojcowie i matki młodych zdolnych ukraińskich nacjonalistów) relacja wielu mieszkańców tej wioski łatwa do zweryfikowania.

Sama sprawa bezczeszczenia zwłok przez ułanów dotyczy innego okresu historii innego obszaru i służy wam tylko do celowej zmiany tematu i przeciwstawienia wyjętych wybiórczo incydentów z historii polski zbrodniom OUN UPA celem ich wybielenia.

Samo określenie zezwierzęcenie Ukraińców tyczy się tylko tej grupy Ukraińców związanych z OUN UPA, którzy dokonywali z iście zwierzęcą pasją mordów na ludności cywilnej w imię ideologii narodowo wyzwoleńczej w tym przypadku faszystowskiej OUN.

OUN UPA to nie była nigdy cała Ukraina ani dzisiaj nie jest. Jest to grupa faszystów którzy teraz próbują na fali jednoczenia i konsolidacji młodego państwa ugrać jakiś kapitał polityczny metodami takimi jak tutaj mamy okazję przeczytać. W pierwszej kolejności sprzedać trzeba bohaterów i wodza ale wcześniej należy przedstawić ich w fałszywym aczkolwiek korzystnym dla nich świetle strawnym dla ludzi nie tolerujących faszyzmu ani ludobójstwa. Lub jeśli jest to nie możliwe pokrętne i wybiórczo wyszukiwać incydentalnych przypadków zachowań patologicznych z historii polski nie związanych z tematem w celu wybielenia wizerunku OUN UPA poprzez przeciwstawianie tych wybiórczych faktów na co z jakichś powodów jest utaj przyzwolenie.

Sob 29 Sty, 2011 13:34

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Kolejny raz dowodzisz swego poziomu. Bezczeszczenie zwlok nie jest niczym innym jak bezczeszczeniem. Bez wzgledu na miejsce, konflikt, narodowosc, czas. Pokazalem tylko, ze my, Polacy nie dosc, ze to robilismy to jeszcze publikowalismy to z duma. Fotka pochodzi z rocznicowego albumu wydanego z okazji rocznicy odzyskania niepodleglosci. Bynajmniej nie w Kijowie, nie z archiwum Leni Riefenstahl i nie z tekstem Goebelsa.
Patrz tylko aby ta krew w ktorej sie z taka luboscia nurzasz nie zaslonila oczu do konca. Zreszta tego typu upodobania sa opisane w psychiatrii i kryminologii.

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Sob 29 Sty, 2011 15:29

Powrót do góry
falcomortale
Kapral

Kapral




Posty: 47
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za ujawnienie swoich prawdziwych intencji i oblicza potwierdza to moje wcześniejsze spostrzeżenia.
Cytat:
Kolejny raz dowodzisz swego poziomu. Bezczeszczenie zwlok nie jest niczym innym jak bezczeszczeniem. Bez wzgledu na miejsce, konflikt, narodowosc, czas. Pokazalem tylko, ze my, Polacy nie dosc, ze to robilismy to jeszcze publikowalismy to z duma. Fotka pochodzi z rocznicowego albumu wydanego z okazji rocznicy odzyskania niepodleglosci. Bynajmniej nie w Kijowie, nie z archiwum Leni Riefenstahl i nie z tekstem Goebelsa.
Patrz tylko aby ta krew w ktorej sie z taka luboscia nurzasz nie zaslonila oczu do konca. Zreszta tego typu upodobania sa opisane w psychiatrii i kryminologii.


Oto przykład obrażania uczestnika forum już bardziej bezpośredni a wypowiedź zupełnie nie związana z tematem czyli mydlenia ciąg dalszy.

Nie będę wdawał się w dyskusje nie związaną z tematem i mającą na celu odwrócenie uwagi od istoty tematu OUN UPA i jej bohaterskie czyny dokonane na ludności cywilnej kresów IIRP wszystkich narodowości.

Sob 29 Sty, 2011 15:53

Powrót do góry
falcomortale
Kapral

Kapral




Posty: 47
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

A o to przykład działania ukraińskiej milicji pomocniczej, której członkowie zasilili w późniejszych latach wojny szeregi OUN UPA wzbogacając metody walki o niepodległość ukraińskich nacjonalistów.

cytat z artykułu: „Wyrizalimy żidiw, wyryżemo i lachiw”

I link do artykułu zapewne kłamliwego i sfabrykowanego.

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://img151.imageshack.us/img151/692/holocaust06022009082643.jpg&imgrefurl=http://65-lat-temu.salon24.pl/110657,nie-cala-prawda&usg=__eWIsyTP6jGfWMdAZcf-pa85LceE=&h=339&w=539&sz=45&hl=pl&start=58&zoom=1&itbs=1&tbnid=EOvOexQknl9V6M:&tbnh=83&tbnw=132&prev=/images%3Fq%3Dwo%25C5%2582y%25C5%2584%26start%3D54%26hl%3Dpl%26sa%3DN%26gbv%3D2%26ndsp%3D18%26tbs%3Disch:1&ei=ox1ETf--LYmgOrWl2MsB

Panowie i panie faszyści (nacjonalisci/patryjoci) jeśli tu jesteście to patrzcie i zastanówcie się nad swoimi zbrodniczymi bohaterami z OUN UPA o których zbrodniach tutaj piszemy.

Sob 29 Sty, 2011 16:05

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

krecio napisał:
To co obaj napisaliscie swiadczy nie mniej nie wiecej jak tylko tym, ze wasz sposob rozumienia swiata jest zwyczajnie ograniczony. Rzeklbym - prymitywny. Jesli kilka postow wyzej pada zarzut o zezwierzeceniu Ukraincow to pokazuje, ze ten przymiot mielismy i my. I to nie jako jacys chlopi. To robila elita naszego panstwa. Wojsko. Ulani. Zwloki to zwloki. Ale dla was juz to, ze bolszewickie okazuje sie miec znaczenie. A to swiadczy, ze w zakresie etyki i moralnosci w niczym nie odbiegacie od tego co tak dziarsko napietnujecie. I oczywiscie w ramach wykazania sie wlasciwa postawa przytaczany jest tradycyjny argument - UPA robila to samo albo i gorzej. Mlodziankowie jestescie to i pamietac nie musicie. Kiedys stosowano cos podobnego - a u was bija Murzynow.
I na koniec. Brzydzi mnie osobiscie przebywanie w takim towarzystwie. Rozumiem Oresta, ze chce i czuje potrzebe walki o swoje. Ja nie musze. Gnijcie sobie w swoim bagnie sami.


Krecio nie filozofuj to co piszesz jest stekiem bzdur pasujących Ci do twojego ''światka'' a używanie takich fotek zwykłym draństwem w sprawie toczącego się wątku o OUN UPA - powtarzam zdjęcie ni jak się ma do tego wątku, ale widać nie dociera to do ciebie z jakiś przyczyn.

Masz problem z ''bezczeszczeniem'' przez ''ułanów'' bolszewików to załóż inny wątek wówczas nie takie ''kwiatki'' i ja Ci pokażę na fotkach. Po drugie w artykule nie ma WYRAŹNIE powiedziane co zrobiono z ciałami pokaż mi dowody że zwyczajnie wyrzucano je w pola i tak pozostawiono a nie np. zakopano to co pokazujesz to tylko fotka nic nie udowadniająca ale wierzyć zawsze można w to co piszą Wink

I nie ze zwierzęceniem Ukraińców tylko OUN UPA, ale Ty już przekręciłeś celowo Ukraińców czyli jakobym miał na myśli cały naród - żałosne !!!

Kolego - więcej pokory tego ci życzę na przyszłość i więcej szacunku do innych mimo odmiennych przekonań. Nie mam pretensji do Oresta bo ''mogę'' zrozumieć jego opinie jako Ukraińca i w jakiś sposób próbę wybielenia UPA ale mam żal do Polaków takich jak Ty !!!

Sob 29 Sty, 2011 18:31

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Czyli jak rozumiem bycie Polakiem oznaczac ma przyrodzone posiadanie nienawisci? Czyli ktos innego pochodzenia moze miec odmienny poglad lecz Polak aby nim byl moze prezentowac tylko jeden sposob myslenia? Ma bezwarunkowo klepac prawdy jakie ktos kto glosno krzyczy poda do dalszego wyznawania?
A jaki ja mam wplyw na twoje ograniczone mozliwosci w percepcji faktow? Dla mnie historia nie jest jednowymiarowa. Z tego powodu nie widze zadnej sprzecznosci w pokazywaniu tego co sie zarzuca innym. Wzburzylo cie to, iz temacie o jednym dranstwie pokazalem inne tylko w naszym wykonaniu? Bo kiepsko sie wpisuje w mity o Bogu, Honorze itp.? No, ale tak bylo. Zarzucajac innym wszelkie zlo i stawiajac sie w roli tych nieskalanych okazuje sie, ze jednak i my nie zawsze bylismy tacy porzadni. Ktos takie obrazki widzial wowczas. Zreszta problemu nie bylo bo ten album byl w masowym nakladzie. Spodziewam, ze takich incydentow bylo znacznie wiecej. To mnie nie dziwi to, iz stworzylismy rzadze odwetu. Tak przy okazji, widze ze jednak Orest czegos nauczyl. Pojawia sie niewiara w to co widoczne i pytanie o wiarygodnosc. Gdybys jeszcze przeczytal podpis pod zdjeciem to mialbys jasno tam napisane co zrobiono z tymi zwlokami. Zreszta zaraz bedzie wrzask w bardzo podobnej sprawie. Paszkwil J.T. Gross'a tez jakby wpisuje sie do sprawy. A sprawa tak naprawde dotyczy znacznie szerszego problemu niz tylko Wolyn. Gdyby ktokolwiek z was mial odrobine dobrej woli to chocby probowal odpowiedziec sobie na pytanie dlaczego do tego wogole doszlo. Bo ja do tej pory nigdzie nie zauwazylem aby nasi koledzy Ukraincy zanegowali zbrodnie na Wolyniu i pozniej. Owszem, pytaja o konkrety ale zaden z nich nie stwierdzil wprost, ze to wszystko lipa. Spor moze dotyczyc cyfr. Nie faktow. Ale wam wygodniej jest epatowac kolejnymi opisami.

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Sob 29 Sty, 2011 20:49

Powrót do góry
falcomortale
Kapral

Kapral




Posty: 47
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Sposób myślenia można mieć różny a więc skinchedzi mają swój, północno koreańscy komuniści mają swój, Rwandyjscy nacjonaliści z plemienia Hutu mają swój i swój sposób myślenia i działania mają również ukraińscy nacjonaliści. Zarówno ci dawni zbrodniarze i kolaboranci jak również ich dzisiejsi zwolennicy pod wspólną banderą stefana bandery ideologicznego faszysty (chwilowo zafascynowanego faszyzmem tak około do chwili chwalebnej śmierci w Wiedniu jako agent brytyjski z paszportem polskim).

Propagowanie treści faszystowskich w formie umniejszania roli OUN UPA w ludobójstwie i określania ukraińskich nacjonalistów mianem patryjotów godnych pomników jest mówiąc krótko dyskusyjne w sensie nie spełnia ta organizacja standardów wartości wypracowanych przez większość cywilizacji tego globu.

Tak że proszę się nie dziwić mojemu zdziwieniu i uporowi przed gloryfikacją OUN UPA i wynikającego z tego faktu uporowi ja walczę o godna pamięć dla ofiar tych zbrodniarzy z OUN UPA.I godnego miejsca dla OUN UPA nie pomnikach a na śmietnisku historii tak jak inne mordercze faszystowskie organizacje.

Sob 29 Sty, 2011 21:42

Powrót do góry
falcomortale
Kapral

Kapral




Posty: 47
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Tak że proszę się nie dziwić mojemu zdziwieniu i uporowi przed gloryfikacją OUN UPA i wynikającego z tego faktu uporowi ja walczę o godną pamięć dla ofiar tych zbrodniarzy z OUN UPA.I godnego miejsca dla OUN UPA nie na pomnikach a na śmietnisku historii tam gdzie spoczną razem z innymi morderczymi faszystowskimi organizacjami.

Sob 29 Sty, 2011 21:51

Powrót do góry
falcomortale
Kapral

Kapral




Posty: 47
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Zawsze są jakieś przyczyny ludobójstwa, jednak przyczyny ludobójstwa na kresach IIRP 1939-1947 w tak bestialskiej formie są dla mnie nie wystarczające.

Równie dobrze możecie szukać przyczyn ludobójstwa (w celu wybielania historii), dokonanego przez nacjonalistów niemieckich z NSDAP. Przecież Niemcy były poniżane i wyzyskiwane po I wojnie światowej. Żydowscy obywatele wyzyskiwali biednych Niemców zabierali im przestrzeń życiową. I takie właśnie dociekania prowadzą właśnie wybielacze i piewcy bohaterstwa OUN UPA organizacji tak samo faszystowskiej i zbrodniczej jak NSDAP i jej ramion zbrojnych SS, SA…..

Ja takiego sposobu myślenia nie przyjmę nigdy ponieważ jest to nie etyczne, kłamliwe i karygodne a po za tym niezgodne z konstytucją RP (głoszenie treści faszystowskich).Nawet w imię poprawności politycznej i pobłażliwej tolerancji.

Sob 29 Sty, 2011 22:12

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Krecio chyba nie wiesz co juz wypisujesz i chyba nie za bardzo zrozumiałeś to co piszę no ale to twój problem . Gdybyś był na tyle inteligentny nie potrzeba takich zdjęć wrzucać do tego wątku ponieważ wiadomo że Polacy też idealni nie byli to wiadome nikt nie jest bez wad ja , ty czy inni, tak jest i na to nic nie poradzimy. Skoro uważasz że warto takie zdjęcia pokazywać to pokazuj dalej ale co chcesz tym osiągnąć Polaków ośmieszyć dodać sobie splendoru w ocenie Oresta ?

Jak ci napisałem i dobrze przeczytałem co jest tam napisane pod zdjeciem nie ma żadnego dowodu, że tak jednak zrobili sugerujesz się notką jakiegoś redaktora - dziennikarza ponawiam zapytanie masz dowody że wywalono ich na polach fotki dokumenty, relacje świadków wówczas możemy o tym porozmawiać, ale nie w tym wątku ponieważ nie pora i miejsce na wylewanie żalów co POLSKA ŹLE ZROBIŁA temat wątku jest jak ci przypominam inny bo chyba zapomniałeś jako moderator ?


To gratulacje skoro Orest musiał cie czegoś nauczyć masz nowego przewodnika historii Wink Ale kto mówi iż wszyscy Ukraińcy negują zbrodnie nie tylko na Wołyniu - sam osobiście z kilkoma Ukraińcami pracując swego czasu rozmawiałem na ten temat oni sie tego nieco wstydzą tak jak Niemcy tego co zrobili, ale Niemcy jak na razie mięli więcej odwagi i honoru aby mówić o tym wprost. Ukraina jeszcze nie dojrzała do tego jako całość !

Krecio problem jest taki że niestety i tam i tu historia o tym milczy a na Ukrainie w niektórych miastach gloryfikuje sie i utwierdza chory kult UPA czego ostatnio i nie tylko jesteśmy wszyscy świadkami. Krecio jest takie powiedzenie że historia lubi się powtarzać a jak na razie oszołomy ze Swabody zachowują sie tak samo jak Hitler którego ignorowano do 1939 roku.

Krecio etapować opisy można choć nie jest to moim celem ani używania inwektywów w twoim czy innych kierunku, ale ten wątek m.in jest założony w tym celu aby omawiać relacje świadków zbrodni OUN UPA a nie obrzucać się błotem

Sob 29 Sty, 2011 23:16

Powrót do góry
falcomortale
Kapral

Kapral




Posty: 47
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Bardzo wymownym przykładem obłudy dzisiejszej propagandy zwolenników faszystowskiej organizacji OUN UPA jest teledysk wręcz pieśń pochwalna:

"Ne kazucy nikomu" - teledysk z okazji 65-lecie UPA , zrealizowany w 2007 r. w polskim kościele pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Nowym Zahorowie, spalonym w 1943 r. przez banderowców.,,

Zahorów Nowy gdzie oddziały nacjonalistów OUN UPA wymordowali w tej miejscowości (ustalona minimalna liczba ofiar) co najmniej 52 Polaków.

Kod:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnie_nacjonalistów_ukraińskich_w_powiecie_horochowskim


Linku do omawianego teledysku "Ne kazucy nikomu" nie podaję aby nie być oskarżonym o szerzenie treści faszystowskich.

Zdarzały się oczywiście potyczki banderowskich faszystów z niemieckimi nacjonalistami (były to zdarzenia incydentalne OUN UPA miała charakter kolaboracyjny w stosunku do nacjonalistów niemieckich) mi chodzi o kontekst nakręcenia teledysku obraźliwy dla ofiar tych zbrodniarzy z OUN UPA (nakręcenie w miejscu gdzie bohaterskie oddziały OUN UPA mordowały cywili jest niesmaczne a powiedział bym wręcz chamskie).

Pod tym adresem można znaleźć symbol obecny jak widać na fladze z pewnością pozostałość po chwilowej fascynacji OUN UPA faszyzmem niemieckim z pochodu zwolenników UPA .

http://io.ua/2097298

Ciekawe co powiedzą koneserzy pewnie że to symbol wzorowany na symbolice cesarstwa rzymskiego Uśmiech jednak wnioski się same nasówają.

[img]http://io.ua/2097298[/img]

Pon 31 Sty, 2011 17:41

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

krecio:

Cytat:
Bo ja do tej pory nigdzie nie zauwazylem aby nasi koledzy Ukraincy zanegowali zbrodnie na Wolyniu i pozniej. Owszem, pytaja o konkrety ale zaden z nich nie stwierdzil wprost, ze to wszystko lipa. Spor moze dotyczyc cyfr. Nie faktow. Ale wam wygodniej jest epatowac kolejnymi opisami.



Czy ten głos, jest wołaniem na puszczy Question Problem stosunków między nacjami zamieszkującymi tereny II RP, jest bardziej złożony Exclamation Czy nikt nie chce, czy nie może zauważyć szerszego aspektu tych zdarzeń Question Ofiary, z obu stron, to granica której nikt nie chce przekroczyć, a może trzeba to zrobić Question Panowie, drepczecie w miejscu tak oczywistym, że aż wstyd to czytać.
......a może tak, dla odmiany krok naprzód....... Question

Pon 31 Sty, 2011 20:38

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Seth, przeciez caly czas do tego zmierzam. Nie moge jako w koncu swego rodzaju gospodarz w tym forum wymagac aby Orest czy Janek kajali sie za cos co pewnie ich nie dotyczy. W tym miejscu to do nas nalezy ten krok. I ja go czynie. Tyle, ze w zasadzie sam.
_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Pon 31 Sty, 2011 21:02

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Krecio:

Cytat:
Nie moge jako w koncu swego rodzaju gospodarz



Jak widzę, stajesz się wrogiem. Bo kogo nie rozumiemy to, wróg. Szanse na przełamanie impasu są nikłe. Mogę tylko wyrazić swój żal.

Pon 31 Sty, 2011 21:34

Powrót do góry
falcomortale
Kapral

Kapral




Posty: 47
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Widzę kolejne mydlenie:

Polska zrobiła krok w przód taki jak na przykład:

- Potępienie akcji wisła

- Jako pierwsi uznaliśmy niepodległość Ukrainy

- Swobodne działania mniejszości ukraińskiej czego dowodem są szkoły licea i gimnazja ukraińskie prawowici właściciele z Bieszczad mogą wracać na swoje.

- Dyplomatyczne zbyt pobłażliwe podejście do gloryfikacji OUN UPA.

- W szkołach nie uczy się o ludobójstwie na kresach wschodnich IIRP

Ukraina natomiast zrobiła krok w tył:

- nie potępiono ludobójstwa na kresach IIRP

- nadal gloryfikuje się zbrodniarzy i dewiantów z OUN UPA typu bandera
(dewiacja to faszyzm)

- na tablicach upamiętniających zbrodnie na ludności polskiej nie ma wzmianki o nacjonalistach ukraińskich

- cały czas stosują prowokacje przez co się ośmieszają Rajd śladami Bandery

- z jednej strony robi się pozorowane kroki w kierunku pojednania a z drugiej robi się z OUN UPA bohaterów

- przedstawia się polskę jako okrutnego zaborcę

Pojawiła się kolejna osoba próbująca spojrzeć na problem faszystowskich zbrodni przez różowe okulary tylko proszę nie zdziwić się jak kolor widziany zmieni się na czerwony fałsz w fałszu.


Ostatnio zmieniony przez falcomortale dnia Pon 31 Sty, 2011 22:49, w całości zmieniany 1 raz

Pon 31 Sty, 2011 22:32

Powrót do góry
falcomortale
Kapral

Kapral




Posty: 47
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Odnośnie złożoności stosunków między narodowych, etnicznych, lokalnych.

Złożone są nawet stosunki miedzy powiatami jeżeli leżą np. w obrębie innych zaborów ale czy jest to powód do ustępstw w kierunku takim na przykład jak:

- Niemcy z Opolszczyzny zażyczyli by sobie pomnik Hitlera i co ? My w imię poprawności politycznej mamy im na to pozwolić KATEGORYCZNIE NIE. Owszem tablice obu języczne, szkoły niemieckie ale bez antypolskiej propagandy i faszyzmu.

Jest to sytuacja czysto abstrakcyjna ale bardzo obrazowa jeśli chodzi o to co się dzieje na Ukrainie i co tutaj na forum jest proponowane aby było robione w Polsce.

Pon 31 Sty, 2011 22:40

Powrót do góry
falcomortale
Kapral

Kapral




Posty: 47
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jeżeli miał bym sobie szukać ideologicznego wroga to zdecydowanie byli by to piewcy fałszywych bohaterów i chorych ideologii różnej maści. Tak się akurat złożyło że jest to temat o ludobójstwie dokonanym przez faszystowskich bohaterów z OUN UPA na ludności kresów wschodnich IIRP a ofiary tych okrutnych mordów jeszcze ku utrapieniu adoratorów OUN UPA żyją i dają świadectwo prawdzie walcząc z zapomnieniem i haniebna propagandą tolerowaną nawet w Polsce.

Pon 31 Sty, 2011 22:47

Powrót do góry
falcomortale
Kapral

Kapral




Posty: 47
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

POJEDNANIE JEST MOŻLIWE ALE TYLKO W PRAWDZIE.

Z JEDNEJ STRONY NIE NEGOWNIE ZBRODNI OUN UPA A Z DRÓGIEJ STRONY KREOWANIE TEJ ORGANIZACJI NA IDOLI MŁODEGO POKOLENIA WOLNEGO PAŃSTWA. FASZYSTOWSKICH OPRAWCÓW SETEK TYSIECY CYWILI W TYM SWOICH WŁASNYCH RODAKÓW. MOŻE BYĆ PRZEZ WIĘKSZOŚĆ NIEZROZUMIAŁE. TAK JAK PRÓBY USPRAWIEDLIWIANIA TYCH DZIAŁAŃ PRZEZ OBECNYCH TUTAJ NA FORUM BYĆMOŻE NAWET HUMANISTÓW.

Pon 31 Sty, 2011 22:57

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 45, 46, 47  Następny Strona 46 z 47

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.