| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Najbardziej zbrodnicza armia podczas II wojny światowej

Moim zdaniem jest to Wermacht. Bardzo, bardzo często słyszy się o popełnionych przez niego zbrodniach. Ciekawostką jest, że tylko Afrika Korps
nie stosowała przemocy jakiejkolwiek wśród jeńców wojennych i ludności cywilnej. Druga w kolejności armia to Armia Czerwona. Katyń, Charków, Miednoje, Twer- to ich dzieło i NKWD. A jakie są wasze opinie na ten temat?

_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur


Ostatnio zmieniony przez żukow dnia Czw 13 Wrz, 2007 16:29, w całości zmieniany 1 raz

Sro 12 Wrz, 2007 19:45

Powrót do góry
Oberst Prymas
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 260
Skąd: Świebodzice
Archiwum: Iks :)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Japońska pogarda dla życia -i nie ważne czy swojego czy wroga- czyni wg. mnie armię zbrodniczą. Pierwsze miejsce. Armia Czerwona też była niczego sobie. To co robili z ludźmi -zwłaszcza kobietami- przyprawia mnie o zawrót głowy. Drugie miejsce. Natomiast trzecie miejsce dla Wermachtu. I wydaje mi się, że Niemców nie ma co porównywać z Rosjanami. Wystarczy spojrzeć na jeńców niemieckich (czyli w niewoli niemieckiej) i na jeńców rosyjskich (czyli w niewoli radzieckiej) . Kto tak naprawdę miał gorzej?
_________________
"Dobry polityk musi umieć przepowiedzieć, co będzie się działo jutro, za tydzień, czy za rok i musi umieć wytłumaczyć, dlaczego nie zaszło to, co przepowiedział."


Ostatnio zmieniony przez Oberst Prymas dnia Sro 12 Wrz, 2007 20:43, w całości zmieniany 1 raz

Sro 12 Wrz, 2007 20:42

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Druga w kolejności armia to Armia Czerwona. Katyń, Charków, Miednoje, Twer- to ich dzieło.

A ja myślałem, że to dzieło NKWD. Człowiek całe życie się uczy.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sro 12 Wrz, 2007 20:42

Powrót do góry
Mariusz 100
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 144
Skąd: Wrocław/ Rutus PROxima evo2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja bym postawił na

1. Cesarska Armia Japoni, Ukraińska Powstańcza Armia

2. Wehrmaht, Armia czerwona (tutaj nie mam zbyt wielkiej wiedzy na temat zbrodni Rosjan).

Apropos skoro już mówimy o zbrodniach czy oglądaliście jakieś filmy poświęcone temu tematowi?

Polecam wszystkim film Idi i smotri (Idź i patrz). Czy znacie jeszcze jakieś filmy które traktują o zbrodniach?

Laboratorium diabła

Ogniomistrz Kaleń

Sro 12 Wrz, 2007 21:32

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
I wydaje mi się, że Niemców nie ma co porównywać z Rosjanami. Wystarczy spojrzeć na jeńców niemieckich (czyli w niewoli niemieckiej) i na jeńców rosyjskich (czyli w niewoli radzieckiej) . Kto tak naprawdę miał gorzej?


Wszyscy mieli równo przekichane. Niemcy za Uralem, a Rosjanie w niemieckich obozach koncentracyjnych. Poczytaj, ilu Rosjan zginęło przy budowie kompleksu Riese w Górach Sowich. Dla mnie nie ma żadnej różnicy miedzy Wehrmachtem a ACz., jesli idzie o brutalność. Natomiast w zadawaniu wymyślnych tortur i okrucieństwie na pewno przodowała armia japońska. Z nimi mogła się równać chyba tylko UPA.
Pozdrawiam!

Sro 12 Wrz, 2007 21:54

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wystarczy spojrzeć na jeńców niemieckich (czyli w niewoli niemieckiej) i na jeńców rosyjskich (czyli w niewoli radzieckiej) . Kto tak naprawdę miał gorzej?

Wstawiłbym znak równości. Dla obu stron jeńcy to było bydło na rzeź.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sro 12 Wrz, 2007 22:00

Powrót do góry
1234
Porucznik

Porucznik




Posty: 699
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Najbardziej zbrodnicza armia podczas II wojny światowej

żukow napisał:
Ciekawostką jest, że tylko Afrika Korps
nie stosowała przemocy jakiejkolwiek wśród jeńców wojennych i ludności cywilnej.

a gdzie mogla na pustyni znalezc ludnosc cywilna? Bardzo szczęśliwy

_________________
Nasza droga nie wiodła przez stepy
I pustynie ogromne piaszczyste
Dla nas twierdzą była leśna głusza
Wiejskie chaty i pola ojczyste

Czw 13 Wrz, 2007 14:26

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A o Beduinach i innych szczepach koczowniczych to kolega nie słyszał?

Czw 13 Wrz, 2007 14:45

Powrót do góry
Wojaroth
Kapitan

Kapitan





Posty: 957
Pochwał: 1
Skąd: Elbląg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oberst Prymas napisał:
Japońska pogarda dla życia -i nie ważne czy swojego czy wroga


Zgadza się! Niedawno oglądałem fotografie zrobione przez samych Japończyków podczas masakry w Nankinie... Na tych wstrząsających fotografiach widziałem uśmiechniętych od ucha do ucha Riben guizi (japońskie diabły), kiedy obcinają swymi mieczami głowy Chińczykom, zakłuwają bagnetami powiązanych w pęczki ludzi , ale najbardziej poraziło mnie zdjęcie zadręczonej chińskiej dziewczynki, która miała może z 10lat... Nie muszę dodawać, co Japończycy zrobili, zanim ją wreszcie zabili...
Należy również wspomnieć o przeróżnych formacjach bałkańskich Ustaszy, Czetników, którzy stosowali wobec siebie najwymyślniejsze okrucieństwa...
Natomiast jeśli chodzi o Armię Czerwoną, Wehrmacht czy Waffen SS, to również postawiłbym znak równości między nimi... Rozstrzeliwanie jeńców, akcje antypartyzanckie, w efekcie których mordowano najczęściej niewinnych ludzi, bestialskie traktowanie jeńców to praktyki stosowane najczęściej przez obydwie strony konfliktu... Różnica polegała jedynie na tym, że Rosjanie wykazywali się większym bestialstwem, ich zbrodniczość była bardziej perwersyjna (np. wbijanie pocisku karabinowego w kolano lub w głowę za pomocą młotka)... O UPA nie wspominam, bo to oczywiste...

_________________
Imię jego 40 i 4...

Czw 13 Wrz, 2007 15:19

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

1. Armia Czerwona
2. UPA, SS
3. Wehrmacht
4 Armia Japonska

Czw 13 Wrz, 2007 15:36

Powrót do góry
Oberst Prymas
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 260
Skąd: Świebodzice
Archiwum: Iks :)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

maxikasek napisał:
Cytat:
Wystarczy spojrzeć na jeńców niemieckich (czyli w niewoli niemieckiej) i na jeńców rosyjskich (czyli w niewoli radzieckiej) . Kto tak naprawdę miał gorzej?

Wstawiłbym znak równości. Dla obu stron jeńcy to było bydło na rzeź.


Ale mi nie chodzi o Niemcach w niewoli radzieckiej i odwrotnie, ale ogólnie o Polakach, Francuzach, Anglikach... chyba Polacy u Niemców nie mieli tak strasznie źle (w porównaniu z niewolą radziecką). Nie mylić w Obozami Koncentracyjnymi.

_________________
"Dobry polityk musi umieć przepowiedzieć, co będzie się działo jutro, za tydzień, czy za rok i musi umieć wytłumaczyć, dlaczego nie zaszło to, co przepowiedział."

Czw 13 Wrz, 2007 17:56

Powrót do góry
Mariusz 100
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 144
Skąd: Wrocław/ Rutus PROxima evo2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oberst Prymas napisał:
Wystarczy spojrzeć na jeńców niemieckich (czyli w niewoli niemieckiej) i na jeńców rosyjskich (czyli w niewoli radzieckiej)


Ponieważ zostałem zbesztany przez administratora za niepoprawne pisanie po polsku...to wytknę koledze błąd.

Jeniec - osoba wzięta do niewoli w czasie wojny. A Ty piszesz o jeńcach niemieckich w Niemczech i o jeńcach radzieckich w Rosji Zszokowany Question czyli idąc Twoim tokiem Hitler brał jeńców z własnego Wehrmahtu a Stalin aresztował swoich CzA...

Powinno być jeńcy niemieccy (czyli w niewoli radzieckiej) / jeńcy rosyjscy (czyli w niewoli niemieckiej).

Panie cenzorze redaktorze gdzie pan byłeś Twisted Evil Question

A co do wojny na pustyni Erwin Rommel przestrzegał Konwencji. I jego jednostki w większości traktowały jeńców dobrze.

Pią 14 Wrz, 2007 0:52

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ulalalala, ja Ci kariery na forum nie wróżę... oj nie.

Jeśli już poprawiasz, to potem nie wal byka. Nie "Wehrmahtu", a "Wehrmachtu".

Pią 14 Wrz, 2007 0:57

Powrót do góry
michalc13
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 483
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Human napisał:
A o Beduinach i innych szczepach koczowniczych to kolega nie słyszał?


Hmm, nie zabardzo się tym interesuję, ale chyba Niemcom zależało nad jakimś powstaniem antybrytyjskim? Niemcy źle traktowali tubylców?

Cytat:
chyba Polacy u Niemców nie mieli tak strasznie źle


Nie mieli słodko, szczególnie szeregowcy. No chyba, że status "polskiej świni", "bandyty" i praca na roli, w fabryce + szykany fizyczne i psychiczne uznamy za dobre warunki.

Cytat:
A co do wojny na pustyni Erwin Rommel przestrzegał Konwencji. I jego jednostki w większości traktowały jeńców dobrze.


Tak się zastanawiam, jak by to było gdyby E. Rommel walczył na Wschodzie, jaki by miał wpływ na los jeńców. WH też odpowiada za eksterminację sowieckich żołnierzy - pierwszy lepszy przykład z brzegu - Św. Krzyż, około 6 tys, ofiar.

Pią 14 Wrz, 2007 1:02

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

On sam wie kto napisał:
Hmm, nie zabardzo się tym interesuję, ale chyba Niemcom zależało nad jakimś powstaniem antybrytyjskim? Niemcy źle traktowali tubylców?


Jednak się spiłeś Laughing Nie zauważyłeś, iż moja wypowiedź dotyczyła występowania ludności cywilnej w szeroko pojętej Afryce?

Pią 14 Wrz, 2007 1:10

Powrót do góry
michalc13
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 483
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ty nie zauważyłeś, że się po prostu Ciebie spytałem? Laughing Tak po prostu bez podtekstów - zawsze jak czegoś nie wiem (określona tematyka) to podbijam do K.H. na gg. Spiłem się i mi się nie chciało więc zapytałem się na forum. Razz Razz Razz Wink

Pią 14 Wrz, 2007 1:13

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie zdradzaj rodzinnych sekretów!

Faktycznie jakieś powstanie planowali, ale szczegółów nie znam, a moje "afrykańskie" źródło siedzi akurat w AIPMS (chociaż o tej porze raczej w knajpie) i wyjmuje kwity o Afryce.

Ale to miało o zbrodniczych armiach być.

Ja do listy dorzucę Francuzów- specjalistów od "alianckich" obozów prawie- koncentracyjnych.

Pią 14 Wrz, 2007 1:20

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oberst Prymas napisał:
Wystarczy spojrzeć na jeńców niemieckich (czyli w niewoli niemieckiej) i na jeńców rosyjskich (czyli w niewoli radzieckiej) . Kto tak naprawdę miał gorzej?

Dla kolegi MAriusza przetłumaczę co napisał Oberst.
"jeńców niemieckich (czyli w niewoli niemieckiej)"- oznacza jeńców wziętych przez Niemców.
"jeńców rosyjskich (czyli w niewoli radzieckiej)"- analogicznie wziętych przez ROsjan.
Może to nie było najbardziej prawidłowe sformułowanie, ale w nawiasie Oberst dokładnie wyjaśnił co ma na myśli.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pią 14 Wrz, 2007 1:29

Powrót do góry
Mariusz 100
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 144
Skąd: Wrocław/ Rutus PROxima evo2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

maxikasek napisał:

"jeńców niemieckich (czyli w niewoli niemieckiej)"- oznacza jeńców wziętych przez Niemców.
"jeńców rosyjskich (czyli w niewoli radzieckiej)"- analogicznie wziętych przez ROsjan.
Może to nie było najbardziej prawidłowe sformułowanie, ale w nawiasie Oberst dokładnie wyjaśnił co ma na myśli.


Nie chcę ciągnąc tego wątku ale: jeśli nie było żadnego buntu wojskowego, żadnego puczu to jak Wehrmacht mógł brać jeńców z własnych szeregów???? Może będę upierdliwy ale co tam:

żołnierze niemieccy w niewoli niemieckiej ale to i tak na krawędzi jakoś. Na mój gust żeby wziąć jeńca muszą być 2 odrębne przeciwstawne formacje...

Pią 14 Wrz, 2007 2:10

Powrót do góry
Butryk
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 226
Skąd: Brzeg Dolny
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.

Według mojego skromnego zdania ten spór nie ma sensu. Jak dla mnie nie da się go jednoznacznie rozstrzygnąć.
Jest jeszcze jedno pytanie do postawienia. Czy chodzi tutaj o liczbę ofiar danej armii, czy też rodzaj tortur, sposoby zadawania śmierci etc. etc.
Po to aby w miarę, rzetelnie odpowiedzieć na postawione tu pytanie potrzebna byłaby dogłębna analiza źródeł i próba dokonania bilansu.
Każdy z Was, by poprzeć swoją tezę posługuje się pojedynczymi przykładami, które w żaden sposób nie są odpowiedzią.
Ciężkie pytanie ktoś postawił, pytanie które wymagałoby kilkuletniej lub nawet kilkunastoletniej pracy historyka z krwi i kości, a i tak pewnie nie byłaby to pełna odpowiedź.

Pozdrawiam.

_________________
Mudvayne
www.dws-xip.pl

Pią 14 Wrz, 2007 9:14

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie chcę ciągnąc tego wątku ale: jeśli nie było żadnego buntu wojskowego, żadnego puczu to jak Wehrmacht mógł brać jeńców z własnych szeregów????

Gwoli ścisłości był - 20 lipca 1944.
No dobra jeszcze raz tłumaczę. Słowo "niemieckich" przy wyrazie jeńcy (wg zamierzeń Obersta) nie oznacza ich narodowości, a przez kogo zostali wzięci. Dalej już nie będę tłumaczył, bo nawet mój królik już zrozumiał o co chodziło Oberstowi.

Butryk, masz całkowitą rację. Ten wątek jest tak samo bezsensowny jak każdy zaczynający się od słów: najbardziej, najlepszy czy najgorszy. Wink
Poprzednio pozamykałem wszystkie takie wątki, ale nie chcę znów uchodzić za cenzora Laughing

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pią 14 Wrz, 2007 9:33

Powrót do góry
szymanek1986
Sierżant

Sierżant




Posty: 95
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

1. Armia Czerwona
2. UPA, SS
3. Armia Japonska
4 Wehrmacht

Pią 14 Wrz, 2007 16:15

Powrót do góry
Oberst Prymas
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 260
Skąd: Świebodzice
Archiwum: Iks :)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam. Jeden dzień nie było mnie na forum, a mój post odbił się takim echem. Ale już wszystko się wyjaśniło. Polski to nie moja dobra strona i te sformułowanie też brzmiało nieco sztucznie.

PS: Nie łap mnie za słówka ----> Mariusz 100

_________________
"Dobry polityk musi umieć przepowiedzieć, co będzie się działo jutro, za tydzień, czy za rok i musi umieć wytłumaczyć, dlaczego nie zaszło to, co przepowiedział."

Pią 14 Wrz, 2007 18:56

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oberst Prymas;

Cytat:
PS: Nie łap mnie za słówka ----> Mariusz 100


Niech Mariusz100 lepiej łapie za słówka niż za co innego........


Obyś przez to forum nie przeleciał jak kometa , błaźnie.


Ostatnio zmieniony przez seth dnia Sob 15 Wrz, 2007 12:07, w całości zmieniany 1 raz

Pią 14 Wrz, 2007 21:02

Powrót do góry
Mariusz 100
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 144
Skąd: Wrocław/ Rutus PROxima evo2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oberst Prymas napisał:
PS: Nie łap mnie za słówka ----> Mariusz 100


Złapałem Cię niejako w odwecie za burę jaką dostałem od cenzora.Akurat na Ciebie trafiło;P. Bo jak poprawność to poprawnośćRazz.

Seth. Nie znasz mnie, nie wiesz kim jestem więc nie insynuuj tu jakichś głupot. Poza tym Twoje posty tutaj to jakieś nieporozumienie. Jesteś czymś sfrustrowany - ok jeśli tak się wyładowywujesz i ci to pomaga to jedź z koksem. Ale może następnym razem walniesz baranka w ścianę i powiesz jak było i czy pomogło.... ID? NA CAŁOŚć Twisted Evil

seth napisał:
Niech Mariusz100 lepiej łapie za słówka niż za co innego............... jego preferencje mogą co niektórych mile zaskoczyć .


Niby kogo moje preferencje mogą mile zaskoczyć Question

Sob 15 Wrz, 2007 0:22

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.