| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jaro z Roztocza napisał:
Chamstwem jest natomiast pisanie o śp. prof. Prusie - "kanalia".


Chamstwem? Janek11 użył według mnie bardzo delikatnego określenia. Parę cytatów z Twojego idola Uśmiech

"Mimo, że Polacy uratowali od śmierci około 300 tyś Żydów, nie znalazł się ani jeden przykład, by Żydzi uratowali choćby jedno życie Polakowi, ani też przykład pomocy Polakom zarówno w ZSRR, jak i w okresie stalinowskim w Polsce."

E. Prus, Holocaust po banderowsku, Nortom, Wrocław 2001, str. 40
albo to:

"Wydaje się, że Ukraina nie dojrzała jeszcze do prawdy. Wyprzedziły ją Niemcy i Rosja; w kłamstwie przewyższa ją jedynie światowe żydostwo"

Komentarz zbędny, bo mi cisną się na usta znacznie gorsze określenia.

Jaro z Roztocza napisał:
do Oresta:
Kiedy i jacy Kresowianie ( kresowiacy to określenie cepeliowskie!) "odsunęli się" od prof. Prusa ?!


A twierdziłeś, że przejrzałeś moje wpisy ..... To "przejrzyj" jeszcze raz, ale uważnie przeczytaj Uśmiech

Pozdrawiam.

Wto 26 Paź, 2010 9:01

Powrót do góry
Jaro z Roztocza
Sierżant

Sierżant




Posty: 94
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Śp. prof. Prus nie jest moim idolem, jednak sprzeciwiam się nagonce jaka spotyka nie tylko jego prace ale także osobę. Jego prace wniosły duży wkład w przełamywanie zmowy milczenia dotyczącej banderowskiego ludobójstwa.
Orest – przytaczasz zdania wyrwane z kontekstu – czyżbyś próbował zrobić z prof. antysemitę ? Jeżeli tak - to jest to kolejna podłość! Prace Prusa znam i oświadczam że nie można mu sugerować takich poglądów.

Podobnie ja mogę napisać, że Ty określając pospolitych morderców polskich kobiet i dzieci jako – „żołnierze UPA ” - jesteś … no właśnie…

Wto 26 Paź, 2010 23:47

Powrót do góry
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jaro z Roztocza napisał:
Orest – przytaczasz zdania wyrwane z kontekstu – czyżbyś próbował zrobić z prof. antysemitę ? Jeżeli tak - to jest to kolejna podłość! Prace Prusa znam i oświadczam że nie można mu sugerować takich poglądów.


Nieboszczyk Prus był antysemitą, niczego nie muszę sugerować. Antysemitą był nie tylko w wypowiedziach, ale także organizacyjnie. Był członkiem, aktywistą tzw. "Zjednoczenia Patriotycznego Grunwald", endekoesbeckiej szajki, której przewodnią ideą działania był antysemityzm.

Pozdrawiam.

Sro 27 Paź, 2010 21:14

Powrót do góry
Janek11
Chorąży

Chorąży




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jaro z Roztocza napisał:


Kolego robisz sobie jaja, czy też naprawdę nie znasz poprawnego brzmienia nazwiska prof. Edwarda Prusa. Pisałem już, że sam natrafiłem w jego pracach na pewne nieścisłości, ale nie jest to powodem aby w całości je zanegować !
Problem Twój polega na tym że czytasz "pobieżnie" i sugerujesz się "opiniami na forach". A może czytałeś na ten temat jakieś teksty w "najświatlejszej gazecie " autorstwa Czecha czy Smoleńskiego ? Chamstwem jest natomiast pisanie o śp. prof. Prusie - "kanalia". Ja tego określenia używam jedynie w stosunku do zbrodniarzy spod znaku OUN-UPA!





Nie mam zwyczaju powtarzania za kimś opinii, a jeżeli to robię to staram się je wcześniej sprawdzić.
Na wiki w haśle o E. Prusie (przyznam że Prusak bardziej mi do niego pasuje) jest link do cytatów z jego książek. Prus pisał na przykład, że nieprawdą jest, że Polacy zabili Ukraińców w Pawłokomie. Prus jest oburzony, że Ukraińcy coś takiego zarzucają Polakom.
Sprawdziłem to, Prus rzeczywiście tak napisał. Podałem jeden przykład, bo nie chce mi się tracić czasu na udowadnianie rzeczy oczywistych.

Nieścisłością jest podanie niedokładnej liczby, daty itp. Jeżeli gość twierdzi, że Polacy nie zamordowali Ukraińców w Pawłokomie to jest zwykłym oszustem lub nie ma zielonego pojęcia o historii stosunków polsko-ukraińskich.
Piszesz, że E. Prus jest „wielkim autorytetem naukowym”, jak to skomentować? chyba tylko tak, że to już Twój problem. Dla mnie ze względu na oszczerstwa jakie powielał w swoich książkach to zwykły oszust. Jak napisałem, król oszustów i krętaczy.
Ja w odróżnieniu od Ciebie słowa kanalia używam w stosunku do publicystów, którzy pozwalają sobie na takie prymitywne kłamstwa jak E. Prus. Uważam, że Prus zasłużył na bardziej dosadne określenia, ale nie chciałem być wulgarny, wiec poprzestałem tylko na kanalii Uśmiech

Sro 27 Paź, 2010 21:16

Powrót do góry
Jaro z Roztocza
Sierżant

Sierżant




Posty: 94
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

do Janek11:
Ale Cię boli twórczość i postać prof. Prusa ! Ciekawe dlaczego ? Gdybyś ten domniemany przykład-cytat z Pawłokomą rzeczywiście sprawdził to podałbyś źródło i konkretną stronę !
A wiesz że na Ukrainie tamtejsi profesorowie-historycy zaprzeczają, że miała miejsce rzeź wołyńska, a niektórzy nawet twierdzą że była ale dotyczyła wymordowania Ukraińców ! Znasz nazwisko niejakiego ukraińskiego prof. Kulczyckiego ? Jest to podobna sytuacja jaka miała miejsce przez wiele lat z Katyniem, wtedy Rosjanie a teraz Ukraińcy nie chcą ujawnienia prawdy i "na białe mówią czarne" !

do Oresta:
Chyba nie zauważyłeś ale w kioskach jest także inna prasa - nie tylko "Wybiórcza"... Bardzo łatwo zaklasyfikowałeś wszystkich członków "Grunwaldu" jako antysemitów. Uważaj może to być broń obosieczna i ktoś może Cię zaklasyfikować ( ze względu na treść Twoich postów ) jako ukraińskiego postbanderowskiego nacjonalistę - którym oczywiście Orest nie jesteś - nieprawdaż ?

do wszystkich:
Dlaczego oni tak atakują i opluwają śp. prof. Prusa - ponieważ odważył się On, jako jeden z pierwszych, ujawniać prawdziwe zbrodnicze oblicze organizacji ukraińskich nazistów spod znaku OUN-UPA !!!
Przypominam wszystkim, że ponad rok temu - 15 lipca - polski Sejm podjął uchwałę, w której działania OUN i UPA na Kresach przeciwko Polakom nazwał jako - "masowe mordy o charakterze czystki etnicznej i znamionach ludobójczych"...

Czw 28 Paź, 2010 0:38

Powrót do góry
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jaro z Roztocza napisał:
Bardzo łatwo zaklasyfikowałeś wszystkich członków "Grunwaldu" jako antysemitów.


E tam, to nie moja zasługa. Sami się zaklasyfikowali poprzez jawny antysemityzm, wyrażany w deklaracjach programowych, wypowiedziach, publicystyce (m. in. w najohydniejszej gazecie PRLu - "Rzeczywistości").

Jaro z Roztocza napisał:
Uważaj może to być broń obosieczna i ktoś może Cię zaklasyfikować ( ze względu na treść Twoich postów ) jako ukraińskiego postbanderowskiego nacjonalistę - którym oczywiście Orest nie jesteś - nieprawdaż ?


Coś słabo czytasz, nieuważnie, jesteś do tyłu. To już dosyć dawno się stało, uprzejmie poinformował mnie o tym pan Wiesiek Tokarczuk Laughing
I straszliwie się tym przejąłem, tą kresowiacką etykietką, zwłaszcza, że znalazłem się w doborowym towarzystwie tak zakwalifikowanych Laughing

Pozdrawiam.

Czw 28 Paź, 2010 9:00

Powrót do góry
Janek11
Chorąży

Chorąży




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jaro z Roztocza napisał:
do Janek11:
Ale Cię boli twórczość i postać prof. Prusa ! Ciekawe dlaczego ? Gdybyś ten domniemany przykład-cytat z Pawłokomą rzeczywiście sprawdził to podałbyś źródło i konkretną stronę !
A wiesz że na Ukrainie tamtejsi profesorowie-historycy zaprzeczają, że miała miejsce rzeź wołyńska, a niektórzy nawet twierdzą że była ale dotyczyła wymordowania Ukraińców ! Znasz nazwisko niejakiego ukraińskiego prof. Kulczyckiego ? Jest to podobna sytuacja jaka miała miejsce przez wiele lat z Katyniem, wtedy Rosjanie a teraz Ukraińcy nie chcą ujawnienia prawdy i "na białe mówią czarne" !

do wszystkich:
Dlaczego oni tak atakują i opluwają śp. prof. Prusa - ponieważ odważył się On, jako jeden z pierwszych, ujawniać prawdziwe zbrodnicze oblicze organizacji ukraińskich nazistów spod znaku OUN-UPA !!!
Przypominam wszystkim, że ponad rok temu - 15 lipca - polski Sejm podjął uchwałę, w której działania OUN i UPA na Kresach przeciwko Polakom nazwał jako - "masowe mordy o charakterze czystki etnicznej i znamionach ludobójczych"...


1. Kto Ci powiedział, że mnie twórczość i postać Prusa boli? On i jego pisanie mnie bawi. Mnie nawet bawi to, że są osoby takie jak Ty dla których jest on wielkim autorytetem naukowym.
To tak jakbyś komuś wmawiał, że go twórczość i postać błazna z cyrku boli.

2. Skąd to wziąłeś, że gdybym sprawdził cytat z Prusa to bym podał źródło i stronę? Jak wymyśliłeś taką prawidłowość? Na Wiki są podane cytaty, źródła i strony, ja sprawdziłem czy to się zgadza. Oczywiście mogę Ci z Wiki to skopiować:

Operacja Wisła, Wrocław 1994
„Na taką i nieodpowiedzialną i kłamliwą wypowiedź teraz powinna się ziemia otworzyć i pochłonąć kłamcę. Język powinien mu skołowacieć, a jadowita antypolska ślina zatruć na śmierć!”
Źródło: str. 12
„Na Boga! Przecież to wzięte żywcem z kilku informacji sytuacyjnych Armii Krajowej. Konia z rzędem temu, kto choć jeden z zaprezentowanych „faktów” potrafi udowodnić.”
Opis: o mordowaniu w 1945 roku ludności ukraińskiej wsi Pawłokoma, Małkowice, Berezka, Piskorowice, Nowy i Stary Lubliniec, Gorajec
Źródło, str. 41
Link do strony z cytatami:
http://pl.wikiquote.org/wiki/Edward_Prus

3. Oczywiście jak ktoś kłamie tak jak Prus również nazywam go kanalią, narodowość nie ma tu znaczenia. Znam również takie osoby narodowości ukraińskiej.

4. Nie porównuj sprawy Katynia do Wołynia i nie fantazjuj porównując ZSRR do Ukrainy. Gdyby ktoś napisał w ZSRR tekst o Katyniu taki jakie na Ukrainie są pisane o OUN, UPA czy Wołyniu to by dostał dożywotnią „kurację” w Gułagu. Zapewniam Cię, każdy jeden który by taki tekst napisał lub go tylko posiadał.

5. Nie pocieszaj się, że krytyka Prusa ma coś wspólnego z jego „odwagą” ujawniania „prawdy”. Ja czytanie o UPA i OUN zacząłem w okresie gdy było na ten temat wiele książek. Tylko wybierać i czytać. Dowiedziałem się, że jest jakiś Prus który dla takich jak Ty jest „wielkim autorytetem naukowym” a dla innych oszustem. Przejrzałem z ciekawości dwie jego książki. Dla mnie to był stary dziadek, który kiedyś widział mordy na wschodzie i coś mu się stało z psychiką. Tak mu odbiło, że używał wszelkich metod (kłamstwa, krętactwa, fałszerstw itp.) byle tylko wcisnąć czytelnikowi jaką straszną i niebezpieczną była i jest OUN oraz UPA. Do tego stopnia zdziwaczał, że krytykując czyjeś opinie pisał:
„Na taką i nieodpowiedzialną i kłamliwą wypowiedź teraz powinna się ziemia otworzyć i pochłonąć kłamcę. Język powinien mu skołowacieć, a jadowita antypolska ślina zatruć na śmierć!”
Czy historyk tak pisze? Przecież nawet wśród amatorów na forach takich wypowiedzi się nie spotyka.

To był stary zdziwaczały człowiek nie umiejący zapanować nad swoją zajadłością i nienawiścią. Ta choroba doprowadziła go w końcu do skrajnej błazenady.
Oczywiście dla Ciebie może być wielkim autorytetem naukowym, myślę nawet, że to dobrze.

Czw 28 Paź, 2010 18:12

Powrót do góry
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

"Kresowianie to mieszanka szlachecko-kozacka, wybucho-
wa i nieobliczalna w sytuacji uświadomionej manipulacji.
Wtedy, ostrzegam najpoważniej, stanie w Warszawie rząd
szubienic, jak w czasach Powstania Kościuszkowskiego. Nie
zawisną na nich tylko ci sprawcy kresowego upokorzenia
i polskiej tragedii, którzy zdołają zbiec do Izraela pierwej
ulokowawszy za granicą swoje kapitały, tam będą w miarę
bezpieczni, bo w państwach Unii dosięgnie ich gniew niedo-
rżniętych ofiar OUN-UPA!"


Edward Prus "Ukraino, pokochaj prawdę", s. 19

Tak, Janek, też myślę, że tylko choroba psychiczna mogła by być wytłumaczeniem.

Pozdrawiam serdecznie.

Czw 28 Paź, 2010 19:24

Powrót do góry
Jaro z Roztocza
Sierżant

Sierżant




Posty: 94
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No chłopaki - widzę że się bardzo staracie ! Staliście się lekarzami psychiatrami - jestem pod wrażeniem .
Jeżeli czytaliście pozycje prof. Prusa to chyba zauważyliście, że autor częściowo je "fabularyzował" - nie były to suche opracowania historyczne ! Używał przy tym także często dosadnego języka. Według was to objawy choroby psychicznej - a może to właśnie Wy jesteście chorzy z nienawiści ?! Profesor Prus niestety już nie żyje więc ładnie Was proszę przestańcie na Niego pluć i ujadać i pomyślcie raczej o swoim zdrowiu psychicznym.

------------------------------------------------------------------
Orest postawił ciekawą teorię ( w kontekście "Grunwaldu") - jeżeli ktoś był członkiem jakiejś organizacji to odpowiada osobiście za całość głoszonych przez nią poglądów i popełnionych czynów. Niejaki pan Bohdan Osadczuk był swego czasu członkiem OUN-Melnykowscy, którzy stworzyli dywizję SS-Galizien ( składali przysięgę na wierność Adolfowi Hitlerowi !), która wymordowała polskie kobiety i dzieci w Hucie Pieniackiej, Chodaczkowie Wielkim czy hrubieszowskim Smoligowie - a więc ...?
No Orest - a co z Mykołą Łebiedem "Maksymem Rubanem" ? Postawiłem Ci pytanie, dotyczące tego zbrodniarza, na które ( jak to Orest masz w zwyczaju !) - nie odpowiedziałeś mi ...

do Janek11:
Porównanie do Katynia ( ludobójstwa sowieckiego) do Wołynia (ludobójstwa banderowskiego) jest na pewno bardzo odpowiednie. Zarówno za PRL Katyń jak i obecnie Wołyń są sztucznie wyciszane przez władze ze względu na tzw. "strategiczne sojusznicze interesy ! Za komuny nawet nie można było wspomnieć słowa Katyń - teraz wprawdzie można mówić o rzezi na Wołyniu i Podolu, ale polskie władze zwyczajnie chowają w tej kwestii głowę w piasek! Czyżbyś nie wiedział że na uroczystości z okazji 65 rocznicy Rzezi Wołyńskiej w lipcu 2008r. nie przybyli zarówno prezydent Kaczyński jak i premier Tusk, a ówczesny marszałek Sejmu Komorowski zablokował stosowną uchwałę autorstwa PSL-u ! Podobno stało się to w wyniku interwencji strony ukraińskiej ?! Czyżby nowy wielki brat ?

jeszcze do Orest:
Orest - czyżbyś nie potrafił czytać ze zrozumieniem ? Zadałem Ci konkretne pytanie czy jesteś ukraińskim postbanderowskim nacjonalistą i oczekuję odpowiedzi na nie Twojej, a nie osób trzecich ! Mam nadzieję, że będzie negatywna, chociaż ...
No i jeszcze bardzo ciekawi mnie to "doborowe towarzystwo". Laughing Laughing Laughing Laughing

Pią 29 Paź, 2010 1:38

Powrót do góry
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jaro z Roztocza napisał:
No chłopaki - widzę że się bardzo staracie ! Staliście się lekarzami psychiatrami - jestem pod wrażeniem .
Jeżeli czytaliście pozycje prof. Prusa to chyba zauważyliście, że autor częściowo je "fabularyzował" - nie były to suche opracowania historyczne ! Używał przy tym także często dosadnego języka. Według was to objawy choroby psychicznej - a może to właśnie Wy jesteście chorzy z nienawiści ?! Profesor Prus niestety już nie żyje więc ładnie Was proszę przestańcie na Niego pluć i ujadać i pomyślcie raczej o swoim zdrowiu psychicznym.


No-skoro uważasz za normalne wygrażanie wywieszaniem wszystkich, którzy nie zdążą uciec do Izraela, to nic, tylko pogratulować zdrowia psychicznego Laughing

Jaro z Roztocza napisał:
Bohdan Osadczuk był swego czasu członkiem OUN-Melnykowscy


Ta, a ja jestem członkiem SUOZUN-Kormanowscy.

Jaro z Roztocza napisał:
Orest - czyżbyś nie potrafił czytać ze zrozumieniem ? Zadałem Ci konkretne pytanie czy jesteś ukraińskim postbanderowskim nacjonalistą i oczekuję odpowiedzi na nie Twojej, a nie osób trzecich ! Mam nadzieję, że będzie negatywna, chociaż ...


Ja - nie, natomiast nie mam pewności, czy Ty aby nie jesteś ukraińskim postbanderowskim nacjonalistą, nasłanym specjalnie, aby swoją wiedzą, błyskotliwością i kulturą do końca pogrążyć kresowiaków....

Pozdrawiam.

Pią 29 Paź, 2010 16:10

Powrót do góry
Kris501
Moderator
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3329
Pochwał: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panowie zakończcie docinki na temat, kto i gdzie przynależy. To nic nie wnosi do wątku tylko niepotrzebnie go zaśmieca.
_________________
pozdrawiam Krzysiek

Per aspera ad astra = Winner

Pią 29 Paź, 2010 20:04

Powrót do góry
Janek11
Chorąży

Chorąży




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jaro z Roztocza napisał:
No chłopaki - widzę że się bardzo staracie ! Staliście się lekarzami psychiatrami - jestem pod wrażeniem .
Jeżeli czytaliście pozycje prof. Prusa to chyba zauważyliście, że autor częściowo je "fabularyzował" - nie były to suche opracowania historyczne ! Używał przy tym także często dosadnego języka.



Uwierz Jaro naprawdę nie trzeba wielkiego wysiłku, żeby dojść do wniosku, że E. Prus nie był w pełni normalnym człowiekiem. Ty też możesz to dostrzec, wystarczy że przestaniesz czytać Prusa klęcząc na kolanach. Jego książka to naprawdę nie Kresowa Biblia. Uwierz w to, a przestaniesz kłamstwo, że morderca nie jest mordercą nazywać „fabularyzowaniem”, a paplaninę chorego człowieka:
„Na taką i nieodpowiedzialną i kłamliwą wypowiedź teraz powinna się ziemia otworzyć i pochłonąć kłamcę. Język powinien mu skołowacieć, a jadowita antypolska ślina zatruć na śmierć!”
nazywać „dosadnym językiem”.
Chociaż przyznam szczerze mam pewne obawy, że należysz do tak zatwardziałych wyznawców Edwarda Prusa, że nawet powstanie z kolan nie pozwoli Ci dostrzec u niego kłamstw, krętactw i dziwactwa.

Różnicy pomiędzy ukrywaniem prawdy o Katyniu a jakoby ukrywaniem prawdy o Wołyniu nie będę Ci już tłumaczył, bo raczej nie masz szans jej dostrzec.

Sob 30 Paź, 2010 12:40

Powrót do góry
Jaro z Roztocza
Sierżant

Sierżant




Posty: 94
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja też mogę napisać – przestań „Janek 11” czytać na kolanach Drozda, Huka czy Misiłę ! Lawina odkłamywania ludobójstwa 150 tys. Polaków dokonanego przez banderowców, dzięki ks. Zaleskiemu , już ruszyła i żadne oszustwa nie są w stanie zatrzymać odsłaniania prawdy o zbrodniczym i ludobójczym charakterze band OUN-UPA !!!

Sob 06 Lis, 2010 1:49

Powrót do góry
werbull
Marynarz

Marynarz




Posty: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Największy zbrodniarz to Hitler, Stalin i cesarz Neon.

Sob 13 Lis, 2010 14:48

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

werbull:

Cytat:
Największy zbrodniarz to Hitler, Stalin i cesarz Neon.


......pisałem i widać że nic nie skutkuje. Szkoda słów. Ten Neron jest w kontekście powyższej wypowiedzi najbardziej nietrafiony.


Ostatnio zmieniony przez seth dnia Pon 08 Sie, 2011 16:55, w całości zmieniany 1 raz

Sob 13 Lis, 2010 14:58

Powrót do góry
hekssogen
Feldwebel

Feldwebel





Posty: 89
Skąd: OSTERODE(OST PR)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Hmmm w teraźniejszości największy wyrok dostaje przeważnie szef gangu, a mniejszy jego żołnierze, chodź istnieje wiele wyjątków. Odpowiedzialność winni ponosić zarówno pomysłodawcy mordu, jak i wykonawcy.

ja nie byłbym do tego aż tak przekonany, myślę że zależy to od sytuacji, bo jeśli masz do wyboru zabić czy za niewykonanie rozkazu samemu trafić do piachu, a sytuacja kiedy masz jednak wybór, myślę że można to traktować trochę inaczej

Czw 18 Lis, 2010 3:27

Powrót do góry
KiW
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Według mnie największymi mordercami są: Hitler i Stalin.

Czw 04 Sie, 2011 19:58

Powrót do góry
KiW
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Werbull swoją odpowiedzią jest cool.
Tylko, o oc chodzi z tym Neonem.

Czw 04 Sie, 2011 20:00

Powrót do góry
Kris501
Moderator
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3329
Pochwał: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

KiW witaj na Forum - na przyszłość staraj się jednak uzasadniać swoje wypowiedzi i pisać swoje przemyślenia w jednym poście, a nie w jednym pod drugim (możesz korzystać z opcji edycji).
_________________
pozdrawiam Krzysiek

Per aspera ad astra = Winner

Pią 05 Sie, 2011 9:02

Powrót do góry
Ted1
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 1033
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław/UK
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

re

Kol.Orest napisał

Cytat:
Nieboszczyk Prus był antysemitą, niczego nie muszę sugerować. Antysemitą był nie tylko w wypowiedziach, ale także organizacyjnie.


Pytanie :
Czy OUN (jako organizacja i jej odezwy ) i jej zbrojna przybudówka UPA nie była antysemicka w 100% ?
Czy ukraińcy z bat-nów Schuma ,legioniu Bukrińskim czy Kijowskim z 1941
oraz policjanci ua w latach 1941-43 do czasu przejścia - ucieczki do lasu ,do UPA ( ucieczka ze słuzby niem. ) niebyli antysemiccy.
Kto pomagał w pogromach lwowskich , kto pomagał niem. komandom śmierci ( Czynnie i czasem biernie ) wmasowych egzekucjach Zydów?

Pytań można mnożyć bez liku.
Odpowiedz jest tylko jedna.
Byli.!!!

Pon 08 Sie, 2011 8:37

Powrót do góry
Rabb
Starszy marynarz

Starszy marynarz





Posty: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mi najbardziej znanym był Kuba Rozpruwacz
Najlepsze było to że 6-7 oso podejrzwano że to on ;D

Czw 11 Sie, 2011 17:00

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rabb;

Cytat:
Mi najbardziej znanym był Kuba Rozpruwacz



To jest wystarczający dowód na to, abyś przeczytał cały temat i wówczas napisał co o tym myślisz. Na pewno Twoje wnioski będą zgodne z tematem tego postu. Wink Pisanie w stylu ; lubię, sądzę, też tak uważam, znam, nie znam mija, się z celem.

Czw 11 Sie, 2011 17:26

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chciałem tutaj wspomnieć o pewnym Panu Josefie Mengele.Może nie o jego wyczynach,bo każdy je zna ,ale o pewnej histori z konca wojny. Gdy wojna się kończyła a Pan doktor nie miał już ,, pracy,, w Oświęcimiu. W chwili zagrożenia ,, doktor,, postanowił ewakuować swoją rodzinę żonę i troje dzieci z Gunzburga do małej wsi oddalonej o 12 km Autenried. Było to ok lutego 1945 roku, nawet przebywał tutaj jakiś czas. Mieszkańcy wspominają jego jako dobrego lekarza. Mojej szefowej/76/ osobiście usuwał migdały.Póżniej przepadł bez wieści a rodzina pozostała w Autenried przy rodzinie Schimpfle.Pani Mengele zmarła pod koniec lat 70. Mieszkańcy do dzisiaj opowiadają jak wioska była obstawiona przez policję podczas pogrzebu.Do dzisiaj żyje przyjaciólka Pani Mengele /95 lat/ która na pewno dużo wie ,Próbowałem parokrotnie podjąć temat ale bezskutecznie. Prawie codziennie widzę babcię Schimpfle ,,spacerującą historię,, która przepadnie .Wszystkie dzieci Josefa zmieniły nazwiska.Cztery kilometry od Autenried w Waldsteten do dzisiaj istnieje już podupadła firma brata Josefa ,,MENGELE,, produkująca przyczepy rolnicze.

Sob 17 Mar, 2012 9:37

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Iwan Demianiuk

Właśnie dzisiaj powołano na ostateczne rozstrzygnięcie jednego z zbrodniarzy. Iwan Demianiuk nie żyje zmarł 17 marca 2012 roku w wieku 91 lat w bawarskim domu opieki.

Sob 17 Mar, 2012 14:07

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie chciałbym zostać posądzony o złe intencje, ale w jego przypadku ciśnie się na usta - najwyższa pora.

Sob 17 Mar, 2012 14:42

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.