| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Poludniowiec
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 89
Skąd: POŁUDNIE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Najwiekszy zbrodniarz-Stalin

Nie 06 Gru, 2009 18:49

Powrót do góry
Waffen3
Leutnant

Leutnant




Posty: 361
Skąd: Skierniewice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Poludniowiec napisał:
Najwiekszy zbrodniarz-Stalin


To ciekawe jeszcze kilka lat temu na to samo pytanie padła by odpowiedz - Hitler-Jak to czasy się zmieniają. Rolling Eyes

_________________
http://klub-historyczny.pl .

Nie 06 Gru, 2009 18:54

Powrót do góry
Poludniowiec
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 89
Skąd: POŁUDNIE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak,masz racje ale ja i takze u mnie w domu wszyscy uwazają ze to Stalin był najwiekszym zbrodniarzem

Nie 06 Gru, 2009 18:58

Powrót do góry
Waffen3
Leutnant

Leutnant




Posty: 361
Skąd: Skierniewice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja i także u mnie w domu- ciekawe. Smutny Jakież to szczęście że nie uważają - (bez obrazy) że Hitler to dopiero był gość - bo być może zaczął byś powielać te zdanie. Exclamation
_________________
http://klub-historyczny.pl .

Nie 06 Gru, 2009 19:04

Powrót do góry
ChudyPanzer
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 220
Skąd: Warmia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Poludniowiec napisał:
Najwiekszy zbrodniarz-Stalin

Zgadzam się, tylko że Hitler miał mniej czasu, więc obaj są "siebie warci".

_________________
"Run, live to fly, fly to live, do or die, won't you
Run, live to fly, fly to live, aces high!"
Iron Maiden- Aces High

Nie 06 Gru, 2009 21:40

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sorry, ale nie uważacie, że licytowanie się kto jest większym zbrodniarzem jest lekko neipoważne, a przynajmniej niecelowe? Jak dla mnie temat do zamknięcia.
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Wto 08 Gru, 2009 9:15

Powrót do góry
Jaro z Roztocza
Sierżant

Sierżant




Posty: 94
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jest trzech "gieroji - zbrodniarzy":

1. Roman Szuychewycz ps. "Taras Czuprynka" - komendant UPA, rozkazujący w 1944r. - "Polaków wycinać w pień....". Zoologiczny antypolak, mający na swoich łapach krew wielu tysięcy Polaków. Jako dowódca batalionu "Nachtigall" w lipcu 1941r. dowodził mordowaniem Żydów we Lwowie... I tego zbrodniarza Juszczenko ogłosił w 2007r. jako "bohatera Ukrainy"...

2. Dmytro Klaczkiwskij ps. Kłym Sawur - zwany potocznie "katem Wołynia" - to on bezpośrednio dowodził Rzezią Wołyńską. Pomnik tego zbrodnoiarza odsłaniał osobiście Juszczenko w Równem na Wołyniu ...

3. Jurij Stelmaszczuk ps. "Rudyj" - jeden z dowódców OUN-UPA. To on podobno wydał rozkaz rozerwania końmi polskich parlamentariuszy z BCh- Zygmunta Rumla i Krzysztofa Markiewicza w lipcu 1943r. w Kustyczach koło Turzysk na Wołyniu. Złapany przez NKWD zeznawał, że metody walki UPA polegały na "okrążeniu polskiej wioski, zebraniu w jednym miejscu mieszkańców, a następnie ich wymordowaniu i zakopaniu w wykopanych dołach ... a potem przechodzono do kolejnej wsi ...

Pon 18 Paź, 2010 1:00

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

takich "gieroi" to jest więcej, setki jak nie tysiące, tylko jak (i w sumie po co?) szeregować ich który większy zbrodniarz? Jak dla mnie wystarczy, że wiem że każdy z nich to zbrodniarz i skończona kreatura. Przyznawanie komukolwiek prymatu, nawet w takiej dziedzinie - właściwie po co?
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pon 18 Paź, 2010 13:42

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jako dowódca batalionu "Nachtigall" w lipcu 1941r. dowodził mordowaniem Żydów we Lwowie

Z-ca dowódcy.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pon 18 Paź, 2010 14:29

Powrót do góry
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

maxikasek napisał:
Cytat:
Jako dowódca batalionu "Nachtigall" w lipcu 1941r. dowodził mordowaniem Żydów we Lwowie

Z-ca dowódcy.


W cytowanym przez Ciebie, Maxikasek, zdaniu jest znacznie więcej fałszu. Oczywiście, Szuchewycz nie był d-cą "Nachtigalla", jak również sam batalion nie uczestniczył w pogromach ludności żydowskiej we Lwowie. Nie ma żadnych dowodów na uczestnictwo w pierwszym pogromie od 30 czerwca 1941r., a w drugim (25-27 lipca) także nie, bowiem dawno już "Nachtigalla" we Lwowie nie bylo.

Pozdrawiam.

Pon 18 Paź, 2010 16:14

Powrót do góry
Jaro z Roztocza
Sierżant

Sierżant




Posty: 94
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dla uściślenia dodam, że o udziale batalionu Nachtigall w tzw. pierwszym lwowskim pogromie piszą nie tylko polscy historycy znawcy tematu ( aż się boję wspominać nazwisko śp. Pana prof. Edwarda Prusa - za chwilę bowiem Orest krzyknie - "bajki" !), ale także np. niemiecka dziennikarka Gabriele Lessar czy też zmarły ukraiński historyk Wiktor Poliszczuk.

Natomiast w drugim pogromie ( tzw. "dni Petlury" polegające na wyłapywaniu i mordowaniu przez ukraińskich nacjonalistów na ulicach Lwowa tamtejszych Żydów!) Szuchewycz i spółka rzeczywiście nie brali udziału. Jako bowiem żołnierze Adolfa Hitlera, któremu składali przysięgę, musieli udać się, zgodnie z niemieckim rozkazem, w kierunku Winnicy.

Musimy pamiętać, że to Szuchewycz wydał upowcom słynny rozkaz -
"... Polaków wycinać w pień..."

Wto 19 Paź, 2010 0:57

Powrót do góry
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jaro z Roztocza napisał:
Dla uściślenia dodam, że o udziale batalionu Nachtigall w tzw. pierwszym lwowskim pogromie piszą nie tylko polscy historycy znawcy tematu ( aż się boję wspominać nazwisko śp. Pana prof. Edwarda Prusa - za chwilę bowiem Orest krzyknie - "bajki" !), ale także np. niemiecka dziennikarka Gabriele Lessar czy też zmarły ukraiński historyk Wiktor Poliszczuk.


To właśnie wręcz potwierdza, że "Nachtigall" w pierwszym pogromie nie brał udziału.

Jaro z Roztocza napisał:
Jako bowiem żołnierze Adolfa Hitlera, któremu składali przysięgę


"Nachtigall" nie składał przysięgi Hitlerowi.

Jaro z Roztocza napisał:
Musimy pamiętać, że to Szuchewycz wydał upowcom słynny rozkaz -
"... Polaków wycinać w pień..."


Gdzie? Kiedy?

Pozdrawiam.

Wto 19 Paź, 2010 6:56

Powrót do góry
Jaro z Roztocza
Sierżant

Sierżant




Posty: 94
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Od kilkunastu lat kręgi postbanderowców prowadzą propagandową kampanię przeciwko polskim i ukraińskim historykom badającym historię zbrodniczej OUN-UPA ( zgodnie ze słynną uchwałą OUN z 1990 r.). Najbardziej znienawidzonymi osobami przez ukraińskich nacjonalistów są właśnie śp. prof. prof. Edward Prus i Wiktor Poliszczuk. Banderowcy nie raz im grozili ( podobnie jak teraz ks. Zaleskiemu !), dzięki Bogu jednak swoich gróźb nie przekuli w czyn. Nie miał tyle szczęścia inny ukraiński historyk, ukazujący zbrodnicze i nazistowskie oblicze OUN-UPA - Witalij Masłowskij, którego ciało zostało znalezione kilka lat temu w bramie jednej z lwowskich kamienic…

Prace Prusa czy Poliszczuka są, według mnie, o wiele bardziej wiarygodne, niż np. „Lietopisy UPA” autorstwa Mykoły Łebeda. Pisał on je w celu wybielenia zbrodni UPA. Był tym zresztą jak najbardziej zainteresowany ze względu na osobisty udział w ludobójstwie. Niektórzy określają Łebieda PS. „Maksym Ruban” jako głównego architekta Rzezi Wołyńskiej.

W związku z powyższym polecam tekst, dr historii Łukasz Jastrzębia - „Władca Tryzuba” , zamieszczony w tygodniku „Przegląd” nr 37 z 2007r., z dn. 10.09.2007r. , poświęcony osobie Szuchewycza i jego kierowniczej roli w ludobójstwie Polaków i Żydów.


„Nachtigall” został utworzony i przeszkolony przez hitlerowskie Niemcy. Oddział podlegał pod dowództwo niemieckie … komu więc składał przysięgę ?

Rozkaz - „ W związku z sukcesami bolszewików należy przyspieszyć likwidację Polaków, w pień wycinać, czysto polskie wsie palić” – został wydany przez Szuchewycza w początkach 1944 r. Powołują się na niego liczni historycy polscy i ukraińscy, oczywiście ci dla których jest on niewygodny udają, że nie miał miejsca.
Podobna sytuacja jest z uchwałą podjętą na III konferencji UPA –B z lutego 1943r., którą zdecydowano o dokonaniu ludobójstwa na polskiej ludności zamieszkałej Wołyń. Samego dokumentu nie odnaleziono, natomiast jego istnienie potwierdzały wypowiedzi i podejmowane decyzje przez poszczególnych przywódców UPA. Oczywiście można się upierać, że nie miał on miejsca, tylko jak wytłumaczyć skoordynowaną rzeź w dn. 11 lipca 1943 r., kiedy to banderowcy zaatakowali jednocześnie Polaków w 160 wsiach i miasteczkach ?

Szuchewycz „Czuprynka” to nazistowski mega zbrodniarz mający na swoich łapach krew tysięcy Polaków, Żydów, Ormian, Czechów i samych Ukraińców …

Wto 19 Paź, 2010 20:39

Powrót do góry
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jaro z Roztocza napisał:
śp. prof. prof. Edward Prus i Wiktor Poliszczuk.


Ani jeden, ani drugi nie posiadał tytułu profesora. Prus co prawda zajmował stanowisko profesora na jakiejś podrzędnej uczelni, ale widzę, że masz problemy z tytułami naukowymi. Poliszczuk natomiast nigdy nie był nawet profesorem kontraktowym. Na siłę chcesz podnieść ich autorytet?

Jaro z Roztocza napisał:
Prace Prusa czy Poliszczuka są, według mnie, o wiele bardziej wiarygodne, niż np. „Lietopisy UPA” autorstwa Mykoły Łebeda.


Konfabulujesz, bowiem nie znasz "Lietopisów UPA" ( Laughing nawet nie znasz prawidłowej nazwy tego wydawnictwa). Ja natomiast na Litopysy UPA się nie powołuję, dlatego nie rozumiem porównania.


Jaro z Roztocza napisał:
… komu więc składał przysięgę ?


"Tam też (w Neuhammer, Świętoszowie) żołnierze batalionu w kwietniu 1941 r. złożyli przysięgę "na wierność Ukrainie, OUN i jej dowództwu"."

http://pl.wikipedia.org/wiki/Batalion_%22Nachtigall%22

Jaro z Roztocza napisał:
Rozkaz - „ W związku z sukcesami bolszewików należy przyspieszyć likwidację Polaków, w pień wycinać, czysto polskie wsie palić” – został wydany przez Szuchewycza w początkach 1944 r. Powołują się na niego liczni historycy polscy i ukraińscy, oczywiście ci dla których jest on niewygodny udają, że nie miał miejsca.


Bo nie miał, bo nikt go nie widział i go nie słyszał, jasne?

Jaro z Roztocza napisał:
Podobna sytuacja jest z uchwałą podjętą na III konferencji UPA –B z lutego 1943r., którą zdecydowano o dokonaniu ludobójstwa na polskiej ludności zamieszkałej Wołyń. Samego dokumentu nie odnaleziono, natomiast jego istnienie potwierdzały wypowiedzi i podejmowane decyzje przez poszczególnych przywódców UPA. Oczywiście można się upierać, że nie miał on miejsca, tylko jak wytłumaczyć skoordynowaną rzeź w dn. 11 lipca 1943 r., kiedy to banderowcy zaatakowali jednocześnie Polaków w 160 wsiach i miasteczkach ?


Jak wyżej, istotnie - całkiem podobna sytuacja Laughing

Pozdrawiam.

Wto 19 Paź, 2010 21:31

Powrót do góry
Jaro z Roztocza
Sierżant

Sierżant




Posty: 94
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

„Orest” – bardzo nieładnie pluć na zmarłych. Zarówno śp. Edward Prus jak i Wiktor Poliszczuk byli popularnie tytułowani jako profesorowie. Jak widzę bazujesz jedynie na „wikipedii” i stąd nie wiesz, że Prus był także prof. Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jak widać zamiast skoncentrować się na meritum problemu próbujesz dyskusję sprowadzić do mało znaczących detali. Nie uciekam jednak od odpowiedzi. 0czywiście zarówno Prus jak i Polszczuk są dla mnie wielkimi autorytetami naukowymi, obaj wywodzili się z terenów gdzie banderowcy przeprowadzali ludobójstwo Polaków i Żydów oraz wykonali ogromną pracę dla udokumentowania zbrodni ukraińskich nazistów. Pewnie dlatego tak ci ostatni ich nienawidzili ...

„Orest” - czy uważasz za normalne aby jeden z twórców Rzezi Wołyńskiej tj. Mykoła Łebed ps. „Maksym Ruban” spokojnie sobie żył w USA ( i odwiedzał Ukrainę !) jeszcze w latach 90-tych XX wieku ? Przecież ta kanalia miała na sumieniu wiele tysięcy pomordowanych polskich i żydowskich kobiet i dzieci ! A jeżeli chodzi o wypociny tego zbrodniarza to rzeczywiście ... lepszego papieru toaletowego mam w nadmiarze !

To że członkowie batalionu „Nachtigall” składali przysięgę na wierność OUN, nie znaczy że nie składali jej także na wierność Hitlerowi. Zwyczajnie nie mieli wyjścia musieli przysięgać III Rzeszy! A tak w ogóle „Orest” nie widzisz że się zwyczajnie kompromitujesz. W poprzednim poście zaprzeczałeś że słowiki z Nachtigall brały udział w pogromach Żydów, a teraz dla potwierdzenia innej tezy podajesz link do „wiki” gdzie m.in. widnieje zdania dotyczące Nachtigall:

-„ Zdaniem Iwana Patryliaka po drodze dokonał co najmniej jednego pogromu antyżydowskiego ”

Czyżbyś przeoczył to zdanie?

Oczywiście antypolskie rozkazy Szuchewycza miały miejsce! Niestety ale polskie instytuty badawcze, ze względów politycznych nie chcą zajmować się tym tematem.... Co sądzisz Orest o umieszczeniu popiersia Szuchewycza na ścianie polskiej szkoły we Lwowie ? Jak podoba ci się ta prowokacja ukraińskich nacjonalistów ? Ciekawe co by się stało gdybyśmy umieścili na ścianach ukraińskich liceów w Legnicy lub Bartoszycach popiersia „Wiktora” lub „Wołyniaka”? To dopiero zawyłaby „Gazeta Wyborcza”! No ale tak to już jest że na Polaków wolno pluć bezkarnie ...

Orest proszę Cię o troszeczkę kultury. Wstawianie „śmiejącej mordki” w kontekście zdania o Rzezi Wołyńskiej świadczy o Twoim braku taktu ! A tak w ogóle to jak widzę uważasz, że zupełnie przypadkowo banderowcy zaatakowali 160 polskich miejscowości tego samego dnia , o tej samej porze ?! Nikt nie wydał rozkazu, nikt nie koordynował rzezi ? Proszę Cię nie ośmieszaj się !

Ze smutkiem stwierdzam, że przez takich jak Ty droga do polsko-ukraińskiego pojednania ( tego prawdziwego pomiędzy narodami, a nie zakłamanymi politykami !) jest jeszcze bardzo daleka ...


Ps.
Już pytałem Cię o konotacje Twego nicka z Myrosławem Onyszkiewyczem "ORESTEM" - jednak nie otrzymałem odpowiedzi. Mam nadzieję, że zbieżność nazw jest całkowicie przypadkowa . OREST-Onyszkewycz został zapamiętany na moim Roztoczu tj. Zamojszczyźnie i Ziemi Lubaczowskiej jako krwawy zbir z OUN-UPA!

Sro 20 Paź, 2010 0:54

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W cytowanym przez Ciebie, Maxikasek, zdaniu jest znacznie więcej fałszu.

Nie odnosiłem się do udziału w pogromach we Lwowie, tylko do stanowiska Szuchewycza w tym okresie w "ptasznikach".

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sro 20 Paź, 2010 8:36

Powrót do góry
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

maxikasek napisał:
Nie odnosiłem się do udziału w pogromach we Lwowie, tylko do stanowiska Szuchewycza w tym okresie w "ptasznikach".


Jest to dla mnie jasne Maxikasek, i było jasne, jak pisałem posta - chciałem tylko uściślić, że wytknięty przez Ciebie błąd nie jest jedyną fałszywką w cytowanym zdaniu. Tak że spoko, z pełnym szacunkiem dla Twojej wiedzy.

Jaro z Roztocza napisał:
„Orest” – bardzo nieładnie pluć na zmarłych.

Gdzie Ty, "Jaro z Roztocza" w stwierdzeniu, że żaden z nich nie posiadał profesorskiego tytułu widzisz plucie? Czyżbyś był niezdrów?
Skoro piszesz, że Prus był także profesorem AE w Katowicach, to powiem, że też spotkałem się z taką informacją, w prasie, czy na okładce jego książki, nie pamiętam dokładnie. I przy okazji ją spróbowałem zweryfikować. W sposób najprostszy - zapytałem gościa, który miał z nim wtedy zajęcia na AE, o to, czy Prus jest profesorem "belwederskim", czyli w dawnej nomenklaturze zwyczajnym, czy też uczelnianym - dawniej nadzwyczajnym. Indagowany klient odrzekł, że ani jednym, ani drugim. Skoro masz wiarygodne informacje, przedstaw je, a najlepiej przeredaguj hasło w wikipedii, nic prostszego. Wtedy ja z pretensjami udam się do mojego informatora Uśmiech

Jaro z Roztocza napisał:
A tak w ogóle „Orest” nie widzisz że się zwyczajnie kompromitujesz. W poprzednim poście zaprzeczałeś że słowiki z Nachtigall brały udział w pogromach Żydów, a teraz dla potwierdzenia innej tezy podajesz link do „wiki” gdzie m.in. widnieje zdania dotyczące Nachtigall:

-„ Zdaniem Iwana Patryliaka po drodze dokonał co najmniej jednego pogromu antyżydowskiego ”

Czyżbyś przeoczył to zdanie?


Nie, to Ty się kompromitujesz, udowadniając, że nie rozumiesz słowa pisanego, nie tylko mojego, ale co najgorsze - swojego
Zszokowany
Wszak napisałeś:

Cytat:
Jako dowódca batalionu "Nachtigall" w lipcu 1941r. dowodził mordowaniem Żydów we Lwowie


Ja z kolei wykazałem, że każde stwierdzenie w tym zdaniu jest fałszywe, sorry, najpierw Maxikasek wskazał, że Szuchewycz nie był d-cą, ale z-cą d-cy. Nigdzie nie zaprzeczałem, że "słowiki z Nachtigall brały udział w pogromach Żydów." Coś Ci się plącze, gdzie Rzym, a gdzie Krym, gdzie Lwów, a gdzie "po drodze" i to zdaniem jakiegoś "Patryliaka"? Zastanów się, co piszesz, albo czytaj kilkakrotnie swoje posty w celu uniknięcia autokompromitacji. Co do przysięgi "Nachtigalla" - znajdź jej tekst z taką treścią, jak to przedstawiasz, wtedy pogwarzymy.

Jaro z Roztocza napisał:
Orest proszę Cię o troszeczkę kultury. Wstawianie „śmiejącej mordki” w kontekście zdania o Rzezi Wołyńskiej świadczy o Twoim braku taktu !


A ja proszę Ciebie o minimum rozeznania. Racz nie utożsamiać śmiania się z Ciebie, a dokładniej z bzdur, które wypisujesz ze śmianiem się z ofiar! To raczej Ty się powinieneś zastanowić, czy dobrze przysługujesz się pamięci ofiar wypisując (powtarzając) niesłychane bujdy w stylu np. Prusa.

Jaro z Roztocza napisał:
Ze smutkiem stwierdzam, że przez takich jak Ty droga do polsko-ukraińskiego pojednania ( tego prawdziwego pomiędzy narodami, a nie zakłamanymi politykami !) jest jeszcze bardzo daleka ...


Ja natomiast stwierdzam (bez zbytniego smutku, bo przyzwyczajony jestem do kresowiackiego bredzenia nt. stosunków polsko-ukraińskich), że pojednanie w Twoim rozumieniu (prusowo-poliszczukowym) nie tyle jest bardzo dalekie, co niemożliwe .....

Jaro z Roztocza napisał:
Już pytałem Cię o konotacje Twego nicka z Myrosławem Onyszkiewyczem "ORESTEM" - jednak nie otrzymałem odpowiedzi. Mam nadzieję, że zbieżność nazw jest całkowicie przypadkowa


Ale Cię to gnębi Laughing A widzisz, mnie nie interesuje, jakie są konotacje Twojego nicka z Richardem Jarym (na przykład). Już wypowiadałem się w tym temacie, bo strasznie kręciło to już kilka osób przed Tobą, ale ukrócę Twoje męki - zbieżność jest całkowicie przypadkowa Uśmiech

Pozdrawiam.

Sro 20 Paź, 2010 18:29

Powrót do góry
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ach, ale to byłbym przeoczył!

Jaro z Roztocza napisał:
„Orest” - czy uważasz za normalne aby jeden z twórców Rzezi Wołyńskiej tj. Mykoła Łebed ps. „Maksym Ruban” spokojnie sobie żył w USA ( i odwiedzał Ukrainę !) jeszcze w latach 90-tych XX wieku ?


Wolny obywatel wolnego kraju żył sobie w tym kraju i podróżował do innego wolnego kraju. W żadnym z tych krajów nie był o żadne zbrodnie oskarżony, w konsekwencji nie był ścigany. W tych krajach, jak również we wszystkich innych. Nie ukrywał się, gdyby np. Żydzi coś na niego mieli (jak wspominasz) to długo by nie spacerował swobodnie. Ostatni list gończy za nim wystosowali hitlerowcy w 1941 roku. Udało się mu umknąć, ale ucierpiała jego rodzina. To tyle, nie wiem, z czym masz problem, "Jaro z Roztocza".

Pozdrawiam.

Sro 20 Paź, 2010 21:23

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wspominany "wolny obywatel" miał w FBI (a z całą pewnością także w CIA, które zapewniło mu opiekę w latach powojennych, jak wielu innym "obywatelom") kilkunastotomową teczkę. Tzn. nadal ją ma, gdyż jej nie zniszczono. Mój serdeczny przyjaciel z Kanady (Ukrainiec) starał się do niej dotrzeć, powołując się na "Freedom of Information Act", niestety odpowiedź była negatywna - zawartość akt jest wciąż utajniona.
Konflikt polsko-ukraiński nie jest moją specjalnością i znam go raczej fragmentarycznie, więc nie będę się wdawał w dyskusję.Ot - swoje słyszałem, a wspomniany wyżej mój przyjaciel, którego personalia pozwolę sobie zatrzymać dla siebie zbiera w tej chwili materiały n/t powojennej migracji Ukraińców do Stanów i Kanady.Za kilka lat pewnie ukaże się to drukiem i wywoła niemałą burzę.Bardzo możliwe, że się podówczas nieco dziwisz Oreście ujrzawszy skany niektórych dokumentów.
Pozdrowienia
Grendel

_________________

Koło przyjaciół Muzeum Broni Pancernej CSWL
im. płk dypl. Mieczysława Rawicz-Mysłowskiego

Sro 20 Paź, 2010 22:22

Powrót do góry
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, oczywiście, wiele rzeczy jest mnie w stanie jeszcze zadziwić. Ale tylko nieco, jak słusznie zauważyłeś. Od pewnego czasu bardzo aktywny w tym temacie jest John-Paul Himka, a skoro on mnie zadziwił tylko nieco - nie spodziewam się "niemałej burzy". Ale - pażywiom-uwidim, jak mawiali starożytni Grecy.

Serdecznie pozdrawiam.

Sro 20 Paź, 2010 23:06

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gwoli ścisłości - w kwotach, które pokazywał mi mój znajomy nie ma żadnych rewelacji, jako takich.raczej sa tam potwierdzenia rzeczy, o których wszyscy wiedzą, ale na które kwitów póki co nie było.
Szczerze mówiąc - sam chciałbym mieć wgląd w te dokumenty lecz pozostaje i czekać na publikację książki na ich analizie opartej.
Z tego co widziałem nie odtajniono całości protokołów przesłuchań i duże ich fragmenty wciąż są nieujawnialne.Szkoda, gdyż istniałaby szansa na wyjaśnienie wielu problemów.

Pozdrowienia
Grendel

_________________

Koło przyjaciół Muzeum Broni Pancernej CSWL
im. płk dypl. Mieczysława Rawicz-Mysłowskiego

Czw 21 Paź, 2010 2:15

Powrót do góry
Jaro z Roztocza
Sierżant

Sierżant




Posty: 94
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolego Orest – jak zauważyłem bardzo nieładnie wypowiadasz się o śp. Panu Edwardzie Prusie ( przejrzałem także Twoje wcześniejsze wpisy ). Był on świadkiem ludobójstwa, dlatego część jego tekstów jest naznaczona osobistymi przeżyciami co mogło spowodować pewne nieścisłości, a nawet przekłamania. Nie wolno jednak , jak to Ty czynisz, „potępiać w czambuł” całość jego prac.

O udziale Nachtigalla w „pierwszym” antyżydowskim pogromie we Lwowie pisze nie tylko Prus i Poliszczuk ( podobno są zgromadzone na ten temat relacje świadków w Żydowskim Instytucie Historycznym ) ! Podobnie o pomocniczej roli tej formacji w czasie rozstrzeliwania profesorów polskich na Wzgórzach Wuleckich we Lwowie. Sprawy te należy , po prostu, zbadać ! Musi być jednak ku temu wola polityczna.


Przykład Mykoły Łebeda ps. „Maksym Ruban” , który jeszcze niedawno swobodnie poruszał się po świecie świadczy o degrengoladzie naszego państwa! Dlaczego odpowiednie instytucje państwa polskiego nie postawiły temu zbrodniarzowi zarzutów i nie zażądały od USA lub Ukrainy wydania jego osdoby ? Kolejny raz polityka zwyciężyła nad prawdą i sprawiedliwością ! Udział Łebeda w ludobójstwie na Wołyniu i Podolu jest nie do zanegowania ! Nieprawdaż – Orest ?

Orest – bez prawdy historycznej , bez potępienia zła i wyrażenia skruchy – nigdy nie dojdzie do prawdziwego pojednania ! Pojednania dokonywane przez polityków, nad głowami rodzin pomordowanych, jest zwykłym oszustwem !!!

Ps.
Aha - nie jestem żadnym kresowiakiem, co więcej nie mam żadnych związków rodzinnych z Kresami ( chociaż jako mieszkaniec Zamojszczyzny mam do nich bardzo blisko !). Jednak, jako człowiek względnie młody po 30-stce, uważam że tym starym ludziom dzieje się wielka krzywda i dlatego należy walczyć o prawdę historyczną w temacie ludobójstwa 150 tys. Polaków dokonanego przez zbrodniarzy spod znaku OUN-UPA. Pamiętam jak w lipcu 2008 r. w czasie uroczystości 65-lecia Rzezi Wołyńskiej w Warszawie na Skwerze Wołyńskim, okazało się że nie przybyli na nie zarówno śp. prezydent Lech Kaczyński jak i premier Donald Tusk ( podobno w wyniku interwencji ambasady ukraińskiej ?), to ponad 80-letni Pan płk. Jan Niewiński ( przewodniczący Kresowego Ruchu Patriotycznego oraz ostatni dowódca polskiej samoobrony we wsi Rybcza na Wołyniu w pow. krzemienieckim) nazwał to zachowanie naszych przywódców, w wypowiedzi dla polsatowskich „informacji” – ZDRADĄ STANU ! Czy nie miał trochę racji ?!

Pią 22 Paź, 2010 0:50

Powrót do góry
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jaro z Roztocza napisał:
Kolego Orest – jak zauważyłem bardzo nieładnie wypowiadasz się o śp. Panu Edwardzie Prusie ( przejrzałem także Twoje wcześniejsze wpisy ). Był on świadkiem ludobójstwa, dlatego część jego tekstów jest naznaczona osobistymi przeżyciami co mogło spowodować pewne nieścisłości, a nawet przekłamania. Nie wolno jednak , jak to Ty czynisz, „potępiać w czambuł” całość jego prac.


Twierdzisz, że przejrzałeś? No to niczego nie zrozumiałeś! Był wyjątkowo zakłamanym propagandzistą. Liczba jego fałszerstw była tak wielka, że nawet kresowiacy odsunęli się od niego. Człowieku - poza jakimiś skrajnymi zacietrzewieńcami nikt na niego się już nie powołuje!

Jaro z Roztocza napisał:
O udziale Nachtigalla w „pierwszym” antyżydowskim pogromie we Lwowie pisze nie tylko Prus i Poliszczuk ( podobno są zgromadzone na ten temat relacje świadków w Żydowskim Instytucie Historycznym ) ! Podobnie o pomocniczej roli tej formacji w czasie rozstrzeliwania profesorów polskich na Wzgórzach Wuleckich we Lwowie. Sprawy te należy , po prostu, zbadać ! Musi być jednak ku temu wola polityczna.


No i dalej powtarzasz prusowo-poliszczukowe brednie, twierdząc jednocześnie, że są to sprawy jeszcze niezbadane Laughing

Jaro z Roztocza napisał:
Aha - nie jestem żadnym kresowiakiem, co więcej nie mam żadnych związków rodzinnych z Kresami ( chociaż jako mieszkaniec Zamojszczyzny mam do nich bardzo blisko !).


Tak, teraz mówisz prawdę, nie jesteś kresowiakiem. Bo kresowiacy już nie wierzą w Prusa Laughing

Pozdrawiam.

Pią 22 Paź, 2010 16:46

Powrót do góry
Janek11
Chorąży

Chorąży




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Trochę mnie dziwią opinie o E. Prusaku jakie Jaro z Roztocza zamieszcza. To że jest on dla niego wielkim autorytetem naukowym to powalająca informacja, rzadko się już takie osoby spotyka, no może jeszcze wśród starszych wiekiem takowi są. Jaro jednak jak pisze jest moim rówieśnikiem (ok. trzydziestki), nie wiedziałem że w moim pokoleniu też tacy są. Nie wykluczone jednak że Jaro tylko udaje trzydziestolatka tak jak zapewne udaje dziecko Zamojszczyzny, które nie odróżnię Starego od Nowego SiołaUśmiech
Jeszcze jedno, dla mnie E. Prusak to używając określeń Jaro kanalia wśród osób piszących o OUN i UPA. Król oszustów i krętaczy. Dlaczego chyba nie musze uzasadniać. Ja przeczytałem pobieżnie tylko dwie jego książki, kilka opinii na forach i już zdołałem się o tym przekonać.

Pią 22 Paź, 2010 18:32

Powrót do góry
Jaro z Roztocza
Sierżant

Sierżant




Posty: 94
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Janek11 napisał:
Trochę mnie dziwią opinie o E. Prusaku jakie Jaro z Roztocza zamieszcza. To że jest on dla niego wielkim autorytetem naukowym to powalająca informacja, rzadko się już takie osoby spotyka, no może jeszcze wśród starszych wiekiem takowi są. Jaro jednak jak pisze jest moim rówieśnikiem (ok. trzydziestki), nie wiedziałem że w moim pokoleniu też tacy są. Nie wykluczone jednak że Jaro tylko udaje trzydziestolatka tak jak zapewne udaje dziecko Zamojszczyzny, które nie odróżnię Starego od Nowego SiołaUśmiech
Jeszcze jedno, dla mnie E. Prusak to używając określeń Jaro kanalia wśród osób piszących o OUN i UPA. Król oszustów i krętaczy. Dlaczego chyba nie musze uzasadniać. Ja przeczytałem pobieżnie tylko dwie jego książki, kilka opinii na forach i już zdołałem się o tym przekonać.


Kolego robisz sobie jaja, czy też naprawdę nie znasz poprawnego brzmienia nazwiska prof. Edwarda Prusa. Pisałem już, że sam natrafiłem w jego pracach na pewne nieścisłości, ale nie jest to powodem aby w całości je zanegować !
Problem Twój polega na tym że czytasz "pobieżnie" i sugerujesz się "opiniami na forach". A może czytałeś na ten temat jakieś teksty w "najświatlejszej gazecie " autorstwa Czecha czy Smoleńskiego ? Chamstwem jest natomiast pisanie o śp. prof. Prusie - "kanalia". Ja tego określenia używam jedynie w stosunku do zbrodniarzy spod znaku OUN-UPA!

do Oresta:
Kiedy i jacy Kresowianie ( kresowiacy to określenie cepeliowskie!) "odsunęli się" od prof. Prusa ?!

Wto 26 Paź, 2010 1:26

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.