| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
redbaron
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 830
Pochwał: 3
Skąd: Toruń
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ja od Chin oderwać się nie mogłem - dla mnie to była bardzo dobra książka!

Co do akcji, jakie czasem się w "Bellonie" trafiają => http://www.historycy.org/index.php?showtopic=81256&pid=940543&st=60&#
[posty z 30 lipca]

_________________
Pozdrawiam!
Jarosław Centek
http://www.home.umk.pl/~jcentek/

Pią 05 Sie, 2011 8:25

Powrót do góry
ALF
Major

Major





Posty: 1637
Pochwał: 1
Skąd: Mysłakowice
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ja nie twierdzę, że zła, ale że strasznie męcząca. Nie znoszę głupoty i ignorancji, a tam roi się od nich na każdej prawie stronicy... po prostu nie zdzierżyłem takiego natłoku Wink Znam głupotę i ignorancję Amerykanów do bólu, ale tego co jest w tej książce nie da się strawić na trzeźwo za jednym razem Bardzo szczęśliwy
_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Jacek
I.K.O.W. 1885-1945

Sob 06 Sie, 2011 3:01

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

No to ja może teraz trochę z innej beczki. Kolekcjonuję Historyczne Bitwy od jakiegoś czasu, ale tylko wybrane pozycje. Obecnie staram sie skompletować HB poświęcone Napoleonowi. Czy ktoś z userów ma może jakieś na zbycie?? ;> Pzdr.
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Sob 06 Sie, 2011 13:55

Powrót do góry
ArturJr
Major

Major





Posty: 1836
Pochwał: 9
Skąd: Leśna/Szczecin
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zachęcam wszystkich czytelników HB-ków to zamieszczania tu swoich opinii na temat przeczytanych tytułów. Ważna jest każda recenzja i ta dobra, i zła. Wystarczy kilka zdań.

Proszę bardzo. Więc na pierwszy ogień idzie Fuengirola.

1. Fuengirola 1810 Krzysztofa Mazowskiego:
Bardzo ciekawa książka. Oprócz samego przebiegu bitwy możemy tutaj przeczytać o losach szwoleżerów, Legii Nadwiślańskiej i wreszcie Dywizji Księstwa Warszwskiego w Hiszpanii. Sama bitwa przedstawiona jest nie tylko ze strony polskiej, ale także angielskiej (podane są fragmenty relacji Młokosiewicza i Blayney'a). Do czego można się przyczepić? Tak jak chyba we wszystkich HB-kach jakość i dobór ilustracji nie powala na kolana. Brakuje przypisów do planu zamku (bo jest plan, są na nim numerki, ale te numerki są nieopisane). Rozdział poświęcony bitwie zawiera ok. 40 stron. +1

2. Ramillies 1706 Rafała Radziwonka:
Ciekawie opisana kampania 1705 i 1706 roku, bitwa została jednak wg mnie przedstawiona w sposób uproszczony. Aneks zawiera oprócz biogramów dowódców opis bitwy z "Encyklopedii Wojskowej" Ottona Laskowskiego. Mapy czytelne, plan bitwy przedstawiony w sposób bardzo schematyczny. Ilustracje jak zawsze. 0

Dzisiaj zaczynam czytać "Marengo 1800" Sławomira Leśniewskiego. Wink


Ostatnio zmieniony przez ArturJr dnia Nie 28 Sie, 2011 19:39, w całości zmieniany 1 raz

Pią 12 Sie, 2011 19:44

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Do sprzedaży trafiło II wydanie HB-ka "Lwów 1918-1919" Michała Klimeckiego. Nie jest to pozycja porywająca, ale warta uwagi.
W zapowiedziach na koniec września mamy "Afganistan 1979-1989" Tomasza Fijałkowskiego. Opis treści jest szumny, a jak będzie w praktyce zobaczymy niebawem.



Opis załącznika:

Czw 18 Sie, 2011 20:20

Powrót do góry
ALF
Major

Major





Posty: 1637
Pochwał: 1
Skąd: Mysłakowice
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Fuengirola 1810 - czytałem jakiś czas temu. Czytało się dobrze. Temat tyle ciekawy, co raczej mało znany. Można odnieść wrażenie, że sama Fuengirola stała się pretekstem do przedstawienia w skrócie całości tematyki Polaków w Hiszpanii. Mimo pewnych (ww) niedostatków warta przeczytania.
_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Jacek
I.K.O.W. 1885-1945

Pią 19 Sie, 2011 1:01

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

W sumie dość często tak jest w serii HB, że książka, mimo tytułu sugerującego opis jakiejś pojedynczej bitwy, jest na temat dużo szerszy - czasem całej kampanii czy wojny. Był chyba w tym temacie wspominany nawet przypadek, że w standardowej objętości ksiażce tej serii opisowi tytułowej bitwy poświęcono ledwie parę stron..
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pią 19 Sie, 2011 9:18

Powrót do góry
ALF
Major

Major





Posty: 1637
Pochwał: 1
Skąd: Mysłakowice
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Zgadza się. Ale są książki napisane ciekawie (Fuengirola) i są książki nudne (Kyme 474 pne). Osobiście wolałbym aby tytuł książki bardziej oddawał jej treść.
_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Jacek
I.K.O.W. 1885-1945

Pią 19 Sie, 2011 10:58

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

No, ale to trzeba mieć naprawdę mega wiedzę i źródła, żeby o jednej bitwie móc napisać powiedzmy 300 stron i to z sensem. A jak się pisze o wszystkich rzeczą pobocznych i ledwo tematu tyczących, to jest o niebo łatwiej..
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pią 19 Sie, 2011 17:42

Powrót do góry
Amica
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3596
Pochwał: 18
Skąd: Brenno
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

de Villars napisał:
No, ale to trzeba mieć naprawdę mega wiedzę i źródła, żeby o jednej bitwie móc napisać powiedzmy 300 stron i to z sensem. A jak się pisze o wszystkich rzeczą pobocznych i ledwo tematu tyczących, to jest o niebo łatwiej..


Oczywiście Exclamation Najgorzej chyba mają się ci piszący na temat bitew starożytnych , bowiem chyba w ich przypadku najczęściej źródeł jest bardzo mało. I jak tu zapełnić wtedy te 300 stron. Nie ma innej rady. Trzeba pisać o wszystkim. Wink Pierwszy lepszy przykład; Kęciek i jego Benewent. Sam opis bitwy zajmuje raptem 3 i pół strony z ponad dwustu. Co stanowi resztę? No cóż, autor więcej miejsca poświęcił walkom pod Herkleją i Auskulum. Właściwie to skupił się na całej kampanii no i oczywiście na osobie "wspaniałego" Pyrrusa (jakoś nie mogłam ścierpieć jego uwielbienia dla tej postaci). Trochę za bardzo raziła mnie stronniczość autora, ma jednak jedną zaletę; potrafi pisać stylem żywym i wciągającym stąd czytało się łatwo.

Jedno pozostaje w takim wypadku zagadką: skąd w takim razie w tytule znalazł się Benewent? Rolling Eyes

Ale taki już jest urok HB-eków poświęconych antykowi Wink Choć i tutaj można znaleźć ciekawe i wartościowe opracowania jak chociażby Las Teutoburski Rochali choć i tutaj można się doczepić , że zbyt dużo miejsca i zbyt szczegółowo autor zagłębił się w historię wojskowości. Ale przynajmniej taki z niej pożytek Wink

Pią 19 Sie, 2011 19:50

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Do sprzedaży trafił właśnie numer 202;

195. Czesma 1770- P. Olender (2011)
196. Jena i Auerstädt 1806- S. Leśniewski (2011)
197. Ostrołęka 1831- M. Leszczyński (2011)
198. Wojny markomańskie 162-185 n.e -P. Olędzki
199. Wojna paragwajska 1864-1870- J. Wojtczak.
200. Somma 1916- J. Centek
201. Vilcabama 1572- R. Warszewski
202. Polesie 1939- W.Włodarkiewicz


Ostatnio zmieniony przez seth dnia Nie 28 Sie, 2011 18:58, w całości zmieniany 1 raz

Czw 25 Sie, 2011 19:41

Powrót do góry
ArturJr
Major

Major





Posty: 1836
Pochwał: 9
Skąd: Leśna/Szczecin
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

pozwolę sobie napisać kilka słów na temat Marengo 1800 S. Leśniewskiego

Tę pozycję czytałem z nadzieją, że dowiem się czegoś więcej na temat bitwy pod Marengo. Niestety znowu opis kampanii (1800 roku) zajął więcej stron niż opis samej bitwy. Co razi mnie najbardziej - błąd pojawiający się w praktycznie każdej książce, która wspomina o pokoju w Campo Formio - ten układ pokojowy został podpisany w Passariano, a nie w Campo Formio.

Książkę mogę polecić jedynie tym, którzy na temat bitwy pod Marengo nie wiedzą nic lub wiedzą bardzo mało.

Nie 28 Sie, 2011 0:20

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

ArturJr;

Cytat:
Książkę mogę polecić jedynie tym, którzy na temat bitwy pod Marengo nie wiedzą nic lub wiedzą bardzo mało.



"Marengo 1800" kupiłem w roku 1990 w Gdańsku. Wówczas lektura tej książki zachwyciła mnie bez dwóch zdań. Czasy się zmieniają. Obecnie, pochopna decyzja o wznowieniu tej pozycji, może sprowadzić na wydawców recenzję, jak ta powyższa. Nawet w roku 90', opis bitwy był marginalny i zbyt ogólny. Ale wtedy nie było żadnej alternatywy, a teraz jest Twisted Evil

Ciekawi mnie opinia nt. innej książki Leśniewskiego, poświęconej Jenie. Ktoś, coś, napisze Question

Nie 28 Sie, 2011 18:58

Powrót do góry
ArturJr
Major

Major





Posty: 1836
Pochwał: 9
Skąd: Leśna/Szczecin
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jena i Auerstädt 1806 Sławomira Leśniewskiego:
Tą pozycję akurat mogę polecić. Bardzo ciekawy aneks - m.in. Piąty Biuletyn Wielkiej Armii i wykaz jednostek francuskich w bitwie pod Jeną. Może sama bitwa(y) nie została przedstawiona w sposób wystarczający, ale nie można narzekać - tym bardziej, że autor opisując bitwę oddzielił Jenę od Auerstädt. Plus za rozdział pod tytułem "Mity Jeny i Auerstädt". Podsumowując - nie zawiodłem się na tej pozycji, jednak z pewnością sięgnę do innych książek o tej bitwie i wtedy moje zdanie o tej książce może się zmienić.


Ostatnio zmieniony przez ArturJr dnia Nie 28 Sie, 2011 22:26, w całości zmieniany 1 raz

Nie 28 Sie, 2011 19:41

Powrót do góry
redbaron
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 830
Pochwał: 3
Skąd: Toruń
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Hmm ja słyszałem bardziej krytyczne opinie na temat tej książki - że nie ma w bibliografii nic niemieckiego i nic francuskiego, a w tekście ponoć są podane - rzekomo jako oryginalne - angielskie tłumaczenia nazw pruskich regimentów. Książki nie widziałem na oczy, to chciałbym się spytać czy to prawda?
_________________
Pozdrawiam!
Jarosław Centek
http://www.home.umk.pl/~jcentek/

Nie 28 Sie, 2011 21:46

Powrót do góry
ArturJr
Major

Major





Posty: 1836
Pochwał: 9
Skąd: Leśna/Szczecin
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

w bibliografii:
1) źródła
- Clausevitz C. von, Notes sur la Prusse dans sa grande catastrophe: 1806
- Correspondence de Napoleon I-er
2) opracowania:
- Bonnal, La Manoeuvre d'Iéna
- Höpfner E., Der Krieg von 1806 und 1807
- Lettow-Vorbeck O. von, Der Krieg 1806-1807

co do tłumaczeń to ja wolę, żeby nazw własnych nie tłumaczono - bo lepiej wygląda 'André Masséna' niż 'Andrzej Massena', a Leśniewski niestety takie tłumaczenia popełnia

rzeczywiście, w opisie armii pruskiej nazwy niektórych jednostek są po angielsku Neutral

Nie 28 Sie, 2011 22:30

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

ArturJr;

Cytat:
rzeczywiście, w opisie armii pruskiej nazwy niektórych jednostek są po angielsku



Walczę z tym zjawiskiem od lat. Ale nastała jakaś dziwna maniera aby przełożyć na "nasze" nazwy pułków. Do tego dochodzi korzystanie z publikacji angielskich ( Leśniewski zawsze miał do tego słabość) i fundowanie czytelnikowi nazw, w.g nomenklatury "Brytoli". Zapraszam do działu Seria Osprey po polsku;

http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15585

To co wyczyniają tłumacze Amercomu, jest zbieżne z ogólną tendencją w Bellonie.

Pon 29 Sie, 2011 18:54

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Co do HB poświęconym Nepoleonowi. Posiadam Wagram, Marengo oraz Jenę i Auerstad. Aż takiej wiedzy nie posiadam by krytykować je pod względem treści. Natomiast co do formy to jest bardzo czytelne. Gdyby autorzy mieli sie skupić wyłącznie na samej bitwie każde z opracować miało by o wiele mniej stron. Kampanie Napoleona charakteryzują sie podobnym schematem: jedna, dwie duże bitwy gdzie niszczy armię wroga oraz pełno mniejszych potyczek. Pozwala to na opis całej kampanii dzięki czemu zwykły laik dostaje naprawdę dobrą pozycję która daje mu większy obraz niż tylko opis jednej głównej bitwy. Książki są dla nich po prostu bardziej przystępne co widzę po moich znajomych którzy nie przepadają za historią a mimo to czasami sie odważą zajrzeć na moje półki z literaturą Wink
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Pon 29 Sie, 2011 19:43

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Na październik zapowiada się HB-ek poświęcony tematyce partyzanckiej. Szymon Nowak popełnił książkę pt. "Puszcza Kampinoska - Jaktorów 1944". Ceny HB-ków skoczyły do 26 złotych. Warto się zastanowić czy warto Question


Opis załącznika:

Pią 16 Wrz, 2011 17:00

Powrót do góry
Krzysztof M.
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 75
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

ArturJr napisał:
Jena i Auerstädt 1806 Sławomira Leśniewskiego:
Tą pozycję akurat mogę polecić. Bardzo ciekawy aneks - m.in. Piąty Biuletyn Wielkiej Armii i wykaz jednostek francuskich w bitwie pod Jeną. Może sama bitwa(y) nie została przedstawiona w sposób wystarczający, ale nie można narzekać - tym bardziej, że autor opisując bitwę oddzielił Jenę od Auerstädt. Plus za rozdział pod tytułem "Mity Jeny i Auerstädt". Podsumowując - nie zawiodłem się na tej pozycji, jednak z pewnością sięgnę do innych książek o tej bitwie i wtedy moje zdanie o tej książce może się zmienić.


Znawcy tematu - broń Boże ja - uważają iż ta pozycja jest kiepska, a autor momentami nie wie o czym pisze.

Więcej na historia.org.pl

http://forum.historia.org.pl/topic/13752-jena-i-auerstaedt-1806-s-lesniewski/page__pid__202439#entry202439

Czw 17 Lis, 2011 13:13

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Czy coś po "Polesiu" się ukazało? Widziałem chyba "Pearl Harbor", którego nie mamy na liście?

Sro 28 Gru, 2011 23:47

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

IjonTihy;

Cytat:
Czy coś po "Polesiu" się ukazało? Widziałem chyba "Pearl Harbor", którego nie mamy na liście?



Seth się zawiesił i w temacie nuda. Dlaczego tak jest na forum historycznym ? Prawda jest taka że najbardziej aktywni uczestnicy tego forum, w wiadomych tematach, za nic sobie mają rzetelną wiedzę książkową. Doszło zatem do sytuacji, że każdy jeden, i co bardziej zielony, zakłada temat w którym głównie cytuje wypowiedzi z innych forów. I to się nazywa "aktywnością" Evil or Very Mad Gonić na wsze wiatry. Albo to forum do reszty się wyludni.

Aktualizacja listy;

195. Czesma 1770- P. Olender (2011)
196. Jena i Auerstädt 1806- S. Leśniewski (2011)
197. Ostrołęka 1831- M. Leszczyński (2011)
198. Wojny markomańskie 162-185 n.e -P. Olędzki
199. Wojna paragwajska 1864-1870- J. Wojtczak.
200. Somma 1916- J. Centek
201. Vilcabama 1572- R. Warszewski
202. Polesie 1939- W.Włodarkiewicz
203. Pearl Harbor 1941-J. Jastrzębski
204. Ayacucho 1824-J. Spyra

W zapowiedziach HB-ek tyczący sowieckiej inwazji na Afganistan którego autorem jest Tomasz Fijałkowski. Jako że ten tytuł ukarze się dopiero w roku 12' polecam książkę Gregory Feifera "Afgańska ruletka". Wydawnictwo Dolnośląskie 2011. Całość doskonale przełożył Tomek Szlagor. Prawdziwa jazda bez trzymanki, chociaż nie wszystko zostało powiedziane.

Czw 29 Gru, 2011 21:06

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

zaktualizowane

Sob 31 Gru, 2011 19:12

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

IjonTihy;

Cytat:
zaktualizowane



Oj, tak nie do końca Wink Mamy jeszcze wydania drugie i trzecie Wink "Las teutoburski " chyba już III, "Bannockburn 1324" II wydanie. "Moskwa 1617-18" II, "Kircholm 1605" II.

Umknęło też "Puszcza kampinoska- Jaktorów 1944" autor S.Nowak. Wobec czego lista winna wyglądać tak;

200. Somma 1916- J. Centek
201. Vilcabama 1572- R. Warszewski
202. Polesie 1939- W.Włodarkiewicz
203. Puszcza kampinoska-Jaktorów 1944-S.Nowak
204. Pearl Harbor 1941-J. Jastrzębski
205. Ayacucho 1824-J. Spyra

Nie 01 Sty, 2012 19:04

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

200. Somma 1916- J. Centek
201. Vilcabama 1572- R. Warszewski
202. Polesie 1939- W.Włodarkiewicz
203. Puszcza kampinoska-Jaktorów 1944-S.Nowak
204. Pearl Harbor 1941-J. Jastrzębski
205. Ayacucho 1824-J. Spyra

206 pozycją i pierwszą w roku 2012 jest "Konstantynopol 1204" autorstwa Sławomira Leśniewskiego.

Po HB-ku poświęconemu bitwie pod Jeną, straciłem zaufanie do tego autora. Mam obawy co do powyższego tytułu, ale cierpliwie poczekam na opinie forumowiczów.
W kolejce czekają "Wojna burska 1880-81" Piotra Fiszki-Borzyszkowskiego oraz "Afganistan 1979-89" Tomasza Fijałkowskiego. Ukaże się też II wydanie "Kanny 216 p.n.e" Janusza Sikorskiego z okładką żywcem wziętą z "Adrianopola"



Opis załącznika:

Opis załącznika:


Ostatnio zmieniony przez seth dnia Sob 04 Lut, 2012 11:38, w całości zmieniany 1 raz

Sro 18 Sty, 2012 21:20

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Następny Strona 14 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.