| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

de Villars;


Cytat:
no nie mieści mi się to po prostu w głowie..



.....nie mieści się......jestem mało tolerancyjny jeżeli chodzi o takie wpadki. Mimo, że przeczytałem większość prac Wojtczaka innych jego książek nie kupię. Kto wie, jaką jeszcze powieść przeczytał Evil or Very Mad Dlatego kolejny tytuł tyczący Paragwaju, z parafrazuję tekstem Lecha Janerki;

Kolorowy odlot na Paragwaj

Kolorowe odpryski chmur

Dziwnie roztargnione gołębie znowu

Bawić się chcą

....i niech od tej chwili gołębie czytają jego prace. Czytelnika trzeba szanować.

Czw 21 Kwi, 2011 16:03

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tak, wszystko na to wskazuje - terminowo ma trafić 12 maja do drukarni - już jest po składzie i jednej mojej korekcie. Nie mogę się doczekać, choć trochę się boję, co może wyjść z okładką...
Również wyczekuję, wyczekuję. Jak ten czas szybko minął od czasu wydania Verdun. Redbaron planujesz luźno jeszcze jakieś podejścia odnośnie I w.ś czy na Sommie sie skończy?? O ile można zapytać rzecz jasna.
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Czw 21 Kwi, 2011 21:36

Powrót do góry
redbaron
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 830
Pochwał: 3
Skąd: Toruń
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Brodeur napisał:
Również wyczekuję, wyczekuję. Jak ten czas szybko minął od czasu wydania Verdun. Redbaron planujesz luźno jeszcze jakieś podejścia odnośnie I w.ś czy na Sommie sie skończy?? O ile można zapytać rzecz jasna.

Hehe jak pisałem Sommę to dało mi to trochę w kość i myślałem, że się na tej książce skończy. Teraz, jak została tylko ostateczna korekta, wybór fragmentu na okładkę i druk, to mam ochotę na więcej Wink Pomysłów jest sporo, jak "Somma" wyjdzie, to porozmawiam z redaktorem Brodeckim i może coś z tego się wykluje Wink

_________________
Pozdrawiam!
Jarosław Centek
http://www.home.umk.pl/~jcentek/

Nie 24 Kwi, 2011 9:04

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

seth napisał:

u nas brakuje II wydania Dien Bien Phu 1999, oraz III wydania Wielkiej Brytanii 1999. Grunwald był wznawiany 4 razy, u nas brakuje II wydania 1996. Wypadł też Ko Chang- 2003, Lwów 1939 -2007. Warszawa 1920 miała łącznie trzy wznowienia, brakuje II z 2005. Trzeba to uzupełnić i będzie cacy Wink

zrobione, plus dołożona ta brakująca Warszawa, i przesunięta numeracja od 180.

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Czw 28 Kwi, 2011 12:25

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

IjonTihy;

Cytat:
zrobione, plus dołożona ta brakująca Warszawa, i przesunięta numeracja od 180.



Dziękuję Piwo Ordnung muß sein Wink

Czw 28 Kwi, 2011 15:40

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Rozważam pozbycie się "Boyne 1690" J. Wojtczaka. Nówka-nierdzewka, nie czytana ani razu, na moich półkach w stanie lepszym niż w niejednej księgarni Wink Preferuję wymianę na inną pozycję z serii, ale w grę wchodzi i ordynarna sprzedaż (20 zet).
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sob 07 Maj, 2011 0:26

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Na rynku jest kolejny tytuł z serii Historyczne Bitwy " Wojny markomańskie 162-185 n.e" Autorem jest Piotr Olędzki.

Czyli w.g zaktualizowanej numeracji wygląda to tak;

195. Czesma 1770- P. Olender (2011)
196. Jena i Auerstädt 1806- S. Leśniewski (2011)
197. Ostrołęka 1831- M. Leszczyński (2011)
198. Wojny markomańskie 162-185 n.e -P. Olędzki

W zapowiedziach na maj; Wojna paragwajska 1864-1870 - J. Wojtczak (numer 199) a potem jubileuszowy numer 200, czyli Somma 1916

Nie 15 Maj, 2011 19:48

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Na 8 czerwca 2011 zapowiadany jest ten tytuł;


Opis załącznika:

Wto 17 Maj, 2011 19:00

Powrót do góry
borys
Major

Major




Posty: 2109
Pochwał: 3
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

seth napisał:
Na 8 czerwca 2011 zapowiadany jest ten tytuł;

prawie na Dzień Dziecka Laughing

_________________
Священная война

Wto 17 Maj, 2011 20:58

Powrót do góry
redbaron
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 830
Pochwał: 3
Skąd: Toruń
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Nie mogę się doczekać Wink
W każdym razie okładka mi się podoba - Bellona zmieniła rysownika, choć ja tam i na poprzedniego narzekać nie mogę.

_________________
Pozdrawiam!
Jarosław Centek
http://www.home.umk.pl/~jcentek/

Wto 17 Maj, 2011 21:17

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

redbaron;

Cytat:
Bellona zmieniła rysownika,



Czas był ku temu najwyższy. Chociaż i ten nowy nie wspiął się na wyżyny artyzmu Wink Motyw z haubicą dosyć oklepany, ale przynajmniej czytelny.

Aktualizacja listy;

195. Czesma 1770- P. Olender (2011)
196. Jena i Auerstädt 1806- S. Leśniewski (2011)
197. Ostrołęka 1831- M. Leszczyński (2011)
198. Wojny markomańskie 162-185 n.e -P. Olędzki
199. Wojna paragwajska 1864-1870- J. Wojtczak.

Sro 18 Maj, 2011 20:51

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Redbaron Somma pojawi sie o czasie, 8 czerwca czy może Bellona planuje jakieś potknięcie i przesunięcie terminu wydania??
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Pon 06 Cze, 2011 12:31

Powrót do góry
redbaron
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 830
Pochwał: 3
Skąd: Toruń
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

No już nastąpiło potknięcie - termin został zaktualizowany do 15 czerwca - podejrzewam że ma to związek z ogłoszeniem wyników plebiscytu Bellony.
_________________
Pozdrawiam!
Jarosław Centek
http://www.home.umk.pl/~jcentek/

Pią 10 Cze, 2011 22:39

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

redbaron;

Cytat:
termin został zaktualizowany do 15 czerwca



Jedynym plusem tej sytuacji jest to, że Bellona w ogóle coś zaktualizowała. Zwykle termin wisi i wisi, a książki w sprzedaży nie ma. Zobaczymy czy jest to data ostateczna.

Pią 10 Cze, 2011 23:04

Powrót do góry
redbaron
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 830
Pochwał: 3
Skąd: Toruń
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jest to data ostateczna - dzisiaj byłem w Warszawie i odebrałem egzemplarze autorskie oraz nabyłem spory zapas Wink
W przygotowaniu jest Vilcabamba 1572

_________________
Pozdrawiam!
Jarosław Centek
http://www.home.umk.pl/~jcentek/

Sro 15 Cze, 2011 20:20

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Zatem czas na aktualizację listy;

195. Czesma 1770- P. Olender (2011)
196. Jena i Auerstädt 1806- S. Leśniewski (2011)
197. Ostrołęka 1831- M. Leszczyński (2011)
198. Wojny markomańskie 162-185 n.e -P. Olędzki
199. Wojna paragwajska 1864-1870- J. Wojtczak.
200. Somma 1916- J. Centek

Imponujący wynik 200 tytułów. Bellono na zdrowie Piwo Oby poziom kolejnych tomików był coraz wyższy.

"Somma 1916" jest w sprzedaży. Cena, jak na HB-ka jubileuszowego ( co jest zaznaczone na okładce) oscyluje w granicach 27/28 złotych. Objętość książki to 304 strony, ale autor zastrzegł sobie że pewną część materiałów z przyczyn oczywistych ( wymogi wydawcy) musiał pominąć. Aż się na usta ciśnie inny wydawca, dla którego objętość pracy nie jest problemem.
Co do reszty...??? Czas pokaże. 'Verdun" może nie zachwycało, ale było pracą solidną i merytorycznie bez zarzutu.
Po pobieżnym przejrzeniu "Sommy" widać że autor ujął całość w sposób przejrzysty i czytelny ( jak w Ospreyu o tym samym tytule), mapy dosyć przyzwoite ( jak na HB-ka), ilustracje słabe, ale nie o zdjęcia to idzie tylko o treść. Zapraszam zatem szanowne grono do zrecenzowania pracy naszego kolegi z forum. Niech będzie to ocena sprawiedliwa.

Pią 17 Cze, 2011 21:38

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Nowości, nowości oraz wznowienia.
Dobrym posunięciem jest wznowienie książki "Lwów 1918-1919" Michała Klimeckiego. Być może interesującą pozycją będzie "Polesie Lubelskie 1939", Wojciecha Włodarkiewicza. Tytułów tyczących Września 39' nigdy nie będzie za dużo, tym bardziej że wszystko trzeba zacząć pisać od nowa.
Ostatnim HB-kiem ( a właściwie pierwszym) który ukarze się z numerem 1, czyli 201 jest Vilcabamba 1572 Romana Warszewskiego.


..........a okładki są coraz ładniejsze



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sob 18 Cze, 2011 19:57

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jestem już po lekturze Sommy. Osobiście nie dysponuję aż taką wiedzą o tej bitwie by dopuścić sie oceny informacji zawartej w tej pozycji. Książkę czytało mi sie przyjemnie. Nie pojawiały sie jakieś niedomówienia itp. Osobiście znalazłem tylko 3 literówki. Duża zmiana w stosunku do Verdun to wspomnienia żołnierzy. Dzięki nim zwykły laik ma większe pojęcie jak wyglądała wojna w okopach. Tu zdecydowany plus. Zawiodłem sie trochę na podsumowaniu. Suche fakty, liczby. Przy tylu stronach i informacjach aż sie prosiło o jakaś większą ocenę.
Jak dla mnie książka bardzo dobra. Polecam znawcom tematu, dla zwykłych laików może być odrobinę trudna. Pamiętam jak kumpel po przeczytaniu kilku stron pytał "Jak oni walczyli skoro na małym odcinku terenu straty sięgały 1000 ludzi?" No i musiałem tłumaczyć.

_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Pon 27 Cze, 2011 19:02

Powrót do góry
redbaron
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 830
Pochwał: 3
Skąd: Toruń
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Dzięki za opinię - zwłaszcza, że jest pozytywna Wink

Co do zakończenia - to jak widać nie jest to moja najlepsza strona (vide wypowiedź Zubka na temat książki Reichsheer) - popracuję nad tym na przyszłość.

Z drugiej strony, to do "Sommy" dużo więcej by już nie weszło - dla "zwykłego" autora 12 arkuszy to jest maksimum w serii "HB". Ja zostawiłem sobie raptem 6557 znaków marginesu Wink

_________________
Pozdrawiam!
Jarosław Centek
http://www.home.umk.pl/~jcentek/

Pon 27 Cze, 2011 19:11

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

A na sierpień przewidywane jest wznowienie "Bannockburn 1314" Jarosława Wojtczaka.

Sro 29 Cze, 2011 18:38

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

......

Cytat:
wznowienie "Bannockburn 1314" Jarosława Wojtczaka.


Które będzie miało nową okładkę. Co do treści, nie wspomniano o korektach, więc będzie bez zmian. Sumując: stare w nowym kubraczku Twisted Evil



Opis załącznika:

Czw 07 Lip, 2011 12:43

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

W sprzedaży numer 201.


195. Czesma 1770- P. Olender (2011)
196. Jena i Auerstädt 1806- S. Leśniewski (2011)
197. Ostrołęka 1831- M. Leszczyński (2011)
198. Wojny markomańskie 162-185 n.e -P. Olędzki
199. Wojna paragwajska 1864-1870- J. Wojtczak.
200. Somma 1916- J. Centek
201. Vilcabama 1572- R. Warszewski

Pią 29 Lip, 2011 22:32

Powrót do góry
ALF
Major

Major





Posty: 1637
Pochwał: 1
Skąd: Mysłakowice
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem "Westerplatte..." - koszmarek naiwności podparty borowiakowszczyzną, błędami językowymi i w dziedzinie militariów. NIE, nigdy więcej wojny!
I zupełna przeciwwaga jakościowa, to "Kartagina..." - czytałem bez wytchnienia, choć też trochę błędów językowych raziło w dobrze napisanym tekście.
Czy ktoś robi w tej serii korekty?

_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Jacek
I.K.O.W. 1885-1945

Czw 04 Sie, 2011 15:52

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

ALF;

Cytat:
Czy ktoś robi w tej serii korekty?


Podobno tak Laughing Ale ilość głupich, śmiesznych i irytujących błędów w książkach Bellony jest swoistą tradycją tego wydawnictwa. Wstyd i sromota. Jednak należy pamiętać o tym że "komuna" dalej żyje i ma się całkiem dobrze. Co widać Exclamation
Jestem pełen podziwu dla Ciebie ALF, że zmęczyłeś "Westerplatte...", za ten czyn wszystkie grzechy będą Ci odpuszczone na 50 lat do przodu Piwo Laughing

Zachęcam wszystkich czytelników HB-ków to zamieszczania tu swoich opinii na temat przeczytanych tytułów. Ważna jest każda recenzja i ta dobra, i zła. Wystarczy kilka zdań.

Czw 04 Sie, 2011 17:40

Powrót do góry
ALF
Major

Major





Posty: 1637
Pochwał: 1
Skąd: Mysłakowice
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

seth napisał:
Jestem pełen podziwu dla Ciebie ALF, że zmęczyłeś "Westerplatte...", za ten czyn wszystkie grzechy będą Ci odpuszczone na 50 lat do przodu Piwo Laughing


Zmęczyłem, to dobre określenie Wink Miałem trochę pecha, bo czytałem ją zaraz po Sedanie, który jest podobnej proweniencji - książka rozczarowanie.
Po bdb Kartaginie, zabrałem się za Salaminę... i na szczęście jakość podobna, dobrze napisana i połknięta w dwa dni.

Obecnie siedzę nad Ostrołęką (zacząłem) bo Chiny tak mnie zmęczyły, że musiałem przerwać w połowie. Ta ostatnia, to temat na osobny wątek.

_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Jacek
I.K.O.W. 1885-1945

Czw 04 Sie, 2011 22:21

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następny Strona 13 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.