| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Bibliografia jest , mniejsza lub większa . Natomiast brak indeksu ??? Łatwo to wytłumaczyć , cena i format kształtuje tą serię . Podobnie z mapami , coraz słabiej . Ale na plus jest tematyka różnych kampanii i bitew poruszanych od 28 lat . Aktualnie kupuję tylko te których opisywana bitwa dotyczy mojego kręgu zainteresowań , mam też swoich ulubionych autorów , niekoniecznie z mojej bajki . Uważam ża na naszym skromnym ryku jest to pożądana i potrzebna seria , a na allegro ceny niektórych książek osiągają astronomiczne ceny Laughing o czymś to świadczy Wink

Czw 20 Mar, 2008 20:45

Powrót do góry
Tofik2
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 380
Skąd: Zalesie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Bibliografia jest , mniejsza lub większa .


I: albo szokująca (w "Sadowie" są podobno odwołania do Wikipedii) albo jej brak (podobno jest tak w "Konstantynopolu").

Cytat:
Natomiast brak indeksu ??? Łatwo to wytłumaczyć , cena i format kształtuje tą serię . Podobnie z mapami , coraz słabiej .


Pozostawmy już te mapy, bo dobry opis może je zastąpić (a to jest potrzebne, gdy się pisze habeka Mr. Green ). Natomiast co do indeksu - jestem leniuchem, nie chce mi się przekartkowywać kilkusetstronowych książek w poszukiwaniu jakiejś informacji. I od tego są indeksy. Ich brak jest - przynajmniej dla mnie - znacznym utrudnieniem. A ludzik, mający na ten sam temat kilka, kilkanaście innych pozycji (co ciekawe - niektóre z indeksami Zszokowany Laughing ) nie musi wcale wybierać Bellony. Ale:

Cytat:
Uważam ża na naszym skromnym ryku jest to pożądana i potrzebna seria


I właśnie swą tematykę HB przyciągają. Są fanatycy, którzy nie zważając na nic, kupują nawet największe gnioty, byle tylko mieć tego habeka.
Co do cen - kilkaset złotych za książki Swobody to już norma Wyluzowany

_________________
Użytkownik nie ponosi odpowiedzialności za swoje poglądy, to przecież nie on, a jego rozsądek decyduje o tym, co myśli o czymś :]
www.historia.org.pl/forum

Czw 20 Mar, 2008 23:27

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
(w "Sadowie" są podobno odwołania do Wikipedii)


I owszem głównie strona : Karte zur Schlacht bei Koniggratz , czyli nic strasznego . Recenzję tej pozycji zmieściłem wyżej .

Cytat:
kupują nawet największe gnioty,


O gniotach też piszemy jednak nie jest to tak głęboka analiza jak na historycy org.


Cytat:
kilkaset złotych za książki Swobody to już norma


To też , ale np. Legnica , Głogów , El Alamein , czy Łuk Donu to też ponad setka za sztukę .

Pią 21 Mar, 2008 22:43

Powrót do góry
Sapiens
Caporale Scelto

Caporale Scelto





Posty: 59
Skąd: Grodzisk Maz.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Mój wykładowca książkę „Charków-Donbas 1943” określił mianem „potworka” gdyż niema w niej przypisów, co według niego zasługuje na totalne potępienie, oczywiście na temat treści merytorycznej się nie wypowiedział, a słyszałem na innych forach że to dość dobra pozycja.

Sob 22 Mar, 2008 0:11

Powrót do góry
Dan Carter
Starszy marynarz

Starszy marynarz





Posty: 36
Skąd: Iława
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z Was czytał książkę: Pruska Iława 1807 - Rogacki T. (2004)? A może chciałby ją sprzedać? Jestem zainteresowany kupnem.
_________________
'Nie wiem jaka broń zostanie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na maczugi" Albert Einstein.

Pon 24 Mar, 2008 19:35

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pruska Iława 1807 - Rogacki T


Książka jest często dostępna na allegro Wink

Pon 24 Mar, 2008 20:35

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

.... stał się cud !!! W Bellonie ktoś przejrzał aukcje książek na znanym serwisie i ze zauważył że ceny za niektóre z HB ków osiągają monstrualne wartości . Wniosek z tego taki że wydawnictwo wznowiło następujące tytuły :

w kwietniu wyszedł Teutoburski Las 9 r n.e autorstwa P. Rochali
na maj planowane są : Koronowo 1410 -P. Derdej
Obertyn 1531 - M. Plewczyński
Cudnów 1669- R. Romański

Nowość z kwietnia to : Powstanie Spartakusa 73-71 p.n.e - B. Nowaczyk
na maj zapowiadany jest tomik poświęcony Blenheim - Hochstadt 1704 autorstwa R . Radzionka .

Z pewnością jest to swoisty rekord "tytułowy" w historii tej serii Laughing

Czw 24 Kwi, 2008 19:58

Powrót do góry
Tofik2
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 380
Skąd: Zalesie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nowość z kwietnia to : Powstanie Spartakusa 73-71 p.n.e - B. Nowaczyk


Z tego co słyszałem, to kolejny habek, który oddał się smutnemu zwyczajowi powoływania się na Wikipedię...

_________________
Użytkownik nie ponosi odpowiedzialności za swoje poglądy, to przecież nie on, a jego rozsądek decyduje o tym, co myśli o czymś :]
www.historia.org.pl/forum

Czw 24 Kwi, 2008 20:31

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Tofik 2 :
Cytat:
Z tego co słyszałem, to kolejny habek, który oddał się smutnemu zwyczajowi powoływania się na Wikipedię.


Jeszcze nie przeglądałem ale jeżeli to prawda to smutne to i irytujące . Niestety wiele z oczekiwanych tytułów okazuje się niestrawnymi knotami . Dlatego do każdego podchodzą jak do jeża , najpierw wstępna kwalifikacja , dokładny ogląd całości , następnie dłuuugie zastanowienie i ewentualna decyzja.

Czw 24 Kwi, 2008 21:17

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

" Powstanie Spartakusa " w.g B. Nowaczyka .

Tofik2
Cytat:

Z tego co słyszałem, to kolejny habek, który oddał się smutnemu zwyczajowi powoływania się na Wikipedię..


Autor posłużył się wikipedią w temacie : kim, czym jest niewolnik . W bibliografii widnieją też różne cuda typu " Kolekcja Wyborczej"
czyli pomysł na ...... książkę Rolling Eyes Niektóre ilustracje pochodzą z wydawnictw ospreyowych , szkoda tylko że są czarno - białe Laughing Może w Bellonie powinni pomyśleć nad zmniejszeniem tempa wydawania tej serii , bo coraz więcej tytułów pozostaje na półkach . Na gwałt produkuje się HB -ki które strach brać do ręki a co dopiero czytać.

Pią 09 Maj, 2008 20:09

Powrót do góry
Tofik2
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 380
Skąd: Zalesie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

A jak stoi "powstanie" w kwestii stylu autora? W końcu HB to książki popularnonaukowe, czyli nie tylko dla poważnego historyka, a przede wszystkim dla zwykłego czytelnika. Może to jest sposób na wzrost zysków z zakupów książek?
Zresztą, ok. 20 lat, to chyba dość długa historia. Z przykrością/zadowoleniem wyczuwam, że nadchodzi epoka Inforteditions.

_________________
Użytkownik nie ponosi odpowiedzialności za swoje poglądy, to przecież nie on, a jego rozsądek decyduje o tym, co myśli o czymś :]
www.historia.org.pl/forum

Pią 09 Maj, 2008 21:08

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Nie wiecie czym rózni się I od II wydanie "Gettysburga" Swobody? poza okładką Wink
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sob 10 Maj, 2008 23:23

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie wiecie czym rózni się I od II wydanie "Gettysburga" Swobody? poza okładk



Na wstępie jest napisane że jest rozszerzone Wink Sprawdzałem , stron ma więcej , jednak ja mam tylko pierwsze wydanie . A szkoda bo na allegro II wyd. kosztuje sporą kasę Laughing

Sob 10 Maj, 2008 23:26

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Tyle to wiem Wink Właśnie o to rozszerzenie pytałem bo nie wiem czy opłaca się tak uganiać i przepłacać... I wyd. też mam i moim ulubionym zajęciem jest kreślenie ołówkiem po aneksach gdy gram w Sid Meier's Gettysburg Uśmiech
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Nie 11 Maj, 2008 0:33

Powrót do góry
patrynius
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 513
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem Swoboda rozszerzył wstęp i zakreślenie sytuacji przed wybuchem wojny secesyjnej. Co do samej bitwy chyba już nic nowego się nie pojawiło.
pzdr

Nie 11 Maj, 2008 8:59

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Tifuk2:

Cytat:
Z przykrością/zadowoleniem wyczuwam, że nadchodzi epoka Inforteditions.



Konkurencja jest mile widziana Wink Chociaż forma edytorska tej serii nie za bardzo mi odpowiada Rolling Eyes

Ukazał się Blenheim Hochstadt 1704 autorstwa R. Radziwonka jestem w jej posiadaniu i uważam ( po wstępnym przerzuceniu stron) że jest warta uwagi . Na jednym ze zdjęć jest nasz kolega z forum de Villars Wink

W zapowiedziach na czerwiec bitwa pod Boyne 1690 autorstwa J. Wojtczaka

wznowiono Kłuszyn . Bellona czuwa nad cenami allegro Wink

Wto 27 Maj, 2008 21:09

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Bellona czuwa nad cenami allegro



Czego kolejnym dowodem są zapowiadane wznowienia : Kulikowe Pole 1380 - Podhorodecki
Legnica 1241 -Maroń ( na allegro zrzedły miny Laughing )
Chocim 1621 - Podhorodecki , świetna pozycja
Oliwa - Koczorowski , szybkie wznowienie

Ukazało się Boyne 1690 a w zapowiedziach na sierpień jest opis obrony zamku w " Fuengiriola 1810 " -Mazowski , ciekawy temat .

"Blenheim Hochstadt 1704 "jest pozycja wartą uwagi , mimo pewnych niedociągnięć , które nie wpływają na ogólną , dobrą , ocenę pozycji . Bitwa przeprowadzona w genialny sposób a pomijana zupełnym milczeniem , nie licząc rozdziału w książce " Wojny *Bitwy * Dowódcy wyd . AWM , autorstwa J. McDonalda " Wielkie bitwy historii " str .38-45. Z resztą bitwa pod Boyne również jest opisana w wymienianej powyżej pozycji . Czyli ...dobrze że ktoś tę lukę wypełnia Wink

Nie 06 Lip, 2008 12:58

Powrót do góry
Tofik2
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 380
Skąd: Zalesie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Chocim 1621 - Podhorodecki , świetna pozycja


Czy daty są tam podane wg kalendarza juliańskiego? Jeśli tak to byłoby miłe, gdyby autor w nawiasach (jak np. Anusik w "Karolu XII") podawał daty wg kalendarza gregoriańskiego... Ale teraz to już nie ma jak autora o to poprosić.

_________________
Użytkownik nie ponosi odpowiedzialności za swoje poglądy, to przecież nie on, a jego rozsądek decyduje o tym, co myśli o czymś :]
www.historia.org.pl/forum

Nie 06 Lip, 2008 13:52

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Czy daty są tam podane wg kalendarza juliańskiego?


Mam pierwsze wydanie , sprawdzę. Różnica to ledwie 11 dni , czy to taki wielki problem Wink

Nie 06 Lip, 2008 20:48

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

seth napisał:


Ukazał się Blenheim Hochstadt 1704 autorstwa R. Radziwonka jestem w jej posiadaniu i uważam ( po wstępnym przerzuceniu stron) że jest warta uwagi . Na jednym ze zdjęć jest nasz kolega z forum de Villars Wink


No to muszę ją sobie sprawić Wyluzowany Mam nadzieje, że w zalewie pozycji, delikatnie mówiąc takich sobie, ta się obroni...

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Nie 06 Lip, 2008 22:54

Powrót do góry
Tofik2
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 380
Skąd: Zalesie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mam pierwsze wydanie , sprawdzę. Różnica to ledwie 11 dni , czy to taki wielki problem Wink


Jeśli ktoś
a) nie jest obeznany w tematyce bitwy chocimskiej (nieznajomość dat dziennych),
b) nie wie, że autor pisze wg kalendarza juliańskiego
istotnie jest to problem.

_________________
Użytkownik nie ponosi odpowiedzialności za swoje poglądy, to przecież nie on, a jego rozsądek decyduje o tym, co myśli o czymś :]
www.historia.org.pl/forum

Nie 06 Lip, 2008 23:57

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeśli ktoś
a) nie jest obeznany w tematyce bitwy chocimskiej (nieznajomość dat dziennych),
b) nie wie, że autor pisze wg kalendarza juliańskiego
istotnie jest to problem.



Tak istotnie Embarassed Czasami myślę w innych kategoriach , dziękuję za rzeczowe odniesienie Piwo

De Villars:

Cytat:
Mam nadzieje, że w zalewie pozycji, delikatnie mówiąc takich sobie, ta się obroni...



Na Ciebie czekałem , a na Twoją recenzję poczekam . Głupotki w tym HB-ku znajdziesz na pewno ,w.g mnie żenua , jednak całość jest dobra .

W zapowiedziach na lipiec jest pozycja Lecha Wyszczelskiego " Wilno 1919-1920 " a kto pana Lecha czytał ten wie że lekko nie będzie Wink

Pon 07 Lip, 2008 18:49

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ja bym się chciał wypowiedzieć w sprawie "Sadowy 1866" Ryszarda Dzieszyńskiego, choć była już wyżej o niej mowa. Z wielką niecierpliwością czekałem na pozycję poświęconą tej bitwie, gdyż bardzo mnie ona interesowała. Niestety, książka ta mnie rozczarowała. Powinna ona raczej nosić tytuł "Bitwa pod Sadową w świetle ówczesnej prasy" (albo raczej: w świetle "Gazety Warszawskiej", na którą Dzieszyński wielokrotnie się powołuje). Tak, jakby nie było dobrych obcojęzycznych publikacji na ten temat (w bibliografii "Sadowy 1866" jest "aż" 1 monografia tejże bitwy...). Rozłożyło mnie powoływanie się na Wikipedię i na Engelsa (to ostatnie zalatuje trochę praktykami z okresu komuny). Dziwi mnie, że w ilustracjach zabrakło reprodukcji znanych obrazów Carla Röchlinga.

Generalnie - jak się zestawi "Sadową" np. ze "Strzegomiem-Dobromierzem 1745" Roberta Kisiela, to książka Dzieszyńskiego wypada nędznie...

Sob 02 Sie, 2008 12:52

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

mógłby ktoś zrobić kontynuację zestawienia z pierwszego postu?
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sob 02 Sie, 2008 14:57

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
mógłby ktoś zrobić kontynuację zestawienia z pierwszego postu?



Seth, czuwa Wink
157. Wyprawa sycylijska 415-413 p.n.e - G. Lach
158. Charków -Donbas 1943 - Ł. Przybyło.
159. Sadowa 1866 - R. Dzieszyński
160. Chocim 1673 - D. Orłowski
161. Afryka Wschodnia 1914-1918 - P. Brudek
162. Konstantynopol 1453 - P. Derdej
163. Małojarosławiec 1812 - R. Kowlaczyk
164. Powstanie Spartakusa 73-71 p.n.e - B. Nowaczyk
165. Boyne 1690 - J. Wojtczak
166. Fuengiriola 1810 - Mazowski
167. Wilno 1919-1920 - L. Wyszczelski

Sob 02 Sie, 2008 19:22

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Następny Strona 2 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.