| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

mboro napisał:
Po prostu są z tej samej "rodziny", co ustanowiony w zeszłym roku OKW:

Zgadza się, ale mogli się trochę bardziej wysilić. Czy każde odznaczenie musi być kubek w kubek podobne jedno do drugiego? Nawiasem mówiąc - ciekawy skrót wyszedł - OKW Laughing
ps. Marmik - z wzajemnością.

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Nie 02 Wrz, 2007 12:31

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

maxikasek napisał:
Tak, ale medale były rozdawane za poprzedniego systemu zamiast krzyży Wink

Nieprawdą jest jakoby Wink . Medale o których piszę nadawano w czasie DWS i to w SZ na Zachodzie.

maxikasek napisał:
Ponadto tamte misje są mniej medialne, a tu wybory za pasem Wink (wiem Marmik czepiłem się, ale nie wierzę w szczerość intencji- mieli na to dwa lata. O poprzednikach nie wspomnę Laughing ).

Niestety poniekąd podzielam Twoje zdanie.

de Villars napisał:
ps. Marmik - z wzajemnością.

Z wzajemnością co? Nie przeglądam Twoich linków, nie czytam tego co jasno napisane? Uprawiam demagogię? Piszę farmazony? Pokaż mi w którym miejscu.

Różnica między nami jest taka, że ja pisze o czymś co znam "od kuchni", a Ty o czymś o czym wyczytałes w Wikipedii.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.


Ostatnio zmieniony przez Marmik dnia Nie 02 Wrz, 2007 12:41, w całości zmieniany 1 raz

Nie 02 Wrz, 2007 12:38

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Marmik napisał:
Nieprawdą jest jakoby . Medale o których piszę nadawano w czasie DWS i to w SZ na Zachodzie.

Mój błąd, poleciałem skrótem myślowym Laughing Nie miałem na myśli MM, ML czy MW. Tylko ogólnie medale- "Za zdobycie Berlina", "Za Odrę, Nysę i Bałtyk". Podejrzewam, że obecna ekipa (jak i każda inna) nie pamięta przedwojennych medali, więc nawet nie wiedzieli że takowe były. Za to te znają wszyscy, którzy się wychowali w PRL i brali udział w akademiach z udziałem kombatantów Piwo

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Nie 02 Wrz, 2007 12:40

Powrót do góry
mboro
Major

Major





Posty: 2313
Pochwał: 35
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

maxikasek napisał:
Podejrzewam, że obecna ekipa (jak i każda inna) nie pamięta przedwojennych medali, więc nawet nie wiedzieli że takowe były.

Akurat tu się z Tobą nie zgadzam, ponieważ w opisie kilku odznaczeń widnieje wzmianka o ich 'odniesieniu' do przytaczanych tu medali.
I tak:

Krzyż Wojskowy -- nawiązuje do nadawanego za czyny dokonane podczas wojny Krzyża Walecznych (oczywiście wiem, że KWalecznych nie jest zniesiony);

Wojskowy Krzyż Zasługi z Mieczami -- nawiązuje do Medalu Wojska, nadawanego za służbę podczas II wojny światowej.

Morski Krzyż Zasługi z Mieczami -- nawiązuje do Medalu Morskiego, nadawanego za służbę podczas II wojny światowej.

Lotniczy Krzyż Zasługi z Mieczami -- nawiązuje do Medalu Lotniczego, nadawanego za służbę podczas II wojny światowej.

Tyle, że różnica jest taka, iż nowo-ustanowione odznaczenia przyznaje się w czasie pokoju (te bez mieczy - w warunkach mniejszego zagrożenia).

Ja tam w sumie nie mam nic przeciwko - byleby ilość nie zastąpiła jakości...

I na koniec przekornie... Twisted Evil
A może by tak przywrócić Order Krzyża Grunwaldu ? Twisted Evil Twisted Evil

pzdrwm

_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem

Nie 02 Wrz, 2007 13:12

Powrót do góry
Bystry 1987
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 9
Skąd: Bielsko-Biała
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry

Śledzę drogę powstania tych odznaczeń i widzę tak jak na NFOW zdania są tutaj podzielone i rozumiem niektórych obawy ale prawda
potrzeba nam takich odznaczeń gdyż przeważnie nasi żołnierze dostają cywilne odznaczenia które mogą również dostać cywile politycy itp. Jeśli czytaliście ustawę o odznaczeniach to jest tam wzmianka że gwiazdy nie mogą otrzymać osoby wizytujące lecz służące na misji a 1 dzień jest normą w tego typu odznaczeniach tak jak w armii USA gdyż gwiazda jest tylko odznaczeniem pamiątkowym. Natomiast pozostałe uchwalone są przyznawane za konkretne czyny tak ja utworzony rok temu Order Krzyża Wojskowego który był nadany żołnierzom Grom za wojnę w Iraku lub za czyny bohaterstwa tak jak dostał pewien podoficer za wyniesienie kolegi z pod ostrzału moździerzowego. Dajmy trochę czasu to zobaczymy czy nowe odznaczenia zdobędą sobie miejsce
tak jak Krzyż Walecznych
Pozdrawiam Wyluzowany

Nie 02 Wrz, 2007 13:50

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A może by tak przywrócić Order Krzyża Grunwaldu ?

Można by, tylko nie bardzo było by go komu przyznawać, bo od okupacji minęło już ponad 60 lat. Poza tym taki on "niepolityczny" Twisted Evil

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Nie 02 Wrz, 2007 13:57

Powrót do góry
Bystry 1987
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 9
Skąd: Bielsko-Biała
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Poczekajmy zobaczymy co z tymi odznaczeniami może się okaże że się przyjmą

Wto 04 Wrz, 2007 9:35

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Laughing Ubawiłeś mnie Kolego Bystry Piwo . A zwłaszcza w zestawieniu tego co napisałeś ze swoim nickiem. Skoro podpisano rozporządzenie to co ma się nie przyjąć Question Wink Inną kwestia jest to jaką będą one miały "wartość".
_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Wto 04 Wrz, 2007 10:32

Powrót do góry
kosynier
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 258
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Marmik napisał:
Kosynier, a czy dla Ciebie odznaczyć mozna się tylko w polu??? Ciekawe. Zatem wszystkie armie na świecie powariowały. Oczywiście ten Portugalczyk odznaczony został podczas licznych wojen, które w ostatnich trzech dekadach toczyła Portugalia.

BTW, nie ma w SZ RP medalu nadawanego za okres służby, ale był i jako taki funkcjonuje nadal, więc nie trzeba go wymyślać.


Odznaczać hm za coś konkretnego a nie załużmy ze generał dostanie medal za wydanie 500tyś zl zamiast miliona na skarpetki Wink równie dobrze to ja mogę się ożenić i za 50 lat dostanę medal jeżeli mnie żona nie wykończy albo ja ją. Teraz widzę że odznaczenia są albo były to teraz tylko je wprowadzać znowu. Nie chciał bym widzieć w naszej armii sytuacji takiej jak w OSP na wsiach, tam każdy ma przynajmniej z 3 ordery a jak się jest komendantem to często jak Breżniew się wygląda i za co za to że długo strażakami są. Nie ważne ile razy coś gasili ostatnio albo w ogóle. Nie chce nikogo obrażać, ale no tak jest często. Kto ma lepsze chody ten ma lepsze świecidełka.

BTW ze jest przepraszam Embarassed

Wto 04 Wrz, 2007 11:42

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z tym OSP to przesadziłeś. W strukturze ZOSP są odznaki: brązowa, srebrna oraz złota które przyznawane są za odpowiednio długa działalność w OSP. I tak brązowa za 5 lat, srebrna za 10 lat i złota za 15 lat. Jeśli posiadasz srebrną odznakę nie możesz nosić brązowej ponieważ wiadome jest że już ją posiadasz. Taka sama sytuacja wygląda ze złotą odznaką. Za lata służby można nosić tylko jedną odznakę, najwyższą. A że ludzie z natury lubią sie odznaczać to noszą wszystkie 3 odznaki razem. Inaczej wygląda sytuacja z tradycyjnymi orderami, medalami czy jak je tam nazwiemy. Te dostajesz to nosisz, szkoda tylko że nie nosi sie tam baretek, w końcu co sie błyszczy na mundurze to sie błyszczy Wink
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Wto 04 Wrz, 2007 13:41

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Brodeur napisał:
Z tym OSP to przesadziłeś. W strukturze ZOSP są odznaki: brązowa, srebrna oraz złota które przyznawane są za odpowiednio długa działalność w OSP. I tak brązowa za 5 lat, srebrna za 10 lat i złota za 15 lat. Jeśli posiadasz srebrną odznakę nie możesz nosić brązowej ponieważ wiadome jest że już ją posiadasz. Taka sama sytuacja wygląda ze złotą odznaką. Za lata służby można nosić tylko jedną odznakę, najwyższą. A że ludzie z natury lubią sie odznaczać to noszą wszystkie 3 odznaki razem. Inaczej wygląda sytuacja z tradycyjnymi orderami, medalami czy jak je tam nazwiemy. Te dostajesz to nosisz, szkoda tylko że nie nosi sie tam baretek, w końcu co sie błyszczy na mundurze to sie błyszczy Wink


Aleś Brodeur namieszał Wink Owe odznaki to są Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze i są nadawane w MDP za wzorową postawę i staż min. 0,5; 1,5 i 2,5 roku.
W OSP nadaje się:
- Odznaki za Wysługę LAt, z odpowiednim numerem, co 5 lat. Jak dostaniesz kolejną przestajesz nosić poprzednią.
- odznakę Wzorowego Strażaka- min. 3 lata w OSP,
- medal trzystopniowy "Za Zasługi dla Pożarnictwa"- min. 4 lata od dostania poprzedniego.
- Medal Honorowy im. Bolesława CHomicza- nie nosi się go, za szczególne zasługi,
- Złoty Znak Związku OSP RP- nosi się go na szyi j/w.

BAretki się nosi jak najbardziej. Dodatkowo można dostać Krzyż Zasługi jako państwowe odznaczenie. Nie wiem jak dziś, ale kiedyś nadawano też Krzyż za Dzielność- tylko i wyłącznie za ratowanie komuś życia z narażeniem swojego.
Kumpel nosi baretki, ja swoje schowałem do szuflady i chodzę w czystym mundurze- na znak protestu kiedy się Zarząd Gminny "odznaczył" na koniec kadencji Krzyżami Zasługi Wink

Oczywiście wygląda to w terenie różnie.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Wto 04 Wrz, 2007 17:29

Powrót do góry
mboro
Major

Major





Posty: 2313
Pochwał: 35
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Marmik napisał:
BTW, nie ma w SZ RP medalu nadawanego za okres służby, ale był i jako taki funkcjonuje nadal, więc nie trzeba go wymyślać.

Oj - chyba jednak jest: Medal „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”
Cytat:
Po raz kolejny medal ten został ustanowiony ustawą z 14 grudnia 1995, która uchyliła poprzednio obowiązująca ustawę z 1968. Według obecnie obowiązującej ustawy, Medal "Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny" jest zaszczytnym wyróżnieniem za długoletnią wzorową służbę lub pracę w Wojsku Polskim. Zachowano podział na trzy stopnie: Złoty, Srebrny i Brązowy. Medal nadaje Minister Obrony Narodowej z okazji Święta Wojska Polskiego. Medal tego samego stopnia może być nadany tej samej osobie tylko jeden raz.

Medal "Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny" może być nadany żołnierzowi zawodowemu lub pracownikowi wojska, który wzorowo przesłużył w zawodowej służbie wojskowej lub przepracował w Wojsku Polskim odpowiednio co najmniej:
-- dwadzieścia pięć lat (złoty),
-- piętnaście lat (srebrny),
-- pięć lat (brązowy).

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Medal_Siły_Zbrojne_w_Służbie_Ojczyzny
pzdrwm Wyluzowany

_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem

Wto 04 Wrz, 2007 17:44

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mylisz się Mboro. Zwróć uwagę na podkreślenia.

Cytat:
Medal "Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny" może być nadany żołnierzowi zawodowemu lub pracownikowi wojska, który wzorowo przesłużył w zawodowej służbie wojskowej lub przepracował w Wojsku Polskim odpowiednio co najmniej:
-- dwadzieścia pięć lat (złoty),
-- piętnaście lat (srebrny),
-- pięć lat (brązowy).


I faktycznie tak jest. Medal nie jest już licznikiem i z jego awersu usunięto rzymskie liczby V, X, XV (XX) .

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Wto 04 Wrz, 2007 18:42

Powrót do góry
mboro
Major

Major





Posty: 2313
Pochwał: 35
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ojej, Marmik -- chodziło mi o to, że jest to odznaczenie, którego kryterium przyznania jest służba/praca w Wojsku Polskim, a ściślej mówiąc - jej okres (oczywiście wzorowy i nienaganny); choć nie jest obligatoryjne (czyli to, co nazwałeś licznikiem)...

OK -- nie zrozumieliśmy się...

Piwo

_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem

Wto 04 Wrz, 2007 19:16

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

maxikasek napisał:
Aleś Brodeur namieszał Wink Owe odznaki to są Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze i są nadawane w MDP za wzorową postawę i staż min. 0,5; 1,5 i 2,5 roku.
W OSP nadaje się:
- Odznaki za Wysługę LAt, z odpowiednim numerem, co 5 lat. Jak dostaniesz kolejną przestajesz nosić poprzednią.
- odznakę Wzorowego Strażaka- min. 3 lata w OSP,
- medal trzystopniowy "Za Zasługi dla Pożarnictwa"- min. 4 lata od dostania poprzedniego.
- Medal Honorowy im. Bolesława CHomicza- nie nosi się go, za szczególne zasługi,
- Złoty Znak Związku OSP RP- nosi się go na szyi j/w.

BAretki się nosi jak najbardziej. Dodatkowo można dostać Krzyż Zasługi jako państwowe odznaczenie. Nie wiem jak dziś, ale kiedyś nadawano też Krzyż za Dzielność- tylko i wyłącznie za ratowanie komuś życia z narażeniem swojego.
Kumpel nosi baretki, ja swoje schowałem do szuflady i chodzę w czystym mundurze- na znak protestu kiedy się Zarząd Gminny "odznaczył" na koniec kadencji Krzyżami Zasługi Wink

Oczywiście wygląda to w terenie różnie.


Dobrze że to uporządkowałeś. Tak to jest jak sie obserwuje wszystko z bardzo dużego bliska Wink Co do baretek to wiem że są stosowane jednak szkodą że strażak woli obwiesić sie medalem a nie baretką.

_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Wto 04 Wrz, 2007 20:33

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niestety to zależy od ludzi. Pamiętam czasy kiedy tacy "kutuzowcy" śmigali z trzema czy czterema rzędami medali- zwłaszcza dziadkowie-kombatanci. ALe kiedyś była taka "moda" i niektórym ciężko się z tego wyzwolić.
NA szczęście większośc dzisiejszych OSP (szczególnie tych z KSRG) to już młodzi ludzie, po wielu kursach specjalistycznych, mało ustępujących wyszkoleniem zawodowym strażakom.
ALe to juz zrobił się OT Wink

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Wto 04 Wrz, 2007 20:43

Powrót do góry
kosynier
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 258
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hm mnie się zawsze służby mundurowe ze słuzbą kojarzyły nie mam nic przeciwko za zasługi specjalne coś nadawać, ale za byle co łeee to można było by każdemu urzędnikowi coś dać bo przecież budżetówka. Pielęgniarką medale lekarzom medale panu z karetki też w końcu narażają swoje życie. Zaraz sie pewnie dowiem że taki medale są. A przepraszam nauczycielom się też daje jakieś medale pamietam jak moja matematyczka dostała za 30 czy więcej lat pracy. No to mi wychodzi na to ze mamy jak na wystawie psów rasowych kraj (bez urazy). Może by tak zastąpić gratyfikacje pieniężna w niektórych wypadkach medalami bo zdaje się wojsko dostaje taką gratyfikację za wzorową służbę czasem no i pisemne pochwały itd.

Wto 04 Wrz, 2007 21:32

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak, nauczyciele też mają medale. Pomijając często nadawany Krzyż Zasługi (moja Teściowa ma złoty Wyluzowany ) to jest jeszcze medal Komisji Edukacji Narodowej, uwazany za dość prestiżowy (przynajmniej w moim regionie) i jest to medal baretkowy (do munduru), a do garsonki można założyć wstążkę Wink .




Cytat:
Może by tak zastąpić gratyfikacje pieniężna w niektórych wypadkach medalami bo zdaje się wojsko dostaje taką gratyfikację za wzorową służbę czasem no i pisemne pochwały itd.

Jak Ci się zdaje to nie pisz, albo zapytaj. Nie ma czegoś takiego jak gratyfikacja pieniężna za wzorową służbę, bo termin "gratyfikacja" zwyczajowo typowy jest raczej dla jubileuszy i świąt. Za wzorową służbę/pracę w znakomitej większości polskich firm (w tym i w wojsku) jest jednorazowa nagroda pieniężna lub stała premia (nie w wojsku).

Co do wystawy psów rasowych to najpierw bądź uprzejmy porównać do sytuacji w innych krajach, a potem feruj wyroki.

PS
Mboro, sadzę, że myśleliśmy o tym samym. Czepłem się jeno, żeby podkreślić zmiany jakie zaszły w nadawaniu medalu SZwSO Wink Piwo .

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Sro 05 Wrz, 2007 8:27

Powrót do góry
kosynier
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 258
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

O chocho panie marmik gratyfikacja to dla mnie wszelkie dodatkowe pieniądze jakie się dostaje za lepszą robotę ciekawy jestem np co to dostają chłopaki na przysiędze za lepsiejsze wyniki orzeszki ziemne (znaczy ich rodziny pisząc precyzyjniej)? Albo kaska albo medale a nie jeszcze podatnika obciążać.

Jestem w Polsce i guzik mnie obchodzą mnie inne kraje jestem podatnikiem i nie zamierzam wydawać na głupie medale co mnie obchodzi czy ten czy tamten będzie dostawał kolejne za to że siedzi sobie i guzik go wszystko obchodzi nie dość że mamy dwie wojny za które pośrednio też płacę nawet o tym nie wiedząc. To jeszcze będe musiał się składać na medale kolejne dla nie wiadomo kogo i za co najpierw zasługi potem medale nie na odwrót i basta.

Ps. jeszcze nigdzie nie dostałem nagrody a pracowałem prawie że niewolniczo bez sensu daj spokój marmik ten kraj to się robi jedna wielka wystawa nie piszę czego ludzie jak czytam ten wątątek to jest parodia no tyle blach nawymyślanych i kolejne w drodze jeśli dobrze pamiętam to OOB kosztował gdzieś około 5tyś, nie no to wszystko jest bez sensu.

Marmik Ty tak jak rząd o górnikach jak któryś zginie żałoba narodowa to samo z wojskiem a ilu np kierowców ginie i nikt żałoby nie urządza medali nie daje-dla mnie każdy kto coś robi to robi to bo ma taki obowiązek że by zarobić itd niech mi ktoś powie po co komu medale jeśli tylko wykonywało się swoja pracę? Ja nie jestem przeciw temu że jak się narażało swoje życie a można było nie narażać nie przyznać takiemu medalu. Medale jak dla mnie to się chyba tylko po to przyznaje że by noszący miał lepsze samopoczucie a potem jeśli klepie biede mógł je na stare lata sprzedać.
Jak kogoś uraziłem "przykro mi" piszę to co myślę i znikam z wątku.

Sro 05 Wrz, 2007 17:07

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kosynier napisał:
O chocho panie marmik gratyfikacja to dla mnie wszelkie dodatkowe pieniądze jakie się dostaje za lepszą robotę

Jeśli łaska to Marmik, bo tak mam wpisane w ustawieniach profilu. To raz, a dwa to nie będę się wdawał w bezprzemiotowe dyskusje definicyjne. Dla Ciebie słoń może być takim nadmuchanym kotem z rozciągniętymi uszami i przyklejona trąbą Razz .

Co do reszty to oczywiście masz swoje prawa, masz swoje racje i masz prawo je głosić. To zasługa demokracji i wolności słowa. Rzecz w tym, że to co się mówi czy pisze bywa rozsądne lub mniej rozsądne lub nierozsądne. Nie mnie oceniać, ale czasem warto się zastanowić zanim zacznie się wypowiadać na tematy, o których ma się mgliste pojęcie i zanim zacznie się interesować guzikami.

kosynier napisał:
jeszcze nigdzie nie dostałem nagrody a pracowałem prawie że niewolniczo

Widocznie nie zasłużyłeś, albo firma ma problemy finansowe, albo masz głupiego szefa. Innej opcji nie widzę.

kosynier napisał:
bez sensu daj spokój marmik ten kraj to się robi jedna wielka wystawa nie piszę czego ludzie jak czytam ten wątątek to jest parodia no tyle blach nawymyślanych i kolejne w drodze jeśli dobrze pamiętam to OOB kosztował gdzieś około 5tyś, nie no to wszystko jest bez sensu.

Jeśli łaska to Marmik, bo tak mam wpisane w ustawieniach profilu.
Poza tym, chyba widać po Tobie to że nie jesteś nagradzany. Frustracja i zero motywacji. Zapewniam Cię, że nie wszędzie tak jest i czasami system marchewki działa bardzo dobrze.

kosynier napisał:
Marmik Ty tak jak rząd o górnikach jak któryś zginie żałoba narodowa to samo z wojskiem a ilu np kierowców ginie i nikt żałoby nie urządza medali nie daje

Zszokowany To co piszesz, raz nie trzyma się kupy, dwa całkowicie przeczy mojemu podejściu do przedstawionych spraw, a o podejściu tym niejednokrotnie mozna było sie przekonać w wątkach na Forum Ogólnym.

kosynier napisał:
dla mnie każdy kto coś robi to robi to bo ma taki obowiązek że by zarobić itd niech mi ktoś powie po co komu medale jeśli tylko wykonywało się swoja pracę?

Tylko? Własnie po to są odznaczenia, by wyróżnić tych którzy nie tylko i to nie zależnie od tego czy Ci się to podoba czy nie.

kosynier napisał:
Jak kogoś uraziłem "przykro mi" piszę to co myślę i znikam z wątku.

Myślę, że nikogo nie uraziłeś. Ot po prostu taka zwykła różnica poglądów, całkowicie normalna w zróżnicowanej grupie ludzi Piwo .

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Sro 05 Wrz, 2007 21:55

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wracając do tematu. Zerknijmy na zdjęcie szefa SG. Pomijając już fakt, iż niezgodnie z przepisami ubiorczymi nie nosi baretek najwyższych posiadanych odznaczeń państwowych (sic!) to na pierwszy rzut oka widać, że ma za sobą sporo ONZ-towskich misji. Dla znających przebieg jego służby to nic nowego, ale dla obcokrajowca to znak rozpoznawczy, że ma przed sobą generała, który nie pierdział w stołek w stolicy.



No cóż widocznie dla tego kraju się niezbyt zasłużył (w końcu siedział za granicą), ale dość śmiesznie wygląda u SSG taka sama liczba baretek krajowych co zagramanicznych.

Jak dla mnie nie wygląda jak Breżniew, choć ma dwukrotnie więcej baretek niż przeciętny, doświadczony polski żołnierz.

Dla leniwych, tutaj mamy baretki wszystkich medali ONZ w pigułce (w tym posiadane przez Gągora - za Egipt, Wzgórza Golan i Kuwejt):
http://en.wikipedia.org/wiki/United_Nations_Medal


EDIT:
Teraz dopiero przeczytałem całe rozporządzenie bedące tematem wątku. Pozytywnym jest fakt umieszczenia KZzD przed wszystkimi KZ, choć jego srebrny kolor nie koresponduje z rangą. Zwłaszcza, że można go dostać za czyny mniej znamienite niż Medal za Ofiarność i odwagę.
Doszedł jeszcze cywilny medal za długoletnią służbę (dla burmistrzów i radnych Laughing ), zaiste wysyp jak nic Wink . Zobaczymy jak wyjdzie to w praniu. Choć na cudy nie liczę i chyba się nie pomylę. Poprawiono zły system na zły system, więc czego oczekiwać?

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Nie 09 Wrz, 2007 23:19

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Poprawiono zły system na zły system, więc czego oczekiwać?

Że Mennicy pracy nie zabraknie....

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Nie 09 Wrz, 2007 23:55

Powrót do góry
mboro
Major

Major





Posty: 2313
Pochwał: 35
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak się zastanawiam, obserwując modę rozrzutnego odznaczania poległych w Iraku i Afganistanie, że przydałaby się reaktywacja 'Odznaki za rany i kontuzje', lub ustanowienie czegoś na podobieństwo amerykańskiego Purple Heart - przyznawanego automatycznie w imieniu Prezydenta (przy zachowaniu dodatkowych zasad) rannym i poległym.

Uważam takie rozwiązanie za rozsądniejsze, bo na razie funkcję taką pełni OKW, a jest to odznaczenie które nadawane jest (przynajmniej w opisie) za coś innego...

---------------------------------
Edit: Miano ową odznakę reaktywować --> załącznik1,
ale Art. 19b (proponowany przez Senat) nie znalazł się w treści uchwalonej ustawy --> załącznik2...



453uch.pdf
 Opis załącznika:
Uchwała Senatu RP
z dnia 1 czerwca 2007 r.
w sprawie ustawy o zmianie ustawy o orderach i odznaczeniach

Pobierz
 Nazwa pliku:  453uch.pdf
 Rozmiar:  31.93 KB
 Ilość pobrań:  Plik ściągnięto lub wyświetlono 554 raz(y)


Uooio.pdf
 Opis załącznika:
Ustawa o orderach i odznaczeniach
-- tekst jednolity (obowiązujący od 14 czerwca 2007 - nowe zapisy wejdą w życie w 2008r.)

Pobierz
 Nazwa pliku:  Uooio.pdf
 Rozmiar:  205.58 KB
 Ilość pobrań:  Plik ściągnięto lub wyświetlono 1020 raz(y)


_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem


Ostatnio zmieniony przez mboro dnia Nie 07 Paź, 2007 22:33, w całości zmieniany 1 raz

Nie 07 Paź, 2007 20:11

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cóż, pewnie odznaka nie brzmi tak jak krzyż Rolling Eyes
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Nie 07 Paź, 2007 20:56

Powrót do góry
mboro
Major

Major





Posty: 2313
Pochwał: 35
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Odświeżam temat.

Ja podaje BBN, 12 lutego br. Prezydent RP podpisał rozporządzenie wprowadzające trzy nowe odznaczenia wojskowe dla osób służących poza granicami kraju: Gwiazdę Konga, Gwiazdę Czadu i Gwiazdę Morza Śródziemnego.

Stosowne artykuły pojawiły już także się na polskiej Wikipedii. Wyluzowany

pzdrwm

_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem

Wto 02 Mar, 2010 1:25

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.