| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kosynier
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 258
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Małe pytanie.

Spotkałem się ostatnio z czymś takim że był obóz, ten obóz był w miejscowości Siedlice (?) mieli tam być przetrzymywani oficerowie włoscy podobno pod koniec wojny puszczono plotkę o ich wymordowaniu . Wrzuciłem w google z bardzo marnym skutkiem, dowiedziałem się za to że w Majdanku byli jacyś. Mam pytanie co to był za obóz?! w ogóle czy istniał w tych Siedlica może Sielicach i drugie bo mnie zdziwiło co robili w obozie Włosi jako żołnierze państwa z "osi" chyba nie powinni siedzieć w obozie.

Pią 17 Sie, 2007 22:17

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W Siedlicach nie było obozu , w Siedlcach natomiast stalag 366 i przebywali w nim Włosi w 1944 roku około 5 000 osób , a dlaczego Włosi ? hmmm

Pią 17 Sie, 2007 22:29

Powrót do góry
kosynier
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 258
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki w takim razie literówka była w książce bo to nie były na pewno Siedlce Zniesmaczony kilka razy sprawdzałem nawet na początku myślałem o Siedlcach.


Opis załącznika:


Ostatnio zmieniony przez kosynier dnia Sob 18 Sie, 2007 22:16, w całości zmieniany 1 raz

Pią 17 Sie, 2007 23:40

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
a dlaczego Włosi ? hmmm

Szponku w 1944 byli już po drugiej strony barykady. Wink

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sob 18 Sie, 2007 13:14

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja to wiem maxikasku , miła to być - hmmmmm sentencja by kolega kosynier przeczytał sobie podstawy choć historii mezaliansu Włochów z Niemcami.

Sob 18 Sie, 2007 15:36

Powrót do góry
kosynier
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 258
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja sobie o tym wczoraj przypomniałem po napisaniu -kto kiedy gdzie stał (patrz na stopkę wszystko o moim zapominalstwie i myśleniu). Na sentencje nie patrzyłem bo co robili to pytanie dodatkowe a mnie ten obóz od kilku dni po głowie łazi. Z tąd temat z resztą nie wiem czy nie wcześniej trafili do obozu hehe nigdzie nie było napisane kiedy się do obozu dostali (np w 1941), cóż sprawa nie do końca zamknięta Wink . Muszę dokleić fotkę strony gdzie widać wyraźnie "Siedlice".

A google mi wyrzuciło coś o jakiś Siedlicach koło Polic i ze był tam jakiś obóz i jeszcze parę dziwnych rzeczy. I nic się wtedy nie dowiedziałem.


Kolejny raz zmieniłem posta -masakra jak czytam co napisałem przepraszam czytających Wink . Załącznik załączyłem mam nadzieje że wyraźnie wyszło i widać co za obóz Neutral


Ostatnio zmieniony przez kosynier dnia Sob 18 Sie, 2007 22:22, w całości zmieniany 2 razy

Sob 18 Sie, 2007 19:55

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wybacz Szponek, nie doczytałem postu kolegi. Embarassed Piwo
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sob 18 Sie, 2007 20:52

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem fragment książki który dałeś , niewątpliwie chodzi o Stalag 366 , Siedlce ( byłe województwo warszawskie) Na terenach podobozów prowadzono badania zlokalizowano około 9000 do 12000 zwłok, w październiku 1943 roku rozstrzelano oficerów włoskich i to prawdopodobnie w pobliskiej filii Suchożebry na tak zwanej " nowej strzelnicy " gdzie wcześniej dokonywano egzekucji oficerów politycznych rosyjskiej armii - to chyba wyczerpuje tą wzmiankę. pozdr

dla zgłębienia tematu polecam

http://exlibris.chamera.eu/opisy/b001687

Sob 18 Sie, 2007 22:44

Powrót do góry
kosynier
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 258
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziękuje szponiasty. To wszystko wyjaśnia resztę sobie odgrzebie. Kurka jak "piękna" literówka nie ma co. A ja następnym razem bardziej przemyślę o co pytam.
pozdrawiam

Sob 18 Sie, 2007 23:17

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.