| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
goralxp
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ksiażki o Wolnym Mieście Gdańsk lub informacje

Witam. Poszukuje podanych niżej książek o Wolnym Mieście Gdańsk do pracy magisterskiej. Może ktoś zajmował się tym tematem?

Makowski, Julian Edmund (1875-1959) Tytuł :Zagadnienie państwowości W. M. Gdańska

Makowski, Julian Edmund (1875-1959) Tytuł: Prawno-państwowe położenie Wolnego Miasta Gdańska

Nowe Konstytucje / przełożone po kierunkiem Juliana Makowskiego.

Skubiszewski, Krzysztof (1926- ). Tytuł: Zachodnia granica Polski /

Skubiszewski, Krzysztof (1926- ). Tytuł: Gdańsk w prawie międzynarodowym w latach 1919-1939

Kutrzeba, Stanisław (1876-1946). Tytuł: Polskie prawo polityczne według traktatów. Cz. 2, Gdańsk - Górny Śląsk

Gdańsk : przeszłość i teraźniejszość : praca zbiorowa / pod red. Stanisława Kutrzeby.

[email protected]

Wto 14 Sie, 2007 22:43

Powrót do góry
danziger
Major

Major





Posty: 2333
Pochwał: 2
Skąd: Freie Stadt Danzig
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ostatnia pozycja pojawia się czasem na allegro, przedostatnia też.
Poza tym zostają chyba tylko biblioteki.
Tekst konstytucji WMG i jej tłumaczenie (kiepskie zresztą) z opracowania Makowskiego znajdziesz tutaj
Jakbyś chciał jakichś informacji o WMG to pytaj.

_________________
Gdańskie odznaczenia i pieniądze
Gdańskie flagi, sztandary i inne weksylia

Sro 15 Sie, 2007 17:28

Powrót do góry
goralxp
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

odp

Obserwuje allegro ale nie ma tych pozycji. Niestety takich pozycji nie ma też w publicznej bibliotece w Gdańsku. Znalazłem te pozycje w internetowym katalogu biblioteki uniwersytetu gdańskiego ale filia w której można je dostać jest zamknięta do 20 sierpnia. Do tego musiałbym prawdopodobnie zapłacić 100zł za wyrobienie karty bo nie jestem studentem UG a niestety na nadmiar gotówki nie cierpię.
Dzięki za pomoc

Sro 15 Sie, 2007 22:04

Powrót do góry
danziger
Major

Major





Posty: 2333
Pochwał: 2
Skąd: Freie Stadt Danzig
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jaki jest temat Twojej pracy?
_________________
Gdańskie odznaczenia i pieniądze
Gdańskie flagi, sztandary i inne weksylia

Czw 16 Sie, 2007 10:39

Powrót do góry
goralxp
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ustrój Wolnego Miasta Gdańsk

Czw 16 Sie, 2007 13:29

Powrót do góry
danziger
Major

Major





Posty: 2333
Pochwał: 2
Skąd: Freie Stadt Danzig
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Temat mojej pracy magisterskiej by identyczny Mr. Green Jak chcesz, to mogę Ci wysłać "gotowca". To praca z prawa, historii, czy jeszcze inny kierunek? I - jeśli to nie tajemnica to na jakim uniwerku?
Acha - niektóre teksty prawne (przede wszystkim znowelizowana konstytucję) też mogę Ci wysłać.
Co do literatury - podstawą jest "Ustrój polityczny Wolnego Miasta Gdańska 1920-1933" Marcelego Podlaszewskiego to była praca doktorska pisana bodaj w Poznaniu - wyszła nawet drukiem, tyle że w wersji okrojonej (niestety czytałem tylko tę okrojoną wersję). Jak przyjdę do domu to mogę podesłać ci cały wykaz literatury jaką ja wykorzystałem - może Ci się przyda.

_________________
Gdańskie odznaczenia i pieniądze
Gdańskie flagi, sztandary i inne weksylia

Czw 16 Sie, 2007 15:27

Powrót do góry
goralxp
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Haha. Ja studiuję administrację na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Tak sie składa, że właśnie z pracy Podlaszewskiego głównie korzystam no i potrzebuję czegoś innego a teraz na złość biblioteki pozamykane bo wakacje a czas mi się kończy. Jak możesz to wyślij wszystko co masz, będę dozgonnie wdzięczny
[email protected]

Czw 16 Sie, 2007 17:45

Powrót do góry
danziger
Major

Major





Posty: 2333
Pochwał: 2
Skąd: Freie Stadt Danzig
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No dobra.
Po pierwsze: tutaj masz trochę aktów prawnych i innych tekstów źródłowych dotyczących WMG.
Po drugie:
fajna stronka z wynikami wyborów i zestawieniem różnych innych informacji w pigułce: http://www.gonschior.de/weimar/Danzig/

Na email wyślę Ci moją pracę + tekst konstytucji znowelizowanej. Acha - nie radzę jej kopiować - jest wprowadzona do "Plagiatu".

_________________
Gdańskie odznaczenia i pieniądze
Gdańskie flagi, sztandary i inne weksylia

Czw 16 Sie, 2007 21:57

Powrót do góry
bartonPolska
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

WMG

Mnie też skusiło mnie na temat o Ustroju Wolnego Miasta Gdańsk:)Choć trochę kiepsko z literaturą ale zdobyłem ''Ustrój polityczny Wolnego Miasta Gdańska 1920-1933" Marcelego Podlaszewskiego''i ''Wolne Miasto Gdańsk Józefa Wójcickiego'' i zabieram się do pracy.A jeśli mogłbyś mi wysłać tą pracę to byłby bardzo wdzięcznyyyy bo piszę licencjata i w sumie nie wiem jak się za to zabrać a tak to będę miał jakiś odnośnik.:)jak coś to [email protected]

Pon 08 Lis, 2010 22:08

Powrót do góry
laubau6
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

czy mógłby ktoś podać numery stron na których znajduje się konstytucja Wolnego Miasta Gdańsk w publikacji Nowe Konstytucje pod red. J.Makowskiego?

Pon 04 Maj, 2015 1:02

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gdańsk to chyba nigdy w historii nie był wolny

Sob 24 Mar, 2018 9:21

Powrót do góry
marlog
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 257
Skąd: Olsztyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja mam pytanie - czy ktoś zna podstawy prawne na których jest ustalone, że Gdańsk ma znajdować się w granicach Polski?
Kiedy utracili status Wolnego Miasta?

_________________
Lecz nade wszystko – słowom naszym,
Zmienionym chytrze przez krętaczy,
Jedyność przywróć i prawdziwość:
Niech prawo zawsze prawo znaczy,
A sprawiedliwość - sprawiedliwość.

J.Tuwim

Wto 15 Wrz, 2020 15:13

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.