| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
vojtass88
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 123
Skąd: Reykjavik
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Miałkówek

Witam.Juz dawno chcialem poruszyc ten watek.Chodzi mi o niemiecki cmentarz we wsi Mialkowek w mazowieckim.Jest to malusienki zagajnik o wymiarach moze 50 na 50 metrow.Jako marny brzdac bawilismy sie tam i moja kolezanka wpadla w jeden z grobow.Nie ma tam mogil czy jakis znakow gdzie i kto jest pochowany.Sa tylko kopczyki ziemi.Z relacji starszyzny sa pochowani jacys oficerowie lecz jesli sie myle niech mnie ktos poprawi.Moze ktos ma dokladniejsze informacje na temat tego cmentarzyka.Dla udogodnienia dodam ze znajduje sie on zaraz za koncem boiskaprzy bylej szkole podstawowej w Mialkówku.Moja mama tam uczyla to wiem Wink Pozdrowienia!

Sob 11 Sie, 2007 5:25

Powrót do góry
kazet-kz
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z tego co mi wiadomo nie są tam pochowani oficerowie tylko koloniści niemieccy, którzy przybyli na te tereny w końcu XVIII wieku lub na początku XIX wieku (na prawach osadnictwa holenderskiego). Można rzec, że owi specjaliści od zagospodarowania niesprzyjających terenów pod rolnictwo byli protoplastami miejscowości Miałkówek.

Czw 22 Lis, 2007 23:03

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.