| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
prezesszczepan
Лейтенант

Лейтенант





Posty: 382
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Orzełek z budynku ratusza

Witam na wstępie chciałbym powiedziec iż nie mam pojęcia do jakiego dział to by pasowało także zamieściłem tutaj bo zdaje mi się, że to odpowiednie miejsce. Sprawa dotyczy Orzełka z Kłodzkiego ratusza. Dyskusja na ten temat jest omawiana tutaj http://forum.dawneklodzko.info/viewtopic.php?t=238 Sprawa jest dla mnie ciekawa bo to moje rodzinne miasto. Co to według Was za Orzeł może być ?? A pod tym adresem jest info dotyczące historii Kłodzkiego ratusza http://www.dawneklodzko.info/index.php?kat=o_klodzku&side=klodzkie_zabytki&nr=4
_________________
[b:3f0d1b7ecc]Pozdrawiam Wojtek[/b:3f0d1b7ecc]

!!! zobacz tu koniecznie zanim pomyślisz o administratorze!!!!

Czw 21 Kwi, 2005 21:44

Powrót do góry
elpas
Moderator
Major

Major





Posty: 1626
Pochwał: 19
Skąd: Kołobrzeg-Grudziądz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam, wydaje mi się, że tam była kiedyś swastyka, podejrzewam, że tuż po wojnie została skuta jak wszystkie symbole tego typu...
Może tam być dziura, lub wyszarany tynk, kawałki dawnej świetności dolnej części orła. Swastyki tam już nie powinno być, chyba, że została ze względów, że łatwiej im było zakryć to tablicą jak ryzykować naruszeniem całej płaskorzeźby ale w to wątpię.
elpas

Pią 22 Kwi, 2005 0:31

Powrót do góry
PITER
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się , że orzeł jest raczej pruskiej proweniencji. Inaczej wyglądałby orzeł trzymający swastykę , z reguły na budynkach aministracyjnych III Rzeszy były orły z rozpostartymi skrzydłami ( vide klamry SS Uśmiech )

Pią 22 Kwi, 2005 16:58

Powrót do góry
janaosik
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 184
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ratusz Kłodzki - a orła nie widzę !

Czolem Prezes !!- te fotkę znasz ?
Orła tam nie widzę .

prezes co sie w moje posciki poraz kolejny wcinasz Razz

Czw 12 Maj, 2005 22:52

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.