| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Renifer Lopez
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 624
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Human napisał:
Cytat:
i zginął jakiś brudas


Cóż za piękne określenie. Takie jakieś rasistowskie mocno.


No dobra. Trochę mnie ponosi, gdy myślę o tych chłopakach.

Sob 02 Lut, 2008 13:14

Powrót do góry
Gollum
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki




Posty: 574
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

szponiasty napisał:
Wojska UE nie pojadą do Czadu, bo toczą się tam walki

Czad, podobnie jak Somalia, jest skazany na klęskę. To jedno z trzech państw (obok Haiti i właśnie Somalii), gdzie de facto nie ma rządu centralnego. Każdy sobie rzepkę czy banana skrobie. To się musi rozpieprzyć. Wadaj sobie, Bornu sobie, Sudan też coś by chciał, najlepiej cały Wadaj, Libia chętnie przed anarchią "uratuje" Tibesti, pozostali sąsiedzi także mają na coś ochotę.
Moim zdaniem, nie należy tam wysyłać żadnego wojska, tylko ogłosić, że mogą robić co chcą. każdy weźmie co swoje i będzie spokój. I nie będzie kompromitacji jak w Somalii.
Podobnie powinno być w Somalii. Północna część, Somaliland, jest de facto odrębnym państwem, i to całkiem sprawnie działającym. Tyle, że ONZ chce, by anarchia nadal była obowiązującym ustrojem Somalii, bo nie uznaje państwa.

Pon 04 Lut, 2008 9:47

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A swoją drogą UE najchętniej by wysłała swoje wojska na Lazurowe Wybrzeże, gdzie mogliby rozdzielać naturystów od tekstylnych. I to pod warunkiem, że obie strony obiecają nie chlapać w nich wodą. Wink
I to tyle w temacie UE i jej wspólnych inicjatyw wojskowych. Rolling Eyes

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pon 04 Lut, 2008 9:54

Powrót do góry
Gollum
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki




Posty: 574
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

De facto wojska ONZ sprawiły się tylko raz, w Korei. No, może jeszcze w Timorze, tyle że gdy się pojawiły, było już za późno. W każdym z pozostałych przypadków miejscowi robili co chcieli, albo do dziś robią co chcą. Z Somalii zostały pogonione przez oberwańców, na Haiti prawdziwa anarchia zaczęła się dopiero po ich wejściu.

Pon 04 Lut, 2008 10:48

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
De facto wojska ONZ sprawiły się tylko raz, w Korei.
Gdyby nie wojsko USA to i w Korei ONZ poniosła by porażkę. Poza tym mówimy o wojsku UE a nie ONZ.
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Pon 04 Lut, 2008 17:42

Powrót do góry
Gollum
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki




Posty: 574
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Brodeur napisał:
Cytat:
De facto wojska ONZ sprawiły się tylko raz, w Korei.
Gdyby nie wojsko USA to i w Korei ONZ poniosła by porażkę. Poza tym mówimy o wojsku UE a nie ONZ.

Ależ to Amerykanie faktycznie tworzyli koreański kontyngent ONZ. Ruscy popełnili karygodny błąd; zamiast postawić veto, na znak protestu o ile pamiętam wyszli z sali. Amerykanie przegłosowali więc co chcieli, bo mogący zablokować vetem głos chiński należał wtedy do Tajwanu. Pozostałe kontyngenty w Korei były tylko nic nie znaczącym dodatkiem do Jankesów.
A że UE - to jeszcze gorzej; ONZ ma przynajmniej jeden sukces, koreański. UE - żadnego.

Nie 10 Lut, 2008 0:08

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A że UE - to jeszcze gorzej; ONZ ma przynajmniej jeden sukces, koreański. UE - żadnego.
Może dlatego że wcześniej UE nie prowadziła żadnych misji militarnych. Pierwszą misją o charakterze wojskowym pod egidą UE jest misja na bałkanach, przejęta po NATO. Zresztą jak tak dalej do sprawy będzie podchodzić UE to bardzo długo poczeka na sukces.
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Nie 10 Lut, 2008 18:42

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Polscy żołnierze na nowym froncie

Pierwsi polscy żołnierze odlecą do Czadu pod koniec tygodnia; około 60-osobowa grupa zajmie się m.in. przygotowaniem terenu pod budowę bazy.
Żołnierze mają oczyścić, wyrównać i utwardzić ok. siedem hektarów gruntu; ich zadaniem będzie także m.in. obwałowanie terenu w granicach przyszłej bazy. Prawdopodobnie za miesiąc, gdy na miejsce dostarczone zostaną materiały budowlane i przybędą kolejni żołnierze, zacznie się zasadnicza budowa bazy.
Kontyngent ma osiągnąć gotowość operacyjną we wrześniu. Termin ten uwarunkowany jest trwającą w Czadzie od lipca porą deszczową, która znacznie utrudnia działanie. W rejonie operacji są jedynie drogi gruntowe, które rozmywa deszcz. Transport utrudnia wiele tzw. okresowych rzek, których koryta po opadach szybko wypełniają się wodą. Przy braku mostów i przepustów ich pokonanie często jest niemożliwe lub bardzo czasochłonne. - Nie chciałbym, aby polski kontyngent utknął w błocie - podkreślał w marcu szef MON Bogdan Klich, przedstawiając harmonogram wysyłania wojsk.
W ramach polskich sił w misji w Czadzie uczestniczyć ma do 400 żołnierzy i pracowników wojska. Nasz kontyngent będzie drugim co do wielkości, po francuskim. Na wyposażeniu PKW znajdą się m.in. śmigłowce Mi-17 (trzy, z czego jeden traktowany jako rezerwa) i kilkanaście transporterów Rosomak, również w wersji medycznej. Żołnierze będą mieli do dyspozycji kilka wozów HMMWV i kilkanaście Land Roverów. Sprzęt dostarczony zostanie morzem przez port w Kamerunie, a stamtąd trafi - drogą powietrzną i lądową - do miejsca docelowego.

ONET.pl
A więc misja w Czadzie staje sie faktem. Zastanawiają mnie te Mi-17. Nigdzie nie było wzmianki o ich wysłaniu na misje ani o ewentualnym ich przystosowaniu, ktoś wie jak wygląda z nimi sytuacja??
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Wto 15 Kwi, 2008 21:10

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ostatnio w trybie pilnym miano zakupić u Rosjan 3 Mi-17 i 12 Mi-24P.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sro 16 Kwi, 2008 8:45

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Takie same jak te ostatnio oblatane.

Sro 16 Kwi, 2008 11:50

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Maxikasek napisał:
Ostatnio w trybie pilnym miano zakupić u Rosjan 3 Mi-17 i 12 Mi-24P.
Mówiono o nowych Mi-171Sz z Rosji i Mi-24P z Ukrainy, szkoda że wersja P.
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Sro 16 Kwi, 2008 15:51

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pewnie masz rację, palnąłem bez sprawdzenia. W każdym razie ze wschodu Wink
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sro 16 Kwi, 2008 16:47

Powrót do góry
BartekJerzy
Aspirant

Aspirant




Posty: 178
Skąd: Busko-Zdrój
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

O wysłaniu polskich śmigłowców do Czadu była mowa dopiero po protestach Irlandczyków, którzy zagrozili wstrzymaniem wysłania wojsk, jeśli misja wojsk UE nie będzie miała wystarczającej liczy śmigłowców. Widać prośby Francuzów poskutkowały skoro mają tam być wysłane aż trzy maszyny.

Sro 16 Kwi, 2008 23:14

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To raczej krzyk rozpaczy. O śmigłowce proszono państwa, które wojsk nie wysyłają- z wiadomym skutkiem. Potem próbowano namówić Chińczyków, nie wyszło. Później wynająć ROsjan lub kogokolwiek z terenów byłego ZSRR. Widać też lipa.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sro 16 Kwi, 2008 23:21

Powrót do góry
BartekJerzy
Aspirant

Aspirant




Posty: 178
Skąd: Busko-Zdrój
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A wygląda na to, że na ten apel odpowiedziała tylko Polska, bo reszta krajów, oprócz Francji, która zwiększyła ilość swoich śmigłowców w Czadzie, wysyła tylko samoloty transportowe do wsparcia logistycznego.

Sro 16 Kwi, 2008 23:35

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie dobrze że potrafiliśmy odpowiedzieć i wysyłamy śmigłowce. Oczywiście chciało by sie uzasadnić swoją odpowiedź ale obawiam sie że wywołam dyskusję która już wiele razy była prowadzona na tym forum Wink
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Czw 17 Kwi, 2008 20:53

Powrót do góry
TheAntos
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

przeczytałem cały wątek, jakby co.
Wydaje mi się jednak, żę Ktoś chce zasłonić las, drzewami...(media?)

Odpowiedzcie - jaki jest cel tej misji...? jaki może być ten cel, pomijając to co mówią Francuzi, albo minister obrony...(dalekosiężne cele..)

Nasi chłopcy, Polacy jadą do obcego państwa, po co..? Dla kogo..? Dla czyjej korzyści..? Ile Polska będzie z tego miała, oprócz "robocizny"..? Czy ktoś pociągnie nam tu nowy ropociąg, za 400 żołnierzy..? Jesteśmy tanią siłą roboczą..? Misja pokojowa..?? (ha ha ha). - szczerze, o takiej jeszcze nie słyszałem. o takiej która nie miałaby jakiegoś innego celu, gospodarczej lub medialnej (czyli w konsekwencji również gospodarczej) Presji...

Jaki jest tego sens..?
Kto buduje zainteresowanie wokół sprawy i dlaczego..?
Kto podaje fałszywe informacje i pogłoski i po co..?
Czy akcja nie powinna być objęta tajemnicą...?

To żadna Teoria Spiskowa. To Ekonomia. Tylko po kiego grzyba otulać to kłamstwami..?

Pią 18 Kwi, 2008 19:27

Powrót do góry
Renifer Lopez
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 624
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
przeczytałem cały wątek, jakby co.
Wydaje mi się jednak, żę Ktoś chce zasłonić las, drzewami...(media?)

No, jak to powiedział tu w innym temacie jeden z kolegów, popularne stało się dzisiaj dobudowywanie wyższej teorii do przyziemnych interesów.
Cytat:
Odpowiedzcie - jaki jest cel tej misji...?

No chyba taki żeby wykazać że ONZ jest potrzebny i ciągle (??? – ghe) stoi na straży światowego pokoju i praw człowieka.
Cytat:
Nasi chłopcy, Polacy jadą do obcego państwa, po co..? Dla kogo..?

Trudno powiedzieć ale pierdoły o prawach człowieka, ochronie ludności i tak dalej to są dobra dla przedszkolaków. Może coś jest w tym? :
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,4829984.html napisał:
Francja jest największym zwolennikiem misji odbywającej się w jej byłej kolonii i będzie stanowić trzon operacji.

A poza tym to chyba po to żeby tłuc arabów.
Cytat:
Dla kogo..? Dla czyjej korzyści..? Ile Polska będzie z tego miała, oprócz "robocizny"..? Czy ktoś pociągnie nam tu nowy ropociąg, za 400 żołnierzy..? Jesteśmy tanią siłą roboczą..?

No to przecież już tak nasza narodowa tradycja żeby wychodzić przed szereg, unosić się honorem, wyruszać z odsieczą wiedeńską i tak dalej. Taki z nas naród frajerów, idealistów zasranych, słowem idiotów. To co najlepiej wychodzi naszemu narodowi to dzielnie walczyć o dawno przegraną sprawę i głupio umierać.
Cytat:
To żadna Teoria Spiskowa. To Ekonomia. Tylko po kiego grzyba otulać to kłamstwami..?

Nie drogi Watsonie. To jest teoria spiskowa ponieważ nie pasuje do naszego stylu życia, czyli „dobry cywilizowany zachód niesie pokój, miłość i postęp hołocie z trzeciego świata”, co w pewnym sensie jest zgodne z rzeczywistością ale z drugiej strony niezupełnie, zależy od punktu siedzenia.

Sob 19 Kwi, 2008 17:40

Powrót do góry
TheAntos
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wszelkie moje wątpliwości zostały rozwiane.

Cytat:
No to przecież już tak nasza narodowa tradycja żeby wychodzić przed szereg, unosić się honorem, wyruszać z odsieczą wiedeńską i tak dalej. Taki z nas naród frajerów, idealistów zasranych, słowem idiotów. To co najlepiej wychodzi naszemu narodowi to dzielnie walczyć o dawno przegraną sprawę i głupio umierać.


- myślę że to dobrze mieć w społeczeństwie idealistów, kilku idiotów, no może paru frajerów... ale na straży porządku, na czele państwa, wybrani przez nas...opłacani przez nas...- politycy, prezydent, POWINNI być twardzielami z jajami, którym żadne Stany nie podskoczą...nikt nie okradnie... i powinniśmy być bogatym krajem...
- Aha, pisałem już ilu powinniśmy mieć utopistów...? Uśmiech

tak serio to straszne jak media manipulują widzami, słuchaczami... potężna broń..

pozdrawiam.

Wto 22 Kwi, 2008 23:49

Powrót do góry
Martin von Mielec
Caporale

Caporale





Posty: 22
Skąd: Mielec
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich !

Przejrzałem wszystko co pisaliście i wyciągnąłem podobne wnioski z tych całych " misji pokojowych", w które się pakujemy. Polaków los doświadczył bardzo, a sojusz wojskowy z zachodem był tylko jednostronny, ale nie o tym teraz rozmawiamy. Można to jednak porównać. My, Polacy jako wierni i lojalni nawet na Słońce udamy się na "misje pokojową" za Amerykanami. Tylko co nam z tego przyjdzie? Wojna w Iraku- Polacy walczą i giną i nic z tego nie mają, a Amerykanie mają - ROPę. Podobnie sytuacja przedstawia się w Afganistanie. My walczymy, ostrzeliwujemy wiochę, w której kryje sie kilkunastu talibów, przez przypadek zranimy lub zabijemy jakiegos cywila, a żołnierze nasi, Polscy znakomici żołnierze bluzgani są za "niesubordynacje" i "barbarzyństwo". Więc po co pakować się w misje pokojowe?!

Wto 06 Maj, 2008 16:12

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jedziemy do Czadu, gdzie Amerykanów praktycznie nie będzie, a będą Francuzi. Coś Ci się pomyliło.

Cytat:
Podobnie sytuacja przedstawia się w Afganistanie. My walczymy, ostrzeliwujemy wiochę, w której kryje sie kilkunastu talibów, przez przypadek zranimy lub zabijemy jakiegos cywila, a żołnierze nasi, Polscy znakomici żołnierze bluzgani są za "niesubordynacje" i "barbarzyństwo". Więc po co pakować się w misje pokojowe?!


Primo- polscy, a secundo, raczej mocno średni niż znakomici. Póki, co tylko naszym udało się postrzelić w HMMWV. Inni czytają (bo znają angielski??) instrukcję posługiwania się bronią. To tylko na przykład.

Wto 06 Maj, 2008 16:35

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Human napisał:
Póki, co tylko naszym udało się postrzelić w HMMWV. Inni czytają (bo znają angielski??) instrukcję posługiwania się bronią. To tylko na przykład.
I według tego jednego przykładu można oceniać całą armie?? Wiem że WP nie jest idealne, jest wiele do zrobienie ale nie oceniajmy całej armii po pojedyńczych przypadkach.
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Wto 06 Maj, 2008 20:24

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja mógłbym takich przypadków na dziesiątki (nie tylko poza granicami, ale i w kraju) i to niczego nie zmieni. Brakuje pieniędzy na szkolenia, nowoczesny sprzęt i na dodatek potrzebna jest zmiana pokoleń, bo na razie w zastraszającej ilości przypadków na górze jest beton.

Wto 06 Maj, 2008 21:16

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No i do Czadu jadą Rośki. Dokładnie jakie można przeczytać tutaj!

Fajnie, że w końcu zrobili ludzką obrotnicę. Niefajnie, że nie ma jej zdjęcia.

Sro 07 Maj, 2008 12:32

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zdjęcie wcześniej czy później sie pojawią, kwestia czasu. Dziwi mnie jednak że obrotnice nie mają elektrycznego mechanizmu wspomagania obrotu.
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Sro 07 Maj, 2008 12:38

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.