| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Coruscant
Leutnant

Leutnant





Posty: 238
Skąd: Monaghan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dlatego zawsze to co powiedziałem że lepiej wyjdzie ten który łamie prawo się zgadza. Co do znalezisk to najlepiej iść na kompromis, czyli prawo pierwokupu ma muzeum z tym że po kapitalistycznej cenie a nie żadnej zaniżonej a dopiero póżniej inni chętni nabywcy.

Pią 06 Lip, 2007 22:24

Powrót do góry
toldo1992
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 255
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Coruscant napisał:
ten który łamie prawo się zgadza.
Powiedz mi kto w naszym ,,pięknym" kraju nie łamie prawa Laughing

Pią 06 Lip, 2007 22:29

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Widzę że chyba co nie których nie da się przekonać, powiem tylko tyle że niszczycie własną historie, bo zniszczeń na stanowisku nie da się odtworzyć, traci się na zawsze cenne informacje.
Stanowisk archeo jest wiele, stopniowo są badane, głównie przy jakiś inwestycjach, jak coś nie będzie zbadane dziś, to będzie za 30 a może 200 lat a wtedy pewnie będą lepsze techniki badania stanowisk.

Polski naród głupi naród, każdy grabi co może dla siebie nie zastanawiając się nad tym co robi i co przez to wszyscy tracą Evil or Very Mad

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Pią 06 Lip, 2007 22:58

Powrót do góry
Coruscant
Leutnant

Leutnant





Posty: 238
Skąd: Monaghan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

E tam wyluzuj Junior, bo niedługo okaże się że bloki zbudowane za komuny to też zabytki.

Pią 06 Lip, 2007 23:04

Powrót do góry
toldo1992
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 255
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No może nie teraz, ale w przyszłości napewno Laughing , a po za tym w innych krajach EU ludzie napewno bez problemu oddawają to co znajdą do muzeum, bo nie opłaca im się to sprzedać, bo w porównaniu do ich zarobków to jest nic, ale w porównianiu do nazych zarobków to jest majątek, pochwale się, że dziadek dał mi kiedyś srebrną monetę polską, sprawdzałem na allegro, jest warta 3 000(około) i co ja jej nie sprzedam, choć na ucznia gimnazjum to majątek, bo ja nie zarabiam, no i co jestem patriotą czy nie Bardzo szczęśliwy ja mówię, że powinni znieść to prawo dotyczące karania za sprzedawanie zabytków, ale pod jednym warunkiem, że Ci ludzie, będą to tylko w kraju sprzedawali. Wink

Sob 07 Lip, 2007 12:27

Powrót do góry
Coruscant
Leutnant

Leutnant





Posty: 238
Skąd: Monaghan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sprawdź na eBay ile taka monetka może kosztować (jeśli nie jest polska). A w ogóle to możesz nam tu ją pokazać Uśmiech

Sob 07 Lip, 2007 12:35

Powrót do góry
toldo1992
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 255
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dostałem ją jak byłem mały i papierem ściernym ją Rolling Eyes ale to ja wtedy byłem mały jest srebna tylko słaba jakość


Opis załącznika:

Sob 07 Lip, 2007 12:50

Powrót do góry
Coruscant
Leutnant

Leutnant





Posty: 238
Skąd: Monaghan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Moneta z 1933 roku jest tyle warta? Dziwne. Prawde mówiąc spodziewalem się czegoś z XVIII wieku :d No ale gratulacje, możesz ją potrzymac jeszcze pare lat

Sob 07 Lip, 2007 12:55

Powrót do góry
ZIECIU
Kapitan

Kapitan





Posty: 1215
Pochwał: 3
Skąd: Festung Brieg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
te "około" 3000 to trochę chyba wygórowane... link z allegro z zakończonych aukcji owej monetki http://allegro.pl/search.php?string=glowa+kobiety+1933&buy=0&new=0&pay=0&closed=1

_________________
Kto nie był buntownikiem za młodu ten będzie świnią na starość.

Józef Klemens Piłsudski

Sob 07 Lip, 2007 13:00

Powrót do góry
toldo1992
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 255
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

łe co ja gadam ja nie patrzałem na allegro, kumpel miał książkę i tam były ceny monet Rolling Eyes

Sob 07 Lip, 2007 13:11

Powrót do góry
ZIECIU
Kapitan

Kapitan





Posty: 1215
Pochwał: 3
Skąd: Festung Brieg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W obecnej chwili allegro i tak jest chyba najbardziej obiektywnym źródłem informacji o cenach na rynku...mówię tu o masówkach bo rarytasy i tak zawsze będą miały swoją cenę.... Wink
_________________
Kto nie był buntownikiem za młodu ten będzie świnią na starość.

Józef Klemens Piłsudski

Sob 07 Lip, 2007 13:14

Powrót do góry
toldo1992
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 255
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

łe tam pożyjemy zobaczymy może cena podskoczy oprócz militarii zbieram też monety więc nie mam tylko tej jednej. Laughing na moim ogródku znalazłem 4 z XVIII wieku, troszke zniszczone

Sob 07 Lip, 2007 13:29

Powrót do góry
Catadero
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 136
Pochwał: 2
Skąd: Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

toldo1992(do postu z 06.07.2007) Zawsze tak było,że to co w ziemi należy do państwa.Śmiem przypuszczać,że za II RP też.
Od dłuższego czasu zbieram różne wycinki prasowe,które mnie czymś zainteresowały.Chociaż teraz mniej wycinam.Pozwolę sobie przytoczyć tu fragmenty jednego z nich.Gazeta NN.Brak datowania,ale tak na pewno po 1990 i przed 2004.
"CO KOPAć
Rolnik ze wsi Mokrat znalazł cmentarzysko z epoki rzymskiej - z jego punktu widzenia badziewie.Wykopał więc cały ten chłam i oddał do muzeum.Chłopu wytoczono sprawę o zniszczenie terenów poszukiwań archeologicznych i sprawnie skazano na więzienie w zawieszeniu i potężną grzywnę.
Tego typu przygody nie są rzadkością.Mimo,że szukanie jest ryzykowne,a znajdowanie jeszcze bardziej - poszukiwaczy skarbów przybywa.(...)Mimo,że poszukiwacze dorabiają się na ogół rozczarowań,ciekawiej jest kopać skarby niż piłkę.(...)Wystarczy pojechać na dowolne pole bitwy i rozejrzeć się za pamiątkami(...)Legalnie szukać nie warto.Prawo przewiduje,że wszystko,co znajdzie się pod ziemią,należy do państwa i trzeba mu to oddać.W zamian można otrzymać dyplom od ministra kultury i gratyfikację w wysokości maksimum 25 średnich pensji.Ale prawie nikt takiej nie dostał.O legalnym eksporcie nie ma co marzyć.Choć polskie muzea mają tego towaru pod dostatkiem,Ministerstwo Kultury,z sobie tylko znanych względów,zezwoleń na wywóz odmawia.
Wojciech Stojak,geolog z Przedsiębiorstwa Poszukiwawczego "Penetrator",polskie prawo objaśnia bardzo prosto:W Polsce wolno szukać skarbów,ale nie wolno ich znajdować.(wtedy jeszcze chociaż wolno było szukać)
Mimo to-jak twierdzi producent wykrywaczy metali spod Warszawy-instrumenty do wykrywania skarbów idą jak świeże bułeczki.
Czyżby Polacy chcieli coś czynić nielegalnie?Niemożliwe.Po prostu lada chwila wejdziemy do Europy,gdzie przepisy pozwalają szukać na własny użytek.Cudzoziemcom także.( i tu autor się myli,bo prawie wszędzie jest to zakazane lub bardzo ograniczone) Zjadą więc obcokrajowcy,głównie Niemcy,odnajdywać co schowali.Willkommen!"

Sob 07 Lip, 2007 15:53

Powrót do góry
toldo1992
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 255
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A jeśli znajdę(teorytycznie) jakąś monete z wizerunkiem mojego przodka??? to co(teorytycznie)??? muszę oddać??? czy mam to potraktować jak zdjęcie dziadka???

Sob 07 Lip, 2007 16:17

Powrót do góry
Catadero
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 136
Pochwał: 2
Skąd: Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A to są już rozważania z kategorii:czy zebra jest biała w czarne pasy czy może czarna w białe paski?

Sob 07 Lip, 2007 16:42

Powrót do góry
toldo1992
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 255
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

zapytaj się zebry Laughing

Sob 07 Lip, 2007 16:45

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Indiana Jones napisał:
Widzę że chyba co nie których nie da się przekonać, powiem tylko tyle że niszczycie własną historie, bo zniszczeń na stanowisku nie da się odtworzyć, traci się na zawsze cenne informacje.
Stanowisk archeo jest wiele, stopniowo są badane, głównie przy jakiś inwestycjach, jak coś nie będzie zbadane dziś, to będzie za 30 a może 200 lat a wtedy pewnie będą lepsze techniki badania stanowisk.

Polski naród głupi naród, każdy grabi co może dla siebie nie zastanawiając się nad tym co robi i co przez to wszyscy tracą Evil or Very Mad


Co ty opowiadasz,jako archeolog chyba wiesz jaki wplyw ma dzisiejsza cywilizacja na zabytki-nawozy,kwasne deszcze a co najgorsze rozrastajaca sie zabudowa-za 200 lat to bedzie mozna poszukac ....wspolczesnego szkla czy plastikow...bo starego metalu,artefaktow z materialow organicznych-napewno nie uswiadczysz-no moze gdzies w glebokim wykopie.
Zobacz jak wyglada moneta z pola a jak z lasu- ktory jednak nie jest nawozony-wiec chemii tam mniej.
Polski narod glupii ....osmieszasz sie-porownaj efekty archeologow i wspolprace z poszukiwaczami np na przykladzie panstw gdzie poszukiwania sa legalne i zobacz jakie maja efekty-wlasnie dzieki wspolpracy zawodowcow z amatorami, ktorzy znaja swoja okolice ,pasjonuja sie jej historia-archeolodzy niestety maja wiedze tylko ogolna...z reguly- bo sa i wyjatki.
I z takimi archeologami sie swietnie wspolpracuje-my znamy teren i jego historie -oni potrafia wydatowac artefakty ,powiedziec cos wiecej o nich /choc i tez nie zawsze-to w anegdotach ponizej/ i wystepuje fantastyczna wymiana wiedzy-ucza sie obie strony.
Niestety nie zawsze-jednak jeszcze jest sporo tepoglowych-jak pani z watku tego forum czy....no ...
Ale jednak coraz wiecej idzie na wspolprace-o ile wiem bywales na Placu Saskim-sa twoje galerie-i co na to powiesz?

Teraz dwie anegdoty-niedawne deszcze rozmyly XXwieczne wysypisko smieci- a tam fragmenty XIX wiecznego garnka-mam znajomych ktorzy pasjonuja sie cearmika-dalem im te skorupy-niestety-pobiegli z nimi do Wojewodzkiego Konserwatora /notabene archeologa/ ktory stwierdzil ze to wspanialy sredniowieczny "siwak"...Uśmiech
Pewne muzeum otrzymalo znaleziony przezemnie "raczek"-jest to podkucie buta,fakt sredniowieczne-ale setki tego leza zwlaszcza na Jurze-szef dzialu archeologii stwierdzil ze to "unikatowa wizygocka ostroga"...Uśmiech

I na koniec-poszukiwacz przed sadem nie jest samotny-jest nas sporo-tez mam postawione zarzuty-wczoraj odczytalem wyniki ekspertyzy Laboratorium Kryminalistycznego- ani jeden z kilkuset zabranych mi /zabytkowych gdyz byla to I i II WW-wiec podlegaja pod ustawe / naboi nie wystrzelil/splonki/-wiec je rozscalono i podpalono proch-ktory sie palil-wiec bede odpowiadal za posiadanie amunicji......
Sadze ze gdyby byly powiercone i puste-podpalbym pod ustawe "O ochronie dziedzictwa.."-za niszczenie zabytkow...
Aaa no i laboratorium przekazalo te zabytki do zniszczenia.....

Wto 10 Lip, 2007 2:05

Powrót do góry
Coruscant
Leutnant

Leutnant





Posty: 238
Skąd: Monaghan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A jak Cię na tym złapali?

Wto 10 Lip, 2007 2:32

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Moja glupota...kiedys mnie to interesowalo ,potem zmienilem rodzaj metalu:) i lezaly w takim "kamerliku" z ktorego zapomnialem zabrac przy przeprowadzce.....

Wto 10 Lip, 2007 10:34

Powrót do góry
Coruscant
Leutnant

Leutnant





Posty: 238
Skąd: Monaghan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I co, ktoś doniósł? W sumie w IV RP to modne jest Wink.

Wto 10 Lip, 2007 12:17

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jms - pisałem w odniesieniu do ludzi którzy grabią stanowiska, śmiem też twierdzić że zazwyczaj największe szkody dla wykopanych zabytków robią sami znalazcy nieodpowiednią konserwacją itp. te nawozy, kwaśne deszcze orka itp wymiękają w zetknięciu z cudownymi specyfikami przeciętnego konserwatora amatora Rolling Eyes
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Wto 10 Lip, 2007 17:10

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

domestos, amoniak, kwasy wszelakie- byle szybko i mało roboty było Wink
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Wto 10 Lip, 2007 17:38

Powrót do góry
Coruscant
Leutnant

Leutnant





Posty: 238
Skąd: Monaghan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Skoro taka monetka przetrwała lata (wieki?) w ziemi regularnie zalewanej kwaśnymi deszczami to nie sądzę żeby im coś bardzo zaszkodziło Wink.
_________________
BEST DAMN THING

Wto 10 Lip, 2007 17:39

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kwaśne deszcze to zjawisko powiedzmy ostatnich 40- 50 lat.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Wto 10 Lip, 2007 17:47

Powrót do góry
Coruscant
Leutnant

Leutnant





Posty: 238
Skąd: Monaghan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale inne warunki atmosferyczne nie są wynalazkiem e-kultury
_________________
BEST DAMN THING

Wto 10 Lip, 2007 18:06

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.