| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Poszukiwacz stanie przed sądem. vol.2

http://gazetaolsztynska.wm.pl/Sprzedawal-cenna-rzymska-bizuterie-w-internecie,26920

Słusznie czy nie? Jakie są Wasze opinie??? Moim zdaniem powinni go wsadzić przynajmniej za tego Panzerfausta!!! Bardzo szczęśliwy

_________________
21. Fusilier-Bataillon von Stutterheim
3. Ostpreußischen Landwehr Infanterie Regiments

Czw 05 Lip, 2007 12:04

Powrót do góry
Coruscant
Leutnant

Leutnant





Posty: 238
Skąd: Monaghan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niesłusznie, uważam że co znalezione to jego. A już to wysłanie grupy pirotechników zeby zabezpieczyć pół kilograma prochu to już normalnie śmiech na sali. Widać nie mają nic lepszego to po każdy gram saperów wysyłają.

Czw 05 Lip, 2007 12:56

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze- Zasadniczo nie stanie za to, że sprzedawał, bo to nie jest zabronione. Stanie za to, że szukał bez pozwolenia, za amunicję (swoją drogą Coruscant widziałeś jakie buum robi pół kilograma prochu? Czy tak sobie piszesz żeby pisać?) i za profanację pochówków (jeśli mu udowodnią). Proste?

Czw 05 Lip, 2007 13:21

Powrót do góry
Coruscant
Leutnant

Leutnant





Posty: 238
Skąd: Monaghan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak profanacja pochówków to inna sprawa, ale to poszukiwanie bez zezwolenia? Pfff przesada.

Czw 05 Lip, 2007 13:34

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie przesada tylko prawo- prawo wyraźnie mówi, iż poszukiwania można prowadzić tylko za odpowiednim zezwoleniem. To, że jest idiotyczne nie zwalnia z jego przestrzegania.

Czw 05 Lip, 2007 13:55

Powrót do góry
Coruscant
Leutnant

Leutnant





Posty: 238
Skąd: Monaghan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie mówię że nie zwalnia, ale w takim wypadku musielibyśmy prowadzić dyskusję na poziomie art 138 paragraf 7 ustęp 3 i koniec pogaduszki. Ale chyba forum polega na tym, żeby coś przedyskutować a nie rzucać tutaj suchymi cytatami, co jak sam zresztą powiedziałeś "To, że jest idiotyczne nie zwalnia z jego przestrzegania".

Czw 05 Lip, 2007 14:00

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Właśnie dyskusja na poziomie artykuł taki i taki, jest profesjonalna. Im wcześniej się tego nauczysz, tym szybciej zrozumiesz dlaczego większość Polaków nie robi kariery na zachodnich forach- tam się nie pisze co mi się wydaje głupie, tylko co mówi prawo. A prawo mówi, że taki numer jak facet wywinął jest karalny. W tym momencie następuje koniec dyskusji.

Czw 05 Lip, 2007 14:08

Powrót do góry
Coruscant
Leutnant

Leutnant





Posty: 238
Skąd: Monaghan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To moze zamiast forum podać kodeks karny i będzie po sprawie?

Czw 05 Lip, 2007 14:10

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Coruscant- większość poszukiwaczy wie, że łamie prawo i robi to świadomie Wink Ale jak wpadną, to winią samego siebie. TO jest wybór dorosłego człowieka. Za materiały wybuchowe beknie -to jego głupota. Reszta to na razie przypuszczenia.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Czw 05 Lip, 2007 15:44

Powrót do góry
graboluu
Chorąży

Chorąży




Posty: 157
Skąd: Tomaszów Maz.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja tylko powiem swoją myśl ze polskie prawo jest śmieszne.Jak pisze w tym artykule "za niszczenie miejsc kulturalnych" to przepraszam jak sie znajdzie takie miejsce to najlepiej nic nie sprzedawać bo Cie złapią ,a jak zgłosisz do muzeum to też Cie złapią Neutral ze kopałeś i to mnie śmieszy najbardziej.Znajdziesz i zgłosisz bekniesz za to znajdziesz i coś sprzedasz mimo to ze to kupiłeś też bekniesz Neutral

Czw 05 Lip, 2007 20:51

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

graboluu napisał:
A ja tylko powiem swoją myśl ze polskie prawo jest śmieszne.
dla jednych śmieszne a innych pewnie nie.

graboluu napisał:

Jak pisze w tym artykule "za niszczenie miejsc kulturalnych" to przepraszam jak sie znajdzie takie miejsce to najlepiej nic nie sprzedawać bo Cie złapią

Facet ograbiał stanowiska archeo, jak by nie patrzeć to niszczył miejsca kulturowe. A jak się znajdzie takie miejsce to najlepiej nie kopać , kopiesz = ryzykujesz, a jak cię złapią to bardzo słusznie, powinieneś dostać surową karę aby ci się odechciało, w tej chwili masową są niszczone stanowiska archeo

facet miał proch z naboi zapalniki, plus te zabytki więc dostanie z "grubej rury"

ps pół kilo prochu pewnie spokojnie starcza aby urwać komuś łeb i wyrwać wszystkie dziwi i okna w domu.

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Pią 06 Lip, 2007 11:09

Powrót do góry
Coruscant
Leutnant

Leutnant





Posty: 238
Skąd: Monaghan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Juniorze te stanowiska i tak jak znam życie nigdy nie zostałyby zbadane.

Pią 06 Lip, 2007 11:16

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Coruscant napisał:
Juniorze te stanowiska i tak jak znam życie nigdy nie zostałyby zbadane.



I to jest racja!!! Mam znajomego archeologa który mi powiedział że po prostu nie mają czasu zajmować się każdym zarejestrowanym stanowiskiem. Oni też mają swoje priorytety, część stanowisk czeka na przyszłe pokolenia archeologów.

_________________
21. Fusilier-Bataillon von Stutterheim
3. Ostpreußischen Landwehr Infanterie Regiments

Pią 06 Lip, 2007 11:24

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie ważne. Sam jestem "kopidołem", ale stanowiska archeo i rezerwaty przyrody omijam dużym łukiem. Jeśli kopał na archeo to wyciągnął to co metalowe, a zniszczył resztę. Szpadel i godzina czasu to nie jest dobry sposób na stanowisko archeo.
Metalowe pierdółki to nawet nie jest połowa tego co można znaleźć na archeo- Indiana Ci to dokładniej pewnie wytłumaczy. Co to są warstwy archeologiczne np.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pią 06 Lip, 2007 12:07

Powrót do góry
graboluu
Chorąży

Chorąży




Posty: 157
Skąd: Tomaszów Maz.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No dobra zacznę kopać znajdę monetki rzymskie dajmy na to i to wszystko.I skąd ktoś może wiedzieć co jeszcze w ziemi jest ukryte "oczywiście chodzi mi o nie metalowe rzeczy" i np. skąd mogę wiedzieć że to miejsce archeo? a np jak znajdę monetki z okresu carskiej rosji i to może też być miejsce archeo np monety na powierzchni są ,a np grób masowy jest głębiej.To różnie bywa i jak ktoś mnie złapie z tą monetą i powie ze ja tu i tu wykopałem i zaczną tam kopać i będzie grób masowy to będę miał paragraf za niszczenie masowego pochówku.?

Pią 06 Lip, 2007 20:46

Powrót do góry
Coruscant
Leutnant

Leutnant





Posty: 238
Skąd: Monaghan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak znajdziesz to po prostu bierzesz i się nie chwalisz. Zawsze możesz przewieźć za granicę i tam je sprzedać.

Pią 06 Lip, 2007 21:20

Powrót do góry
toldo1992
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 255
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

a potem, że ograbiacie Polskie dobra narodowe Evil or Very Mad ja bym to sprzedał w kraju
PS. na ogródku znalazłem, chwaliłem się i nikt mundurowy mi do drzwi nie zapukał. Uśmiech

Pią 06 Lip, 2007 21:23

Powrót do góry
Coruscant
Leutnant

Leutnant





Posty: 238
Skąd: Monaghan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tia w kraju sprzedał, no to powodzenia życzę. A to że nikt nie zapukał to normalka, że nie każdego ścigają, ale jak komuś chce się ryzykować to proszę bardzo.

Pią 06 Lip, 2007 21:27

Powrót do góry
toldo1992
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 255
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale chwilka mój grunt to moje wszystko co tam jest, no chyba, że na dziko w lesie szukacie albo gdzieś.

Pią 06 Lip, 2007 21:32

Powrót do góry
Coruscant
Leutnant

Leutnant





Posty: 238
Skąd: Monaghan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A właśnie tu Cię zaskoczę, nawet ze swojego nie należą do Ciebie, takie to durne prawo. Dlatego najlepiej zrobić jak mówię.

Pią 06 Lip, 2007 21:37

Powrót do góry
toldo1992
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 255
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ze prawo jest glupie to juz mi przed urodzeniem mowili, taka głupota Rolling Eyes najlepiej co mam spale, zakopie, wywale, bo prawo Boże za co mamy takie prawo???
Cytat:
Jest to w Polsce zakazane.
a za komuny można było bo nie pamiętam takich czasów???
PS.Gratuluję awansu Uśmiech


Ostatnio zmieniony przez toldo1992 dnia Pią 06 Lip, 2007 21:43, w całości zmieniany 1 raz

Pią 06 Lip, 2007 21:40

Powrót do góry
Coruscant
Leutnant

Leutnant





Posty: 238
Skąd: Monaghan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No ja również gratuluję sierżancie. Nie wiem jak było za komuny ale wydaje mi się że podobnie. Bo tak po prawdzie to lepiej zawsze wychodzi ten który łamie prawo. Bo za przestrzeganie nic nie dostaniesz.

Pią 06 Lip, 2007 21:43

Powrót do góry
toldo1992
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 255
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Słyszałem od kuzyna, że sprzedawanie w Niemczech wszystkiego co ma na sobie swastykę jest zakazane.

Pią 06 Lip, 2007 21:45

Powrót do góry
Coruscant
Leutnant

Leutnant





Posty: 238
Skąd: Monaghan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak, akurat tak się składa ze mam niemiecką rodzinę i mieli takiego znajomka, który dostał grzywnę za swastykę, ale tu chodzi o propagandę. Nie mam pojęcia jak niemieckie prawo odnosi się do przedmiotów z symboliką nazistowską ale mające wartość historyczną. Takie zdaje się są dozwolone.

Pią 06 Lip, 2007 21:48

Powrót do góry
toldo1992
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 255
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na allegro.pl pisze kupe podtekstów z traeścią ,, Ta rzecz nie jestcelem propagandowym tylko historycznym", ale propaganda, głupie prawo, wiem, że po wojnie weteranom z czasów II wojny światowej nadano nowe medale np. za Narwik, Kubań, ale bez swastyki, ale krzyży żelaznych im nie dali, po za tym w jakim kraju nie ma takiego jednego czy 2 paragrafów głupich, po za tym nie tylko w sprawie archeologi polskie prawoi jest takie, jeden piekarz dawał chleb biednym, i Polska go tak udupiła(sory za wyrażenie) na 200 000 zł, za dobre serce ma tyle kasy na koncie do spłacenie i sam teraz jest biedny, albo te podatki na wszystko, nawet na instytucje charytatywne, jak zachorujesz i ktoś da ogłoszenie na zrzutkę do Ciebie, to 20% tego co zapłacisz ma państwo, no co za durne prawo Mad
Cytat:
Niesłusznie, uważam że co znalezione to jego
tymbardziej, że właściciel już dawno nie żyje Bardzo szczęśliwy

Pią 06 Lip, 2007 22:00

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.