| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
K12G
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 17
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Niezrozumienie tekstu przez moderatora !

Te opisywane rzeżby w żadnym wypadku nie mówią o Jezusie !!! nie było takich tam wskazań w poście,została poczyniona błędna interpretacja moderatora Kudi.

Mówią natomiast o Synu Boga ,który zyje obecnie na ziemi.
W przypzdku dalszego upierania sie moderatura przy jego pomyłce i blokowania tematu ,żądam usunięcia całego tekstu z forum w terminie 24 godzin.
K12G

_________________
K12G

Wto 26 Cze, 2007 21:42

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mówią natomiast o Synu Boga ,który zyje obecnie na ziemi.

ooo, a to ciekawe. A któryż to, jeśli można spytać?? Laughing

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Wto 26 Cze, 2007 22:24

Powrót do góry
Wojaroth
Kapitan

Kapitan





Posty: 957
Pochwał: 1
Skąd: Elbląg
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Re: Niezrozumienie tekstu przez moderatora !

K12G napisał:
żądam usunięcia całego tekstu z forum w terminie 24 godzin.
K12G


A jak nie, to co ? Laughing To Ty czegoś nie rozumiesz ...wizjonerze Twisted Evil

_________________
Imię jego 40 i 4...

Wto 26 Cze, 2007 22:31

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A jak nie, to co ?

To pewnie pójdzie skarga do najwyższej instancji czyli owego syna bożego a on już nam pokaże Mr. Green

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Wto 26 Cze, 2007 22:41

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

De Villars, Ty zamiast kpić zacznij kopać okopy. Ja jutro z rana zaczynam murować schron w piwnicy. Taki syn boży to nie w kij dmuchaj. A kto wie czy i my nie jesteśmy zagrożeni Laughing Mr. Green

Swoją szosą nie wiedziałem, że Kudi jest moderaturem (to jakiś slang?). Kudi, przyznaj się, co jakiej sekty należysz, co?

Wto 26 Cze, 2007 23:03

Powrót do góry
Wojaroth
Kapitan

Kapitan





Posty: 957
Pochwał: 1
Skąd: Elbląg
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Human napisał:

Swoją szosą nie wiedziałem, że Kudi jest moderaturem (to jakiś slang?). Kudi, przyznaj się, co jakiej sekty należysz, co?


To chyba archaizacja, tak jak "kurytarz, tytuń" itp., które możemy znaleźć m.in. w prozie Tadeusza Micińskiego Laughing

_________________
Imię jego 40 i 4...

Wto 26 Cze, 2007 23:19

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Dziwię się, że ten bełkot do tej pory zajmuje miejsce na serwerze...
Kudi - Twoja cierpliwość jest niezwykła.
Pozdrowienia
Grendel

Sro 27 Cze, 2007 5:44

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Panowie ale on w to wierzy, nie psujecie jego marzeń. Sytuacja jak na przesłuchaniu do Idola Laughing

kandydat-------K12G
Wojewódzki---Human
Zapędowska--Wojaroth
Lezzczyński---de Villars
Cygan----------Grendel

Przperaszam ale no nie mogłem sie powstrzymać ze śmiechu Laughing Laughing Laughing

_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Sro 27 Cze, 2007 13:52

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Mi się nawet imię zgadza!! Laughing Laughing Laughing

Sro 27 Cze, 2007 14:13

Powrót do góry
Wojaroth
Kapitan

Kapitan





Posty: 957
Pochwał: 1
Skąd: Elbląg
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Brodeur napisał:
Panowie ale on w to wierzy, nie psujecie jego marzeń. Sytuacja jak na przesłuchaniu do Idola Laughing

kandydat-------K12G
Wojewódzki---Human
Zapędowska--Wojaroth
Lezzczyński---de Villars
Cygan----------Grendel

Przperaszam ale no nie mogłem sie powstrzymać ze śmiechu Laughing Laughing Laughing


Ej, no Brodeur ja nie chcę być Zapędowską Smutny Aaa tam, wolę być Zapędowską niż Powiatowym Laughing Laughing

_________________
Imię jego 40 i 4...

Sro 27 Cze, 2007 14:33

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jako, że nie mam pojęcia o czym mowa, nie będę się obrażał ;o)

Pozdrowienia
Grendel

Sro 27 Cze, 2007 16:40

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Pozwolicie że uzasadnie.
Human -> Wojewódzki
Cytat:
De Villars, Ty zamiast kpić zacznij kopać okopy. Ja jutro z rana zaczynam murować schron w piwnicy. Taki syn boży to nie w kij dmuchaj. A kto wie czy i my nie jesteśmy zagrożeni Laughing Mr. Green

Ostra krytyka bez ściemy


Zapędowska--Wojaroth
Cytat:
To chyba archaizacja, tak jak "kurytarz, tytuń" itp., które możemy znaleźć m.in. w prozie Tadeusza Micińskiego

Ekspert od spraw fonetycznych i wydawania dżwięków Wink


Leszczyński---de Villars
Cytat:
To pewnie pójdzie skarga do najwyższej instancji czyli owego syna bożego a on już nam pokaże

Krótko, zwięźle i na temat. Beź ściemy.


Cygan----------Grendel
Cytat:
Dziwię się, że ten bełkot do tej pory zajmuje miejsce na serwerze...
Kudi - Twoja cierpliwość jest niezwykła.

Mimo zdecydowanego NIE, uprzejmy do końca.

Grendel nie ma na co sie obrażać. Porównałem was do komisji polskiego programu Idol. Jak by nie patrzeć. J.Cygan jest tam najmilszy dla uczestników programu.

_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Sro 27 Cze, 2007 18:44

Powrót do góry
DOMARASC
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki




Posty: 592
Skąd: Sztutowo
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Utworem, który zaśpiewałby K12G w Idolu byłby Eli lama sabachtani Gawlińskiego.

Wink

Sro 27 Cze, 2007 20:26

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jeszcze chwilę pobędę cierpliwy. Bo ciekaw jestem któż to taki ten Syn Boga. Znam tylko jednego a ten obecnie mieszka w niebie i przyjdzie na ziemię kiedy dopełni się czas. Nie słyszałem żeby Bóg miał innych synów, ale pewnie sam o nim nie wie - może to już wnuczek czy prawnuczek?
Na Twoim miejscu K12G pozwałbym Dana Browna do sądu. Możesz duże odszkodowanie otrzymać...

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Sro 27 Cze, 2007 23:24

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Na Twoim miejscu K12G pozwałbym Dana Browna do sądu. Możesz duże odszkodowanie otrzymać...

Albo lepiej niech spisze swoje objawienia to nieźle na tym zarobi Mr. Green Może nawet nam coś odpali w zamian za podsunięcie pomysłu Laughing

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Czw 28 Cze, 2007 9:15

Powrót do góry
K12G
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 17
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

odpowiedż do KUDI

Jedno pytanie, które dotyczy obowiązujących na forum zasad.
Czy Twoja cierpliwość wyznacza terminy obowiązujące na forum?
Co do Twojej ciekawości, „któż to taki ten Syn Boga”, odpowiem Ci krótko, jeżeli nie jesteś ślepy, znajdziesz opis Jego postaci w pierwszym rozdziale Apokalipsy Św. Jana. Jest tam również, opis postaci Jezusa Chrystusa.

_________________
K12G

Czw 28 Cze, 2007 19:09

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

K12 G;
Cytat:
Co do Twojej ciekawości, „któż to taki ten Syn Boga”, odpowiem Ci krótko, jeżeli nie jesteś ślepy, znajdziesz opis Jego postaci w pierwszym rozdziale Apokalipsy Św. Jana. Jest tam również, opis postaci Jezusa Chrystusa



Przeczytałem i wiem że chodzi o Setha. Wcale mnie to nie dziwi .

Czw 28 Cze, 2007 19:29

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Re: odpowiedż do KUDI

K12G napisał:

Co do Twojej ciekawości, „któż to taki ten Syn Boga”, odpowiem Ci krótko, jeżeli nie jesteś ślepy, znajdziesz opis Jego postaci w pierwszym rozdziale Apokalipsy Św. Jana. Jest tam również, opis postaci Jezusa Chrystusa.


Cytat:
Obj. 1:13-16
13. A pośród tych świeczników kogoś podobnego do Syna Człowieczego, odzianego w szatę do stóp długą i przepasanego przez pierś złotym pasem;
14. Głowa zaś jego i włosy były lśniące jak śnieżnobiała wełna, a oczy jego jak płomień ognisty,
15. A nogi jego podobne do mosiądzu w piecu rozżarzonego, głos zaś jego jakby szum wielu wód.
16. W prawej dłoni swojej trzymał siedem gwiazd, a z ust jego wychodził obosieczny ostry miecz, a oblicze jego jaśniało jak słońce w pełnym swoim blasku.

W/g Biblii Warszawskiej.
Gdzie są tu opisy dwóch postaci???
Tylko mi nie wmawiaj, że "czytam i nie pojmuję; patrzę, a nie widzę"...

Grendel

Pią 29 Cze, 2007 3:53

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Syn Człowieczy to Jezus Chrystus. Ja również nie widzę tu żadnych innych odniesień.
Moja cierpliwość dotyczy tolerowania na forum popularnonaukowym, w dziale "zaginione zabytki", postów o charakterze ezoterycznym. Podyskutować można o wszystkim. Nawet czasami zaśmiecić forum. Tylko do czego ma prowadzić taka dyskusja? Rozumiem dobry żart, kontrowersyjny temat, ale nie naginanie faktów historycznych do metafizycznych urojeń.
I chyba wystarczy takiej jałowej dyskusji. Z przyjemnością dowiedziałbym się czegoś o Saunierze i potencjalnych skarbach w Renne, ale nie nawiedzonych bajek tylko wyników rzeczywistych badań prowadzonych przez stojących na ziemi historyków, archeologów czy archiwistów.

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Pią 29 Cze, 2007 17:45

Powrót do góry
old spirit
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Re: odpowiedż do KUDI

Grendel napisał:
K12G napisał:

Co do Twojej ciekawości, „któż to taki ten Syn Boga”, odpowiem Ci krótko, jeżeli nie jesteś ślepy, znajdziesz opis Jego postaci w pierwszym rozdziale Apokalipsy Św. Jana. Jest tam również, opis postaci Jezusa Chrystusa.


Cytat:
Obj. 1:13-16
13. A pośród tych świeczników kogoś podobnego do Syna Człowieczego, odzianego w szatę do stóp długą i przepasanego przez pierś złotym pasem;
14. Głowa zaś jego i włosy były lśniące jak śnieżnobiała wełna, a oczy jego jak płomień ognisty,
15. A nogi jego podobne do mosiądzu w piecu rozżarzonego, głos zaś jego jakby szum wielu wód.
16. W prawej dłoni swojej trzymał siedem gwiazd, a z ust jego wychodził obosieczny ostry miecz, a oblicze jego jaśniało jak słońce w pełnym swoim blasku.

W/g Biblii Warszawskiej.
Gdzie są tu opisy dwóch postaci???
Tylko mi nie wmawiaj, że "czytam i nie pojmuję; patrzę, a nie widzę"...
Grendel

Jeśli podałbyś cały rozdział, dokładnie przeczytał, zastanowił się - to być może coś byś znalazł.

Biblia Tysiąclecia napisał:
1 Objawienie Jezusa Chrystusa,
które dał Mu Bóg,
aby ukazać swym sługom, co musi stać się niebawem1,
a On wysławszy swojego anioła
oznajmił przez niego za pomocą znaków
słudze swojemu Janowi.
2 Ten poświadcza, że słowem Bożym
i świadectwem Jezusa Chrystusa
jest wszystko, co widział.
3 Błogosławiony, który odczytuje, i którzy słuchają słów Proroctwa,
a strzegą tego, co w nim napisane,
bo chwila jest bliska.

LISTY "DO SIEDMIU KOŚCIOŁÓW, KTÓRE S? W AZJI"

Adres

4 Jan do siedmiu Kościołów, które są w Azji:
Łaska wam i pokój
od Tego, Który jest, i Który był i Który przychodzi2,
i od Siedmiu Duchów2, które są przed Jego tronem,
5 i od Jezusa Chrystusa, Świadka Wiernego,
Pierworodnego umarłych
i Władcy królów ziemi3.
Temu, który nas miłuje
i który przez swą krew uwolnił nas od naszych grzechów,
6 i uczynił nas królestwem - kapłanami4 dla Boga i Ojca swojego,
Jemu chwała i moc na wieki wieków! Amen.
7 Oto nadchodzi z obłokami,
i ujrzy Go wszelkie oko i wszyscy, którzy Go przebili.
I będą Go opłakiwać wszystkie pokolenia ziemi5.
Tak: Amen.
8 Jam jest Alfa i Omega6, mówi Pan Bóg,
Który jest, Który był i Który przychodzi,
Wszechmogący.


Widzenie wstępne

9 Ja, Jan, wasz brat
i współuczestnik w ucisku i królestwie, i wytrwałości w Jezusie,
byłem na wyspie, zwanej Patmos,
z powodu słowa Bożego i świadectwa Jezusa7.
10 Doznałem zachwycenia w dzień Pański8
i posłyszałem za sobą potężny głos
jak gdyby trąby
11 mówiącej:
«Co widzisz, napisz w księdze
i poślij siedmiu Kościołom:
do Efezu, Smyrny, Pergamonu, Tiatyry, Sardów, Filadelfii i Laodycei»9.
12 I obróciłem się, by widzieć, co za głos do mnie mówił;
a obróciwszy się, ujrzałem siedem złotych świeczników,
13 i pośród świeczników kogoś podobnego do Syna Człowieczego10,
obleczonego [w szatę] do stóp
i przepasanego na piersiach złotym pasem.
14 Głowa Jego i włosy - białe jak biała wełna, jak śnieg,
a oczy Jego jak płomień ognia.
15 Stopy Jego podobne do drogocennego metalu,
jak gdyby w piecu rozżarzonego,
a głos Jego jak głos wielu wód.
16 W prawej swej ręce miał siedem gwiazd
i z Jego ust wychodził miecz obosieczny, ostry.
A Jego wygląd - jak słońce, kiedy jaśnieje w swej mocy.
17 Kiedym Go ujrzał,
do stóp Jego upadłem jak martwy,
a On położył na mnie prawą rękę, mówiąc:
«Przestań się lękać!
Jam jest Pierwszy i Ostatni 18 i żyjący.
Byłem umarły, a oto jestem żyjący na wieki wieków
i mam klucze śmierci i Otchłani11.
19 Napisz więc to, co widziałeś,
i to, co jest, i to, co potem musi się stać12.
20 Co do tajemnicy siedmiu gwiazd, które ujrzałeś w mojej prawej ręce,
i co do siedmiu złotych świeczników:
siedem gwiazd - to są Aniołowie13 siedmiu Kościołów,
a siedem świeczników - to jest siedem Kościołów.

Pozdrawiam

Sro 18 Lip, 2007 18:34

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Allahu, a myślałem, że farsa już się skończyła. Jakże się myliłem. Igrzysk ciąg dalszy, cieszmy się Rzymiany!

Nie mogłem się powstrzymać.

Rozbawiony do łez,

Human.

Sro 18 Lip, 2007 18:39

Powrót do góry
old spirit
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Kudi napisał:
Rozumiem dobry żart, kontrowersyjny temat, ale nie naginanie faktów historycznych do metafizycznych urojeń.


Powodem Twojej irytacji jest nie przyjmowanie probabilistycznej możliwości zdobywania informacji za pomocą metafizycznych zdolności. Uważam, że gdyby w jakiś sposób udowodniono Ci, że autor rzeczywiście przeżywa takie stany, zepchnąłbyś te przeżycia do jakiejś postaci jednej z chorób psychicznych. Nie można by Ci niczego zarzucić, ponieważ w myśl paradygmatów naukowych, Twoje przypuszczenie będzie opatrzone większym rachunkiem prawdopodobieństwa, ale fakt pozostanie faktem - będzie to wciąż tylko i wyłącznie Twoje przypuszczenie. Probabilistyka będzie po Twojej stronie, tzn. szala przechyli się znacznie na korzyść Twojej tezy. Niestety (dla Ciebie), choćbyś próbował stanąć na rzęsach - nie udowodnisz i nie wykażesz, że to, co przedstawiono tutaj w tym wątku nie może być prawdą.

Rozumiem niechęć z Twojej strony, po prostu wolisz dyskutować w oparciu o tzw. namacalne fakty lub możliwe do udowodnienia poszlaki, przesłanki. Dziwię się jednak, że ktoś o "naukowym zacięciu" wygłasza tak zawężone intelektualnie deklaracje, chodzi o cytat, który przytoczyłem ze szczególnym zwróceniem uwagi na ostatnie słowo.

Załóżmy, że powyższy, kontrowersyjny tekst odzwierciedla prawdę. Czy naprawdę warto odrzucać a priorii coś, co wymyka się oglądowi szkiełka i oka? Być może oto wyrzucamy na śmietnik, coś, co może okazać się najbardziej wartościową historią, jaka kiedykolwiek miała miejsce? Jesteśmy przywiązani do takich interpretacji, które zostały nam wpojone w procesie edukacji wszelakiej. Niestety, nie mamy pewności, czy takie postrzeganie świata jest jedynie słuszne i wnosi za sobą jedynie prawdziwe treści.

Nie zauważyłem w żadnym poście komentującym treść tekstu dotyczącą skarbu Świątyni Salomona jakiejkolwiek próby podjęcia się chociażby zrębów polemiki przy pewnych założeniach. Zdybyliście się jedynie na kpiarski ton. Kiedyś płonęły stosy na których ginęli ludzie, obecnie - ktoś, kto wykracza poza konwencję - skazany jest na stos ostracyzmu. Smutne jest to, że inteligentni ludzie potrafią wykazać się brakiem polemicznej klasy. Pojawił się tutaj człowiek, dlaczego nie został potraktowany po ludzku?

Pozdrawiam serdecznie.

Czw 19 Lip, 2007 1:48

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

O rany boskie. Sąsiadka wariatka, trzy razy w roku pogotowie ją zabiera, a teraz jeszcze wizjonerzy na forum... A potem się Maxikasek dziwi, że piję przed 13...

Niech ktoś to wreszcie zamknie, bo mogę zajadów dostać. Ja nie jestem w ogóle zirytowany, jestem szczerze rozbawiony. Do łez- przecież napisałem.

P.S. Nie "A priorii", a "a priori". Jako osoba z naukowym zacięciem uważam, że należy dobrze sprawdzić zanim się zacznie używać trudnych słów.

Czw 19 Lip, 2007 10:46

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Kolego Old spirit
jak pewnie wiesz nauka to dziedzina która opiera się na prawach metodologii. Jeśli chodzi o spirytyzm, ezoteryzm i inny podobny "izm" takich fundamentów do dyskusji nie ma. Historia zaś (a takie jest to forum) jest nauką, która wymaga metodologii i (dodam od siebie) rozsądku.
Znam przypadek kiedy poszukiwacz skarbów ustalał numery składu kolejowego, który miał się znajdować w podziemnym tunelu, stosując porady wróżki. Czy historyk ma uznać tę metodę za racjonalną i prawdopodobną? Gdyby tak było uniwersytety świeciłyby pustkami. Całe szczęście tak nie jest.
Wątek zamykam bo nie ma sensu go ciągnąć.

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Czw 19 Lip, 2007 15:45

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.