| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Polskie korzenie papieża Piusa X?

Czy to możliwe, by papież Pius X miał polskie pochodzenie? Z tego tekstu: http://www.dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=73&Itemid=46 tak by wynikało, ale jakoś nigdy o czymś takim nie słyszałem. Rodzi to więc moje poważne wątpliwości. Czy ktoś mógłby ten fakt potwierdzić, ewentualnie zdementować?
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Czw 14 Cze, 2007 14:52

Powrót do góry
piisz
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Skąd: Zielona Góra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ojciec Piusa X był Polakiem,który wyemigrował z Wielkopolski do Włoch.Żeby dzieci zrobiły karierę w Italii przetłumaczył nazwisko Krawiec na Sarto.Cywilne imię Piusa X można przetłumaczyć jako Józef Melchior Krawiec.Czyli Pius X miał korzenie Polskie.

Sro 18 Lip, 2007 10:34

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4535
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam, ciekawa teoria jednak wymaga potwierdzenia w źródłach. Obawiam się że osoby szukające jakiś śladów Jana Krawca z Wielkopolski mogą znaleźć coś tylko przez przypadek, tym bardziej że nie wiadomo dokładnie z kąt on pochodził. Osób noszących nazwisko Krawiec w 2002 roku w Polsce mieszkało 12 713. Zresztą informacji o "emigrancie zarobkowym" z początku XIX w. na pewno nie było dużo. Jeżeli ktoś chciał by zacząć poszukiwania, to powinien rozpocząć je we Włoszech, od sprawdzenia oficjalnej genealogii Piusa X. Na pewno jest to łatwiejsza droga tym bardziej, że jego dziadek ze strony ojca był "właścicielem ziemskim". Pozdrawiam. http://pl.wikipedia.org/wiki/Papie%C5%BC_Pius_X

Sro 18 Lip, 2007 20:13

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czyli przynajmniej nie jest to chyba niemożliwe. To już coś, bo szczerze mówiąc obawiałem się, że informacja ta może być wierutną bzdurą. Faktycznie jednak jej potwierdzenie będzie raczej kwestią przypadku... W każdym razie, ciekawa sprawa.
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sob 11 Sie, 2007 15:32

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gdyby Pius X miał korzenie polskie okazałoby się, że Jan Paweł II nie był pierwszym papieżem-Polakiem! Ale ja w to nie wierzę.
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Czw 11 Paź, 2007 19:36

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Owszem, okazało by się. dlatego nie wierzysz? Że kłóciło by się to z ogólnie przyjetym poglądem, czy masz jakieś konkretniejsze przesłanki?
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Czw 11 Paź, 2007 22:23

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Raczej to drugie. Ta informacja a polskich korzeniach Piusa X trochę dziwna mi się wydaję, ale nie wiem właśnie dlaczego.
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Pią 12 Paź, 2007 20:03

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Temat postu przypomina mi wywody na temat polskich korzeni Kolumba , i łączenia jego osoby z Janem z Kolna . Takie wołoszańsko podobne szukanie sensacji właśnie tam gdzie ich nie ma i nigdy nie było .

Pią 12 Paź, 2007 21:18

Powrót do góry
Wojak
Kapral

Kapral





Posty: 55
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Myślę , że niefortunna sprawa Wojtyły

może tylko utrudniać dotarcie do dokumentów.

Jeżeli pozwolicie , Panowie to powiem teraz tylko na gorąco , jak niektórzy z was, bez powoływania się na źródła , że ta sprawa jest dosyć jasna .

Można to na pewno sprawdzić w źródłach watykańskich -św. Pius X był synem Polaka!.

_________________
Katolicki Tradycjonalista

Sro 16 Sty, 2008 1:54

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ta sprawa jest stara jak swiat. I o tym juz za JPII bylo wiadomo. Tylko nie chciano ta sprawe otwarcie ze wzgledu na papieza propagowac. A tak naprawde, to powiedzcie jakim niby ten papiez byl Polakiem????? I tu sie zamyka kolko. Przynaleznosc do Panstwa.......niemozliwe, Polska nie istniala. Przynaleznosc do narodowosci:..........nic nie wiadomo zeby szczegolnie jakos z tego byl znany. Nawet nie wiem i nie pamietam czy po Polsku umial. Awiec............beczka. Nawet jesli mial polskie korzenie, to daleko do stwierdzenia iz byl Polakiem.

Sro 16 Sty, 2008 12:03

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.