| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wielka Brytania a Anglia

Zagadka:

- Wielka Brytania
- Anglia

Jaka jest różnica?
podajcie jak najwięcej obecnych dominiów a może i strukturę Zjednoczonego Królestwa...

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pią 15 Kwi, 2005 20:18

Powrót do góry
katrol
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 326
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jedna z różnic

Wielka Brytania to:
-Anglia
-Szkocja
-Irlandia
A Anglia to poprostu anglia Uśmiech

_________________

Pią 15 Kwi, 2005 20:43

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

błąd!!!
Wiesz żę dzwoni ale nie wiesz gdzie... Wink

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pią 15 Kwi, 2005 20:52

Powrót do góry
katrol
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 326
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hmmm...

Dzwoni to mi w głowie, ale chyba niechodzi ci o nazwy krajów. Bardzo szczęśliwy
_________________

Pią 15 Kwi, 2005 22:00

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Anglia dobrze ale Wlk. Brytania źle. pomijając fakt że zapomniałęś o Walii.
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pią 15 Kwi, 2005 22:12

Powrót do góry
katrol
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 326
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fakt

Zapomniałem o Walii, ale tak to wszystkie wypisałem:
-Anglia
-Szkocja
-Irlandia
no i ta Walia
Kurcze, niewiem o co ci chodzi? Evil or Very Mad
Jeszcze jedno, jaki to ma związek z historią, taka zagdka???

_________________

Pią 15 Kwi, 2005 22:36

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wielka Brytania, kolego, to jest wyspa.
W tym co wypisałeś zrobiłeś błąd: Irlandia jest niepodległym państwem.
W skład Zjendoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandi Północnej wchodzą Anglia, Walia, Szkocja i Irlandia Płn. i to właśnie Zjendoczone Królestwo (w skrócie, po angielsku: UK) jest organizmewm pańtwowym. A z historią ma to taki związek żę jakbyś ją znał to byś nie zrobił takich błędów Wink
Poza tym jest druga część zgadki: wymieńcie terytoria zlaeżne obecnie od UK...

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sob 16 Kwi, 2005 11:58

Powrót do góry
katrol
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 326
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IjonTihy napisał:
Wielka Brytania, kolego, to jest wyspa

Tyle to ja przeciez wiem!!! Ale niewiedziałem o co ci chodziło z tymi różnicami, a co do Irlandii, szczegółów się czepiasz Bardzo szczęśliwy

_________________

Sob 16 Kwi, 2005 12:41

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

hm... jak napsizę że Korea ma ustrój nibykomunistyczny to sązsiz że południowa Korea nie zaprotestuje? To jest taki szegół jak między Holand a Poland...
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sob 16 Kwi, 2005 13:00

Powrót do góry
katrol
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 326
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

LjonTihy napisał:
Holand a Poland...

Hmmmmm..............
Musze pomyślec......
Wiem!!!
Różnią sie pierwszymi literkami w nazwie!
Laughing Laughing Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Laughing Laughing
Cytat:
hm... jak napsizę że Korea ma ustrój nibykomunistyczny to sązsiz że południowa Korea nie zaprotestuje?

A co do tego to sie nie wypowiadam.

_________________

Sob 16 Kwi, 2005 13:20

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

WIELKA Brytania to:

ANGLIA
SZKOCJA i
WALIA

a NIE IRLANDIA ani Pólnocna!!!

A jesli mówi sie ZJEDNOCZONE KRÒLESTWO, to jest to WIELKA BRYTANIA I IRLANDIA POLNOCNA!!!!

Moderacja przez Dawid159:
Kolego, możesz edytować swoje posty a nie wysyłać jeden za drugim co jest zwykłym nabijaniem licznika Twisted Evil

Sob 16 Kwi, 2005 18:39

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Poprzedni post byl moderowany, wiec nie moglem tam juz nic wpisac. A co do DAWIDA: CZLOWIEKU CZY BYLEM TAM WCZESNIEJ Z JAKIMS POSTEM????????? ODPREZ SIE!!!












DOBRA DOBRA, juz nie pamietam. Nie zapisuje sobie kazdego postu.
Ale, mi nie chodzi o nabijanie licznika. Moze co niektorzy na to dziwnie patrza, ale to ich problem. Mam wiedze historyczna i moge lub chce sie z nia podzielic. A przy okazji bardzo chetnie zaczerpne wiedze kolegow. OK???


Ostatnio zmieniony przez rydz-smigly dnia Nie 17 Kwi, 2005 10:44, w całości zmieniany 1 raz

Nie 17 Kwi, 2005 10:30

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Drogi rydzu wczoraj napisałeś 2 posty - 1 zostal napisany o godz 18:39, a drugi o 18:40 albo 18:41 (coś koło tego) - czyli napisałeś pierwszego posta, potem sobie przypomniałeś o czymś i napisałeś następnego zamiast wyedytować tego pierwszego Wink I nie mówie tu o ciągłej edycji postów, ale powiedzmy, napisałes posta a po 4-5 minutach chcesz coś dopisać to po prostu wtedy edytuj a w poście zaznacz dopisany fragment jako "Edit:" albo coś w tym stylu aby inni wiedzieli o co chodzi Wink
rydz-smigly napisał:
Poprzedni post byl moderowany, wiec nie moglem tam juz nic wpisac.
To zdanie wskazuje na to, że chciałeś coś jeszcze napisać odnośnie tematu - napisałeś nowego posta, to dlaczego nie napisałeś nic konkretnego Question
rydz-smigly napisał:
A co do DAWIDA: CZLOWIEKU CZY BYLEM TAM WCZESNIEJ Z JAKIMS POSTEM????????? ODPREZ SIE!!!
Kwestie wcześniejszego posta już Ci wytłumaczyłem, ale czy to jest powód, żeby krzyczeć Question A może kolega po prostu nie zna netykiety Question W takim razie polecam lekture Wink

Nie 17 Kwi, 2005 10:39

Powrót do góry
prezesszczepan
Лейтенант

Лейтенант





Posty: 382
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolego, Dawid ma racje, płodzisz posty nagminnie i bez zastanowienia. Może i masz wiedzę ale to nie znaczy, że musisz pisać tyle postów które w większości nic nie wnoszą, jakoś Kudi czy IjonTihy też mają ogromną wiedzą i piszą normalne czytelne posty i jakoś potrafią ich mniej pisać a są bardziej czytelne i treściwe, i co najważniejsze nie płodzą tyle - co oznacza, że można wszystko zmieścić w kilku postach, a nie kilku....... Jak był bym upierdliwy to bym Ci wyedytował wszystkie posty i tak posklejał, żeby było to samo, bez tracenia sensu dyskusji. Także albo się podporządkujesz zasadom panującym na forum i będziesz używał funkcji edit i będziesz myślał zanim coś napiszesz, albo sukcesywnie będziesz "naprawiany" przez GTW co na dobre Ci nie wyjdzie......
_________________
[b:3f0d1b7ecc]Pozdrawiam Wojtek[/b:3f0d1b7ecc]

!!! zobacz tu koniecznie zanim pomyślisz o administratorze!!!!

Nie 17 Kwi, 2005 11:10

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Drogi Rydziu, jeśli rzeczywiście masz wiedzę historyczną to się nieą z nami podizel... Bo z Twoich postów nei wynika żebyś taką wiedzę posiadał, wręcz przeciwnie, piszesz psoty kończące się znakami zapytania i czekasz aż my coś powiemy...

Cytat:
WIELKA Brytania to:
ANGLIA
SZKOCJA i
WALIA
a NIE IRLANDIA ani Pólnocna!!!
A jesli mówi sie ZJEDNOCZONE KRÒLESTWO, to jest to WIELKA BRYTANIA I IRLANDIA POLNOCNA!!!!

Ten Twój post, choć nei można my zarzucić błędu, jest oczywisty w świetle tego co ja i kol. KArol napsialiśmy wcześniej. Zamiast więc powtarzać to co zoastało napsiane dodaj coś od siebie. Wciąż czeka druga część pytania dotycząca Imperium Brytyjskiego. Wykaż się...

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Nie 17 Kwi, 2005 12:51

Powrót do góry
katrol
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 326
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jescze...

...flaga
niebieska z czerwonym Krzyżem św. Jerzego (patrona Anglii) w białym obramowaniu, a w tle po przekątnych nakładające się na siebie krzyże: czerwony św. Patryka (patrona Irlandii) i biały św. Andrzeja (patrona Szkocji), czyli poprostu połączone flagi państw UK

_________________

Nie 17 Kwi, 2005 14:07

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Jescze...

karol napisał:
...flaga
niebieska z czerwonym Krzyżem św. Jerzego (patrona Anglii) w białym obramowaniu, a w tle po przekątnych nakładające się na siebie krzyże: czerwony św. Patryka (patrona Irlandii) i biały św. Andrzeja (patrona Szkocji), czyli poprostu połączone flagi państw UK



Nie dokladnie. To co powiedziales jest prawda, ale to polaczone flagi czesci GREAT BRITAIN a nie UK (czyi United Kingdom). Bo jak mowi sie United KIngdom, to ma sie na mysli cala nazwe czyli: UNITED KINGDOM OF GREAT BRITAIN AND NOTHERN IRELAND. A w tej fladze nic z Irlandii czy Polnocnej Irlandii nie ma.

Chetnie pomoglem. Wink

Sro 20 Kwi, 2005 20:54

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mówię z pamięci czyli z niczego Bardzo szczęśliwy . Ale w skład Wilekiej Brytanii czyli państwa wchodzi: Anglia, Walia, Szkocja, Irlandia Płn., Falklandy i część Szetlandów czy wysp Owczych. Natomiast w skład UK wchodzi Wlk. Brytania, Kanada, RPA i Australia z Nową Zelandią- bo choć to są państwa niepodległe to uznaja symboliczne zwierzchnictwo Królowej Brytyjskiej.

Czw 21 Kwi, 2005 0:04

Powrót do góry
katrol
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 326
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Jescze...

rydz-smigly napisał:

Nie dokladnie. To co powiedziales jest prawda, ale to polaczone flagi czesci GREAT BRITAIN a nie UK (czyi United Kingdom). Bo jak mowi sie United KIngdom, to ma sie na mysli cala nazwe czyli: UNITED KINGDOM OF GREAT BRITAIN AND NOTHERN IRELAND. A w tej fladze nic z Irlandii czy Polnocnej Irlandii nie ma.

Chetnie pomoglem. Wink


Ok! ok, może się pomyliłem, przepraszam, zamiast GB dałem UK. Przepraszam i dziękuje za "sprostowanie" tematu Wink

_________________

Czw 21 Kwi, 2005 9:04

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie do końca panowie. Wielka Brytania to nie jest państwo. To jest uogólnienie występujące tylk ow Polsce. Podobnie jak Stany Zjednoczone chociaż pełna i jedyna nazwa państwa to Zstany Zjednoczone Ameryki Pn. Bo mało kto wie że wszystkie państwa w Amerykach są Stanami Zjednoczonymi- nie zawsze różnice między stanami są tkaie jak w USA ale są... raczej na kształt RFN czy Szwajcarii.

Flaga UK jest owszem połączeniem flag PAńSTW któe po zjednoczeniu utworzyły UK. NIe może być w tej fladze nic z Irlandii Pn. bo ona niepodległym państwem (z własną flagą) nigdy nie była.

GREAT BRITAIN- to jest wyspa na któej leży część państwa UK (United Kingdom- pełąna wersja jak ktoś napsiał UK of Great Britain and Northern Ireland).
Jest też wyspa IRELAND- tam elży pańśtwo Irlandi a część UK czyli Irlnadia Pn.
Brytysjkie posiadłości obecnie to:
- Gibraltar
- Channel Island (wyspy na kanale LaManche): Jersey, Guernsey, Alderney, Sark
- British Indian Ocean Territory (Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego): Archipelag Chagos: Salomon Islands, Peros Banhos Atoll, Three Brothers, Eagle i Danger Islands, The Egmont Islands, Diego Garcia
- Bermudy
- KAjmany
- Brytyjskie Wyspy DZiewicze
- Wyspy Turks & Caicos: Grand Turk Island, Salt Cay, Grand Caicos Island
- Anguilla
- Montserrat
- Pitcairn Island: Oeno Island, Henderson Island, Ducie Island
- Phoenix Islands: Phoenix Group (Phoenix Island, Sydney Island, Hull Island, Gardner Island, Canton Island, Enderbury Island), Christmas Island, Fanning Island, Washington Island, Starbuck Island, Malden Island
- St. Helena Island
- Ascension Island
- Tristan da Cunha Group: Tristan da Cunha Island, Inaccessible Island, Nightingale Island
- Gough (Diego Alvarez) Island
- Falkland Islands, South Sandwich Islands, South Georgia,
- British Antarctic Territory: South Shetland Islands, South Orkney Islands, Antarctic Peninsula

Jest też Brytyjska Wspólnota Narodów czyli Commonwealth, np. MAlta, Cypr, Indie, Cejlon, Seszele, Malediwy i wiele innych..
I są jescze państwa niepodległa ale uznające za glowę państwa króla/królową brytyjską, np Kanada, Wyspy Bahama, Mauritius. Niektóre z tych państw w swojej fladze mają Union Jacka (np. Nowa Zelandia czy Australia) a niektóre nie (np. Kanada)

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Czw 21 Kwi, 2005 16:50

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IjonTihy napisał:
Nie do końca panowie. Wielka Brytania to nie jest państwo. To jest uogólnienie występujące tylk ow Polsce. Podobnie jak Stany Zjednoczone chociaż pełna i jedyna nazwa państwa to Zstany Zjednoczone Ameryki Pn. Bo mało kto wie że wszystkie państwa w Amerykach są Stanami Zjednoczonymi- nie zawsze różnice między stanami są tkaie jak w USA ale są... raczej na kształt RFN czy Szwajcarii.

Flaga UK jest owszem połączeniem flag PAńSTW któe po zjednoczeniu utworzyły UK. NIe może być w tej fladze nic z Irlandii Pn. bo ona niepodległym państwem (z własną flagą) nigdy nie była.

GREAT BRITAIN- to jest wyspa na któej leży część państwa UK (United Kingdom- pełąna wersja jak ktoś napsiał UK of Great Britain and Northern Ireland).
Jest też wyspa IRELAND- tam elży pańśtwo Irlandi a część UK czyli Irlnadia Pn.



OJ MODERATORZE MODERATORZE................wysilales sie i wysilales. O wszystkich posiadlosciach Zjednoczonego Krolestwa nie bylo pytane, wiec to lekko zbedne. Ale to moje zdanie. A nikomu nie chodzilo o zadne PANSTWO, tylko o FLAGE. A takie "uogulnienie" wystepuje w innych panstwach lub jezykach takze, wiec to NOVUM nie jest. Kazdy wie, mowiac Wielka Brytania, o jaki kraj lub panstwo chodzi. Ze poprawnie brzmi to inaczej lub powinno brzmiec, to cos innego.

A chodzilo tak wogole o FLAGI. I tutaj sie musze powiedziec nie wysililes. Zagladaj to internetu, biblotek lub jakis ksiazek........JA to z glowy Tobie powiem.
Irlandia czy Polnocna Irlandia (ULSTER, czyli 4 hrabstwa na polnocy) nie byla nigdy nie podlegla wiec nie ma tez jej w fladze UK. No sorry......za sredniowiecza byla. Po drugie......A CO Z WALIA????????

I mozesz mnie nazywac po imieniu jak cytujesz moje posty, bo krytykowac to lubisz i wpisujesz chetnie o kogo chodzi. Wiec.....SPRAWIEDLIWIE kolego. OK? Wink

Pią 22 Kwi, 2005 1:41

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W zacytowanym przez Ciebie poście nie ma żadnego cytatu. Ani Ciebie ani innego użytkownika, więc nie rozumiem o co chodzi.

Po drugie- moderator to moja funkcja na forum która w dyskusji nie ma żadnego znaczenia. osty piszę nie jako mod. lecz jako zwykły uzytkownik.
Jeśli mówisz z głowy to napełnij ją. JA wolę się czasem oprzeć na książce niż pisać błędnie... Ja napisałem
Cytat:
Irlandii Pn. bo ona niepodległym państwem (z własną flagą) nigdy nie była.
Ty piszesz
Cytat:
Irlandia czy Polnocna Irlandia (ULSTER, czyli 4 hrabstwa na polnocy) nie byla nigdy nie podlegla wiec nie ma tez jej w fladze UK. No sorry......za sredniowiecza byla.
Zmieniasz więc moją wypowiedź aby dopasować ją do swojej repliki. Chybionej zresztą: Irlandia ogłosiła niepodległość w 1921 roku a w 1949 opuściła Commonwealth. W tym czasie (1921) protestancki Ulster postanowił przyłączyć się do UK a nie pozostać przy Irlandii. Podział w obrębie Irlandii między południem a północą sięga średniowiecza (późnego), spotęgowanego przez reformację religijną, ale Irlandia Pn. nie była nigdy niezależnym państwem.
Walia natomiast do 1301 roku (właściwie do 1282 czyli do śmierci ostatniego władcy- Llywelyna ap Gruffyd [swoją drogą pasjonaci Władcy Pierścienia mogliby zaintersować się językiem walijskim a okaże się że Tolkien to wcale nie taki geniusz lingwistyczny]) była niezależnym księstwem, a zależnym jest do dzisiaj- głową księstwa, czyli księciem Walii, jest następca tronu brytyjskiego, co pierwszy raz miało miesjsce właśnie w 1301 roku- syn Edwarda I - Edward of Caernarvon został pierwszym księciem Walii już zjednoczonej z Anglią.

Napisałeś O
Cytat:
wszystkich posiadlosciach Zjednoczonego Krolestwa nie bylo pytane

Ja napisałem, w pierwszym poście który zapoczątkował dyskusję:
Cytat:
podajcie jak najwięcej obecnych dominiów a może i strukturę Zjednoczonego Królestwa...

czytaj co piszą inni, a poza tym nadmiar wiedzy nikomu jescze nie zaszkodził, chyba że się tego obawiasz...

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pią 22 Kwi, 2005 18:46

Powrót do góry
Carthon
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki





Posty: 652
Pochwał: 1
Skąd: Dixieland
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z Walią sprawa wygląda tak, że ma ona nieco niższy status niż Szkocja czy Irlandia Płn. Formalnie jest księstwem wchodzącym w skład Anglii (jak to chyba wspomniał kolega Ijon Tihy) i nie ma takiej autonomii i takich praw jak Szkoci i Irlandia Półn.Widać to choćby po królewskim herbie, w czterodzielnej tarczy mamy powtórzone w I i IV polu godło Anglii w II mamy Szkocję a w III harfę Irlandii Pół. Godła Walii w herbie nie ma. Dlatego słuszne jest zdanie, że Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Pólnocnej to Anglia (z księstwem Walii) Szkocja i Irl. Póln. Innymi słowy w takiej np. Szkocji w odróżnieniu od Walii monarcha będzie pieczętował się herbem w którym występuje jako król Szkocji ( w I i IV polu mamy teraz godło Szkocji, lwy angielskie "spadają" na drugie pole.) Żeby było śmieszniej kiedy Ksiąze Walii (następca tronu) odwiedza oficjalnie Szkocję to ten tytuł tam nie obowiązuje, formalnie występuje tam jako Duke of Rothesay, tytuł przysługujący następcy tronu w Szkocji
ma prawo wtedy używać także tytułów: Earl of Carrick, Baron of Renfrew, Lord of the Isles oraz Prince and Great Steward of Scotland.

Nie 15 Maj, 2005 1:27

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.