| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SolusLupus
Chorąży

Chorąży





Posty: 161
Skąd: Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cezar Borgia napisał:
eh, ta młodzieńcza nadgorliwość. to a pro po tematu 14-tego numeru IOH Uśmiech ale to by była miła niespodzianka gdyby człowiek usłyszał, że już w styczniu dostanie nowy, 14-ty numer magazynu. ....marzenia ściętej głowy Uśmiech


Dzieki za odmłodzenie Piwo może nie wyglądam, ale mam juz swoje lata Crying or Very sad

_________________
Prawda przeciw Światu
celtyckie

Czw 15 Lis, 2007 20:25

Powrót do góry
Cezar Borgia
Kapitan

Kapitan





Posty: 1463
Pochwał: 2
Skąd: Królewskie miasto Będzin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Liczy się młodość ducha a nie ciała Bardzo szczęśliwy !!

Czw 15 Lis, 2007 21:08

Powrót do góry
Wiola
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 7
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Właśnie otrzymałam informację, że numer 13 będzie dostępny w sieci we wtorek Bardzo szczęśliwy

Pią 16 Lis, 2007 12:10

Powrót do góry
Paradigm
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 138
Skąd: Pinecity
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wiola napisał:
Właśnie otrzymałam informację, że numer 13 będzie dostępny w sieci we wtorek Bardzo szczęśliwy

W jakiej sieci ?
To ja już liczyłem że dziś w empiku zakupię, a Ty o jakimś wtorku piszesz.

_________________

Pią 16 Lis, 2007 12:19

Powrót do góry
Wiola
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 7
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Magazyn będzie dostępny we wtorek w całej Polsce.
Firmy kolportażowe nie zgodziły się na to by dać na początek magazyn do sprzedaży tylko empikom (nierówne szanse). Dochodzi do tego, że dziś mamy piątek i nie wszystkie firmy pracują w weekend.

Pią 16 Lis, 2007 13:02

Powrót do góry
najmad
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 119
Skąd: Łęczna
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Paradigm, Szponiasty pisal kilka postow wczesniej o wtorku, uwazniej posty nalezy czytac Wink
_________________
Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka

Pią 16 Lis, 2007 16:28

Powrót do góry
Cezar Borgia
Kapitan

Kapitan





Posty: 1463
Pochwał: 2
Skąd: Królewskie miasto Będzin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie ma się o co spierać. czekamy do wtorku. Wyluzowany

Pią 16 Lis, 2007 18:42

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mam pomysł: a może by za pomocą środków masowego przekazu jakoś zachęcić do ludzi kupna nowego numeru "IOH"? Tylko trzeba by było w trybie ekspresowym zebrać jakiś fundusz na to. Co o tym myślicie?
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Sob 17 Lis, 2007 13:17

Powrót do góry
najmad
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 119
Skąd: Łęczna
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Żukow, bardzo dobry pomysl, ale mysle, ze Redakcja od dawna o tym myslala, jednak wiesz jak to bywa, chodzi glownie wlasnie o te fundusze. Reklama w TV czy radio kosztuje nie malo, podbnie rzecz sie ma z najbardziej chodliwymi gazetami w tym kraju. Najlepszym pomyslem byloby poszukanie zamoznego sponsora Wyluzowany , ktory np. przeznaczylby srodki pieniezne na rozreklamowanie IOH.
_________________
Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka

Sob 17 Lis, 2007 15:16

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dobrze, ale skąd go wytrzasnąć?
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Sob 17 Lis, 2007 15:23

Powrót do góry
najmad
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 119
Skąd: Łęczna
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No wlasnie to jest najwieksze wyzwanie dla wszystkich, najlepiej to miec dobrego znajomego, z pewna iloscia pieniazkow, z ktora nie wie co zrobic Laughing , aj przydalyby sie...
_________________
Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka

Sob 17 Lis, 2007 19:30

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem


_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Sob 17 Lis, 2007 20:16

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziś znaczy w sobotę dostarczono magazyn do centrów dystrybucyjnych - już nie będzie niespodzianek - od poniedziałku zacznie się pojawiać, a od wtorku będzie dostępny w całej Polsce.

uffff

Odnośnie reklamy sprawa jest załatwiona i na wiosnę będzie - na razie nie mogę zdradzić ale będzie. Miło że martwicie się i myślicie jak nam pomóc.

Sob 17 Lis, 2007 20:58

Powrót do góry
najmad
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 119
Skąd: Łęczna
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Widzisz Żukow, mowilem, ze Redakcja na pewno postarala sie o reklame Bardzo szczęśliwy , wierzylem w to, bo faktycznie warto reklamowac taka gazete... No i najwazniejsze, ze znalazl sie ktos, kto wylozy troszke money Wyluzowany
Czyzby nowy tydzien mial sie zaczac od wizyty w Empiku??? Laughing , oby byl najnowszy numer, przynajmniej mialbym co robic na wykladzie u Beenhakkera Bardzo szczęśliwy

_________________
Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka

Sob 17 Lis, 2007 22:27

Powrót do góry
Cezar Borgia
Kapitan

Kapitan





Posty: 1463
Pochwał: 2
Skąd: Królewskie miasto Będzin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

"I zstąpił Bóg na ziemię i zobaczył IOH... i rzekł, że jest dobre. szóstego dnia zaś stworzył Pan człowieka i redakcję IOH by mogli sławić chwałę Pana i wyznawców bogini Clio... " ewangelia według św. Borgii

a tak już nieco bardziej poważnie to reklama jest w naszych realiach bezcenna. naturalnie chodzi o dobrą reklamę. trzeba pokazać takiemu pismu jak Mówią Wieki, że konkurencja w kwestii popularności depcze jej po piętach. Jasne, że IOH reprezentuje wysoki poziom merytoryczny! To bezdyskusyjne! Trzeba tylko dotrzeć z magazynem do szerszego grona odbiorców. A pożądna reklama to umożliwi. Tak więc trzymam kciuki!

Nie 18 Lis, 2007 0:41

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mówią Wieki popularne?
Chyba tylko w gimnazjach i ZNP Wyluzowany

Nie 18 Lis, 2007 12:39

Powrót do góry
Cezar Borgia
Kapitan

Kapitan





Posty: 1463
Pochwał: 2
Skąd: Królewskie miasto Będzin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No niestety Mówią Wieki są popularne nie tylko w miejscach, które wymieniasz. I nic nie wskazuje na to, że w najbliższej przyszłości zamkną to pismo. IOH jak wspomniałem jest świetne pod względem merytorycznym, a także jeśli chodzi o estetykę graficzną i jakość papieru. Jednym z powodów popularności MW jest to, że pismo to wychodzi co miesiąc. Poza tym należy uwzględnić przyzwyczajenie danego czytelnika, a właściwie pewnej grupy ludzi, którzy kupują MW.

Nie 18 Lis, 2007 13:00

Powrót do góry
SolusLupus
Chorąży

Chorąży





Posty: 161
Skąd: Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grot-Dziobecki napisał:
Mówią Wieki popularne?
Chyba tylko w gimnazjach i ZNP Wyluzowany


Nie tylko, nie tylko...... Evil or Very Mad

_________________
Prawda przeciw Światu
celtyckie

Nie 18 Lis, 2007 13:33

Powrót do góry
najmad
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 119
Skąd: Łęczna
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dla mnie MW to totalne nieporozumienie, tam nawet nie ma o czym poczytac... Zupelny brak interesujacych materialow, ale za to cena jaka Zniesmaczony Pamietam w mojej gimnazjalnej bibliotece, co miesiac dowozili najnowsze MW i byla to jedyna gazeta historyczna, ktora z zawzieciem czytal nasz nauczyciel od historii, szczerze mu sie dziwilem. No ale coz, sa gusta i gusciki Neutral. Jednak sami uczniowie, po szybkim przerzuceniu kilku stron i dojsciu do wniosku, ze nic wciagajacego tam nie znajda, z wielkim przyspieszeniem odkladali gazetke na polke Uśmiech
_________________
Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka

Nie 18 Lis, 2007 15:18

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Borgia, nie zależy mi na zamykaniu MW Wink Istnienie na rynku kilku czasopism poruszających podobną tematykę to korzyść dla czytelnika i dla magazynu, a to ze względu na wzrastający poziom.
Natomiast samo MW kojarzy mi się właśnie z bibliotekami szkolnymi (o ile pamiętam to szkoły mają jakieś korzystne warunki prenumeraty), gdzie leżało ono nieczytane. Jeżeli ktoś nie interesował się historią, to nawet tego nie dotknął. Natomiast zainteresowany przejrzał gazetkę, znalazł jeden ciekawy artykuł i...tyle. Owszem, wiele tekstów tam jest bardzo dobrych i ciekawych, ale rzadko trafia się ich więcej niż 1-2 na numer. IOH ma natomiast to do siebie, że każdy artykuł, nawet o ułanie i d*pie Maryny (patrz: numer 13 Twisted Evil ) potrafi wzbudzić zainteresowanie, bo podchodzi do zagadnienia z nietypowej strony.
Mam wydanie specjalne MW o wyprawie z 1812. Ni to monografia, ni to zbiór ciekawostek. Numer 13 IOH: artykuł o obozach Wielkiej Armii. Napoleon to nie moja działka, ale tekst skonsumowałem z wyraźną satysfakcją i zadowoleniem.
Nie chcę rozwodzić się nad wyższością IOH nad MW, bo zdania pewnie byłyby podzielone, ale widać różnice w podejściu do przedstawiania historii. Opinię tą potwierdzają moi kumple - hobbyści Wyluzowany
Znad 13 numeru,
pozdrawiam, Piotrek Piwo

Nie 18 Lis, 2007 19:22

Powrót do góry
Cezar Borgia
Kapitan

Kapitan





Posty: 1463
Pochwał: 2
Skąd: Królewskie miasto Będzin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przyznaję Ci rację. nic dodać, nic ująć. a co do 13-tki to niestety jak większość ludzi nadal muszę czekać na nowy numer.. zazdroszczę Ci.

Nie 18 Lis, 2007 19:35

Powrót do góry
najmad
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 119
Skąd: Łęczna
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cezar, mam lekarstwo na Twoje smutki Wink , jest nim prosta rada: zostan prenumeratorem IOH Uśmiech , nie dosc, ze gazetke mialbys wczesniej to i do Empiku nie musialbys latac z ciagla nadzieja, ze w koncu ujrzysz najnowszy numer na polce. Jednak takie ciagle wyczekiwanie ma tez swoje plusy: im wieksza ciekawosc i chec posiadania, w tym wypadku 13 numeru, tym wieksza przyjemnosc z jego konsumpcji... Radze wiec sie zastanowic co lepsze Uśmiech . Pozdrawiam.
_________________
Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka

Nie 18 Lis, 2007 20:24

Powrót do góry
Cezar Borgia
Kapitan

Kapitan





Posty: 1463
Pochwał: 2
Skąd: Królewskie miasto Będzin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Doceniam Twoją radę. Ba, ona jest praktyczna i sensowna. Problem w tym, że na razie każdą złotówkę inwestuję w zakup książek historycznych albo ich ksero(naturalnie chodzi o potrzebne i niezbędne mi pozycje). a jeśli dodać do tego fakt, że w takiej bibliotece śląskiej ksero w czytelni kosztuje 40 groszy no to mamy cały komplet dowodów na to, że mój portfel zmaga się z głębokim niedoborem gotówki. Ale jak się z tymi wszystkimi intelektualnymi inwestycjami uporam, poważnie pomyślę nad prenumeratą. no, ale jak sam mówisz, samo czekanie ma też swój urok.. byle nie było to czekanie w nieskończoność.

Nie 18 Lis, 2007 21:04

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No dobra, mamy poniedziałek, wiec zgodnie z obietnicą Naczalstwa część z Was powinna mieć już najnowszy numer w rączkach Mr. Green . Pora przystąpić do bardziej szczegółowych ocen pisma.

Jestem po lekturze 1/3 artykułów. Ogólnie bardzo ciekawe. Czuję wielki niedosyt, że na druga część zarysu historii pieczęci będę musiał czekać do następnego numeru, który (choć tego nie życzę) pewnie mocno się spóźni. Ogólnie bardzo ciekawy artykuł. O monetach też mi sie podobał, choć jestem laikiem w tych sprawach.

Jak na razie do tekstów mam tylko dwie uwagi.
1. Jeżeli pojawia się sentencja wyroku w łacinie to warto zadać sobie trud by podać tłumaczenie. Zakładając, że przeciętny czytelnik nie włada biegle tym martwym językiem, pozostawienie li tylko tekstu oryginalnego jest całkowicie pozbawione sensu.
2. Niestety wielokrotnie użytkownicy pisali, że teksty są ZA DŁUGIE. W tym numerze rekord należy do Polonische Wehrmacht i wynosi 20 stron razem z ozdobnikami!!! To co najmniej o połowę za dużo. I nie ma tu znaczenia, że tekst traktuje o tej akurat tematyce. Chętnie bym przeczytał o osobliwościach służby Polaków w formacjach wojskowych III Rzeszy, ale na miłość boską, w jakiejś treściwszej formie. Nawet artykuł o tematyce morskiej liczący wiecej niż 10 stron uważałbym za męczący.
Może jednak spróbuję wziąć się za tego tasiemca, ale na pewno na samym końcu kolejki.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Pon 19 Lis, 2007 17:58

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja mam takie pytanie: czy w takim kiosku "Ruchu" będzie dostępny IOH? Pytam się, gdyż najbliższy Empik jest ode mnie oddalony o 72 kilosy i znajduje się w Kielcach, a w najbliższym mnie większym mieście, ok. 80 000 Ostrowcu Św. luksusem jest dziadowski Kolporter. A z drugiej strony nie chce mi się ruszać moich szanownych czterech liter i jechać po gazetę ok. 30 kilometrów. A tak mam kawalątko do Ruchu i sprawa załatwiona. A tak a propos: wielu ludzi czyta nie tylko Mówią Wieki, ale też jak czasami ja oraz wielu znamienitniejszych ode mnie lubi sobie przeglądnąć "Focus Historia". Jest nie małą konkurencją dla w/w gazety, a i dla IOH-u będzie. Więc nasza gazetka mocną kampanię reklamową musi przedsięwziąć. Czy nie tak?
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Pon 19 Lis, 2007 18:09

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następny Strona 15 z 19

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.