| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dzwonek
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 68
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Św. Greal

witam. Jak myślicie czy jest jakaś szansa na odnalezienie Św. greala ?
Czy wogóle on istnieje? mnie ostatnio zaczoł interesować ego temat dlatego proszę o komentarze do tego tematu. Pozdrawiam

Pią 11 Maj, 2007 20:28

Powrót do góry
DOMARASC
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki




Posty: 592
Skąd: Sztutowo
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Św. Greal

dzwonek napisał:
witam. Jak myślicie czy jest jakaś szansa na odnalezienie Św. greala ?
Czy wogóle on istnieje? mnie ostatnio zaczoł interesować ego temat dlatego proszę o komentarze do tego tematu. Pozdrawiam


Marne szanse. Większe są na odnalezienie Św. Graala.
O kilku innych "ortach" nie wspomnę. Od tego są wyższe władze tego forum. Nikt tego nie wie, czy kielich ten istnieje. Bo nikogo z nas nie było wtedy na świecie. Wink

Zapodaję ciekawe stronki:

http://www.teksty.gildia.pl/kormak/graal/graal1

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,585

Pią 11 Maj, 2007 20:37

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czy którykolwiek z uczniów Jezusa wziął to naczynie zwane graalem aby potem przez dwa tysiące lat wszyscy się podniecali ? Wątpię . Przecież ten kielich nie jest istotą chrześcijaństwa tylko spełniony w nim toast .

Pią 11 Maj, 2007 20:49

Powrót do góry
Bolo
Schütze

Schütze





Posty: 12
Skąd: Oława
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sorki kolesie ale mysle ze ten kielich jest tylko pojeciem. Zadna istniejaca materia.
Pozatym trzeba byc glupcem zeby myslec o odnalezieniu tak pozadanego i slynnego naczynia.
"jakby je odnaleziono przypadkiem w polsce, padlo by ofiara zlomiazy" Bardzo szczęśliwy

_________________
PIWO TO MOJE PALIWO

Pią 11 Maj, 2007 22:41

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan





Posty: 1378
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy to prawda ale gdzieś przeczytałem że III rzesza powołała specjalna grupę to poszukiwania właśnie Graala??? Neutral
_________________
Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. .My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę.Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.

Pią 11 Maj, 2007 22:45

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie to jest on nie do odnalezienia. Nawet nie wiemy na 100% czy to był kielich. Jedynie mowa o nim w Biblii a ją jako książką historyczną trudno uznać ponieważ powstała ze zbioru wybranych opowiadań. Pełno w niej niedokładności itp. Jednak dla wiary jest ona podstawą i fundamentem. Jak dla mnie nawet jeśli istniał święty gral to do dziś sie już nie zachował.
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Sob 12 Maj, 2007 0:31

Powrót do góry
dzwonek
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 68
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja też słyszałem ze III rzesza szukała graala.

Sob 12 Maj, 2007 9:37

Powrót do góry
mati-p
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

III Rzesza chyba nie tylko szukała Św. Graala, ale też innych relikwii magicznych przedmiotów (np. Włóczni Maurycego - ta która przebiła bok Chrystusa).

Sob 12 Maj, 2007 10:14

Powrót do góry
Imperator
Chorąży

Chorąży





Posty: 166
Skąd: Biała Podlaska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
III Rzesza chyba nie tylko szukała Św. Graala, ale też innych relikwii magicznych przedmiotów (np. Włóczni Maurycego - ta która przebiła bok Chrystusa).

I zdobyli ją,ale dziś już wiemy,że nie jest to włócznia ,którą legionista przebił bok Jezusa.Natomiast bardzo prawdopodbne,że we włóczni Maurycego znajduje się gwóźdź z z krzyża Chrystusa.Podobno Hitler zginął zaraz po tym kiedy alianci odzyskali włócznię...

Sob 12 Maj, 2007 11:08

Powrót do góry
DOMARASC
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki




Posty: 592
Skąd: Sztutowo
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dzwonek napisał:
Ja też słyszałem ze III rzesza szukała graala.



Nawet Himmler był przekonany, że odnalezienie Graala będzie równoznaczne z wygraniem wojny przez III Rzeszę.


Ostatnio zmieniony przez DOMARASC dnia Sob 12 Maj, 2007 18:42, w całości zmieniany 1 raz

Sob 12 Maj, 2007 17:59

Powrót do góry
dzwonek
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 68
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dokładnie graala szukali w Indiach z tego co słyszałem

Sob 12 Maj, 2007 18:39

Powrót do góry
DOMARASC
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki




Posty: 592
Skąd: Sztutowo
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dzwonek napisał:
dokładnie graala szukali w Indiach z tego co słyszałem



Ja słyszałem wersję o klasztorze benedyktynów w Hiszpanii. Legenda mówiła, że tam, w jakiejś grocie, ukryty jest Święty Graal. W 1940 r. Himmler wybrał się samolotem do Barcelony.

Sob 12 Maj, 2007 18:50

Powrót do góry
Gollum
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki




Posty: 574
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja słyszałem inną wersję, że nie chodzi o kielich, lecz krew. Nie San Greal, lecz Sang Real, czyli królewska krew. W średniowieczu nie bawiono się w wyraźne odstępy między wyrazami, więc mogło chodzić o co innego.
Ta królewska krew mieli to być potomkowie Jezusa i Marii Magdaleny. Nie pamiętam tylko, czy uważali się za nich Merowingowie, czy jacyś ich konkurenci.
Coś może być na rzeczy, bo gdy swego czasu w dodatku turystycznym nt. południowej Francji napisałem o tej hipotezie, ówczesny biskup zamojski wściekł się...

Sro 23 Maj, 2007 11:32

Powrót do góry
mati-p
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A więc zaczyna iść w kierunku "Kodu Leonarda da Vinci", " Święty Graal, Święta Krew", itp. Merowingowie uważali się za spadkowierców Jezusa i Marii Magaleny. A co inni myślą o teorii Sang Reala?

Czw 24 Maj, 2007 16:40

Powrót do góry
Gibdzio
Szeregowy

Szeregowy




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja słyszałem o tym, że nieślubny syn Lancelota Galahad znalazł Grala, lecz ja w to nie wierze. Myślę że to tylko legenda którą wymyślili jacyś ludzie żeby zająć innych którzy prawdopodobnie ich ścigali lub prześladowali. Osobiście sam nie zajmuję się studiowaniem Świętego Grala tą wersję usłyszałem od mojego znajomego który obraca się w tym temacie.

Czw 24 Maj, 2007 20:26

Powrót do góry
mboro
Major

Major





Posty: 2313
Pochwał: 35
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Indiana Jones znalazł Kielich - widziałem film... Mr. Green

A w innym - znalazł go MacGyver Mr. Green Mr. Green

_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem

Czw 24 Maj, 2007 21:13

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.