| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
qwerqaz
Kapral

Kapral





Posty: 46
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Włodyka (Ludwikowice Kłodzkie) - aktualne zdjęcia

Link do galerii zdjęc przedstawiających aktualny stan poniemieckich zabudowań na zboczach Włodyki w Ludwikowicach Kłodzkich (kompleks Mölke-Werke) :

http://www.galerie2-pawlowski.yoyo.pl/wlodyka/index.html

Pią 04 Maj, 2007 19:43

Powrót do góry
DJ MHz
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 148
Skąd: Polkowice
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Byłem w tamtym tygodniu tam :], najbardziej to mi się podobały te wielkie magazyny pod ziemią co widać na fotkach paru. A schroniku chyba przeciwlotniczego to nie robiłeś fotek chyba ? Piwo

Pon 07 Maj, 2007 20:22

Powrót do góry
qwerqaz
Kapral

Kapral





Posty: 46
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

schron przeciwlotniczy? a w którym miejscu on dokładnie się znajduje? możesz opisac z grubsza?

Pon 07 Maj, 2007 21:15

Powrót do góry
DJ MHz
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 148
Skąd: Polkowice
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

No byłem akurat tam na końcu samej drogi betonowej co jest w dolinie, jak się jedzie to po lewej stronie są te obiekty do montowania zapalników, po prawej spotyka się zbiorniki na kruszywo ? itp, i tam dalej to wpadłem akurat na schronik, 2 wejścia-wyjścia i tunelik taki pomiędzy nimi, i był jeszcze komin wentylacyjny. Sądzę że to schronik bo tak to wygląda. Poszukam na mapce i napisze który to nr obiekt...

Pon 07 Maj, 2007 22:00

Powrót do góry
qwerqaz
Kapral

Kapral





Posty: 46
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

super, czekam na mapke Wink

Pon 07 Maj, 2007 22:09

Powrót do góry
DJ MHz
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 148
Skąd: Polkowice
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Kurde mapka jest ucięta akurat tam gdzie jest ten schronik. A jeszcze inny ciekawy obiekt trafiłem, tam właśnie koło tych budyneczków co jednak w nich prasowano MW, a nie jak napisałem wyżej montowano zapalniki... To tam po prawej stronie drogi naprzeciwko tych budyneczków w pewnym miejscu zauważyłem dziure (znaczy się kolega zauważył) Latarka była kiepska bo własnej roboty 6 ledowa, ale trochę widziałem co nieco. Tunelik prowadził to jakiegoś pomieszczenia, chyba długiego, widziałem tylko w nim przegrode jakąś i rury kamionkowe. Taką oto fotkę zrobiłem :


Jak bym miał latarkę halogenową co w domu została to bym dalej wszedł do tego obiektu. Bo ciekawie się zapowiadało. Wejście było w krzakach ale jak się będzie powoli iść to napewno się go znajdzie. Na wakacje wybieram się tam na cały tydzień w Ludwikowice więc wpadne z aparatem i lepszym sprzętem i narobie fotek trochu tych tunelików itp co tam spotkałem :].

Aaa... Ten schronik był bardzo blisko składu opału, tą drogą betonową co mówiłem jechać na sam koniec jej, i gdy ona już się skończy i będzie leśna droga to tam trzeba jeśli dobrze pamiętam iść w lewo trochę pod górke i niedaleko jest ten schronik.

Zapuszcze jeszcze link do filmiku który skręciłem gdy tam sobie kopałem z Konradem Razz
http://www.youtube.com/watch?v=cLlNIwwEo9U

Pon 07 Maj, 2007 22:30

Powrót do góry
qwerqaz
Kapral

Kapral





Posty: 46
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

No szczerze mówiąc to chyba w tym miejscu co opisujesz nie byłem, ale będę musiał sprawdzic przy okazji - wybiore się pewnie niedługo, bo mieszkam za górka Laughing a mnie jeszcze ciekawi to miejsce na początku Twojego filmiku, gdzie jest droga, która konczy sie ... w zboczu góry z obsypana ziemia? Wiesz cos na ten temat wiecej?

Pon 07 Maj, 2007 22:51

Powrót do góry
DJ MHz
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 148
Skąd: Polkowice
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Tam gdzie wartownia ? I tam właśnie kolega jabelkiem szukał. To tam jest sztolnia zasypana droga betonowa wchodzi prosto w zbocze, ale ja odkryłem obok inne miejsce z betonową drogą jakby druga sztolnia... Dokładnie nie wiem, ktoś podobno to odkopywał już, bynajmiej ja jak byłem to wejść się nie dało.

Wto 08 Maj, 2007 16:01

Powrót do góry
qwerqaz
Kapral

Kapral





Posty: 46
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

No wejśc sie nie da - wszystko jest obsypane i juz zarośnięte krzakami jak widac na załączonych obrazkach:

http://www.galerie2-pawlowski.yoyo.pl/wlodyka/slides/DSC00580.html
http://www.galerie2-pawlowski.yoyo.pl/wlodyka/slides/DSC00579.html

A w którym miejscu znajduje się ta "druga sztolnia", o której mówisz? Niżej czy wyżej od tej z obrazków?

Wto 08 Maj, 2007 17:47

Powrót do góry
qwerqaz
Kapral

Kapral





Posty: 46
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Dziś natknąłem się na taki fragmencik jakiegoś artykułu... Co o nim myślicie?

Podczas II wojny światowej w Ludwikowicach Kłodzkich i Miłkowie istniały dwa obozy pracy będące filiami obozu koncentracyjnego Gross - Rosen. Duży obóz, złożony z około 50 baraków, zlokalizowany był w dolnej części Miłkowa, od strony Ludwikowic Kł. Przebywało w nim na stałe około 1500 więźniów zatrudnionych w fabryce amunicji mieszczącej się w zabudowaniach dawnej kopalni węgla. Prawdopodobnie część więźniów pracowała też przy budowie rozległych podziemnych sztolni i hal fabrycznych w zboczach Gontowej i Włodyki. Niemcy od początku 1944r. prowadzili tu prace zakrojone na ogromną skalę i otoczone ścisłą tajemnicą. Pozostały po nich ślady w postaci korytarzy, budowli naziemnych i wybetonowanych dróg leśnych.
Drugi obóz, dla polskich Żydów, znajdował się przy obecnej ulicy Wiejskiej. Prowadzony przez organizację "Schmelt" podzielony był na część męską i kobiecą. Około 600 więźniów i więźniarek również pracowało w fabryce amunicji, a także przy kopaniu rowów i umocnień wojskowych .

Wto 08 Maj, 2007 21:54

Powrót do góry
DJ MHz
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 148
Skąd: Polkowice
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Trochę na lewo od tego miejsca spotkałem podobne z żelbetonowym obiektem wchodzącym w zbocze, to chyba wchodzi ten rów na wodę ? czy coś. Zawsze myślałem że te sztoleńki to kompleks Sokolec, coś mi się pokiełbasiło we łbie i całkiem pogmatfałem sobie gdzie co leży z kompleksów. A to zbocze ciekawe, jak by się tak na wakacje obgadać z większą grupą, to bym chętnie pomógł z łopatami itp :] żeby to jako tako odkopać bo ciekawe co jest tam.

Załączam kawałki mapek jakie posiadam z tego obiektu. Fajnie by było jak by do dyskusji dołączyły się osoby wiedzące więcej na ten temat.


...

PS.
Ten fragment z Odkrywcy ? Bo akurat też mam nowy numer :] i ładnie opisali miłków. Jedynie to ciekawi mnie gdzie był ten obóz przy ul. Wiejskiej, bo akurat tam wujaszek mój mieszka jak i ja na wakacje i w dni wolne, więc jakoś nie wyobrażam sobie gdzie to mogło by być. Przy w okolicach młyna ?



Opis załącznika:

Opis załącznika:


Ostatnio zmieniony przez DJ MHz dnia Wto 08 Maj, 2007 22:05, w całości zmieniany 1 raz

Wto 08 Maj, 2007 21:57

Powrót do góry
qwerqaz
Kapral

Kapral





Posty: 46
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Wink Bardzo fajny pomysł - mnie też to ciekawi i jestem jak najbardziej ZA!

Wto 08 Maj, 2007 22:02

Powrót do góry
qwerqaz
Kapral

Kapral





Posty: 46
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Na pierwszej mapce widac dokładnie ten budynek przypominający wartownie oznaczony 905 - http://www.galerie2-pawlowski.yoyo.pl/wlodyka/slides/DSC00575.html , ale ... ale śladów po domniemanej sztolni obok nie ma... Skąd to w ogóle jest mapka? Z jakiego okresu?
A tu mam jeszcze taki link na temat Włodyki: http://www.neurode.private.pl/wlodyka.htm

Wto 08 Maj, 2007 22:10

Powrót do góry
DJ MHz
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 148
Skąd: Polkowice
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Nie ma bo to mapka jakaś wojskowa, ale widać sztucznie rozwalone zbocze, Włodyka jak wiadomo jest trochę stroma (zamiast drogą chodziłem sobie na skróty więc wiem jak stromo Bardzo szczęśliwy ) więc to po lewej to jest miejsce zasypanej sztolni.

Fajna stronka :
http://www.ufo.bishopworld.pl/gory_sowie.htm
Pisze tam, że odkopywanie czegokolwiek jest niebezpieczne ze względu na te niewypały itp, a chodziłem to g... znalazłem Mr. Green .

A tu stara fotka tej zasypanej sztolni :

Wto 08 Maj, 2007 22:20

Powrót do góry
DJ MHz
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 148
Skąd: Polkowice
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Oto ten schronik co pisałem wcześniej :


A tu jeszcze drzwi są ? Kiedy to robione było Laughing

Wto 08 Maj, 2007 22:25

Powrót do góry
qwerqaz
Kapral

Kapral





Posty: 46
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc o tych niewypałach to prawda - sam pamiętam jak kilka lat temu mieszkaniec Ludwikowic podczas zbierania grzybów na zboczach Włodyki znalazł przez przypadek pod ścółką jakieś niewypały. Było o tym dosyc głośno - pamiętam jak wojsko je wywoziło przez kilka dni, bo sporo tego było. Podejrzewam, że sporo musiało jeszcze zostac. Czasami słychac coś, że ktoś coś znalazł, ale jakieś "drobniejsze" rzeczy Wink Ja słyszałem opinie, że góra jest wręcz "naszpikowana" niewybuchami, ale sam osobiście też nigdy nic takiego nie znalazłem a często tam jestem...

a co do tych krat, to pamiętam, że kilka lat temu były przy wejściach do tych bunkrów (magazyny przy betonowej drodze)... obecnie jednak ich nie ma i spokojnie można wejśc do środka...

Wto 08 Maj, 2007 22:28

Powrót do góry
DJ MHz
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 148
Skąd: Polkowice
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Warto pogrzebać w piaseczku który jest w ich wnętrzu, można ciekawe rzeczy znaleść. A po niewypałach to tylko metalowe rureczki zostały. Kg je kopałem, a tak to 2 małe zapalniki, które wylądowały wiadomo gdzie Mr. Green ,-----, Mr. Green . Jak tam byłem to ludzie, których spotykałem po drodze mówili o tym właśnie, że 3 lata temu znaleźli sporo tego tam.

Wto 08 Maj, 2007 23:12

Powrót do góry
qwerqaz
Kapral

Kapral





Posty: 46
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

A ja znalazłem następną fajną galerie zdjęc z Ludwikowic Kł: http://www.poszukiwania.pl/cooper/thumbnails.php?album=34&page=1

DJ Mhz - jesli chodzi o tą mapkę wojskową co zamieściłeś... Masz tylko ten mały fragment czy może coś więcej? Jeśli tak, to byłbym wdzięczny jakbyś umieścił na forum...

Wto 08 Maj, 2007 23:14

Powrót do góry
qwerqaz
Kapral

Kapral





Posty: 46
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

jak masz całosc 2 to tez wrzuc... Laughing

Sro 09 Maj, 2007 15:18

Powrót do góry
DJ MHz
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 148
Skąd: Polkowice
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Takie mapki posiadam. Ten plan sytuacyjny to tylko kawałek, który był w odkrywcy zamieszczony. Od dawna szukam całej takiej mapki po necie i lipa jak na razie. A dosyć dobra ona jest Wyluzowany


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sro 09 Maj, 2007 16:32

Powrót do góry
DJ MHz
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 148
Skąd: Polkowice
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem



Trochę po necie poszperałem i dowiedziałem się, że te sztolnie to były dla fabryki dynamit AG, i zasypano je piachem ze względu iż prawdopodobnie znajdują się tam olbrzymie ilości amunicji. Zszokowany Twisted Evil

Sro 09 Maj, 2007 19:48

Powrót do góry
qwerqaz
Kapral

Kapral





Posty: 46
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawe zdjęcie!
Zauważyłem taką rzecz: Słynna "muchołapka" - http://www.galerie2-pawlowski.yoyo.pl/wlodyka/slides/DSC00605.html - budowla, której przeznaczenie do dzisiaj nie zostało wyjaśnione, na powyższych mapkach oznaczona jako chłodnia??? a przez niektórych uważana za miejsce do staru rakiet V7??? na tym zdjęciu jest widoczna jako czarna kropa - sugeruje to, że w czasie kiedy robione było to zdjęcie na tych wielkich filarach "coś" było... Zgadza się?

Sro 09 Maj, 2007 22:15

Powrót do góry
DJ MHz
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 148
Skąd: Polkowice
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

hmmm. Według mnie to jest po prostu woda. Ponieważ dawniej chłodnia nie była zasypana do poziomu gruntu i był tam mały basenik w którym kąpały się dzieci okolicznych wiosek. Na necie też o tym pisali na różnych forach. Chłodnia była przygotowana do chłodzenia turbin elektrowni, ponieważ Niemcy zamierzali je wymienić na bardziej nowoczesne dzięki czemu wzrost energii był by o 10 MW, a z tym co było na starych turbinach (chyba 30 MW ? ) Dało by potężny zapas energii akurat dostarczanej na budowy Piwo

Sro 09 Maj, 2007 23:43

Powrót do góry
qwerqaz
Kapral

Kapral





Posty: 46
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Fajne fotki przedstawiające zdewastowane budynki przy ulicy Fabrycznej...


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Czw 10 Maj, 2007 12:29

Powrót do góry
Tarantoga
Warrant Officer Class Two (Quartermaster Sergeant)

Warrant Officer Class Two (Quartermaster Sergeant)




Posty: 136
Skąd: z podróży
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

qwerqaz napisał:
Bardzo ciekawe zdjęcie!
Zauważyłem taką rzecz: Słynna "muchołapka" - http://www.galerie2-pawlowski.yoyo.pl/wlodyka/slides/DSC00605.html - budowla, której przeznaczenie do dzisiaj nie zostało wyjaśnione, na powyższych mapkach oznaczona jako chłodnia??? a przez niektórych uważana za miejsce do staru rakiet V7??? na tym zdjęciu jest widoczna jako czarna kropa - sugeruje to, że w czasie kiedy robione było to zdjęcie na tych wielkich filarach "coś" było... Zgadza się?


Na litość boską! "Muchołapka" to fundamenty zwykłej chłodni kominowej! To że Witkowski pisze bzdury to jego prawo - z tego się utrzymuje, ale nie powtarzajcie po nim tych bzdur!

Czw 10 Maj, 2007 15:23

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny Strona 1 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.