| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
qwerqaz
Kapral

Kapral





Posty: 46
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

...no ja wentylatorów niestety nie słyszałem Uśmiech a ten uroczy zapach też miałem przyjemność poczuć! Byłeś tam na wakacjach teraz?

Sob 22 Wrz, 2007 20:15

Powrót do góry
DJ MHz
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 148
Skąd: Polkowice
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

tak byłem. tydzień w Ludwikowicach , potem tydzień w Sokolcu i tydzień w domu w mieście i potem na tydzień cos do Sokolca do domku znowu podjechałem odpoczać ;]. mało chodziłem i szukałem a mialem ambitne plany, niestety pogoda nie dopisywała akurat jak był mój kolega, jak pojechał nagle sie rozpogodziło ;/ a samemu iść taki kawałek to dość niebezpiecznie różnie to bywa Razz

Sob 22 Wrz, 2007 23:08

Powrót do góry
qwerqaz
Kapral

Kapral





Posty: 46
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Zapewne zainteresuje to tych co się interesują Włodyką...

http://www.enerstacja.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=581

Wto 25 Wrz, 2007 19:25

Powrót do góry
DJ MHz
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 148
Skąd: Polkowice
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

I jak ? Ostatnio nic się nie działo ? Jak byłem, to ktoś podpalił śmieci w jednym z bunkrów, ostro się jarało.

Sob 01 Gru, 2007 16:45

Powrót do góry
DJ MHz
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 148
Skąd: Polkowice
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Może omówmy coś na W.Sowie. Jak wiadomo według relacji świadków powinien w tej górze znajdować się obiekt już w pełni skończony, i owiele większy od pozostałych.

Tak sobie przeglądałem zdjęcia na zumi.pl i trafiłem na ciekawy teren :
http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&loc=Ludwikowice+K%B3odzkie%2C+&Submit=Szukaj&cId=&sId=&x=75&y=5&long=16.5055268&lat=50.6732944&type=2&scale=3

ten kwadrat, młodnik. Z tego co widze drzewa liściaste, w pobliżu dużo dróg leśnych. Teren ciekawy, kto tam mieszka i się tym interesuje to może skoczy i obada to dokładniej czy nie widać śladów robót ziemnych jakiś.

Sro 09 Sty, 2008 19:06

Powrót do góry
marsok
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

DJ MHz napisał:
Może omówmy coś na W.Sowie. Jak wiadomo według relacji świadków powinien w tej górze znajdować się obiekt już w pełni skończony, i owiele większy od pozostałych.

Tak sobie przeglądałem zdjęcia na zumi.pl i trafiłem na ciekawy teren :
http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&loc=Ludwikowice+K%B3odzkie%2C+&Submit=Szukaj&cId=&sId=&x=75&y=5&long=16.5055268&lat=50.6732944&type=2&scale=3

ten kwadrat, młodnik. Z tego co widze drzewa liściaste, w pobliżu dużo dróg leśnych. Teren ciekawy, kto tam mieszka i się tym interesuje to może skoczy i obada to dokładniej czy nie widać śladów robót ziemnych jakiś.


Będzie trochę ciężko o tej porze roku, śniegu co prawda nie za wiele ale dostać się tam nie będzie łatwo.
Trzeba przyznać iz wygląda to ciekawie. Przy drodze z przełęczy Sokolej do Kamionek znajduje się kilka ciekawych wyrobisk. Wg relacji osoby mieszkającej w tej okolicy od ok 50 lat miały to być tylko źródła kruszywa dla pobliskich okolic w czasach gdy mieszkali tam Niemcy. Z kolei inne osoby które interesują się tym tematem twierdzą iż są to wysadzone wejścia do podziemi z czym ciężko osobiście mi się zgodzić.

Temat kompleksu Wielka Sowa powraca jak bumerang. Relacje żyjących świadków mówią o transporcie wjeżdżającym od strony Sokolca i nigdy nie powracającym, podczas takich transportów okna musiały być pozasłaniane a jakikolwiek ruch firanki powodował natychmiastową egzekucję domowników (relacje z pierwszej ręki). Zastanawiam się czy ciągłe obumieranie drzew w okolicy samego szczytu Wielka Sowa ma jakikolwiek związek z kompleksem.

Wracając do podanego zdjęcia, spotkałem się wcześniej ze stwierdzeniem "pasa startowego" całkiem niedaleko wskazanego przez Ciebie miejsca. Teren definitywnie warty "przebadania".

Czw 10 Sty, 2008 0:43

Powrót do góry
DJ MHz
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 148
Skąd: Polkowice
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Tak, pas startowy miał znajdować się na małej sowie. W necie jest nawet zdjęcie tego stoku na którym nie ma drzew, i jest prosty jak rura od roweru :].
Sam osobiście na wakacjach często jestem w Sokolcu, skoczył bym na wielką Sowę trochę obadać teren, posiadam GPS, itp różne rzeczy, a temat interesujący, choć do odkrycia jest tyle rzeczy blisko nas, ale fundusze , albo inne czynniki na to nie pozwalają (np. kompleks Rzeczka, przekopanie zawałów, i zawału w sztolni odwadniającej pod mostem betonowym. Mógłbym nawet pracować cały dzień za darmo i tam pomagać, byle coś robić w tym kierunku :] hehe )

Czw 10 Sty, 2008 2:05

Powrót do góry
marsok
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Kiedyś zastanawiałem się również nad tą mapką, nie jestem do końca pewien czy miejsce kompleksu na Wielkiej Sowie zostało podane tylko orientacyjnie czy wskazuje podziemia. Kompleks Wielka Sowa istnieje co do tego nie ma żadnych wątpliwości a prace były prowadzone tam jeszcze w 1945r. (Wiadomość z pierwszej ręki)
http://gory1971.republika.pl/index.htmlkompleksy.html
Co do podanego przez Ciebie kwadratu to ktoś się tam wybiera w najbliższych dniach

PS mógłbyś podać mi linka do tej strony z pasem startowym

Czw 10 Sty, 2008 19:04

Powrót do góry
DJ MHz
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 148
Skąd: Polkowice
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Hmm, 26 stycznia powinienem być w sobotę w Ludwikowicach. A tak to w Sokolcu na feriach planuje być, jak będzie mniej śniegu to trochę pokopać hehe. Całkiem możliwe że pójdę trochę pochodzić po Sowiej dolinie (czy jak ta dolina się nazywa :] ). Szukam właśnie tej fotki zbocza Małej Sowy co miało być lotnisko, jak znajdę to wrzucę.

PS
Harenda się spaliła :[ a taki fajny pensjonat to był.


Edit
o mam fotke :




marsok napisał:
. Przy drodze z przełęczy Sokolej do Kamionek znajduje się kilka ciekawych wyrobisk. Wg relacji osoby mieszkającej w tej okolicy od ok 50 lat miały to być tylko źródła kruszywa dla pobliskich okolic w czasach gdy mieszkali tam Niemcy. Z kolei inne osoby które interesują się tym tematem twierdzą iż są to wysadzone wejścia do podziemi z czym ciężko osobiście mi się zgodzić.


Jeśli myśle o tym co ty, to podobne wyrobiska są koło mostów kolejowych w Ludwikowicach , i były właśnie do pobierania kamienia do tych mostów (tak sądze). Warto by się popytać leśników, bo oni tam więcej chodzą niż inni, może znają jakieś ciekawe rejony.

Nie 13 Sty, 2008 17:52

Powrót do góry
qwerqaz
Kapral

Kapral





Posty: 46
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ten kwadrat, młodnik. Z tego co widze drzewa liściaste, w pobliżu dużo dróg leśnych. Teren ciekawy, kto tam mieszka i się tym interesuje to może skoczy i obada to dokładniej czy nie widać śladów robót ziemnych jakiś.


Po tej stronie góry (niedaleko Kamionek) raczej mało prawdopodobne, nawet bardzo mało. Sądze, że jak już to Sowia Dolina no i tereny wspomianego lotniska. A co do tych wyrobisk przy ulicy przy zjeździe do Kamionek co wspomniał kolega Marsok, to rzeczywiście są dosyć interesujące i juz dawno mnie zaciekawiły...

Czw 17 Sty, 2008 1:41

Powrót do góry
marsok
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Pytanie gdzie w Sowiej Dolinie??? Rolling Eyes , Mieszkałem tam 20 lat i jedyne miejsca które przychodzą mi do głowy to okolice ujęcia wody lub podziemia poprowadzone z ulicy fabrycznej, ale to tylko domysły Wyluzowany

Czw 17 Sty, 2008 16:17

Powrót do góry
qwerqaz
Kapral

Kapral





Posty: 46
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

a ja znalazłem gdzies taki artykulik:

Cytat:
Wielka Sowa - Dokładnie Wielka i Mała Sowa. Tak na prawdę to do dnia dzisiejszego nie znaleziono jeszcze podziemi potwierdzających tezę o istnieniu tu kolejnego kompleksu, ale występują tak zwane dowody pośrednie. Pierwszy znich to wspomnienia więźniów pracujących w rejonie Sokolca na bocznicy kolejki, dokonywali oni rozdziału materiałów na dwie części, mniejsza z nich ładowana była na platformę i wędrowała na Gontową, natomiast większa ładowana na ciężarówki przewożona była do Sowiej Doliny, gdzie jak twierdzą inni świadkowie Niemcy prowadzili wielką podziemną budowę. Ilość transportowanego materiału może wskazywać na rozległe, w znacznym stopniu wykończone podziemia. Drugą wskazówką może być fakt, że do dnia dzisiejszego nie udało się ustalić zakresu prac wykonywanych przez kommando Eule, możliwe, że zajmowało się budową i maskowaniem die Anlage Hoche Eule. Na zboczach Wielkiej i Małej Sowy zachowały się ślady prowadzenia prac. Przy drodze biegnącej wokół Wielkiej Sowy znajduje się hałda, na której znaleziono klamry do łączenia stempli, skamieniałe worki cementu, drobne elementy techniczne. Kilka małych hałd znajduje się także w rejonie Łąki Sikorskiego. W dolinie potoku Walimka wybudowano kilka studzienek zbiorczych, mały zbiornik i sieć rurociągów, dokonano przebudowy drogi trawersującej zbocza masywu. W samej Sowiej Dolinie powstał duży zbiornik na wodę i kilka studzienek zbiorczych. Jedynym namacalnym dowodem istnienia podziemi jest kilkusetmetrowy odcinek nasypu kolejki wąskotorowej odnaleziony na jednym ze zboczy, znaleziono tam kilka gwoździ do mocowania podkładów. Znajdujące się w masywie niewielkie wąskie tunele podziemne są pozostałościami po starych kopalniach srebra i nie należy ich łączyć z kompleksem Na zboczu masywu budowano także lotnisko, niestety praktycznie nie zachowały się pozostałości po nim. Na zakończenie należy jeszcze wspomnieć, że po wojnie w rejonie Małej Sowy stacjonowali rosyjscy saperzy, niestety nie wiadomo czy ich lokalizacja była przypadkowa i nie wiadomo czym się zajmowali.

Czw 17 Sty, 2008 17:24

Powrót do góry
DJ MHz
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 148
Skąd: Polkowice
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Na ul, fabrycznej była kolejka wąskotorowa która wchodziła w tunele w jednym ze zboczy, ostatnio widziałem fotki z tych tuneli, nie wiem gdzie wejścia są zlokalizowane.

Czw 17 Sty, 2008 17:28

Powrót do góry
marsok
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jeśli mówimy o tunelu kolejowym to istnieją według mnie tylko dwa możliwe miejsca, jugowice i to bardziej prawdopodobne ludwikowice-fabryczna, a wskazuje na to masywny most nad potokiem płynącym przy końcu ulicy fabrycznej(kierunek jugów, sokolec), do tego dochodzi fakt iż Niemcy przed wojną planowali tunel pod górą grabina prowadzący do dzierżoniowa.

DJ MHz napisał:
Na ul, fabrycznej była kolejka wąskotorowa która wchodziła w tunele w jednym ze zboczy, ostatnio widziałem fotki z tych tuneli, nie wiem gdzie wejścia są zlokalizowane.

PSmasz może linka do tych zdjęć?

Czw 17 Sty, 2008 20:17

Powrót do góry
DJ MHz
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 148
Skąd: Polkowice
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

http://www.eznp.cba.pl/kopalnia%20waclaw/200.html

http://www.kge.katowice.pl/index.php?dzial=galeria&site=index_gal&imgdir=51#
Tu te wejścia, dobrze by było się dowiedzieć gdzie one się znajdują. Do tego suchego tunelu bym się wybrał.

Tak o informacja z archiwum, mam nadzieję że się uda Wacława ponownie uruchomić, wiele ciekawych rzeczy pewnie niemcy zostawili na dole...
Cytat:
Najważniejsza jest hałda
Szkoci zainteresowani są zasobami węgla na polu "Wacław"
LUDWIKOWICE. Aktualna jest zarówno sprawa ponownego uruchomienia kopalni - pola "Wacław", zamkniętej w 1939 roku, jak i budowy elektrociepłowni. W zeszłym tygodniu w Starostwie Powiatowym w Kłodzku gościli przedstawiciele szkockiej firmy "Gibson Group", zainteresowanej realizacją tych inwestycji.
Podczas spotkania w starostwie Zbigniew Wasilkowski i Jim Loyd powiedzieli, co do tej pory udało im się zrobić i z jakimi problemami przyszło im się zmierzyć. Zwrócili też uwagę na współpracę ze Spółką Restrukturyzacji Kopalń, która poprawiała się dopiero po interwencji kłodzkiego Starostwa Powiatowego, żywo zainteresowanego szkocką inwestycją w Ludwikowicach.
- Kopalnia "Wacław" ma opłacalne zasoby, warte inwestycji - stwierdził Z. Wasilkowski. - W tej chwili najważniejsze jest dla nas stać się właścicielem hałdy, z której ciepło będziemy wykorzystywać jako paliwo do elektrociepłowni. Mamy nadzieję, że przy pomocy Starostwa ta sprawa ruszy szybciej. Bardzo dużo zrobione zostało w zakresie projektów, a teraz będziemy musieli wyruszyć w teren.
Kiedy zobaczymy pierwsze efekty całego przedsięwzięcia? Okazuje się, że nie wcześniej niż za 4-5 lat.
- Ze strony "Gibson Group" wszystko jest przygotowane na etapie projektowania i finansowanie - wyjaśniał Jarosław Zachariasz, etatowy członek Zarządu Powiatu. - Odeszliśmy już od koncepcji budowy elektrociepłowni na polu "Piast" w Nowej Rudzie na rzecz pola "Wacław" w Ludwikowicach. Tam od Lasów Państwowych trzeba odkupić teren, na którym powstać ma kopalnia i elektrociepłownia. Liczymy, że w 2007 r. możemy rozpocząć budowę elektrociepłowni i odpompowanie wód z kopalni, co potrwa około dwóch lat. Jednocześnie można realizować infrastrukturę powierzchniową. Nie wiemy też, w jakim stanie jest szyb kopalniany. Myślę, że pierwszy węgiel byłby w 2010-2012 roku.
(mm)

Czw 17 Sty, 2008 22:15

Powrót do góry
marsok
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Fajne fotki, nie widziałem ich wcześniej. Jeśli chcesz to dam Ci namiary na suchą sztolnię ze zdjęć, z tym że staje się ona "mokra" po kilkudziesięciu metrach a do tego natrafisz na zawał.
Co do Szkotów to mam przeczucie że w ostatniej chwili ktoś położy na to rękę i nic z tego nie będzie,ale nadzieje trzeba mieć. Wiem że do ostatnich dni funkcjonowania kopalni w Nowej Rudzie próbowano przebić się do kopalni Wacław, niestety nie doszło do tego. Słyszałem iż jeszcze nie tak dawno temu można było przejść tunelem podziemnym z "fabrycznej" do Sokolca, lecz nie potrafię tego potwierdzić.

Czw 17 Sty, 2008 23:37

Powrót do góry
DJ MHz
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 148
Skąd: Polkowice
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Do Sokolca ? To może do upadowej ... Kazimierz ? W sokolcu jest zamurowana przez nasze WP czy tam rosjan, mówiąc o radioaktywności tam. A wógóle te obozy pracy to na fabrycznej to były na terenach pod mostem ? A ten przy ul. wiejskiej ? Dalej nie mogę znaleść gdzie on się znajdował, choć tam parę terenów jest gdzie mogło to to stać.

Pią 18 Sty, 2008 0:09

Powrót do góry
benio
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Skąd: Jugów\Ludwikowice KŁ
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jugów\Ludwikowice

Te wymurowane betony w krztałce U to ponoc były najazdy na czołgi abe ja naprawiac oalbo cos wtym stylu Czołg2

Pon 01 Wrz, 2008 12:00

Powrót do góry
benio
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Skąd: Jugów\Ludwikowice KŁ
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

jugow ludwikowice

gdzie jest to wejsce to co masz na zdięciu napisz jak bys mugó bo ja niemoge skojażyc

Pon 01 Wrz, 2008 12:11

Powrót do góry
benio
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Skąd: Jugów\Ludwikowice KŁ
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Mieszkam w Jugowie i nie wiece czy są tu jakieś wejścia jak coś to odpiszcie gdzieś tu okolice Jugów\Ludwikowice KŁ Wyluzowany

Sro 03 Wrz, 2008 15:32

Powrót do góry
jaskinia
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 10
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Kopalnia Wacław

Co do tych zdjęć to wszystkie przedstawiają albo powierzchniowa część Elektrowni i Kopalni Wacław albo kanały techniczne lub którkie sztolnie jak Sztolnia Wacław. Ale nie tędy jest droga do głównego, rozbudowanego Kompleksu Kopalni Wacław.
Na chcwile obecna chyba wszystkie wejścia są niedrożne.
Podobno do niedawno dało się wejśc przez szybik koło szybu Nanny ale się obwalił. Ciekaw jestem czy ktoś ma zdjęcia z wnetrza samej kopalni ?

Pon 15 Wrz, 2008 0:02

Powrót do góry
benio
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Skąd: Jugów\Ludwikowice KŁ
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Mam dla was taką ciekawostkę w Jugowie gdzie teraz obecnie jest dom starców tam był kiedys dom dziecka podobno pod nim są niesamowite wejścia zaminowane !! dlatego niektórzy boja sie tam wjsc warto by był to sprawdzić Bardzo szczęśliwy Exclamation

Pią 19 Wrz, 2008 15:44

Powrót do góry
TonyNacht
Oberschütze

Oberschütze




Posty: 23
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

[quote="Human"]
Cytat:
Owszem jest. Identyczna podstawa, jeno wykończona znajduje się w Siechnicach. W Wałbrzychu jest kilka takich. I co, są jeszcze jakieś nieścisłości?


Dzięki Human za ten link (chodzi o mój wątek http://www.ioh.pl/forum/viewtopic.php?t=12727 ). Gdybym wiedział, że ta kwestia została już poruszona, to bym nie zakładał osobnego tematu.

Fakty mówią same za siebie. A ja gotów byłem snuć jakieś wręcz fantastyczne przypuszczenia. Cóż, błądzić rzecz ludzka, ale na szczęście znajdą się tacy, co znają racjonalne wytłumaczenie i sprowadzą człowieka na ziemię. (Z drugiej strony trochę szkoda, bo wysnuwanie fantastycznych teorii jest kuszące i ma swój urok). Laughing
Czy mi się wydaje, czy na tym zdjęciu w poście qwerqaza jest widoczna ta chłodnia kominowa?

http://www.ioh.pl/forum/viewtopic.php?t=6779&start=25&sid=562ef0963382e8a5f5f859618cf9826b

Małe spostrzeżenie odnośnie YouTuba. Często pojawiają się takie komunikaty, zwłaszcza przy materiałach dotyczących II WŚ: "ten film jest niedostępny w twoim kraju". Irytujące.

Czw 12 Lut, 2009 12:34

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ano to jest ta nasza- Siechnicka. W tej chwili już chyba nieużywana, ponieważ obok niej postawiono znacznie nowocześniejszą. Wszelkie rury do niej idą pod ziemią. Chłodnia znajduje się tuż obok płotu elektrowni i można ją sobie świetnie obejrzeć.
_________________
We are the Pilgrims, master we shall go, always a little further it may be.
Beyond that last blue mountain barred with snow, across that angry or that glimmering sea.

Czw 12 Lut, 2009 12:39

Powrót do góry
TonyNacht
Oberschütze

Oberschütze




Posty: 23
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jak będzie ciepło i słonecznie, to chętnie się wybiorę.

Nie wiesz przypadkiem, czy nie zachowały się jakieś zdjęcia (może pocztówki) z widokiem chłodni w Ludwikowicach Kłodzkich? Może to naiwne pytanie, gdyż teren był z punktu strategicznego objęty ścisłą tajenicą, ale może po wojnie ktoś to na kliszy udokumentował.

Czw 12 Lut, 2009 13:37

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny Strona 4 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.