| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
qwerqaz
Kapral

Kapral





Posty: 46
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedna ciekawostka ... kurcze - Human znów mnie opiepszy... a co tam, zaryzykuje Laughing

http://www.youtube.com/watch?v=-AlPpswLF4k

Czw 24 Maj, 2007 12:30

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Powiem filozoficznie.

Jak ktoś wziął sobie Witkowskiego za przewodnika i jeszcze udaje, że Osówka (bo to chyba była Osówka, albo Włodarz) to kopalnia, to mi się ręce załamują.

Czw 24 Maj, 2007 19:00

Powrót do góry
DJ MHz
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 148
Skąd: Polkowice
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

na początku pokazują te bunkry magazyny w Miłkowie.

Czw 24 Maj, 2007 20:55

Powrót do góry
qwerqaz
Kapral

Kapral





Posty: 46
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

... niezły jest ten motyw w tym filmiku z tą animacją startującego spodka z muchołapy Razz polewka

Czw 24 Maj, 2007 21:07

Powrót do góry
qwerqaz
Kapral

Kapral





Posty: 46
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Przy betonowej drodze biegnącej od ulicy Fabrycznej ku szczytowi Włodyki znajduje się kilka bunkrów - magazynów. Cześc jest zamurowana (te z chemikaliami bliżej Ludwikowic) a częsc otwarta (od strony Jugowa). Właśnie przy ciągu tych otwartych (zarówno z jednej jak i drugiej strony) znajdują się betonowe fundamenty w kształcie litery "U". W załącznikach ich zdjęcia... Wiecie może jakie było ich przeznaczenie?


Opis załącznika:
Fundament przy "betonówce" od strony Jugowa...

Opis załącznika:
A tu podobny od strony Ludwikowic...

Pon 28 Maj, 2007 10:35

Powrót do góry
qwerqaz
Kapral

Kapral





Posty: 46
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

A jeszcze pokaże Wam kilka fotek z sobotniego spaceru w rejon Włodyki Wink


Opis załącznika:
Znaleziona klamra przy jednym z bunkrów... Ciekawe od czego? :-)

Opis załącznika:
Uregulowany strumyczek płynący wzdłuż torów niedalego nastawni kolejowej.

Opis załącznika:
Tory prowadzące na teren byłej fabryki

Opis załącznika:
Strumyk wypływający ... z wnętrza góry:-)

Opis załącznika:
A to ten bunkier chyba, o którym kiedyś mówił DJ MHz... To jedno z jego wejśc...

Opis załącznika:
... ato drugie!

Pon 28 Maj, 2007 10:44

Powrót do góry
DJ MHz
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 148
Skąd: Polkowice
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Dokładnie to ten bunkierek. Te fundamenty w kształcie litery U też widziałem z Konradem, i też nas to zastanawia do czego to było. Na mapkach nie ma zaznaczone. Exclamation

Pon 28 Maj, 2007 16:09

Powrót do góry
qwerqaz
Kapral

Kapral





Posty: 46
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

no nie ma zaznaczonych, ale szczerze mówiac to te mapki tez raczej nie za duzo maja wspólnego z rzeczywistoscia - chociazby rozmieszczenie i ilosc bunkrów - magazynów na "betonówce" (mówię o tej mapce: http://www.ioh.pl/forum/download.php?id=16227 ) kto tam był, ten wie o co chodzi...

Pon 28 Maj, 2007 17:10

Powrót do góry
DJ MHz
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 148
Skąd: Polkowice
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Dokładnie :]. magazynów o numerze 4 na samej górze jest 3 a nie dwa. Można by tą mapkę trochę przerobić i po poprawiać by było dokładniej Razz

PS.
Już niedługo wakacje :]. Będę cały tydzień w ludwikowicach i z kolegą planujemy wybrać się do tuneli technicznych. Znalazłem chyba wejście jedno, ale dokładnie nie wiem. Latarkę mam 21W własnej roboty, starczy z aku żelowym 5Ah 12V na dokładnie 3 godz. 25minutek. obliczyłem rezynstancję żaróweczki i ile pobiera amperów i wyszło mi że na tyle starczy. Tak więc się zapuścimy w głąb tajemnic. Kto chętny na wspólną wyprawkę ? Trzeba się dowiedzieć czy ktoś ma plany tuneli technicznych, bo sporo osób je już odwiedzało.

Pon 28 Maj, 2007 22:14

Powrót do góry
qwerqaz
Kapral

Kapral





Posty: 46
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

... no to kolego, pisz jakbyście się wybierali - chętnie wam potowarzyszę Razz

Wto 29 Maj, 2007 1:06

Powrót do góry
DJ MHz
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 148
Skąd: Polkowice
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

http://www.poszukiwania.pl/portal/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=371&highlight=ludwikowice

Wto 29 Maj, 2007 15:19

Powrót do góry
qwerqaz
Kapral

Kapral





Posty: 46
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

... kiedyś z chłopakami właziliśmy przez to wejście z 1 zdjęcia... Jest ono kilkanascie metrów od muchołapy. Zdziwiony

Wto 29 Maj, 2007 15:59

Powrót do góry
DJ MHz
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 148
Skąd: Polkowice
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

penetrowaliście te tuneliki ?

Sro 30 Maj, 2007 21:51

Powrót do góry
qwerqaz
Kapral

Kapral





Posty: 46
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Trudno to nazwac penetracja - bardziej to było na zasadzie "przygody" jak byliśmy młodsi o pare lat. Brało się gumiaki, lampę górniczą i wchodziło... W sumie sam nie wiele tam zobaczyłem bo chyba tylko raz wchodziłem z nimi - ale to co pamiętam to to, ze nie mogliśmy dojsc zbyt daleko bo albo gdzies po kilku metrach było zalane wodą, albo zamurowane przejscie. Pamiętam, że okropnie tam śmierdziało i ... szczury siedzące w środku Razz No ale było też tak, że kumple potrafili wejsc jednym włazem i wyjsc innym kilkadziesiąt metrów dalej. Tych otwartych włazów i dziur w ziemi prowadzących do tuneli jest tam mnóstwo - spacerując wokół placu obok Muchołapy można je spotkac na kazdym kroku! Ciekawie tez było (może nawet ciekawiej) jak jezdzilismy do Sokolca by pośmigac po sztolniach Gontowej. Także w gumiakach i z lampami górniczymi przeciskaliśmy sie przez kraty przy wejsciu (dzis juz ich nie ma) i szwędaliśmy się po sztolniach... Pamiętam, że zanim tam wchodziliśmy nie mielismy w sumie pojecia jak np wygląda chociażby rozmieszczenie sztolni. Dopiero po jakims czasie widzac mapki okazało się, że złaziliśmy wszystko co tam było dostępne. Laughing dzis wiem, że grupa łepków lażących samemu po jednym z najbardziej niebezpiecznych kompleksów Riese to nie było zbyt odpowiedzialne Wink ale była fajna przygoda!

Sro 30 Maj, 2007 22:40

Powrót do góry
DJ MHz
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 148
Skąd: Polkowice
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ostatnio babcia mi powiedziała że u nich w stawie podczas jego pogłębiania, natrafiono na dużo pocisków jakiś. Babcia opowiadała jak to saperzy przyjechali i zakazali dalszego pogłębiania tego stawiku bo może być więcej tego typu rzeczy. Dziwne, bo od tych fabryk, staw leży z pare km dalej. Może jakieś działko lotnicze stało niedaleko ?


Opis załącznika:

Czw 07 Cze, 2007 14:23

Powrót do góry
qwerqaz
Kapral

Kapral





Posty: 46
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Bawiliście się kiedyś lokalizatorem internetowym ZUMI? www.zumi.pl Mają bardzo fajne zdjęcia satelitarne. Zobaczcie jak wygląda z lotu ptaka nasz temat dyskusji. (Zdjęcia w kolejności od południa na północ)


Opis załącznika:
Po lewej stronie widac wiadukt kolejowy z początkiem ulicy Fabrycznej, zarosniętą hałde pokopalnianą, rozgałęzienie torów prowadzące na teren byłej fabryki. Po prawej stronie łąki nad Orkanami.

Opis załącznika:
Widac po lewj stronie dalszą częśc ulicy Fabrycznej, plac gdzie teraz jest składowisko drzewa chyba. Po prawej fajnie widoczna "betonówka" w lesie na Włodyce, przy której znajduje się szereg bunkrów magazynów.

Opis załącznika:
Teren fabryki z widoczną "muchołapką"

Opis załącznika:
Północna częśc.

Pon 11 Cze, 2007 2:43

Powrót do góry
DJ MHz
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 148
Skąd: Polkowice
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

ładne te fotki, ale czy ja widzę śnieg ? Bardzo szczęśliwy

Pon 11 Cze, 2007 15:31

Powrót do góry
qwerqaz
Kapral

Kapral





Posty: 46
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

No tak - fotki pewmie były robione wczesną wiosną jak jeszcze nie stopniał...

A tu dokładny link: http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&loc=Ludwikowice+K%B3odzkie%2C+&Submit.x=0&Submit.y=0&long=16.4936503925926&lat=50.6274808&type=2&scale=12

Pon 11 Cze, 2007 15:56

Powrót do góry
DJ MHz
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 148
Skąd: Polkowice
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

No więc tak. Na wakacje jade napewno. Sprzęt w podziemia zabieram, linki itp latarki. Więc można wejść do jakiegoś tunelu technicznego. Rada ? Świeczka jako miernik poziomu tlenu, chyba się zda co ? Bardzo szczęśliwy . Wkurzony troche jestem bo mi ultra2 się popsuła. Ale lepiej na polu koło domu niż gdzieś dalej, tak więc na wakacje nie będę miał sprzętu szukającego :/ a tam takie fajne tereny...

Czw 14 Cze, 2007 22:06

Powrót do góry
qwerqaz
Kapral

Kapral





Posty: 46
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Świeczka jako miernik poziomu tlenu, chyba się zda co ?


albo jako miernik poziomu ... metanu Laughing - podobno go tam nie brakuje Exclamation

Czw 14 Cze, 2007 23:23

Powrót do góry
DJ MHz
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 148
Skąd: Polkowice
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

W tunelach technicznych ? W wacławie metan jest, 4 stopnia

Pią 15 Cze, 2007 11:15

Powrót do góry
DJ MHz
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 148
Skąd: Polkowice
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

http://wroclaw.hydral.com.pl/53198,foto.html

A w tych bunkrach ktoś był ?

Sro 20 Cze, 2007 19:47

Powrót do góry
qwerqaz
Kapral

Kapral





Posty: 46
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że to jest po drugiej stronie ulicy Fabrycznej. Odchodzi od niej taka dróżka obok ogródków na skraju lasu... Kiedyś tam byłem.

Czw 21 Cze, 2007 22:43

Powrót do góry
SharkGeneration
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 353
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Kolejne moje glupie pytanie ale wiadomo co pozniej stalo sie nie tyle z fabryka co marka? Czy jeszcze po Ludwikowicach otworzyli gdzies jakas fabryke czy koniec wojny stal sie koncem firmy Molke Werke ? Moze sa jakies informacje kto byl wlascicielem? i czy Molke - Werke to pelna nazwa?

Wto 10 Lip, 2007 17:58

Powrót do góry
DJ MHz
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 148
Skąd: Polkowice
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Dawno się nie odzywałem. qwerqaz zauważyłeś że w tym tuneliku koło torów kolejowych to słychać taki odgłos jakby wentylatorów ? I cuchnie strasznie tam :]. A troche dalej jest ciekawy wiadukt co stoi ale na niego nie ma wjazdu. :/

Nie 29 Lip, 2007 17:14

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny Strona 3 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.