| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Replika z org. elementami

Robił ktoś może replikę mausa 98k z wykorzystaniem oryginalnych części ? chodzi mi o kwestie co najlepiej zrobić z elementami zakazanymi ustawami.
Mi to głównie potrzebne do manekina, zależy mi na jak największej oryginalności ale przede wszystkim na niekolidowaniu z przepisami.

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Pon 30 Kwi, 2007 23:08

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nieoryginalną lufę dostaniesz na Allegro - broń , części broni i zakup jest zgodny z obowiązującymi przepisami . Natomiast reszta która powinna być w komorze jest milczeniem Wink Bączki , spust , magazynek z flakami dostaniesz bez problemu często w stanie magazynowym , ceny , wysokie, ale oczyszczone wykopki z wżerami prezentują się słabo , nawet na manekinie.

Wto 01 Maj, 2007 20:48

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z całym osprzętem i lufą nie mam akurat problemu,głownie problem jest z komorą zamkową, oryginalna komora w świetle przepisów chyba zupełnie odpada, wiec trzeba to czymś zastąpić i tu pytanie czym? odlew alu (wygląda raczej badziewiasto) wystrugać z drewna? wyfrezować w sposób uniemożliwiający użyteczność?
Może jest ktoś kto jakoś skutecznie rozwiązał ten problem?

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Wto 01 Maj, 2007 21:15

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Trzeba dobrego fachury i oryginalnej części ( ew. rysunek techniczny) aby to dorobić a jaki będzie efekt , strach się bać. Laughing Temat o którym piszesz dla mnie jest otwarty , po prostu ,nie kombinuję czekam na zmianę przepisów Laughing Przeżyłem komunę to może doczekam tego dnia Question

Sro 02 Maj, 2007 23:07

Powrót do góry
moowi
Kapitan

Kapitan




Posty: 877
Skąd: Nizina Śląska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przepraszam , a w jaki sposób zdekowaną broń można trzymacć w domu bez stosownych papirusów ?

Sro 02 Maj, 2007 23:13

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

moowi napisał:
Przepraszam , a w jaki sposób zdekowaną broń można trzymacć w domu bez stosownych papirusów ?

Bez papirusów nie da się legalnie, musisz mieć kwitek, oraz musisz broń zarejestrować w pobliskiej komendzie.

seth napisał:
Temat o którym piszesz dla mnie jest otwarty , po prostu ,nie kombinuję czekam na zmianę przepisów

po ostatniej nowelizacji (w 2000?) wg której wszystko miało być bardziej przyjazne dla kolekcjonera, mam duże obawy czy się doczekamy Rolling Eyes

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Sro 02 Maj, 2007 23:52

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dostałem interesujący pomysł.
Zdobyć oryginalna komorę i odciąć przód (tą cześć w którą włazi zamek z ryglami)
Oryginalnej bym tak nie bezcześcił, ale jakąś np powojenną czeską można by było tak wykastrować, sam przedni element już jest dosyć łatwy do dorobienia (np bez miejsc na rygle).
Pytanie tylko co na to nasza ukochana ustawa i panowie w niebieskich strojach.

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Czw 03 Maj, 2007 22:11

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dobre pytanie , jak nabędziesz komorę legalnie , to niebiescy rannym świtem są w Twoim domu i nijak się nie wytłumaczysz Laughing W Czechach kolekcjoner tej tematyki jest z znacznie lepszej sytuacji , tak więc panowie może do Czech??? Wink

Pią 04 Maj, 2007 20:36

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.