| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gdańsk. Olszynka i Rudniki

Masa starych śmietników, za domami, przy polach. Dzisiaj drążyłem taki jeden mały... masa fajnych butelek (Machandel mi się marzy, http://www.rzygacz.webd.pl/index.php?id=48,405,0,0,1,0, ale na razie jest srandel, a nie Machandel). Z samych rowów melioracyjnych znowu przede wszystkim dużo PRL`u - butelki po mleku, flaszki po wódce itd.

Wykopałem jakiś szklany pojemnik z napisem "Nivea Creme". Ojciec zerknął i mówi daj spokój, to pewnie z lat pięćdziesiątych XX wieku.
A patrzę i czytam na szkle, a tam nazwa fabryki po niemiecku i dopisek "Posen". No, czyli wojenny Poznań. Warto jeszcze będzie powrócić na ten stary zapomniany śmietnik. Ach, kto by pomyślał kiedyś że na poniemieckich śmietnikach tyle fajnych rzeczy wychodzi Wink

_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

Sob 21 Kwi, 2007 21:30

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ponury;
Cytat:
". No, czyli wojenny Poznań


I przed pierwszowojenny, też.

Nie 22 Kwi, 2007 16:23

Powrót do góry
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Masz rację Uśmiech Może te szklane opakowanie jest jeszcze wcześniejsze? Uśmiech
_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

Nie 22 Kwi, 2007 16:52

Powrót do góry
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oto odpowiedź otrzymana przeze mnie od Nivea Polska Uśmiech

Szanowny Panie,

Na wstępie gratuluje cennego znaleziska. Muszę przyznać, że informacja o szklanym pudełku zaskoczyła również mnie. Odszukałem w archiwum udokumentowane zmiany opakowań i nie udało mi się niestety ustalić okresu, z którego może pochodzić Pana pudełeczko.
Dla ułatwienia rozwiązania zagadki załączam Paniu zdjęcia znanych mi opakowań. Być może porównując pudełeczka z tymi w załączniku uda się znaleźć rozwiązanie.
Byłbym wdzięczny, gdyby mógł się Pan ze mną podzielić swoim odkryciem wysyłając do nas zdjęcie.

Raz jeszcze gratuluje odkrycia i pozdrawiam serdecznie,

Krzysztof Winnik
Marketing
NIVEA Creme & Soft, Glicea
NIVEA Polska SA

_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

Sob 02 Cze, 2007 9:46

Powrót do góry
czarnobylski
Porucznik

Porucznik





Posty: 719
Pochwał: 1
Skąd: 53°02' N 18°37' E
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

@Ponury - gratuluję pomysłowości - to bardzo ciekawe napisać do Nivea. Fajny też gość, że się tym zainteresował. Wstaw fotkę szklanego opakowania kremu, bo sam jestem ciekawy jak wygląda.
pozdrawiam,

_________________
czarnobylski

Nie zabieraj swoich narządów do nieba, tam wiedzą, że potrzebne są one tylko na ziemi

www.krewniacy.pl

Czw 07 Cze, 2007 19:58

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zszokowany Ponmury t o foty im nie wysłałes ?

Czw 07 Cze, 2007 20:25

Powrót do góry
tarcho
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 277
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

lol , fajne znalezisko... Zainteresowanie firmy wynika stąd , że ostatnio panuje moda na wystawianie np w holach biur i siedzib różnych produktów z dawnych lat......... Np Panasonic , Bosch itp w budynkach siedzib w Warszawie eksponuje takie graty. Ale poza tym naprawdę miłe zaskoczenie ze strony Nivea Uśmiech

Ps parę lat temu , na tzw "perskim" czy inaczej "kole" w Warszawie tj. targu antyków i innych cudów w Warszawie pojawila się za grosze pralka Miele w idealnym stanie , oczywiście każdy podchodził z uśmiechem i gdzieś przepadła......... Ciekawe ile takie Miele było w stanie zapłacić za taki fant. To trochę na temat jak to nic nie nalezy wyrzucać Uśmiech

Czw 07 Cze, 2007 20:34

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

to tylko public relations, reklama , zobaczmy jak teraz wszyscy są zachwyceni NIVEA, to profesjonalizm

Czw 07 Cze, 2007 21:15

Powrót do góry
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oto fotka Uśmiech


Opis załącznika:

_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

Czw 07 Cze, 2007 21:29

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Znaleźliśmy w Gdańsku coś takiego, ale innej firmy Uśmiech
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Czw 07 Cze, 2007 21:46

Powrót do góry
czarnobylski
Porucznik

Porucznik





Posty: 719
Pochwał: 1
Skąd: 53°02' N 18°37' E
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

@ Ponury - niech Ci napiszą z Nivea za ile od Ciebie to kupią Bardzo szczęśliwy Powinno im zależeć na takim fancie. Pewnie mają gdzieś jakąś wystawę swoich produktów. Powinni łyknąć tym bardziej, że jak napisał gość z marketingu nie mają nawet tego sklasyfikowanego.
howk,

_________________
czarnobylski

Nie zabieraj swoich narządów do nieba, tam wiedzą, że potrzebne są one tylko na ziemi

www.krewniacy.pl

Czw 07 Cze, 2007 21:57

Powrót do góry
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bezpłatnie im to oddam, co już im napisałem. Mam dwie, tak więc spoko. Dodatkowo zrobię tak pod szyldem "Pomorskiego Forum Eksploracyjnego", wyraźnie wskazując że zostało to znalezione przez poszukiwacza skarbów Uśmiech
_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

Czw 07 Cze, 2007 22:15

Powrót do góry
czarnobylski
Porucznik

Porucznik





Posty: 719
Pochwał: 1
Skąd: 53°02' N 18°37' E
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tak trzymaj.
dorzuć jeszcze obok PFE - patron medialny: IOH Piwo

pozdrawiam,

_________________
czarnobylski

Nie zabieraj swoich narządów do nieba, tam wiedzą, że potrzebne są one tylko na ziemi

www.krewniacy.pl

Czw 07 Cze, 2007 22:19

Powrót do góry
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie Uśmiech
_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

Czw 07 Cze, 2007 23:21

Powrót do góry
czarnobylski
Porucznik

Porucznik





Posty: 719
Pochwał: 1
Skąd: 53°02' N 18°37' E
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

relax, tak tylko próbowałem Twisted Evil
_________________
czarnobylski

Nie zabieraj swoich narządów do nieba, tam wiedzą, że potrzebne są one tylko na ziemi

www.krewniacy.pl

Pią 08 Cze, 2007 7:20

Powrót do góry
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cierpliwość i stary śmietnik nadal oddaje fanty

1. Łyżeczka - miedziana albo srebrna? Co to może być za metal? Obok wszystko pordzewiałe a ona jak nowa tylko ma czerwony nalot albo to jej oryginalna barwa? Z tyłu napis "Alpacca" Czym ją oczyścić? Pasta do zębów czy kwasek cytrynowy najlepiej?

2. Kawałek bursztynu

3. Zatyczka od czegoś? W okienku szklanym rysunek skorpiona Co to i od czego? A może to coś innego?

4. Kawałek jakiejś butelki - możliwe do odczytania fragmenty napisu " Dan..." Czy kształt coś komuś mówi? Od czego ta buteleczka była?



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

Nie 29 Cze, 2008 15:13

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.