| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Arnisan
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 367
Pochwał: 2
Skąd: Ełk/Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Od siebie dodam niedawno przeczytaną książkę o Prusach Wschodnich. Zatytułowana jest "Łuny nad Jeziorami. Agonia Prus Wschodnich." autorstwa Leszka Adamczewskiego.
Czyta się ją lekko i przyjemnie. Znajdziemy informacje o zamachu w Wilczym Szańcu, o losach Olsztyna, Elbląga, twierdzach pruskich, Królewcu, Bursztynowej Komnacie i wielu innych pomniejszych miast rozsianych po całych Prusach.
Autor próbuje ustalić powojenne losy BK i moim zdaniem aż za bardzo skupia się na tym temacie, co nie przypadło mi do gustu. To nadmierne zainteresowanie ratuje tylko to, że historia została przedstawiona w ciekawy sposób.
Poruszana jest też kwestia Gustloffa, okrętu Goya i jeszcze kilku niemieckich statków, których nazwy nie mogę sobie przypomnieć.
Pewne zdarzenia tamtych dni są opisane w dramatyczny sposób i silnie oddziaływały na moją wyobraźnię.
Na plus tej książki przemawia też rozbudowana bibliografia i filmografia. Można znaleźć w niej ciekawe lektury traktujące o Prusach Wschodnich.
Polecam lekturę osobom, które są zainteresowane losem tych terenów w ostatnich miesiącach wojny. Myślę, że jest to atrakcyjna lektura na jesienne wieczory Wink

Pozdrawiam
Bartek

Pią 05 Paź, 2012 21:46

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Arnisanie ku pamięci
Cytat:
Poruszana jest też kwestia Gustloffa, okrętu Goya i jeszcze kilku niemieckich statków, których nazwy nie mogę sobie przypomnieć.

SS Steuben - 4000 osób
MS "Goya" – zginęło ok. 6800 osób
MS "Wilhelm Gustloff" – zginęło ok. 10000 osób
ponad 20 tysiecy osób.
Cytat:
Ostatni rejs, zatopienie i wyprawy nurkowe na wrak opisane są w książce Marcina Jamkowskiego "Duchy z głębin Bałtyku. Gustloff, Steuben, Goya" z 2010

z wiki.

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Pią 05 Paź, 2012 23:44

Powrót do góry
Arnisan
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 367
Pochwał: 2
Skąd: Ełk/Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za przypomnienie.

Pozdrawiam
Bartek

Sob 06 Paź, 2012 16:07

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Arnisan napisał:
Dziękuję za przypomnienie.

Pozdrawiam
Bartek

Nie ma sprawy Super . Widzisz na MS Gustloffie miała uciekać hmm.. pewna część mojej rodziny .
Teraz po tylu latach milczenia nareszcie publikuje sie pozycje poświęcone tym tragediom ....


Wspomniana juz wczesniej.książka Marcina Jamkowskiego "Duchy z głębin Bałtyku. Gustloff, Steuben, Goya" z 2010
" Idąc rakiem" Gunter Grassa z 2002 / polecam !!! jedna z jego lepszych książek wg. mnie
Tragedia Gustloffa... Hein Schon, Wydawnictwo Replika z 2006 r.

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Sob 06 Paź, 2012 16:45

Powrót do góry
Arnisan
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 367
Pochwał: 2
Skąd: Ełk/Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Myślę, że za pewien czas sięgnę do polecanej literatury i poczytam o wydarzeniach tamtych dni. Dzięki za wskazanie kierunku Super

Pozdrawiam
Bartek

Sob 06 Paź, 2012 17:18

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Andrzej Perepeczko - Wielkie Ewakuacje ( Norwegia 1940, Francja 1940, Grecja 1941) - cóż - jak to AP - czyta się fajnie, a jak kto nie bardzo kojarzy co i jak, to wiele się dowie.
Przyjemna książka, lekko się czyta Uśmiech
R

Pią 16 Lis, 2012 22:33

Powrót do góry
Cezar Borgia
Kapitan

Kapitan





Posty: 1463
Pochwał: 2
Skąd: Królewskie miasto Będzin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dla zainteresowanych Bardzo szczęśliwy

Śląskie Roczniki Forteczne w pakiecie. Oczywiście tematyka dotyczy okresu drugiej wojny światowej.


Link:

http://profort.org.pl/index.php?page=publikacje&cmd=wysw_publikacje&id=28

Nie 25 Lis, 2012 16:20

Powrót do góry
Darko16
Ефрейтор

Ефрейтор




Posty: 30
Skąd: Podlasie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gorąco polecam wspomnienia Leona Degrelle "Front wschodni 1941-1945" ostatniego dowódcy legionu ochotniczego "Walonia" który walczył w składzie Waffen SS.
Polecam także książki Svena Hassela, weterana karnego batalionu Wermachtu chociaż tylko jedna "Legion potępieńców" jest oparta na jego wspomnieniach, a pozostałe 13 są tylko fikcją literacką, lecz czyta się je jednym tchem. Historie są autentyczne, pełno w nich okrucieństwa, gorzkiej ironii i tragikomizmu. Co może prosty człowiek, którego odziano w mundur i skazano na zagładę w imię obcej mu sprawy ?! Czołg2

Pon 26 Lis, 2012 23:29

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

„Dywizjon 303. Walka i codzienność” autor Richard King. Wydawnictwo RM 2012.

Może będzie pewną przesadą, jak napiszę że na taką książkę czekałem całe życie Question Nie. Nie ma w tym cienia przesady. Dokładnie tak wyobrażałem sobie pracę poświęconą dywizjonowi 303. Dużym plusem tej książki jest angielski autor, człowiek który "zrozumiał" o co Polakom chodziło i skąd brało się w nich takie zacietrzewienie i desperacja w walce.
U Kinga widać pasję z jaką tropił historię polskiego dywizjonu, a zajęło mu to 10 lat. Rewelacyjna pozycja, która przywraca wiarę w obiektywne przedstawienie zdarzeń.
Doskonałym uzupełnieniem "Dywizjonu 303" jest rozprawka z klasyką pod tym samym tytułem, Arkadego Fiedlera.
Odebrałem ten przypis, gdzie rozdział po rozdziale King odnosi się do treści książki Fiedlera, jako swoiste katharsis.
Całość doskonale zilustrowana, tekst wciągający by nie popaść w eufemizm, że rewelacyjny Laughing . Polecam ludziom dla których lotnictwo jej sensem życia, a nie hasłem w necie.

Czw 06 Gru, 2012 20:55

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cóż, nie jest dla mnie sensem życia- ale chętnie poczytam, zaciekawiony nader pozytywną recenzją Pana Generała Uśmiech
Ale mam takie dwie uwagi:
Czy- po pierwsze -ma to cos wspólnego, z omawianym tu już niegdyś filmem ( angielskim - tytułu nie pomnę, sorry Embarassed ) o Dywizjonie 303 w BoB? Kilka razy zresztą trafiłem już na ten film gdzieś na Viasat Historiy, TVP Historia czy innych tego typu kanałach - warte polecenia, moim zdaniem Super

A po drugie - co do Arkadego Fiedlera -przecież to pisał w czasie wojny, ku chwale oręża polskiego i ku pokrzepieniu serc - na podstawie udostępnionych mu niektórych tylko ( top secret w czasie wojny!) dokumentów dywizjonu i relacji pilotów zebranych w latach 1940-41 ( I wydanie to bodajże jeszcze 1942 r. w Anglii) A że "ułańska fantazja" naszych fighetrów, szczególnie po paru łyskaczach nie znała granic Laughing, to i pisarz spisał - w formie reportaży bardziej, niźli przekazu historycznego, sam lotnikiem nie będąc - co mu tam naopowiadali Rolling Eyes
Oddajmy zresztą głos samemu Autorowi:
Cytat:
„Gdy we wrześniu 1940 roku zameldowałem się w Londynie u generała Władysława Sikorskiego, głównodowodzącego Polskich Sił Zbrojnych w Wielkiej Brytanii, zdziwiłem się, że żaden z licznych na Wyspie literatów polskich nie wpadł dotychczas na pomysł ujęcia piórem rewelacyjnych wyczynów polskich lotników z Dywizjonu 303, o których tyle hymnów pochwalnych właśnie pisano w prasie angielskiej. Generał Sikorski z serdeczną ochotą dał mi rozkaz napisania szerszej relacji o akcji Dywizjonu 303 i skierował mnie na lotnisko w Northolt pod Londynem, gdzie Dywizjon stacjonował. Zaprzyjaźniwszy się łatwo z całym dywizjonem, zarówno z myśliwcami jak mechanikami, skwapliwie zabrałem się do pracy, którą postanowiłem ująć jako szersze sprawozdanie z pola walki, pisane na gorąco i gorącym sercem patrioty, sprawozdanie, a nie utwór tak zwanej literatury pięknej - bo takie właśnie było kategoryczne zapotrzebowanie w tej wyjątkowej, napiętej chwili”.


Pozdrawiam
R

Pią 07 Gru, 2012 14:19

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zubek;

Cytat:
Czy- po pierwsze -ma to cos wspólnego, z omawianym tu już niegdyś filmem



Nie wiem. Nie sądzę też aby miało to jakiekolwiek znaczenie.

Zubek;

Cytat:

A po drugie - co do Arkadego Fiedlera -przecież to pisał w czasie wojny, ku chwale oręża polskiego i ku pokrzepieniu serc


Dlatego polecam zapoznanie się z książką Kinga. W przypadku suplementu tyczącego publikacji Fiedlera jest to nader trzeźwy i wyważony osąd, który nawet uwzględnia Twoje obawy. Znajdziesz tam bardzo uczciwą i rozsądną ocenę "Dywizjonu 303" oraz jego autora. Warto.

Pią 07 Gru, 2012 21:01

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jako że traktowany przez autora okres obejmuje wydarzenia okresu II wojny, polecę pozycję wydaną przez Magnum "Szepty" w roku 2009.

Autor Orlando Figes to mistrz któremu niewiele można zarzucić. Nawet nie będę się starał aby przedstawić swoje uwagi, bo niegodny jestem i niechbym był przeklęty.
"Szepty" czyli "Życie w stalinowskiej Rosji" to pełna traumatycznych relacji książka, która dotyka czułych strun naszej wrażliwości. "Szepty" nie są oskarżeniem, są świadectwem niewyobrażalnych bezeceństw i demoralizacji jaką niósł ze sobą sowiecki komunizm.
"Szepty" to książka wybitna.
Na naszym rynku wydawniczym są dostępne jeszcze dwa tytuły tego autora, równie wstrząsająca "Tragedia narodu" , której ocena oscyluje w granicach bardzo dobra, czy wybitna, pod czym się podpisuję, oraz 'Taniec Nataszy", tematycznie odmienny, a merytorycznie równie dobry jak tytuły wymienione powyżej.

Polecam Figesa, bo warto.

Sro 12 Gru, 2012 21:18

Powrót do góry
Cezar Borgia
Kapitan

Kapitan





Posty: 1463
Pochwał: 2
Skąd: Królewskie miasto Będzin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hubert Trzepałka - Punkt oporu "Dąbrowiecka Góra"


http://profort.org.pl/index.php?page=publikacje&cmd=wysw_publikacje&id=27

Sob 15 Gru, 2012 16:34

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

"Bitwa o Anglię. 10 lipca1940-31 października 1940" Patrick Bishop, wydawnictwo Firma Księgarska Jacek Olesiejuk.

Nie jest to głupawy, kolorowy album którego ani to oglądać, a już tym bardziej czytać. Książka bogato ilustrowana, zdjęć i interesujących podrozdziałów zdrowa dawka. Całość mądrze udokumentowana, relacje świadków, rozkazy, informacje z epoki, słowem interesujące uzupełnienie dla każdego fana lotniczych bojów okresu II wojny.
Oczywiście słowo o Polakach też się tam znalazło. Bardzo ciekawa i dobrze wydana książka.
Jako że się zbliżają święta Sol Invictus, kiedy to prezent godny dać należy, warto sięgnąć po ten tytuł, bo i piękna to pozycja i tania Wink Szczególnie w sieciach handlowych.

Żeby tak słodko nie było następny tytuł, chodź równie bogato obdarzony w rysunki na większą uwagę nie zasługuje. Wydawnictwo Vesper obdarza nas serią wielkoformatową w której obrazek odgrywa główną rolę a tekst jest naprawdę zbędny. Książka do której ma zamiar się odnieść nosi tytuł "Mundury". Faktycznie nic innego tam nie znajdziecie. Obrazki oklepane, znane z wydawnictw które wcześniej można było zobaczyć w seriach Bellony czy Pelty. Gotowiec do wykorzystania w każdej możliwej publikacji, z Ospreyem na czele. Nudy i głupi tekst. Nie wiadomo co bardziej wytrąca z równowagi. Cena ? Ewidentne błędy w opisie ? Błędny dobór kolorów mundurów ? Czy też powielanie takich samych mundurów na sąsiednich stronach ?
Bubel którego nie polecam. Ani za 119 złotych, ani za 70 z przesyłką. Jeżeli zobaczycie ten tytuł "taniej książce" za 29,99 to ryzyko zakupu może się opłacić.

Nie 16 Gru, 2012 16:37

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Widzę, że temat o książkach na IOH jest zbyt zaniedbany, dlatego postanowiłem uzupełnić go o przeczytane w ostatnim czasie tytuły. Nie mam w zwyczaju pisać o tym co kupiłem, lub mam zamiar nabyć, wszak temat zobowiązuje do skreślenia kilu słów na temat przeczytanej pozycji. Egzaltacje, błędne wyobrażenia i ochy, są tu zbędne.

Książka nie zachwycająca. Autor; Albert Seaton. Tytuł; Wojna totalna. Wehrmacht przeciw Armii Czerwonej 1941-1945.

Otrzymujemy dwa tomy, z których drugi jest suplementem. Tom pierwszy nie jest odkrywczy, opracowanie pobieżne, bez polotu, stan wiedzy zgodny z wczesnymi latami 70-tymi. Natomiast dodatek, czyli suplement to jest już coś. Palce w tym przedsięwzięciu maczał prof. Wieczorkiewicz oraz p. Wingert. Otrzymujemy zatem pozycję pełną tabelek i zestawień których w necie ze świecą szukać. Jak chociażby wykaz strat osobowych w korpusie generalicji sowieckiej, 445 nazwisk i co szczególnie cenne -OdB, szokująco dokładne i szczegółowe. Zatem całość jest warta posiadania, tekst jasny, łatwo przyswajalny, tabele czytelne i bardzo ciekawe. Warto.

Nie 16 Gru, 2012 18:56

Powrót do góry
kowalskil
Private

Private





Posty: 16
Skąd: Fort Lee, NJ, USA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Giełda książek przeczytanych

Grot-Dziobecki napisał:
Witam,
mam propozycję: zamieszczajmy tutaj informacje o książkach, które czytamy, przeczytaliśmy niedawno lub w najbliższym czasie przeczytać zamierzamy. Chodzi oczywiście o pozycje dotyczące II wojny światowej. ...


Moja ksiazka internatowa, niedawno przetlumaczona z angielskiego na polski, zawieraja, miedzy innymi, kilka opisow z okresu WWII. Bylem 10-cio letnim swiadkiem walki o Moskwe, w 1941. Link do ksiazki jest w podpisie.

_________________
Ludwik Kowalski . ==>. http://ludkow.info/byt

Pią 28 Gru, 2012 19:11

Powrót do góry
Amica
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3596
Pochwał: 18
Skąd: Brenno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chciałabym się tutaj z Wami podzielić wrażeniami na temat książki, którą ostatnio udało mi się przeczytać.
"Niezłomny" autorstwa Laury Hillenbrand.
Autorka z wielkim rozmachem opisuje w niej życie Louisa Zamperiniego - człowieka, który nigdy się nie poddał. Był zapowiadającym się sportowcem gdy gdy nagle jego karierę przerwała wojna. Chcąc nie chcąc udaje się na front walk gdzie jego samolot zostaje zestrzelony a on i jego przyjaciele niedoli przez kilkadziesiąt dni dryfują po oceanie i zmagają się z własną wolą przeżycia aby na koniec trafić do japońskiej niewoli - w sam środek piekła , które odciśnie swe piętno na dalszym życiu bohatera. Jego niezwykła wola przetrwania, siła ducha i nieposkromiony charakter zadecydowały o tym że to piekło przeżył. Koniec wojny niestety nie był końcem koszmarów Louiego, tląca się w nim chęć zemsty nie pozwalała mu zapomnieć o przeszłości i cieszyć się wolnością. Na szczęście i tym razem niezłomność nie pozwoliła mu się poddać (więcej nie zdradzę Wink )

Wobec tej książki po prostu nie da się obejść obojętnie. Ogrom pracy jaki wykonała autorka zasługuje na podziw. Nie jest to zwykła biografia. Tak wnikliwie i szczegółowo opisuje przedstawiane postaci i wydarzenia, że czytelnik ma wrażenie, że jest ich częścią. Barwny język wciąga i nie pozwala się oderwać. Pomimo ponurych wydarzeń jakie przyszło autorce opisywać przebrzmiewa przez nie zawsze jakaś nuta optymizmu, która nie pozwala tracić nadziei i daje siłę walczyć dalej. Jest więc książką o walce - o zachowanie dumy i poczucia godności. O energii, jaka wypełnia człowieka i pozwala mu na pokonanie najtrudniejszych sytuacji zagrażających jego życiu. O tym, że nigdy nie należy się poddawać ani wątpić. Jest też książką o przebaczeniu, które jest drogą do zwycięstwa i odzyskania wolności.

Książka pięknie wydana, wzbogacona jest o oprawę zdjęciową - od dziecięcych lat Zampa, przez czasy wojenne, aż po lata współczesne. Jak dla mnie jedna z lepszych książek jakie się ostatnio ukazały. Polecam !


P.S Louis Zamperini żyje do dziś i niedługo (26 stycznia) będzie obchodził 96 lat! Piwo

Wto 08 Sty, 2013 21:54

Powrót do góry
TAIPAN
Administracja
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1103
Pochwał: 7
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Właśnie skończyłem czytać książkę "Pantery nad Wisłą. Żołnierze ostatniej godziny." autorstwa Hansa Schauflera.

Autor - podporucznik 35 pułku 4 dywizji pancernej opisuje ostatnie miesiące wojny i walki na Pomorzu.
Opisane są także losy uchodźców, żołnierzy uciekających przed Sowietami, oraz przekazanie niemieckich jeńców wojennych Sowietom przez Szwecję.
Pozycja ciekawa chociażby ze względu na nazwy miejscowości, w których toczyły się walki.
Minus książki to bohaterstwo armii niemieckiej, która dostaje łupnia. Ale z tym można spotkać się w wielu innych pozycjach pisanych przez niemieckich autorów.

Nie 20 Sty, 2013 15:13

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Żołnierz radziecki Drugiej Wojny Światowej autor Philippe Rio. Vesper 2012.

Książka jakich na polskim rynku jest za mało. 176 stron zdjęć wyposażenia, umundurowania i uzbrojenia sowieckiego sołdata. Dodatkowo otrzymujemy zdjęcia dokumentów, odznak i medali.
Teoretycznie taki temat winien być w Polsce znany na wylot, w praktyce jest zupełnie na odwrót.
Książka świetna, ale nie zachwycająca. Mimo korekty, która przybrała formę wstępu, jest kilka uproszczeń, i błędów. Wydawnictwo Vesper cierpi również z powodu słabej edycji, dzięki czemu otrzymujemy na stronie 128 zamiast lejtnanta pilota, fotkę pleców starszego sierżanta 70 D.P Twisted Evil Żenada, zważywszy na cenę rynkową tego albumu, circa 80 złotych.
Jednak i w ogóle i szczególe, książka warta posiadania. W sieci pewnej księgarni upust z miejsca - 25%. Szukając w necie, też można zaoszczędzić.



Opis załącznika:

Czw 24 Sty, 2013 19:48

Powrót do góry
Cezar Borgia
Kapitan

Kapitan





Posty: 1463
Pochwał: 2
Skąd: Królewskie miasto Będzin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Właśnie się ukazał IV tom Śląskiego Rocznika Fortecznego. Poniżej zamieszczam link, dotyczący informacji o zawartości tejże publikacji:



http://profort.org.pl/index.php?page=publikacje&cmd=wysw_publikacje&id=29



Wyluzowany



Opis załącznika:

Nie 27 Sty, 2013 10:01

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Moje życie w czasie wojny i pokoju Hans Urlich Rudel. Wydawnictwo Wingert 2010.

Ciekawa historia z tą książką. Pierwsza część "Czas wojny" wydało Kagero w roku 1995. Pełną wersję omówię w tym poście. Natomiast rzekomą nowością jest "Pilot sztukasa Mój dziennik bojowy" Laughing . Ostatni tytuł niedawno wszedł do sprzedaży.

Trzeba mieć nerwy aby zdzierżyć wspomnienia Hansa Rudla ( wersja pełna). Są momenty w tej książce kiedy chciałoby się spojrzeć autorowi prosto w twarz ( by nie powiedzieć więcej). Rudel ma spore luki w pamięci, a wojna w jego wspomnieniach jest li tylko wojną obronną, krucjatą przeciw słowiańskiemu barbarzyństwu.
Rudel broni III Rzeszy przed złem jakie niesie cywilizacji europejskiej żydowski bolszewizm. Na szczęście jego guru Hitler przewidział niecne plany Stalina i wyprzedził atak.
We wspomnieniach Rudla znajdujemy kilka ciekawych wątków. Atak na pancernik czy awaryjne lądowanie. Ciekawostką są wspomnienia z Argentyny. Natomiast głębokich przemyśleń na temat powojennej deprawacji niemieckiej młodzieży, strawić się nie da. Wniosek jaki się nasuwa jest taki, że jedynym wyjściem dla prawidłowego kształtowania postaw była służba w Hitlerjugend.
Rudel wyraża swoje zdziwienie, kiedy alianccy oficerowie widząc jego podopiecznych wywalających łapy w hitlerowskim pozdrowieniu, mówią o nim nazista Exclamation Skromnie tłumaczy, że skoro nikt nie odwołał rozkazu o tego typu salutowaniu, to w czym problem Question
O ile opisy walk, jakkolwiek bardzo ogólne da się przeczytać (cz. I Czas wojny) to dywagacje nazisty na temat świata, powojennych Niemiec i społeczności są nudne, irytujące i bardzo ciężkostrawne (cz. II Czas pokoju).

Pią 08 Mar, 2013 18:45

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

seth napisał:
dywagacje nazisty na temat świata, powojennych Niemiec i społeczności są nudne, irytujące i bardzo ciężkostrawne (cz. II Czas pokoju).


PT seth , a zapomniał o : ... Bitemu psu nie pokazuj kija.... No i nie szkoda nerwów oraz oczu przy literk-a/u.

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Sob 09 Mar, 2013 17:23

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krakus57;


Cytat:
No i nie szkoda nerwów oraz oczu przy literk-a/u.


Ano szkoda, ale czegoż nie robi się dla IOH. Skoro zostałem wezwany do tablicy to pokrótce omówię inną książkę.

Ostatni rok Luftwaffe maj 1944-maj 1945 Alfred Price. Wydawnictwo Wingert 2009.

Książka dobrze napisana, bez rewelacji zgodna ze stanem wiedzy na początek lat 90-tych ubiegłego wieku. Znajdziecie w niej kompletny wykaz jednostek Luftwaffe oraz krótkie opisy operacji jakie były podjęte w ostatnim roku wojny. Ogólnie dobra niewymagająca praca, dobra dla początkujących jak i średnio zaawansowanych.

Sob 09 Mar, 2013 18:08

Powrót do góry
Roy Cois
Oberschütze

Oberschütze




Posty: 31
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Autobiografia Rudolfa Hössa komendanta obozu oświęcimskiego
Autor: Rudolf Hoss
wydanie wraz z dodatkami m.in regulaminem obozów.

"Ciekawe" spojrzenie na kwestię masowych mordów od strony twórcy maszyny do zabijania.

Nie 10 Mar, 2013 0:35

Powrót do góry
andi
Kapitan

Kapitan




Posty: 1486
Pochwał: 2
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czytał już ktoś "Sołdata" Nikulina ?
Zastanawiam się nad zakupem.
Recenzja pomogła by podjąć decyzję Wink

Sob 06 Kwi, 2013 13:17

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26  Następny Strona 24 z 26

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.