| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Giełda książek przeczytanych

Witam,
mam propozycję: zamieszczajmy tutaj informacje o książkach, które czytamy, przeczytaliśmy niedawno lub w najbliższym czasie przeczytać zamierzamy. Chodzi oczywiście o pozycje dotyczące II wojny światowej. Może ktoś akurat będzie potrzebował jakichś danych, skanów, etc, może mu się to przyda? Poza tym warto chyba wiedzieć co jest wśród zainteresowanych na tapecie.

To ja może zacznę:
-Kirst 'Afery generałów"
-Hans von Luck "Bylem dowódcą pancernym"

Pozdrawiam i zachęcam do chwalenia się Piwo

Pią 23 Mar, 2007 20:56

Powrót do góry
Warzkins
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 25
Skąd: Częstochowa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No to może ja
-Martin Gilbert ''II Wojna Światowa'' Mało zdjeć ale fajna ogulnie 900 stron
-Ivor Matalne ''II Wojna Światowa'' Dużo zdjeć fajne zdjecia polecam 400 stron
-Martin Gilbert ''Atlas Historii Holocaustu'' dużo map i histori holocaustu 270 stron

I Kilka atlasow z mapami i innymi takimi.Pozwoliłem dodac sobie kilka szczegołow czyli ile ma jaka ksiazka stron mam nadzieje ze tak też dobrze. :czolg4:

Pią 23 Mar, 2007 21:06

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan





Posty: 1378
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja sie mogę pochwalić ze ostatnio przeczytałem :
A.Czubiński "historia II wojny światowej"
L.Rees "Hitler i Stalin-wojna stulecia"
Hans-Dieter otto "Leksykon fatalnych decyzji w II wojnie światowej"
i pare tygrysków
A poszukuje opinii na temat książki Kronika Kampanii Wrześniowej 1939
Andrzej Krzysztof Kunert , Zygmunt Walkowski

_________________
Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. .My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę.Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.


Ostatnio zmieniony przez zeus99 dnia Pią 23 Mar, 2007 21:34, w całości zmieniany 1 raz

Pią 23 Mar, 2007 21:15

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panowie, jedno "ale":
powiedzmy ja w kilkanaście godzin wypisałbym wszystkie przeczytane przeze mnie książki, ale innym nie starczyłoby miesiąca (panoszą się tacy po konkursach na przykład Wink )
Chodzi o książki CZYTANE, W PLANACH DO PRZECZYTANIA LUB PRZECZYTANE NIEDAWNO, o których możecie powiedzieć coś ciekawego, podzielić się refleksją, itp

Pią 23 Mar, 2007 21:29

Powrót do góry
danziger
Major

Major





Posty: 2333
Pochwał: 2
Skąd: Freie Stadt Danzig
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Heinz Höhne "Zakon trupiej czaszki",
Aly Götz "Państwo Hitlera" (w oryginale: Ludowe państwo Hitlera).

_________________
Gdańskie odznaczenia i pieniądze
Gdańskie flagi, sztandary i inne weksylia

Pią 23 Mar, 2007 21:41

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grot, widzę że ostatnio czytalismy to samo Piwo
Hans von Luck "Byłem dowódcą pancernym".

Sob 24 Mar, 2007 13:56

Powrót do góry
Wojaroth
Kapitan

Kapitan





Posty: 957
Pochwał: 1
Skąd: Elbląg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czytam obecnie Alfred Price'a - "Narzędzia Mroku. Historia walki radioelektronicznej 1939 - 1945".
_________________
Imię jego 40 i 4...

Czw 29 Mar, 2007 8:51

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ten von Luck wspomina o działalności polskich strzelców wyborowych w kampanii wrześniowej, to ciekawe.
Pisze też - dla mnie to trochę śmieszne - o Gruzinach, Beduinach i Rosjanach, którzy mimo trwania II wojny światowej wciąż wierzyli, że car/Wilhelm II/Bismarck żyją, i bardzo ich sobie chwalili Uśmiech Po prostu informacje do nich nie docierały. Natrafił też na wioskę, gdzie nie dotarł komunizm (w Rosji). Niesamowita sprawa
Teraz Chlebowski "Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie", ostatnio mam z nim kontakt Wyluzowany

Czw 29 Mar, 2007 10:38

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie II wojna ale warte polecenia. I z krótką recenzją skoro resztę stać tylko na wymienienie tytułów:
Jan Szkudliński - Chancellorsville 1863. Seria Historyczne Bitwy - wg mnie następne świetne dzieło obok Gettysburga G.Swobody (uważanego przez wielu za najlepszą pozycję w serii!). Też napsiana z werwą, przez pasjonata epoki i wojskowości - ale laik też coś zrozumie. Dodatkowo oczywiście pełne OdB armii. Wadą jest zbyt mały materiał ilustracyjny.

A z II wojny to mam zamiar ponownie sięgnąć po "Admirala Scheera" Kranckego.

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Wto 03 Kwi, 2007 15:38

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Też pozycja nie dotyczy II Wojny Światowej ale polecam pozycję z serii Historyczne Bitwy ''Smoleńsk 1812 " przejrzyście , interesująco , jasno .Autor p. Andrzej Dusiewicz solidnie się przygotował do napisania tego dziełka no i styl bardzo dobry Exclamation
Kolejna pozycja za małą kasę ( Tania Książka z 35 na 14) to Upadek Konstantynopola 1453
Rogera Crowleya wyd Amber świetnie napisana książka o oblężeniu i upadku tej aglomeracji .
A z tematu druga wojna ,żeby nie było , to anonimowa książeczka "Kobieta w Berlinie"' wspomnienia Niemki która została ''wyzwolona'' przez Armię Czerwoną . Książka przedstawia okres 20 kwiecień - 22 czerwiec 1945 i była spisywana "na gorąco" świetna ilustracja tamtego okresu widziana oczyma cywila.
Aby była równowaga dorzucę "Konwoje arktyczne" 1941 -1945 Richarda Woodmana , książka wpadła w moje łapki niedawno ale powaliła mnie z nóg masa interesujących faktów i przekrojowe podejście do tego niby znanego tematu , wszystkim ''morszczukom 'i nie tylko polecam -warto.

Pon 23 Kwi, 2007 18:32

Powrót do góry
Bolo
Schütze

Schütze





Posty: 12
Skąd: Oława
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A czytał ktoś ksiażke Bohdana arzta "Niebo w ogniu"? Ksiazka opowiada o polskim lotniku walczacym pod angielska bandera.
Polecam.

_________________
PIWO TO MOJE PALIWO

Pią 18 Maj, 2007 1:54

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ksiazka opowiada o polskim lotniku walczacym pod angielska bandera.


Książka na pewno nie opowiada o lotniku walczącym pod banderą. Bandery noszą co najwyżej okręty. Arzt, co najwyżej, walczył pod brytyjską flagą.

Pią 18 Maj, 2007 2:00

Powrót do góry
Vraneqq
Warrant Officer Class Two (Quartermaster Sergeant)

Warrant Officer Class Two (Quartermaster Sergeant)





Posty: 109
Skąd: mam to wiedzieć?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Można też powiedzieć, że miał na samolocie takie kółka RAF-u Uśmiech

Pią 18 Maj, 2007 14:53

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

vraneqq

Cytat:
Bohdana arzta



Chodzi o Bohdana Arcta i książkę ''Niebo w ogniu" Wink Jak wszystkie książki tego autora godna polecenia.

Pią 18 Maj, 2007 17:35

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan





Posty: 1378
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ostatnia moja pozycja:Stanisław Zasada "Niewyjaśnione fakty II wojny Światowej"...nie polecam Neutral Zniesmaczony
_________________
Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. .My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę.Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.

Pią 18 Maj, 2007 20:40

Powrót do góry
Wojaroth
Kapitan

Kapitan





Posty: 957
Pochwał: 1
Skąd: Elbląg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

seth napisał:
vraneqq

Cytat:
Bohdana arzta



Chodzi o Bohdana Arcta i książkę ''Niebo w ogniu" Wink Jak wszystkie książki tego autora godna polecenia.


Cenię szczególnie "Alarm w St. Omer". Arct w dość ciekawy i nieszablonowy sposób opisał swe wrześniowe przeżycia. Trochę tragikomiczny, ale jakże prawdziwy obraz losów polskich żołnierzy i ludności cywilnej w tamtym okresie.

_________________
Imię jego 40 i 4...

Sob 19 Maj, 2007 15:38

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja czytam obecnie "Zdradzona Armia" Heinricha Gerlacha. Ciekawa książka- wspomnienia niemieckiego żołnierza walczącego pod Stalingradem. Bardzo szczęśliwy

Pią 25 Maj, 2007 21:34

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja jestem w trakcie lektury wspomnień Herberta Brunneggera "Kto sieje wiatr...Opowieść żołnierza dywizji SS TOTENKOPF" Bardzo wciągające i wymowne opisy działań na różnych frontach IIWŚ!!! Polecam!!!! :czolg: Czołg2

Czw 21 Cze, 2007 0:20

Powrót do góry
Wojaroth
Kapitan

Kapitan





Posty: 957
Pochwał: 1
Skąd: Elbląg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

PanzerII napisał:
A ja jestem w trakcie lektury wspomnień Herberta Brunneggera "Kto sieje wiatr...Opowieść żołnierza dywizji SS TOTENKOPF" Bardzo wciągające i wymowne opisy działań na różnych frontach IIWŚ!!! Polecam!!!! :czolg: Czołg2


Czytałem, rzecz godna uwagi! Arcyciekawe są jego wspomnienia i wrażenia z okupowanej Warszawy Bardzo szczęśliwy

_________________
Imię jego 40 i 4...

Pon 25 Cze, 2007 22:12

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szkoda tylko że o tej Warszawie tak krótko!!! Smutny
_________________
21. Fusilier-Bataillon von Stutterheim
3. Ostpreußischen Landwehr Infanterie Regiments

Sro 27 Cze, 2007 17:26

Powrót do góry
Tomciaz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 364
Skąd: Gorzów Wlkp.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja polecam książkę "Koła Terroru" Svena Hassela. Czyta się jak powieść sensacyjną, momentami jest bardzo wymowna. Jeden z tych tytułów, przez które leciałem na jednym wdechu Uśmiech.

Pią 29 Cze, 2007 22:54

Powrót do góry
mianoraf
Chorąży

Chorąży





Posty: 170
Skąd: Maciejowice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Polecam Książki Bogusława Wołoszańskiego. Szczególnie "Straceńcy" opowiadające o losach komandosów - żołnierzy jednorazowego użytku. Oraz coś dla marynarzy "ORP Garland" Zbigniewa Damskiego.
Jeśli ktoś lubi czytać pamiętniki Powstańców Warszawskich proponuję starą książkę (być może nie ma już jej w księgarniach, ba raczej na pewno) "Pamiętniki Żołnierzy baonu 'Zośka' " wydawnictwa Nasza Księgarnia. Opowiada losy różnych ludzi, z różnych miejsc walki, o jednym celu i wielki dramat. (tylko uwaga. Książki te były wydawane w okresie PRL, czyli niektóre fakty zostały zatuszowane i wymazane. Np. Nie było wzmianki o tym, że Polacy przeklinali Ruskich, tylko, że oddziały gen. Berling przybył tam w ilości 1 batalionu)

O jeszcze mam na półce stare kilkanaście tzw. 'Tygrysów' wyd. MON. Był to głównie zbiór różnych historii żołnierzy na różnych frontach. Mam ich kilkanaście, ale wszystkich 'Tygrysów' wyszło kilkadziesiąt.
__________
Pierwsze dwa tytuły z łatwością odnajdziecie, jednak pozostałe to tylko szukać w jakiś starych biblioteczkach dziadków (ja znalazłem)

_________________
Królestwo Elderlandu
II WW

Sob 30 Cze, 2007 13:22

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ostatnio przeczytałem jedną z powieści Wołoszńskiego "SIEć- OSTATNI BASTION SS" czyta sie super, ale dla mnie to taka fantastyka naukowa!!!
_________________
21. Fusilier-Bataillon von Stutterheim
3. Ostpreußischen Landwehr Infanterie Regiments

Sob 30 Cze, 2007 13:39

Powrót do góry
Imperator
Chorąży

Chorąży





Posty: 166
Skąd: Biała Podlaska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ostatnio przeczytałem jedną z powieści Wołoszńskiego "SIEć- OSTATNI BASTION SS" czyta sie super, ale dla mnie to taka fantastyka naukowa!!!

Wołoszanskiego uwielbiam,ale Sieci jeszcze nie czytałem.Wydaje mi się,że jego powieści robią się trochę nudne.Nie wiem,mam nadzieję,że się mylę.PanzerII napisz czy Sieć jest podobna do Twierdzy Szyfrów,jeśli ją też czytałeś Piwo

Jeśli chodzi o mnie to ostatnio zakupiłem "Pianistę" i niedługo się za niego wezmę.Natomiast obecnie czytam "Zośkę i Parasol" Aleksandra Kaminskiego.Kaminski to zupełne przeciwienstwo Wołoszanskiego.Moim zdaniem nie potrafi stworzyć klimatu,ale jego ksiązki mają dużą wartość historyczną.

Sob 30 Cze, 2007 14:23

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

"Sieć" to jakby kontynuacja "Twierdzy Szyfrów". Akcja dzieje się w tych samych miejscach Zamek Czocha itp. Polecam!!!
_________________
21. Fusilier-Bataillon von Stutterheim
3. Ostpreußischen Landwehr Infanterie Regiments

Sob 30 Cze, 2007 14:33

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Następny Strona 1 z 26

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.