| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jak myślicie, ile było broni z seri V?
V1
 1%  [ 1 ]
V2
 15%  [ 10 ]
V3
 43%  [ 28 ]
V4
 40%  [ 26 ]
Wszystkich Głosów : 65

Autor Wiadomość
..::Adam.pl::..
Warrant Officer Class Two (Quartermaster Sergeant)

Warrant Officer Class Two (Quartermaster Sergeant)




Posty: 132
Skąd: Festung Warschau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czy była V3?

Tak się zastanawiam czy niemcy kiedykolwieg zbudowali trzecią wunderwaffe. Kiedyś słyszałem coś o wielkim dziele wbudowanym w podnóże jakiejś góry, podobno miało ono 120 metrów długości i było zdolne wystrzeliwywać pociski bardzo dużego kalibru na bardzo duże odległości.

Wto 13 Mar, 2007 17:07

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie dość, że zbudowali to jeszcze istnieje do dzisiaj. W trudnej do przepisania miejscowości we Francji jest bunkier, który miał być schronem dla V-3. Google pomogło. W miejscowości Mimoyecques. Bunkier został zbomdardowany przez Brytyjczyków.

Wto 13 Mar, 2007 17:35

Powrót do góry
..::Adam.pl::..
Warrant Officer Class Two (Quartermaster Sergeant)

Warrant Officer Class Two (Quartermaster Sergeant)




Posty: 132
Skąd: Festung Warschau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A jednak gry komputerowe to nie tylko głupie strzelanki, ale historii też uczą. Tą V3 znalazłem w grze Battlefield 1942 Secret Weapons of WWII. Ale V3 chyba nigdy nie użyto, nie?

Wto 13 Mar, 2007 17:46

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W trudnej do nazwania Laughing miejscowości Zalesie k. WOlina są pozostałości tych dział. Trzy betonowe podstawy i resztki działa, jeden bunkier (amunicyjny czy do odpalania).
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Wto 13 Mar, 2007 17:58

Powrót do góry
danziger
Major

Major





Posty: 2333
Pochwał: 2
Skąd: Freie Stadt Danzig
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Słyszałem, iż V3 było ironicznym określeniem na Volkssturm. Uśmiech
_________________
Gdańskie odznaczenia i pieniądze
Gdańskie flagi, sztandary i inne weksylia

Wto 13 Mar, 2007 18:07

Powrót do góry
musiex
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 29
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mianem V-3 / Vergeltungwaffe 3 / opatrzona projekt niemieckiego działa wielokomorowego o przewidywalnym zasięgu 160 km, przeznaczonego do ostrzeliwaniu Londynu. Konstrukcje działa opracowano w 1942 roku. Rok później rozpoczęto już próby z wersjami doświadczalnymi wersjami, w placówkach badawczych Hillersleben koło Magdeburga oraz w Zalesiu pod Międzyzdrojami. Próby z V - 3 trwały do lutego 1945 roku., kiedy to zaprzestano prac nad działem. Kilka bojowych wersji dział wielokomorowych użyto na froncie zachodnim, podczas niemieckiej ofensywy w Ardenach. Pomimo fiaska programu, konstrukcja V - 3 okazała sie tworem bardzo oryginalnym, a jej historia powstania sięga XIX wieku. Ciekawostką jest również fakt, że idea skonstruowania działa wielokomorowego nie umarła wraz z upadkiem III Rzeszy.

EDIT
Jeśli kopiujesz z jakiejś strony czy innego źródła- podaj je.
http://www.infoturystyka.net.pl/bunkierv3/historia.html
maxikasek

Wto 13 Mar, 2007 18:26

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W trudnej do nazwania miejscowości Zalesie k. WOlina są pozostałości tych dział.


Owszem są. Z tego co mi wiadomo są to jednak stanowiska próbnego działa, które było chyba mniejszych rozmiarów (o ile dobrze pamiętam).

Wto 13 Mar, 2007 18:29

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak to poligon, ale pociski lądowały w okolicach Gryfina, czyli jakieś 100 km od Zalesia. Więc ciężko mi określić czy mniejsze. Zdaje się były różnej wielkości.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Wto 13 Mar, 2007 18:40

Powrót do góry
musiex
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 29
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Do dzisiaj zachowały sie ruiny wszystkich trzech stanowisk ogniowych.

Wto 13 Mar, 2007 18:41

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

a czy przypadkiem V (1,2,3..) to nie było vergeltungswaffe - broń odwetowa?
wunderwaffe - cudowna broń - to chyba miało być coś innego?

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sro 14 Mar, 2007 10:52

Powrót do góry
Tomciaz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 364
Skąd: Gorzów Wlkp.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czytałem jeszcze o V4, ale nie wiem czy to prawda. Miała to być hmmm... wariacja nt. V1 z tym że ogólna koncepcja zakładała skonstruowanie pocisku manewrującego, dużo szybszego od V1 dzięki zastosowaniu silnika pulsacyjno-strumieniowego. Uzyskana prędkość miała utrudnić przechwytywanie pocisku przez myśliwce. Miano również zastosować system sterujący w układzie "kaczki". A co do V1, to były jeszcze wersje samobójcze (właściwa nazwa to Fi-103 Re4) :czolg4:


Opis załącznika:
V4

Opis załącznika:
Fi-103 Re4


Ostatnio zmieniony przez Tomciaz dnia Sro 14 Mar, 2007 15:41, w całości zmieniany 4 razy

Sro 14 Mar, 2007 12:39

Powrót do góry
Speedy
Porucznik

Porucznik




Posty: 575
Pochwał: 7
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hej

..::Adam.pl::.. napisał:
Ale V3 chyba nigdy nie użyto, nie?


2 działa z lufami skróconymi do około 50 m zmontowano w rejonie Lampaden k. Trewiru i wykorzystano na przełomie 1944-45 do ostrzału Luksemburga, zajętego wówczas przez wojska amerykańskie. Oddano około 180 strzałów. Ostrzał nie spowodował istotnych szkód materialnych, było 10 ofiar śmiertelnych i 35 rannych. Tutaj jest strona muzeum historycznego w Luksemburgu
http://www.nat-military-museum.lu/pageshtml/museumspecial.php
gdzie jest o tym więcej szczegółów (rozdział o V3 jest pod koniec strony , na początku jest o Enigmie, szyfrach, maszynach szyfrujących itp. też całkiem ciekawe)

_________________
Pozdr.
Speedy

Sro 14 Mar, 2007 12:40

Powrót do góry
..::Adam.pl::..
Warrant Officer Class Two (Quartermaster Sergeant)

Warrant Officer Class Two (Quartermaster Sergeant)




Posty: 132
Skąd: Festung Warschau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ok, a sa jakies bardziej szczegolowe info na temat v3 i v4?
A tak wogole to niewiele udzi zginelo (10) z powodu tego V3, 35 rannych.

Sro 14 Mar, 2007 20:46

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ponieważ promień rozrzutu wynosił 1km.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sro 14 Mar, 2007 21:48

Powrót do góry
DOMARASC
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki




Posty: 592
Skąd: Sztutowo
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Może V4 była bombą atomową w kształcie rakiety. Hitler przecież marzył o zbudowaniu niemieckiego "Little boya".

Ostatnio zmieniony przez DOMARASC dnia Czw 15 Mar, 2007 20:05, w całości zmieniany 1 raz

Sro 14 Mar, 2007 21:53

Powrót do góry
Tomciaz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 364
Skąd: Gorzów Wlkp.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Patrz 5 postów wyżej. Napisałem tam czym mogła być V4. :czolg4:

Czw 15 Mar, 2007 7:45

Powrót do góry
mariusz35
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 328
Skąd: radomsko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

v7

Niemcy pracowali nad V3 V4 V5 V6 V7 i mieli tez cos w rodzaju spodka mozliwe ze ujazmili grawitacje Exclamation

Sob 17 Mar, 2007 12:03

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Niemcy pracowali nad V3 V4 V5 V6 V7 i mieli tez cos w rodzaju spodka mozliwe ze ujazmili grawitacje


O ludzie, kiedy Wy wyrośniecie z bredni Witkowskiego i jemu podobnych.

Sob 17 Mar, 2007 13:31

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mieli jeszcze armię zombiaków, pomoc kosmitów, pierwsi wysłali ludzi na Księżyc i dokopali się do jądra ziemi. Naprawdę!!!

I jest jeszcze V5,5(%) czyli Piwo

Sob 17 Mar, 2007 13:57

Powrót do góry
mariusz35
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 328
Skąd: radomsko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

TO fakt

Sa zdjecia które pokazuja te spodki i wiele planow dotyczacych nowej broni ktora miała zadecydowac o dalszej wojnie niestety było juz za pozno Rolling Eyes

Sob 17 Mar, 2007 14:45

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Sa zdjecia które pokazuja te spodki i wiele planow dotyczacych nowej broni ktora miała zadecydowac o dalszej wojnie niestety było juz za pozno


Tia, znowu jakiś fantasta. Przeczytaj sobie "tajemnicę V-7", a potem dopiero zabierz się za pisanie bajek.

Zresztą Bartosz Rdułtowski jest na forum zarejestrowany, więc może parę słów o różnych latających spodkach opowiedzieć.

Sob 17 Mar, 2007 15:26

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan





Posty: 1378
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: TO fakt

mariusz35 napisał:
Sa zdjecia które pokazuja te spodki i wiele planow dotyczacych nowej broni ktora miała zadecydowac o dalszej wojnie niestety było juz za pozno Rolling Eyes



niestety było juz za późno,to co chciałeś żeby Niemcy wygrały wojne Zszokowany .

_________________
Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. .My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę.Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.

Sob 17 Mar, 2007 16:47

Powrót do góry
mariusz35
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 328
Skąd: radomsko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

spodek

" niestety" pisałem dla niemiec dla Polski i europy to było szczescie a te informacje znalazłem w necie wystarczy poszukac to nie jest moj wymysł tylko podzieliłem sie informacjami jakie tam znalazłem Wink

Sob 17 Mar, 2007 18:38

Powrót do góry
BR
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 19
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mariuszu35.

To ja Ci napisze tak. Niestety (dla Ciebie) to, co czytałeś na necie o V-7 i niemieckich latających spodkach nie jest prawdą. To tak najkrócej. Wybacz, że nie będę się rozpisywał. Sięgnij sobie po Inne Oblicza Historii (nr 2/2005) i zapoznaj się z artykułem na ten temat. Choć jest to tylko fragment wyjaśnienia mitu o V-7, na początek powinien Ci wystarczyć. Może po przeczytaniu podejdziesz do sprawy nieco chłodniej, czego Ci życzę.

Pozdrawiam - BR

PS. A na przyszłość unikaj dwuznacznych stwierdzeń, sugerujących, że Niemcy NIESTETY nie wygrały wojny.

_________________
Uczony jest człowiekiem, który wie o rzeczach nieznanych innym i nie ma pojęcia o tym, co znają wszyscy. (A. Einstein)

Sob 17 Mar, 2007 19:28

Powrót do góry
Tomciaz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 364
Skąd: Gorzów Wlkp.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Human, a czy mógłbyś ustosunkować się do kwestii V4? Bo póki co moja wypowiedź w tej sprawie została jakby niezauważona Mr. Green.

Sob 17 Mar, 2007 20:39

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.