| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
danziger
Major

Major





Posty: 2333
Pochwał: 2
Skąd: Freie Stadt Danzig
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rekontrukcje niewojenne i/lub niewojskowe

Czy spotkaliście się się z takimi grupami rekonstrukcji historycznej, które odtwarzałyby jakieś inne wydarzenia niż bitwy/tematyka ściśle wojskowa? Wiem, że są jakieś grupy odtwarzające np. Indian, czy starożytnych Słowian - ale nie wiem na ile jest to odtwarzanie pod kątem militarnym (wojownicy), a czy (i w jakim stopniu) odtwarzają tez życie codzienne.

Druga kwestia - czy znacie grupy odtwarzające wprawdzie wojsko, ale takie które nigdy nie brało udziału w wojnie (np. Reichswehr, czy NVA). Widziałem w prasie zdjęcia "żołnierzy LWP" w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, ale nie wiem, czy to byli "prawdziwi" rekonstruktorzy, czy jakaś "rekonstrukcja" z udziałem aktorów zatrudnionych przez kogoś.

No i trzecia sprawa - wiem, że istnieje grupa odtwarzająca oddział ZOMO. Czy znacie inne podobne grupy, odtwarzające celników, policjantów, służby więzienne, paramilitarne bojówki itp.?

No i na koniec - jakie jest Wasze zdanie na temat podobnych grup? Moim zdaniem to może być bardzo ciekawe dla samych rekonstruktorów (poznawanie codziennego życia ludzi sprzed wieków), ale grupy odtwarzające "pokojowe" rzeczy miałyby chyba małe pole do popisu przed publicznością (nie bardzo jest co inscenizować, przynajmniej ze "spektakularnych" rzeczy).
Z kolei grupy odtwarzające formacje paramilitarne mogą być dla niektórych zjawiskiem bardzo kontrowersyjnym (np. załoga KL).

_________________
Gdańskie odznaczenia i pieniądze
Gdańskie flagi, sztandary i inne weksylia

Sro 28 Lut, 2007 16:32

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grupy Wikingów czy Słowian mają całe zaplecze. Rzemieślników, niewiasty gotujące strawę. Wystarczy wpaść do grodu Wikingów na Wolinie podczas zlotu. Wiadomo turyści, można trochę grosza zarobić itp. Podobnie jak Indianie. NAtomiast są nieśmiałe próby wśród II wojennych ( np. sanitariuszki czy szpital polowy- w końcu narzeczone też muszą pilnować swoich chłopów Twisted Evil ).
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sro 28 Lut, 2007 18:17

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co powiecie na rekonstrukcje meczu piłkarskiego Mr. Green Question Tak mi to dzisiaj w pokoju medytacji(WC) przyszło na myśl Rolling Eyes

Sob 03 Mar, 2007 0:55

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.