| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Coruscant
Leutnant

Leutnant





Posty: 238
Skąd: Monaghan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bismarck

Czy wie ktoś jak nazywa się to czasopismo z Bismarckiem do składania? Teraz co pierwszy numer wyszedł. Chciałbym znaleźć w necie jakieś informacje o nim ale nie mam pojęcia jak się to nazywa.

:okret:

Pon 26 Lut, 2007 0:06

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wydawnictwo Hachette. ALe obawiam się, że taniej cię wyniesie kupno gotowego modelu Mr. Green
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pon 26 Lut, 2007 1:16

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

gotowy to nie to samo co zrobiony samemu, ech pamiętam Młodego Modelarza, ech

Pon 26 Lut, 2007 1:17

Powrót do góry
Coruscant
Leutnant

Leutnant





Posty: 238
Skąd: Monaghan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak macie racje na stronie www.bismarck.com.pl są szczegóły, numerów będzie 140 a każdy... 24,99zł :/ Do tego wcale nie jestem zapalonym modelarzem, od lubie po prostu elektronikę więc chciałem wypaść tego Bismarcka w wyrzutnię :] hehe no ale nie cena zdecydowanie za wysoka, lepiej sam zmontuję jakąś samopływające silo rakietowe Bardzo szczęśliwy.
Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech

Pon 26 Lut, 2007 1:54

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Coruscant napisał:
numerów będzie 140 a każdy... 24,99zł :/


hiehiehie
Normalnie tylko 3498,6 zł pod warunkiem ze cena nie wzrośnie następnych numerów Twisted Evil

Neutral

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Pon 26 Lut, 2007 11:01

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytacik z owej stronki:

"Dzięki naszej kolekcji sam zbudujesz słynny pancernik i odkryjesz jego tajemnice.
Poznasz też historię działań morskich w czasie II wojny światowej, w tym niezwykłą historię BISMARCKA - od wypłynięcia w pierwszy rejs z GDYNI, do dramatycznej akcji zatopienia okrętu na Atlantyku, w której ogromna rolę odegrał polski ORP "PIORUN", trafiając kilkakrotnie niemieckiego kolosa w nierównym pojedynku artyleryjskim pamiętnej
nocy 26 maja 1941 roku."
Laughing

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pon 26 Lut, 2007 13:49

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Stanowczo za drogi interes i nie wiadomo czy wszystkie zeszyty zostaną wydane. Pewnie niedługo i "Yamato" też się pojawi:
http://www.deagostiniedicola.it/collezioni/corazzatayamato/index.html
de Villars: dobre! Przecież nie od dziś wiadomo, że inne okręty Royal Navy biorące udział w zatopieniu Bismarcka to był tylko okolicznościowy dodatek do akcji naszego okrętu. Bardzo szczęśliwy

Pozdrawiam.

Pon 26 Lut, 2007 16:24

Powrót do góry
Coruscant
Leutnant

Leutnant





Posty: 238
Skąd: Monaghan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No i właśnie dlatego giertych tak bardzo nie chce wspólnego podręcznika do historii.

Pon 26 Lut, 2007 19:15

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Założę się, że seria zakończy się na 10-15 numerze czyli po ostrzyżeniu do ostatniego kłaczka owieczek, które same sie o to proszą. Przypominam, że wczesniej był galeon i "Titanic".
Poziom merytoryczny materiałów dodatkowych został już "zmiażdżony" krytyką specjalistów więc nie ma co dodawać.

Co ciekawe, nikt nie wpadł na pomysł aby zrobić taki model np. "Błyskawicy", "Wichra", czy "Dragona". Skąd ta fascynacja wszystkim co niemieckie?
Popatrzcie na wydawane monografie okrętów. Swastyka za swastyką, a monografii "ptaszków" ani widu ani słychu. Rozumiem, że przez lata izolacji informacyjnej w kwestii niemieckiego uzbrojenia powstała głęboka nisza, ale to co się wyprawia to już po prostu dramat. Jak wchodzę do księgarni w Gdyni na Świętojańskiej (chyba najlepiej zaopatrzona) i popatrzę na półkę z monografiami to mam ochotę wyjść.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Czw 01 Mar, 2007 22:20

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Co ciekawe, nikt nie wpadł na pomysł aby zrobić taki model np. "Błyskawicy", "Wichra", czy "Dragona". Skąd ta fascynacja wszystkim co niemieckie?


Odpowiedz jest prosta. Koszta opracowania modelu i form doń. Jako, że troszkę wiem ile to kosztuje, mogę powiedzieć śmiało- na taki model polskiej jednostki nie ma co liczyć. Koszt opracowania modelu plastikowego w 1/700 to kilka tysięcy złotych, do tego wykonanie form (o ile mają być one stalowe) następne kilka.

Ten Bismarck jest w teorii (bo w praktyce różnie może być) w skali 1/200. Koszt opracowania takiego modelu to kilkanaście tysięcy złotych. Opłacalne tylko, jeśli model pójdzie do kilkunastu krajów.

Kto na zachodzie kupi Polish Destroyer "ORP Blyskawica"?

Czw 01 Mar, 2007 23:00

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Marmik napisał:
Założę się, że seria zakończy się na 10-15 numerze czyli po ostrzyżeniu do ostatniego kłaczka owieczek, które same sie o to proszą. Przypominam, że wczesniej był galeon i "Titanic".

No i co, nie dokończyli wydawania wszystkich numerów? Według mnie takie coś to samobój, przecież po wycięciu takiego numeru nikt już nie kupi kolejnej ich propozycji... Inna sprawa, że ilość kupujących pewnie i tak można policzyć na palcach jednej ręki drwala po ciężkim wypadku z piłą spalinową Laughing

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Czw 01 Mar, 2007 23:43

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Human, w sumie to mamy wolny rynek i faktycznie wydawnictwo z główną siedzibą we Francji może sobie sprzedawać co chce. Niemniej ogólna mocno progermańska tendencja wydawnicza w tym kraju po prostu mnie dobija.

DV, na stronie wydawnictwa nie ma już mowy, ani o "Titanicu", ani o galeonie. Jaki z tego wniosek? Albo zakończyli cykl wydawniczy, albo go przerwali.
Na Allegro dostępne są ze 4 numery (dla desperatów) - szukać pod hasłem "archiwalny hit" Laughing Laughing. Znalazłem na Świstaku jeden kompletny i sklejony (ze 100 numerów czyli 2,5 tys PLN Laughing ). Mogę się mylić, ale ci, którzy mają komplet to chyba sprowadzili go z zagranicy.
Oferta wydawnictwa skierowana jest raczej dla prenumeratorów, których można długoterminowo i skutecznie doić.

Znacie kogoś kto złożył jakiś model tego wydawnictwa?

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Pią 02 Mar, 2007 1:43

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Znacie kogoś kto złożył jakiś model tego wydawnictwa?


Zacznę od tyłu, ponieważ to najważniejsze.

Nie znamy i to niemożliwe. Przynajmniej w przypadku Titanica. Kiedyś przyszedł do nas, na modelarnię, zdesperowany ojciec jakiegoś dzieciaka i zapytał, czy możemy mu zdobyć brakujące numery, ponieważ w Polsce skończyło się na którymś tam i przestano wydawać następne. Wniosek- to typowe dojenie kasy z ludzi.

Cytat:
Human, w sumie to mamy wolny rynek i faktycznie wydawnictwo z główną siedzibą we Francji może sobie sprzedawać co chce. Niemniej ogólna mocno progermańska tendencja wydawnicza w tym kraju po prostu mnie dobija.


Wybrali najbardziej "medialny" pancernik- wiesz Bob Ballard, National Geografic, Discovery Channel i te wszystkie bełkoty o najsilniejszym pancerniku tamtych czasów. To działa na wyobraźnię.

Pią 02 Mar, 2007 12:55

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Human napisał:
Cytat:
Nie znamy i to niemożliwe. Przynajmniej w przypadku Titanica.

Otóż znamy i jest to możliwe. W listopadzie ub.r. podczas festiwalu modelarstwa w Łodzi stał "Titanic", który był zrobiony właśnie z tych zeszytów Hachette. Autorem modelu jest p. Andrzej Klik
Tutaj fotki:
http://www.modelarskie.pl/index.php?lang=pl&galeria=Klik_Andrzej&kat=30&kat_aktywna=30
Widziałem go podczas tego festiwalu. Owszem ma pewne braki, ale i tak robi niezłe wrażenie.

Pozdrawiam.

Sob 03 Mar, 2007 3:03

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To jest ten z dymiącymi kominami?

Ja ostrożnie podchodzę do rewelacji, jakoby był on w całości z Hachette. Dlaczego? Z tego co wiem, model został po raz pierwszy zaprezentowany zanim seria się skończyła. Być może jest to część modelistu z Hachette, ale w całość nie wierzę.

Sob 03 Mar, 2007 11:25

Powrót do góry
Coruscant
Leutnant

Leutnant





Posty: 238
Skąd: Monaghan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czyli jak tu czytam, ta firma jest zupełnie niesłowna i niczego do tej pory nie ukończyli?

Pon 05 Mar, 2007 16:37

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
yli jak tu czytam, ta firma jest zupełnie niesłowna i niczego do tej pory nie ukończyli?


Czyli poszukaj sobie gotowego modelu RC. Wyjdzie Ci taniej i na pewno będzie kompletny.

Pon 05 Mar, 2007 16:46

Powrót do góry
Coruscant
Leutnant

Leutnant





Posty: 238
Skąd: Monaghan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A czy ktoś z was przypadkiem nie wie, gdzie można kupić rakiety? Nie chodzi mi o drewniane modele, tylko prawdziwe, metalowe o rozmiarach do 1,5 metra.

Pon 05 Mar, 2007 16:49

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A czy ktoś z was przypadkiem nie wie, gdzie można kupić rakiety? Nie chodzi mi o drewniane modele, tylko prawdziwe, metalowe o rozmiarach do 1,5 metra.


Nie jestem specem od modeli rakiet, bądź jak to się czasem nazywa "kosmicznych", ale coś mi świta, że na takie cuda trzeba mieć już różne pozwolenia.

Pon 05 Mar, 2007 16:52

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Coruscant napisał:
A czy ktoś z was przypadkiem nie wie, gdzie można kupić rakiety? Nie chodzi mi o drewniane modele, tylko prawdziwe, metalowe o rozmiarach do 1,5 metra.

Agencja Mienia Wojskowego Twisted Evil

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pon 05 Mar, 2007 17:21

Powrót do góry
Coruscant
Leutnant

Leutnant





Posty: 238
Skąd: Monaghan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale mnie nie chodzi o całe rakiety, wystarczy sama obudowa.

Pon 05 Mar, 2007 17:51

Powrót do góry
niko600
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Titanic

Witam wszystkich niedowiarków , muszę Was rozczarować i wyprowadzić z błędu; - może miałem więcej szczęścia ?!
Titanica budowałem w całości z zestawu > Hachette <.
Oczywiście otrzymałem go trochę wcześniej.
Fakt , że cena była - astronomiczna , no ,ale jak już się część miało , trzeba było brnąć dalej.
ALE NIGDY WIęCEJ!

NIKO

Czw 05 Kwi, 2007 17:58

Powrót do góry
vojtass88
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 123
Skąd: Reykjavik
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tez dalem sie nabrac na bismarcka chociaz mam juz z Malego Modelarza....Kupa kasy i nic wiecej-fakt efekt bylby zajefajny ale bez przesady z ta kasa i z czasem, ktory trzeba spedzic na wszystkie numery czekajac... :okret2:


Opis załącznika:

Sob 30 Cze, 2007 16:10

Powrót do góry
Coruscant
Leutnant

Leutnant





Posty: 238
Skąd: Monaghan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pozwólcie że przeszło 4 miesiące po tym jak założyłem ten temat, spytam, jak się ten Bismarck ma? Wydają to dalej czy juz im się odechciało?

Nie 01 Lip, 2007 14:59

Powrót do góry
Grzesio
Moderator
Porucznik

Porucznik





Posty: 743
Pochwał: 8
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wydają, nie dalej niż w sobotę widziałem w Empiku kolejny odcinek z zawartością w postaci wiązki drewnianych listewek. Uśmiech

Pzdr

Grzesiu

Pią 06 Lip, 2007 14:35

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.