| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy waszym zdaniem to odkrycie jest wiarygodne?
TAK
 16%  [ 8 ]
NIE
 84%  [ 42 ]
Wszystkich Głosów : 50

Autor Wiadomość
Nikita Chruszczow
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 384
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Odkrycie Archeologiczne ws Jezusa Chrystusa i jego rodziny

Cytat:

Archeolodzy znaleźli szczątki Jezusa?
Autorzy filmu dokumentalnego twierdzą, że znaleźli szczątki Jezusa i całej jego rodziny. James Cameron i grupa izraelskich archeologów o szczegółach tego odkrycia archeologicznego, mają poinformować w poniedziałek, na konferencji w Nowym Jorku - pisze portal dziennik.pl.
Archeolodzy twierdzą, że odkryli dziesięć sarkofagów, w których znaleźli szczątki Jezusa i jego rodziny. Film dokumentalny może wstrząsnąć światem chrześcijańskim - taką przynajmniej nadzieję mają jego twórcy.

W poniedziałek, podczas konferencji w Nowym Jorku po raz pierwszy zostaną pokazane sarkofagi z, jak uważają twórcy dokumentu, szczątkami Jezusa z Nazaretu, jego matki Marii i Marii Magdaleny. Dokument ma opowiadać historię drogi archeologów od odkrycia sarkofagów do ustalenia autentyczności zawartych w nich szczątków - pisze dziennik.pl.


I co Wy na to?

_________________
ZBIORę 100 TYSIęCY PODPISÓW POD KANDYDATUR? MAŁPY NA PREZYDENTA POLSKI

Nie 25 Lut, 2007 14:11

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A jak ustalą oryginalność? Pobiorą kod DNA od rodziny? Twisted Evil
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Nie 25 Lut, 2007 14:15

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak na razie nie widzę żadnych dowodów, więc na razie dla mnie to z mocno ograniczona wiarygodnością.

ps Już kiedyś krzyczeli że odkryli grób Filipa II, a wielu naukowców wątpi w to, i mają przekonujące dowody.

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Nie 25 Lut, 2007 14:19

Powrót do góry
John_Brown
Porucznik

Porucznik





Posty: 616
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na razie mało co o tym można powiedzieć. Zobaczymy w poniedziałek. Ale widząc informacje o Marii Magdalenie już zagłosowałem na "nie", a to z powodu tego, iż nagle Maria Magdalena zaczeła należeć do rodziny Laughing Nastąpiło to po książce "Święty Graal święta Krew".
_________________
"Kwintyliuszu Warusie, oddaj mi moje legiony!"

Nie 25 Lut, 2007 14:50

Powrót do góry
Snaiper
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 349
Skąd: Cantario, kiedys Szczecin-Pogodno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

HiHiHi,
Szczatki Jezusa, blablabla
To podlamaloby wszystko w co wierzymy.
Ja wierze, ze ktos sie za duzo opil swiezego wina.

Pon 26 Lut, 2007 0:40

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Laughing Laughing Laughing
Pewnie Don Brown wydaje nową książkę, stąd to "odkrycie" Mr. Green Kiedyś na Discovery był program o tym, jak to niby odkryli Arkę Noego gdzieś w Gruzji Mr. Green Mr. Green No cóż, wkraczamy w wiek pseudonauki.

Pon 26 Lut, 2007 12:10

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziwny sen Jamesa Camerona :
Cytat:
szczątkami Jezusa z Nazaretu, jego matki Marii i Marii Magdaleny. Dokument ma opowiadać historię drogi archeologów od odkrycia sarkofagów do ustalenia autentyczności zawartych w nich szczątków

To już pomysłu na fabułę nie ma Question Może Titanic reaktywacja Wink

Pon 26 Lut, 2007 12:51

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ej Panowie. Ale jak podejdziecie do teg ood strony wiary to... sorki ale największa głupota zostanie usankcjonowana...
Ponieważ religia mówi że poszedł do neiba , to nie może być jego szczątków na Ziemi... gdize tu metodologia?

Swopją drogą w Indiach od tysiąca lat stoi grób uchdozacy za grób Jezusa - a w każdym razie nauczyciela, około 30letniego, który przywedrował z Zachodu i nauczał.

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pon 26 Lut, 2007 12:53

Powrót do góry
John_Brown
Porucznik

Porucznik





Posty: 616
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ijon masz rację, ale gdyby ktoś zaprezentował jakieś interesujące dowody to nie znaczy, że nie można interesować się tym od strony historycznej. CHociaż mnie jako wierzącego trudno byłoby przekonać, a tu jeszcze widzę, że jakieś "sarkofagi", Maria Magdalena. Na razie to lipa, mam nadzieję, że dalej też tak będzie.
_________________
"Kwintyliuszu Warusie, oddaj mi moje legiony!"

Pon 26 Lut, 2007 16:10

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nastąpiło to po książce "Święty Graal święta Krew".

Literatury na ten temat jest znacznie więcej, z tym że w Polsce niewiele się jej wydaje.
Nie wierzę w to odkrycie. Jak to ustalili, wg porównania DNA? Z kim?
Dogmaty wiary chrześcijańskiej zostałyby obalone. Powstał by wtedy rozgardiasz o światowym zasięgu.
Już kiedyś informowano o znalezieniu grobu Jezusa, gdyż taki napis był na urnie. Okazało sie jednak, że były to szczątki jakiegoś człowieka o imieniu Jezus, które to imię było w tamtych czasach popularne.

Pon 26 Lut, 2007 17:34

Powrót do góry
psidog
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 32
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grób św Piotra odkryto tylko po tym, że na jednej z niszy grobowej było wyryte imię Piotr, a szkielet należał do starszego mężczyzny. Te dwa fakty musiały wystarczyć. Reszta jest kwestią wiary.

Domniemany "grób Jezusa" jest więc tylko próbą zbicia kasy w ostatnim momencie popularności Kodu Leonarda.

Pon 26 Lut, 2007 19:01

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Domniemany "grób Jezusa" jest więc tylko próbą zbicia kasy w ostatnim momencie popularności Kodu Leonarda.


Może chodzi tu o coś więcej. Zniszczenie Watykanu i chrześcijaństwa?
Za dużo publikacji sie pokazuje. Kod Leonarda nie był wymysłem autora, lecz oparty jest na literaturze , rzekomo naukowej, dot. początków chrześcijaństwa.

Pon 26 Lut, 2007 19:14

Powrót do góry
psidog
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 32
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piotrk1 napisał:

Za dużo publikacji sie pokazuje. Kod Leonarda nie był wymysłem autora, lecz oparty jest na literaturze , rzekomo naukowej, dot. początków chrześcijaństwa.



Nie wiem, można w ogóle mówić o literaturze dot początków chrześcijaństwa. Jak świetnie wiadomo jest tylko kilka wiarygodnych zapisków o Jezusie u historyków rzymskich. Reszta dokumentów (w tym prawdopodobnie biblie) powstała 300, 400 lat po jego śmierci (i później) nie jest więc spisywana przez naocznych świadków i jest więc niewiarygodna.

Kodu nie czytałem, ale traktuje go jako historyjkę mającą tyle wspólnego z prawdą co chociażby Indiana Jones i Templariusze. Tyle tylko, że akurat Kod Leonarda jest napisany ciekawie i zainteresował ludzi. A co do ilości publikacji, powstał już dział pisarstwa - Historia z chrześcijaństwem i spiskiem w tle. Napisać takie czytadło nietrudno a, cytując znanego polityka "ciemny lud to kupi".

Pon 26 Lut, 2007 19:46

Powrót do góry
Coruscant
Leutnant

Leutnant





Posty: 238
Skąd: Monaghan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zwykły człowiek jakich wielu. Mało to dziś mamy guru sekt na świecie? A to że kilka z nich się wybiło to jeszcze nie świadczy o niczym. Ah i jeszcze odnośnie ich 2 tys. lat tradycji. Wierzenia Egipcjan były jeszcze starsze, a co dziś z nich zostało?

Pon 26 Lut, 2007 19:54

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Może chodzi tu o coś więcej. Zniszczenie Watykanu i chrześcijaństwa?
Za dużo publikacji sie pokazuje

Może nie tyle zniszczenie, ale zbijanie kasy na popularnym ostatnio antyklerykaliźmie. Paru cwaniaków zorientowało się, ze wystarczy napisac ckliwą historyjkę o Jezusie i jego rodzinie, wpleść w to jakiś spisek, Watykan i masz gotowy projekt na bestseller. A debilne media, propagujące papkę umysłową, jak np. MTV czy Radio (B)Z(d)et rozreklamują takiego gniota jako "sensacyjną książką amerykańskiego naukowca, obalająca mity Koscioła". Ciemny lud to kupi.
Cytat:
Wierzenia Egipcjan były jeszcze starsze, a co dziś z nich zostało?

Nick i avatar naszego Kolegi setha Mr. Green Piwo Piwo

Pon 26 Lut, 2007 20:21

Powrót do góry
jarek
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 27
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Podobnie jak i wy nie wierzę w autentyczność tego "odkrycia", ale nie o to mi chodzi. Patrząc na ankietę widzę, że część głosujących odpowiedziała "tak". Może więc chociaż jedna z tych osób powie mi dlaczego uważa to za autentyk.
_________________
Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów, których udałoby im się uniknąć
Winston Chyrchill

Wto 27 Lut, 2007 11:39

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Właśnie Twisted Evil
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Wto 27 Lut, 2007 12:01

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A tak a'propos: publikacja rewelacji miała być w poniedziałek 26 lutego. i co? ktoś coś słyszał?

P.S. ja się wstrzymałem w ankiecie. Z reguły wolę sie wypowiedzieć niż sucho kliknąć...

Poza tym nie mam zdania... uważam że trzeba robić badania, badania i badania. Ale podejście niektórych na forum jest amatorskie: ponieważ religia to... czyli argumenty nie pasujace do hipotezy z góry skreślamy, a że nie mamy argumentów za hipotezą? cóż...

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Wto 27 Lut, 2007 14:17

Powrót do góry
jarek
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 27
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IT
Nie wiem czy wczoraj coś sie pojawiło na ten temat, ale premiera filmu ma być w niedzielę. Tu masz link z informacją na ten temat http://fakty.interia.pl/nauka/news/to-rzeczywiscie-grob-jezusa,876112,14

Co zaś do podejścia: ja nie ufam temu z innych niż religijne powodów. Wg mnie, to wyszukiwanie na siłę dowodów na poparcie niezwykle kontrowersyjnej kwestii. Czuję po prostu, że ktoś od razu uwierzył, że znalazł to co chciał i dalsze badania prowadził tylko w tym kierunku, a jak zapewne wiesz w takim wypadku najważniejsza jest krytyka źródła.
Nie wiem co tam będzie w tym filmie, ale dla mnie statystyka imion i badania DNA (niby na kim, bo o ile się orientuję, to nie ma żadnych żywych krewnych Jezusa czy Marii Magdaleny), to jeszcze za mało...
W tym wszystkim wydaje mi sie być jeszcze jeden "gniot" potwierdzający udowadnianie czegoś na siłę: wynika z tego, że w tych sarkofagach odkryto również zwłoki Jezusa. Oczywiście nikt nie potwierdzi, że to są zwłoki "tego " Jezusa, ale jaka fajna afera z tego wyszła! I cały świat kupi kopie filmu i wszyscy będę o tym dyskutować itd. Ja teraz pracuję w marketingu i wiem jedno wiele osób posługuje sie maksymą: nie ważne co o mnie mówią - ważne żeby mówili!!

_________________
Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów, których udałoby im się uniknąć
Winston Chyrchill

Wto 27 Lut, 2007 15:33

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie to ściema, a jak nie to armageddon blisko Zniesmaczony

Wto 27 Lut, 2007 16:36

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
James Cameron i współpracujący z nim izraelski archeolog i filmowiec twierdzą, że dowodem, iż odkryli prawdziwy grób Chrystusa, są inskrypcje na liczących sobie 2000 lat sarkofagach - Jezus syn Józefa, Maria, Józef, Maria Magdalena, Juda syn Jezusa i Mateusz.

Tylko co z tego wynika Question
Imię "Jezus" (hebr. Jeszua, Jehoszua) nie było zarezerwowane dla kogoś wyjątkowego, było ulubionym imieniem Izraelitów. Mało tego używane współcześnie.
Cytat:
Czasem drugie imię w praktyce świeckiej pomijano, np. Jeszua-Josef Mortkowicz, ur. 1802, w rejestrze zgonów figuruje tylko jako Józef, ale na hebrajskim epitafium pod oboma imionami.

A tutaj prezentacja najbardziej popularnych imion:
Abraham, Beniamin, Dawid, Izak, Jakub, Jehuda (także Juda), Eszwa (Ezua, czyli Jeszua), Józef (Josef), Lewi, Mordechaj, Mojżesz, Szałom, Salomon (Szelomo), Szymon (Simcha), Samuel (Szemoel), Zarach, Zachariasz.
Z Marią sprawa wygląda podobnie już Józef Flawiusz (Josef ben Matatia) znowu ten Józek Wink wspomina o popularności właśnie tego imienia
Mariam, skrócone Maria czy też Marianne, Mariamme - piękna, ukochana przez Boga lub miłująca Boga, a także napawać radością.
Niestety same inskrypcje to trochę za mało, aby formułować, aż tak karkołomne teorie. Zwłaszcza, że samo odkrycie nastąpiło już dawno
Cytat:
W 1980 r. izraelscy archeolodzy znaleźli w Jerozolimie jaskinię, w której znajdowało się 10 sarkofagów sprzed ok. 2000 lat. Na części z nich znajdowały się inskrypcje, z których wynika, że spoczywają w nich szczątki Jezusa, Marii, Marii Magdaleny, a także brata i syna Jezusa.

Dlaczego więc od razu nie zrobiono medialnego szumu Question
Proste to co bywa papką dla mediów trudno obronić przed krytyką specjalistów. Piwo
Cytat:
Izraelski profesor Amos Kloner, który 27 lat temu nadzorował prace w grocie, wyśmiał w rozmowie z Jerusalem Post twierdzenia filmowców. Jego zdaniem imiona wyryte na ossuariach z groty były w tamtych czasach bardzo popularne. Znaleziono już na przykład kilka ossuariów z napisem "Jezus, syn Józefa". Kloner powiedział też, że grób nie może należeć do pochodzącej z Galilei ubogiej rodziny Jezusa, gdyż nie miała ona żadnych związków z Jerozolimą. - W rzeczywistości w grocie pochowano członków jerozolimskiej rodziny należącej do klasy średniej - mówił Kloner.

więcej na:
http://archeowiesci.blox.pl/html
A Cameron od Titanica nic konkretnego nie nakręcił, a cóż znaczy niemoc twórcza w świecie filmu wiemy wszyscy.

Wto 27 Lut, 2007 17:49

Powrót do góry
czarnobylski
Porucznik

Porucznik





Posty: 719
Pochwał: 1
Skąd: 53°02' N 18°37' E
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hybryda historyczna ma to do siebie, że krótko żyje. Dziś właśnie umarła.
_________________
czarnobylski

Nie zabieraj swoich narządów do nieba, tam wiedzą, że potrzebne są one tylko na ziemi

www.krewniacy.pl

Wto 27 Lut, 2007 19:19

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Psidog
Cytat:
Napisać takie czytadło nietrudno a, cytując znanego polityka "ciemny lud to kupi".

Z tym bym sie nie zgodził. Aby napisać "Kod Leonarda" trzeba mieć nie tylko trochę talentu, ale i wiedzy. Napisać np. "Święty Graal..." trzeba mieć dużo wiedzy.
Ciemny lud kupi "Kod..." a jeszcze szybciej obejrzy film. Opracowań o charakterze naukowym nie kupi, bo nie jest to łatwo przeczytać. A tych opracowań jest sporo.

Wto 27 Lut, 2007 20:20

Powrót do góry
psidog
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 32
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie pisałem tam o Kodzie Leonarda. Ten bowiem (chyba) świetny warsztatowo, tom otwiera cały dział powieści z religią i spiskiem w tle. Pisałem o kolejnych, nieudolnych podróbkach Kodu Leonarda, które stworzone są tylko po to, żeby zbić na nich jakiś kapitał.

Oglądałem na Discovery jakieś (podobno) podparte badaniami, dokumenty o historii początków Chrześcijaństwa. Tyle, że skoro nie możemy nic konkretnego powiedzieć o życiu i panowaniu wielu wielkich cesarzy rzymskich, a z innymi jesteśmy zdani na błądzenie po omacku, tym bardziej nie jesteśmy w stanie powiedzieć coś o żywocie cieśli z Galilei.

Sro 28 Lut, 2007 0:06

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pisałem o kolejnych, nieudolnych podróbkach Kodu Leonarda, które stworzone są tylko po to, żeby zbić na nich jakiś kapitał.

Z tym się zgadzam.

Sro 28 Lut, 2007 17:06

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.