| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

może więc nei myślę o księgach któe weszły w skład Bibli tylko o tzw apokryfach. Dla mnie wszystkie one są tak samo wiarygodne- bo to że ktoś kiedyś dla własnej korzyści podzielił księgi na "lepsze" i "gorsze"... stąd teżwszystkie znam tak samo dobrze i może mysli mi się co jest z której...

W Indiach istnieje grób Jezusa, są przekazy potwierdzające że około 30 roku naszej ery przybył tam "nauczyciel"...

nie wiem czy wieżyć w te groby czy nie ale o obecności olbrzymów na Ziemi świadczy wiele: kamienne narzędzie ważące po kilka kilo, cyklopowe miasta, przekazy wszsytkich religii i ludów Ziemi...

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Wto 31 Maj, 2005 18:48

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

hmm... rok studiowalem biblistyke. w dodatku jestem protestantem. wierze w to co jest tam napisane. Wierze wiec i w to ze zyly "olbrzymy". to znaczy w oczach owczesnych ludzi uchodzili za olbrzymow. mieli pewnie okolo 2 m.

a skarby swiata starozytnego (nie mysle o budowlach) sa fascynujace...

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Sro 01 Cze, 2005 11:46

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tylko że kamiennych pęściaków, o wadze np. 5 kilo, nie mógł użyc ktoś kto miał 2 metry, tylko znacznie więcej...
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sro 01 Cze, 2005 18:30

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

owszem IT,
ale do takich odkryc jestem swoja droga nastawiony sceptycznie. Pachnie mi to zawsze Olbrzymem z Cardiff Uśmiech

wrocmy do watku Uśmiech

Skarb Templariuszy jaki by nie byl jest jedna z najciekawszych i najbardziej fascynujacych legend ludzkosci. Szkoda ze lekka przeszkoda w badaniu Templariuszy jest jezyk francuski Uśmiech

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Czw 02 Cze, 2005 9:57

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

hmmmm... język jest przeszkodą w badaniu niemal wszsytkiego. jeśli ktoś chciałby ograniczać siętylko do polskiego to włąściwie zostaje mu kilka problemów z historii najnowszej... bo już przed 1945 należałoby sięgać po opracownaia anglo, rosyjsko, francuzko, niemiecko- języczne. A jescze wcześniej dochodzi łacina.
Bez znajomści przynajmneij jednego z jezyków obcych (nawet niech to będzie staropolski) nie ma co prowadzić badań naukowcyh. Chyba że amatorskie ale wtedy łatwo popełnia się błędy a nawet można usprawiedliwić sowje pisanie pod tezę

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Czw 02 Cze, 2005 15:42

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

no chyba ze jak to w dzisiejszych czasach ludzi ograniczaja sie do badan PRLu Uśmiech
francuski, a tym bardziej starofrancuski, ma jednak w Polsce malo zwolennikow wiec i badania utrudnione.
Swoja droga nawet badanie polskiej historii wczesnego sredniowiecza to kolejne starcie ze sciana - lacina Uśmiech

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Czw 02 Cze, 2005 16:23

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wiecie co, chetnie bym kiedys sie dowiedzial (jezeli dozyje) ze Zakony Rycerskie n.p. Templariusze mieli wtedy wiedze o ktorej my dzis tylko spekulujemy. Ze wiedzieli wiele wiecej, cos w typu ksiazki lub filmu "Imie Rozy". Bardzo chetnie, ale nie wiem czy tego dozyje.
Szkoda ze niektore tajemnice gina na zawsze.........

Sro 06 Lip, 2005 21:06

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ale jak mieli wiedziec wiecej?
skad?
to byli rycerze z XIII wieku. myslisz ze kazdy z nich umial czytac i pisac? zanim templariusze zostali templariuszami byli takimi samymi ludzmi jak reszta Europejczykow. To wyjazd na wyprawe krzyzowa i zetkniecie sie z kultura wschodu (arabska i zydowska) pomogl im ulepszyc wiedze zachodu. myslisz ze to pomysl templariuszy zeby zakladac banki? tak samo jak szyfrowanie wiadomosci i umieszczanie tajnych znakow rozpoznawalnych dla wtajemniczonych? hehe oczywiscie ze nie. oni to zastosowali w Europie, podobnie jak pozostale innowacje.
niektorzy mysla ze templariusze znalezli arke i graala i to dalo im taka madrosc ze przescineli wszystkich. owszem poszukiwali arki i skarbow swiatyni salomona i to jest fascynujace, ale nie mozna dac sie ponosic fantazji az za bardzo.

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Sro 06 Lip, 2005 21:57

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Może wrócę do tematu dyskusji.

Templariusze funkcjonowali w Polsce nawet jeszcze kilkanaście lat po kasacie zakonu i spaleniu de Molaya. Można domniemywać że tam gdzie najdłużej funkcjonowała struktura i działał zakon – mógł tam dokonać desantu dokumentów i innych wartościowych przedmiotów.
Więc gdzie może być skarb templariuszy ? jak nie w Swobnicy czy w Rurce ?

- jakie jest Panowie wasze zdanie ?

Pon 08 Sie, 2005 20:01

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A Chwarszczany Question
Sytuacja podobna po kasacji zakonu templariuszy przez papieża Klemensa w roku 1312 komandoria w Chwarszczanach została na mocy układu z Cremmen przejęta przez joannitów. Tyle oficjalnie, a że komandorie na terenie wschodniej Europy znajdywały się na krańcach cywilizowanego świata przekazywanie joannitom mogło troszkę potrwać. Joannici byli w Chwarszczanach aż do 1540 r. Mieli więc czas aby dokładnie poznać swoje włości i odnaleźć co nieco. Rurka była w 1373r spalona po czym przeniesieno dom zakonny do nowo wzniesionego zamku w pobliskiej Swobnicy. Ale czynu tego dokonali już joannici. Ale w jednym masz rację przejmując włości templariuszy często przejmowano też współbraci. Dlatego też duch templariuszy był żywy na terenie tych komandorii.
A dokumenty, skarby o ile nie zagineły w mrokach historii mogą się znajdować w każdym z tych miejsc. Piwo

Pon 08 Sie, 2005 20:38

Powrót do góry
johnny40
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 101
Skąd: EU
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

witam
a oto cytat
"Pokolenie wolnomularzy, którzy najpierw pracowali w masonerii trzystopniowej, a później tworzyli zakon rycerski owiany legendami średniowiecza, to dzieci epoki, podzielające jej nadzieje i złudzenia. W XVIII wieku popularny był pogląd, że epoki starożytna i średniowieczna, zwłaszcza okres wypraw krzyżowych, przechowywały jakieś ważne tajemnice (słowa, symbole, gesty, inskrypcje na kolumnach), których poznanie mogłoby rozwiązać dręczące ludzkość problemy i zapewnić jej wieczne szczęście. Nosicielami i strażnikami tych tajemnic miały być zakony rycerskie, a zwłaszcza templariusze. Wierzono w możliwość przetrwania przez wiele wieków organizacji templariuszy, mimo prześladowań, w nie zmienionej postaci strażnika pradawnych tajemnic. Optymizm badawczy właściwy Oświeceniu, połączony z pewną naiwnością, nakazywał skądinąd racjonalnie myślącym ludziom dawać posłuch licznym „odkrywcom”, często zwykłym szarlatanom, którzy twierdzili, że odcyfrowali jakieś „hieroglify” czy symbole i że znajdują się u progu odkrycia ważnych dla ludzkości tajemnic. Nie bez znaczenia był tu także snobizm arystokratów i zamożnych mieszczan, których ambicje zaspokajał fakt posiadania wyższych i nie dla wszystkich dostępnych stopni wtajemniczeń."
A kto ma ochotę poczytać to w tym poniższym linku jest całość.
http://www.wlnp.pl/8-9,%20Wojtowicz,%20Templariusze.htm

Proponuje jeszcze poszukania w gogle " wolnomularz"
oraz ten ciekawy link.
http://www.wlnp.pl/Sps%20zawartosci.htm

pozdrawiam
johnny40

_________________
Trzeba sprawdzic co tam w trawie piszczy-niee )))

Wto 09 Sie, 2005 21:19

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cos za duzo ksiazek fantastycznych czytales. To nie ostra ocena.......ale mi sie tak to wydaje. Bo troche duzo fantastyki.

Sob 03 Wrz, 2005 1:54

Powrót do góry
feldmarszałek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Spodobało mi się kilka wypowiedzi np. żeby badać PRL trzeba znań też rosyjski nie tylko polski, a jeśli chodzi o włócznie św. Maurycego (Longinus) to niedawno leciał program na discovery, że pochodzi z VII albo VIIIw nie pamiętam, a wniej jest gwóźdź z krzyża który matka Konstatyna Wielkiego umieściła w jego broni, ale to inna historia... A co do Katarów oni też mieli skarb który wynieśli (spuścili z 4 braćmi) po murach broniąc się w ostatniej twiedzy, a skarb wynieśli dzień przed kapitulacją bo potrzebny był im do rytuałów. A o skarbie templariuszy to myśle, że to dokumenty. Szantaż papież, NAJWYŻSZE STANOWISKA itd. a póoźniej papież był marionetką w rękach Filipa Pięknego i dlatego Filip zniszczył templariuszy bo miał długi. A jeśli chodzi o Chwarszczany to replika pod względem architektonicznym skarbca w Paryżu...
Polecam książke ,,Święty Graal, Święta Krew"

Sob 03 Wrz, 2005 20:38

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

a na jakich przesłankach opiera sie przypuszczenie ze komandoria w Chwarszczanach przypomina architektonicznie budowle paryskie?
_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Sob 03 Wrz, 2005 22:08

Powrót do góry
feldmarszałek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W jakimś programie widziałem, że kaplica dokładnie przypomina skrzydło w którym znajdował się skarbiec w Paryżu Twisted Evil podobno jest coś pod studnią to było chyba w ,,Nie do wiary"

Sob 03 Wrz, 2005 22:11

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jop też ogladałem , te "nie do wiary" - mooże ktos wie o co to chodziło,
mnie to nie daje spokoju, przecież te stalową podłoge co tam jest ito można rozbroic w 5 minut, i wode jeda motopompą wypompować,
he

Sob 03 Wrz, 2005 22:24

Powrót do góry
feldmarszałek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

http://zamki.res.pl/ tam jest na żywo transmisja z wykopalisk w Chwarszczanach

A to link bezpośrednio http://www.gazetarycerska.pl/news.php?readmore=20

Sob 03 Wrz, 2005 22:27

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Połączyłem te 2 posty co tu były Wink

feldmarszałek napisał:
A to link bezpośrednio http://www.gazetarycerska.pl/news.php?readmore=20


Wrrr śmierdzi mi to konkurencją Twisted Evil

Pozdrawiam
Dawid

Sob 03 Wrz, 2005 22:37

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dawid159 napisał:
Wrrr śmierdzi mi to konkurencją Twisted Evil
Pozdrawiam
Dawid


Konkurencja jest dobra! Inaczej moglibyście banować, kasować posty itp. bez obaw że ktoś się obrazi i nie da zarobić kochanych pieniążków Twisted Evil Twisted Evil

Sob 03 Wrz, 2005 23:10

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

c.d.

pomysl dotyczacy tego podobienstwa jest wyssany z palca. moim zdaniem chciejstwo zeby polska komandoria ktora wyglada (za przeproszeniem) jak wiekszy kurnik, miala byc podobna do Templum, jest bardzo naciagane. Ale skoro ktos tam kopie to chyba ma jakis cel prawda?....
_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Nie 04 Wrz, 2005 21:18

Powrót do góry
feldmarszałek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja też wątpie, żeby tam był skarb ale poprostu chciałem się podzielić tym co wiedziałem Wink

Pon 05 Wrz, 2005 14:55

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

feldmarszałek napisał:
Ja też wątpie, żeby tam był skarb ale poprostu chciałem się podzielić tym co wiedziałem Wink


Drodzy Panowie otóż skarb w Chwarszczanach jest był i będzie. Same Chwarszczany są pięknym stanowiskiem archeo, a jeżeli chodzi o samych Templariuszy kto by się nimi zajmował, gdyby nie ich ukryte lub nie skarby historia lubi płatać figle o Filipie Pięknym znajdzie się jakąś wzmiankę w podręcznikach, a o Templariuszach rozpisują się wszyscy. Od brukowców po poważne tabuloidy. I na tym polega chichot historii Laughing

Wto 06 Wrz, 2005 23:42

Powrót do góry
feldmarszałek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Drodzy Panowie otóż skarb w Chwarszczanach jest był i będzie. Same Chwarszczany są pięknym stanowiskiem archeo, a jeżeli chodzi o samych Templariuszy kto by się nimi zajmował, gdyby nie ich ukryte lub nie skarby historia

Tak prawda bo kto się zajmuje innymi zakonami? Nikt nie szuka skarbu krzyżaków, a też nie byli biedni Twisted Evil

Sro 07 Wrz, 2005 13:44

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

bo nie powstal zaden mit zwiazany ze skarbami krzyzakow. chociaz w malborku byla swietna kolekcja uzbrojenia sredniowiecznego i pozniejszego. dodatkowo w zamku przed wojna byla cenna ekspozycja wyrobow bursztyniarskich. prawie wszystkie kolekcje zostaly ewakuowane i czesc ukryta. zawsze mozna to potraktowac jako "skarb krzyzacki" Uśmiech
biorac pod uwage fakt, ze malbork byl jednym z wielu zamkow nalezacych do zakonu mozna poszukac innych historii zwiazanych ze skarbami.
za to slyszalem duzo opowiesci o skarbach cystersow i benedyktynow...

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Sro 07 Wrz, 2005 15:48

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jezeli chodzi o "SKARB" to nie wiem co Wy sobie pod tym tytulem wyobrazacie. To moga byc nie tylko jakies skarby typu zloto, srebro itd
Moze to sa lub byly ksiazki lub jakas wiedza o czyms lub kims. To spekulacje, ale kto to dzis wie.

Sro 07 Wrz, 2005 19:55

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.